Už nikdy s YachtGroup!!!

Varování před údajně špatnými firmami, špatné zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Zdena987
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 06, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Už nikdy s YachtGroup!!!

Příspěvekod Zdena987 » úte pro 06, 2011 4:54 pm

Chci se podělit o zkušenost se společností YachtGroup. Pronajali jsme si loď v Chorvatsku. Měli jsme zájem o konkrétní typ lodě, což nám bylo přislíbeno a zaplatili jsme ji. V přístavu jsme se dozvěděli, že námi objednaná loď je na rok dopředu zadaná, což YachtGroup věděl, a musíme se nalodit na jinou - podstatně starší. Nedalo se už nic dělat. Po návratu jsme kontaktovali společnost YachtGroup, pana H. Nebylo to vůbec snadné, na emaily neodpovídá, telefony zásadně neberou!!! Nakonec se ozval pan H., záležitost prověřil a nabídl finanční odškodnění (rozdíl mezi pronájmem lodi starší a nové) což nás velmi potěšilo. Dodnes žádné peníze nepřišly, pan H. je v podstatě nedosažitelný. Na emaily neodepíše, telefon nezvedne, na SMS jednou odpověděl, že pošle potvrzení o platbě, což se nestalo. Na další telefony už nereaguje. Popravdě řečeno nevíme, co si máme o tom myslet. Tato společnost se vyznačuje velmi špatnou komunikací - téměř žádnou, ještě pár
dní před odjezdem nevíte, jestli vůbec vaše peníze přijali, jestli je něco zajištěno, vouchery přišly po mnoha urgencích na poslední chvíli.
Takže naše zkušenost: už nikdy!!!

YachtGroup
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » úte pro 06, 2011 5:43 pm

Poslední rok se zde rozmáhájí stížnosti na všelijaké firmy co dělají charter lodí moc tomu nerozumím. Dělá to na mě dojem co podnikatel v jachtingu rovná se lump a jelikož už jsem zde četl tolik hrůzostrašných příběhů, že snad ani nikdy si loď nepůjčím, myslím v zahraničí u nás mám svoji. Ale zároveň si kladu otázku proč všichni do toho Chorvacka jezdí a lodě si půjčují, když je vždy okradou nebo nedodrží podmínky? Není snad taky problém v lidech co si neumějí vše řádně domluvit nebo chtějí ušetřit a pak chtějí za málo peněz hodně muziky? A myslím, že každý kdo si chce zde stěžovat by taky měl napsat kolik zaplatil a co měl objednané za ty peníze a proč vlastně chtěl jet tou čí onou společnosti nebo kdo mu jí doporučil nebo zda to byla náhodná volba. Podle mě ty to debaty nemají cenu provozovat na tomto portále jedná se o smluvní vztahy dvou subjektů a těžko se můžou zde dobrat nějakého rozřešení. Mám takový pocit, zda je to fér ať se jedná o kohokoli.

P.S. nepodnikám ve službách kolem jachtingu ani v příbuzném oboru, aby si někdo nemyslel, že chci někomu stranit.
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » úte pro 06, 2011 5:59 pm

Doufám, že to nebude bráno jako reklama.

Třikrát jsem jel s YACHTCLUBEM Praha a bez problémů. Od první fajn regatky zásadně objednávám lodě přes YACHTNET a rovněž bez problémů.Takže nemám ani potřebu zkoušet jiné firmy. Jak píše Novotný: Je to jako z hospodama. Když jsi někde spokojený, proč by jsi lezl jinam ;)
Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » úte pro 06, 2011 6:07 pm

velmi souhlasím s orco, protože správný čech který si uškudlil peníze pro banální jachting v chorvatsku je zpravidla velmi nespokojený. promintě ne všichni jsou stejní, ale zamyslete se prosím nad tím co přesně od jachtingu očekáváte. nezatěžujte tyto nádherný stránky banálními věcmi. je na každém koho si vybere a s kým poplachtí.
Uživatelský avatar
mirinekk
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 646
Registrován: čtv led 08, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kamenický Šenov

Příspěvekod mirinekk » úte pro 06, 2011 6:13 pm

bozakafka píše:velmi souhlasím s orco, protože správný čech který si uškudlil peníze pro banální jachting v chorvatsku je zpravidla velmi nespokojený. promintě ne všichni jsou stejní, ale zamyslete se prosím nad tím co přesně od jachtingu očekáváte. nezatěžujte tyto nádherný stránky banálními věcmi. je na každém koho si vybere a s kým poplachtí.


Promiň, ale v tomto s tebou nesouhlasím. Myslím, že je dobré ostatní informovat. Nejde o rozsudek, třeba někdo jiný má dobrou zkušenost. Jde jen o to vědět kdo, kde, s kým a jaké zkušenosti má. Myslím, že kvůli tomu tu ta sekce dobré a špatné zkušenosti je ;)
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » úte pro 06, 2011 6:36 pm

Mirinekk - já nechni aby to vyznělo,že si nemáme vyměňovat zkušenosti ale výměna nezpočívá v tom když zde veřejně varuji před podvodným jednáním a uveřejňuji jen co chci. Mám představu že by to mohlo vypadat asi takhle: " Tak jsem ušetřil!! dohodl jsem se s panem H že za 20 tis Kč mě sežene loď na týden v Chorvacku samohřejmě nez papíru abych neplatil DPH a H zase daň z přímu zdálo se být pro mě výhodně ale pan H mě ojebal.Nemám v ruce žádnou smlouvu ani peníze dejte si bacha na uzavírání podobných obchodů" .: To bych bral jako výměnu zkušeností a možná by se někdo zamyslel nad tím, že si musí dát bacha než něco dohodne a zaplatí.

PS a ještě si všiměte jedné věci stěžovatl se registroval na jachting.info dnes a jediný důvod byl stížnost. Co když je to provokace od konkurenční firmy?
Uživatelský avatar
Zdena987
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 06, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Zdena987 » stř pro 07, 2011 2:28 pm

Musím teda ještě něco dovysvětlit. Nejeli jsme na loď poprvé, nejsem ani chronický stěžovatel, ani konkurenční firma. Můj příspěvek není stížnost, aby se řešil na fóru ale je to sdělení vlastní zkušenosti s YachtGroupem. Domnívám se, že i když nováček na fóru, chtěla jsem přispět se svou zkušeností. Chápu, že mnoho jiných lidí je s nimi spokojeno.
Já si prostě myslím, že člověk by měl trvat na tom co si objedná a zaplatí. Nelíbí se mi, že YachtGroup nabízí k pronájmu novou loď, celou sezónu ji mají na stránkách jako volnou a přitom musí vědět, že svým závazkům nedostojí. Vybírali jsme konkrétní loď, rok výroby 2010. Byla v nabídce pouze u YachtGroup. Takže náš výběr chartrovky byl vyloženě náhodný. To, že naši tzv. reklamaci uznali a nabídli finanční kompenzaci taky o něčem svědčí. Jen mi není jasné proč to dělají, když nakonec zůstalo jen u slov.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » stř pro 07, 2011 2:33 pm

jojo co nadelas... :( mohla bys prosim taky zverejnit jak starou lodicku jste nakonec dostali?
Uživatelský avatar
Zdena987
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 06, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Zdena987 » stř pro 07, 2011 2:52 pm

Jo můžu, měli jsme loď z roku 2006 s drobnými nedostatky, což ale neřeším. Chtěli jsme vidět jak vypadá konkrétní chartrová plachetka po roce používání - uvažujeme o jejím nákupu a poskytnutí chartrové společnosti k pronájmu. Tak proto.
Uživatelský avatar
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 135
Registrován: čtv bře 29, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod orko » stř pro 07, 2011 8:44 pm

Zdena987 nemám žádnou zášť proti nováčkum, každy byl jednou nováček ale stejně mě připadlo vše jako nějaká stížnost ale to není důležitý. Hlavně že se vše vysvětlilo jen mě nejde do hlavy, když vše dopadlo dobře a firma uznala všechny Vaše požadavky a kompenzce vše máte podložený smluvně, tak předci není problám zaplatit 1000 nebo 1500Kč tolik stojí dopis sestavený právníkem a další krok je občansko právní žaloba. Pokud píšeš, si chtěla vidět jak vypadá loď po roce používání u chartrovky to mě připadá zavádějící podle toho co píšeš jste měli v plánu stát se obchodními partnery té chartrovky a ono to nevyšlo. Možná tomu špatně rozumím hlavně si to neber osobně a piš dál i do jiných témat :mad:
Uživatelský avatar
Hauz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 125
Registrován: sob srp 27, 2011 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Bílovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hauz » stř pro 07, 2011 9:56 pm

Souhlasím s Mirinekk ! Každá nepříjemná zkušenost se má zveřejnit.
To jsme celí my češi, loď jsme nakonec dostali, takže se nic vlastně nestalo a buďme zticha...
Je to stejné, jako když budu chtít natřít střechu a půjdu si koupit štětec a oni mi budou chtít prodat štěteček na oční řasy.
Dohoda a potažmo smlouva se má plnit. A když to nejde, tak kompenzovat. A jestli to někdo neudělá, tak to fér není a patří to zveřejnit. Můžem klidně rozvést i debatu, plavba proběhla bez problému, ale co kdyby byly extrémní podmínky a projevila se skrytá vada starší lodi? :?
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » stř pro 07, 2011 11:42 pm

orko píše: .... Ale zároveň si kladu otázku proč všichni do toho Chorvacka jezdí a lodě si půjčují, když je vždy okradou nebo nedodrží podmínky? ...

Ja si myslim, že tých spokojnych zakazníkov je väčšina, alebo drvivá väčšina, hlavne keď si uvedomime že tam hodi ročne stovky, možno tisice posádok z CS. No a potom pri tom množstve sa vyskytnú aj problémy a teda aj nespokojny zakaznici. Zažil som to na vlastnej koži. Štatisticky to tak vychádza. A tych pár čo sem napišu... to je v poriadku. Pomáha nám to orientovať sa. :) Ak by to bola nekalá činnosť od konkurencie, myslim si, že by sa mohli ozvat tá spokojná väčšina... ;)
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » čtv pro 08, 2011 10:53 am

Ja myslim,ze to snad ani neni pravne napadnutelne.vetsina pujcoven lodi,ale treba i aut ma tuto situaci osetrenou ve smluvnich podminkach asi tak,ze pokud je konkretni lod nedostupna,musi ji nahradit lodi stejne velikosti a kvality.Tezko rict jestli je tam zminka o stari,ale kdyz uz tak je vetsinou uvedeno "podobneho stari"Je v podstate nemozne nejak dokazat,ze lod z r.2006 je mene kvalitni nez z r. 2010, a proc taky.Je to smula ale je to tak,komu se to nelibi ,nemusi jejich sluzeb pouzivat.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv pro 08, 2011 11:41 am

Nemáš pravdu Dane. Když poptávám loď, třeba z ceníku, zprostředkovatelská společnost si ověřuje zda je na charterovce opravdu volná. Až si potvrdíme typ, stáří a vybavení, tak teprve ji bookuje. A pokud v daném termínu zaplatím zálohu, ta loď je má a mám na ni nárok.
Lodě mají společnosti v ceníku dělené podle termínu, typu a stáří. Jiná cena je na Bavaria36 (2008/09) a jiná Bavaria36 2010/11). Ano, může se stát že loď se na předcházející plavbě poškodila a není k dispozici. Pak mám nárok na loď ve stejné "cenové skupině", nebo lepší. Už se mě to několikrát stalo, že jsem místo 38 dostal 40 stop a podobně. A tyto zkušenosti zde popisovali i jiní.

Takže rozdíl mezi ceníkovou cenou lodě kterou jsem měl objednanou a kterou jsem opravdu dostal je škoda, která mě vznikla. Je otázka, jestli to je vinou charterovky, nebo zprostředkovatele. Kdyby to byla charterovka, mám v zádech na telefonu zprostředkovatele, který si na tu společnost došlápne. Má páky, protože jim dohazuje kšefty. Obráceně to lze těžko. Nechci posuzovat tento případ, protože do něj nevidím. Beru to jako informaci (a stejně to tak i Zdena podávala), nic víc.

Jen pro příklad, proč je dobré mít za sebou dobrého zprostředkovatele. Letos v Řecku na nás majitel lodě vybalil, že chce 10€ za potápěče. Jinak nechtěl potvrdit check-out pro vyplacení depozitu. Nebyl čas se s ním hádat, tak jsme to zaplatili, ale hned jsem volal Martě Voženílkové do YachtNetu, co to má znamenat. Slíbila že to vyřídí a když jsem se za týden vracel s další posádkou, hned na mole mě slečna cpala 10€ a moc se omlouvala za majitele. Je to pitomých pár peněz, ale je potřeba se ozývat. A na to máme každý svého prověřeného zprostředkovatele.
Tímto bych chtěl paní Martě ještě jednou poděkovat.
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » čtv pro 08, 2011 11:56 am

Ono je to vždycky o lidech - speciálně s Yachtnetem a paní Martou mám jen ty nejlepší zkušenosti.
Mě se stalo dvakrát, že vybranou a zaplacenou loď chtěl z ničeho nic její majitel. A vždycky nám nabídli za stejný peníze loď mladší nebo větší. A ještě nám odpustili nějaké platby na bázi. Jednou to byl již zmíněný Yachtnet a jednou Yachting4u. V obou případech ty nejlepší zkušenosti. J.
Uživatelský avatar
Zdena987
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 06, 2011 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Zdena987 » pát pro 09, 2011 8:13 am

orko - pořád nechápeš, že já si nestěžuju, přispívám do rubriky špatné zkušenosti. Píšu o společnosti YachtGroup z Plzně. Vše dopadlo dobře, až na ty peníze, které nám neposlali a nepošlou. Jedná se v přepočtu o 6500,-, které jsem chtěla rozdělit mezi posádku. Tudíž to zase není tolik abych rozpoutala právní spor atd. Nechtěli jsme být partnery této chartrovky.
Naštvalo mě nejvíc, že Ankora charter z Chorvatska nám ukázala odpovědní email, který posílali do YachtGroupu když se poptávala naše loď a tam psali, že není volná. YachtGroup to vůbec nerozhodilo a klidně vzali bez našeho vědomí tu starší a nám napsali email, že je
zajištěna Elanka Impression 434, rok výroby 2010.

Takže tak.
Uživatelský avatar
Nike
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 25, 2011 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod Nike » úte úno 07, 2012 9:12 am

Nechci nikoho hanět ani nadržovat, ale po přečtení celé této diskuze z toho mám rozporuplné dojmy. Jezdíme s YG.CZ cca 10 let , cca 1- 2 pronájmy za rok a zatím jsme nezaznamenali závažnější problém a to ani s lodí ani s vámi zmiňovanou komunikací. Naopak se nám v předchozích letech stalo (2x) že jsme dostali loď novější než jsme měli objednánu. Myslím si, že problém je někde jinde a vzhledem k tomu, že neuvádíte konkrétní údaje, nedivila bych se, že půjde o nějakou naplánovanou akci směřující k poškození zmiňované agentury. Že? Proč by jinak společnost riskovala takovéto hodnocení?
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2503
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte úno 07, 2012 10:23 am

Nike píše: Jezdíme s YG.CZ cca 10 let

podle obchodního rejstříku je den zápisu YACHTGROUP.CZ s.r.o. 22.01.2010 :?
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3502
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 410
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » úte úno 07, 2012 10:56 am

Je velmi poučné vyhledat si příspěvky člena fóra s nickem Nike. Všechny tři.
Nedělá v nich nic jiného, než že chválí YG. V jednom příspěvku se dokonce snaží o nábor zákazníků.
Jen se nemůže rozhodnout, jestli s nimi jezdí čtyři roky nebo deset let.
V jiných tématech nepřispívá.

Trochu divné, ne? :gun:

Lynx
Uživatelský avatar
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: úte bře 09, 2010 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Libčice na Vltavou

Příspěvekod fishmaster » úte úno 07, 2012 11:11 am

Proč se nenazvala YG. :lol: To se za sebe stydí?
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » úte úno 07, 2012 11:25 am

Ty internety jsou pěkný svinstvo, nic se na nich neutají :D Já bych je všechny zakázal. :lol:
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2503
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte úno 07, 2012 1:51 pm

Nějak se Nike nedokáže rozhodnout jakého je pohlaví, jednou píše " nedivila bych se" a podruhé "bych uvítal spolupráci " :whist:
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Příspěvekod geus » úte úno 07, 2012 3:44 pm

geronimo píše:
Nike píše: Jezdíme s YG.CZ cca 10 let

podle obchodního rejstříku je den zápisu YACHTGROUP.CZ s.r.o. 22.01.2010 :?
Tak to se nedá ani komentovat .leda,že by byl dnes pátek dobrý :D
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » úte úno 07, 2012 6:50 pm

to nic, přesunula jsem všechny topiky, kde účinkuje Nike do jedné sekce, ať je to pohromadě, tady je ten druhý topik modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6067
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte úno 07, 2012 10:20 pm

Skvelá práca, skvelý postreh. Vaše postrehy ma príjemne pobavili.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host