Základy a terminologie - kde to vzít

Cizojazyčné slovníky, názvosloví cizí i tuzemské, jazykovědné či překladatelské problémy

Moderátor: vilma

dalos
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 05, 2006 12:48 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Základy a terminologie - kde to vzít

Příspěvekod dalos » pát říj 06, 2006 1:43 am

Ahoj v?em,
nacházím se (snad) dlouhodobě na Novém Zélandu a tak mě napadlo, ?e bych mohl zkusit to, co jsem zatím v?dy jen zpovzdálí obdivoval - toti? plachtění.
Ano, absolutní "?těně", zatím procházím WEB a zji??uju co v?echno nevím.
Nará?ím při pročítání spousty zajímavých příspěvků na tomto foru i na spoustě stránek na zcela neznámé pojmy a ač jinak technického vzdělání, slova jako "rolref" a desítky dal?ích jsou mi stále záhadou.
Chtěl bych se teoreticky vybavit dříve ne? zajdu do 30km vzdálené maríny poptat se na mo?nost výuky na nějaké pidiplachetničce, tak?e .. nejspí? jsem jen ?patně hledal, ale na?el by se tu někdo "zlatý", kdo by měl sebrané odkazy na stránky, kde by se dala nějaká terminologie vyčíst? Zajímá mě jak če?tina, tak angličtina. Případně pokud má někdo tématicky zajímavou knihu v elektronické verzi zaslatelné emailem či sta?itelné z webu, byl bych opravdu vděčen.
Předem díky za jakékoli nasměrování, Dalibor.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát říj 06, 2006 7:22 am

To bude asi te?ké. V agličtině se?ene? takovou knihu v kterémkoliv obchodě co prodává potřeby pro jachtaře. V če?tině obecně mnoho není, nato? v elektronické podobě. Mám vvnikající knihu v pol?tině "Encyklopedie ?eglarstva", ale problém trochu časový to naskenovat. Mo?ná nebude od věci, kdy? napí?e? vyrázy co chce? znát a postupně to dáme dohoromady. Pi? to ale u? do webu na www.jachting.info Tady u? pracuji na přenosu dat. Mo?ná je?tě najdu v počítači něco v el. podobě. Připomeň se mi na e-mail.
dalos
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 05, 2006 12:48 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Základy a terminologie

Příspěvekod dalos » pát říj 06, 2006 7:41 am

Dík, po kní?kách se tu na krámech určitě kouknu. Určitě nic neskenuj, na to je to ?koda práce. Polsky sice trochu rozumím, ale na oborovou encyklopedii bych si asi netroufl :-)
Promiň ?e to pí?u je?tě tady, ale na jachting.info stejně je?tě nejsou fora přenesená, je to prázdné. Zkusím tedy časem dát dohromady nějaký seznam výrazů a případně bychom mohli časem vytvořit i nějaký "výkladový slovník" :-)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát říj 06, 2006 8:46 pm

Některé pojmy jsem u? dal do encyklopedie na nových stránkách http://jachting.info/modules.php?name=Encyclopedia
Snad se ozvou i dal?í a postupně to dopracujeme.
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » sob led 26, 2008 4:42 pm

ahoj všichni, někde tu na foru byly pokusy o překlady názvosloví ČJ-AJ,
kdo na to narazí, mohli byste sem příležitostně dát odkazy ?
Zkusíme nějak scelit či uspořádat tyto topiky, bude-li to účelné.
Uživatelský avatar
pecho
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 633
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: hradecko

Příspěvekod pecho » sob led 26, 2008 5:27 pm

No, něco jsem našel na Baharisových stránkách v kolonce "download", takže mu poděkujme a snad pro začátek aspoň něco. Zdraví Pecho
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » sob led 26, 2008 5:37 pm

No dobře. Protože jsem tu nechtěl nadhazovat své stránky, posílal jsem už Dalosovi SZ. A Pecho to práskl... :oops:

V Downloadech sice je slovník, ale já jsem posílal odkaz SEM, kde se dozví co se na lodi jak jmenuje. A obecně pak na Moudra, kde mám pro své nováčky snad vše, co by mohli na své první plavbě potřebovat.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv led 31, 2008 9:21 am

vilma píše:ahoj všichni, někde tu na foru byly pokusy o překlady názvosloví ČJ-AJ,
kdo na to narazí, mohli byste sem příležitostně dát odkazy ?
Zkusíme nějak scelit či uspořádat tyto topiky, bude-li to účelné.

Něco jsem našel tady: http://jachting.info/modules.php?name=F ... opic&t=553

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host