Luděk Benda - skipper podvodník

Varování před údajně špatnými firmami, špatné zkušenosti atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Luděk Benda - skipper podvodník

Příspěvekod Libor » stř zář 13, 2006 8:49 am

Chtěl bych tímto všechny varovat před nesolventní firmou, či spíše zprostředkovatelem pronájmu lodí p. Luďkem Bendou z Prahy.
Tato firma dostala v říjnu předem zaplaceno za pronájem lodi, kterou nezajistila, jak jsme se později na místě dozvěděli, ani nemohla zajistit, protože v dané oblasti nebyly žádné volné lodě. Přestože toto p. Benda věděl, neinformoval nás a vybral platbu v plné výši. Přes veškeré urgence pan Benda nejeví snahu dostát svým závazkům, přestože dluh uznal. Jak přiznal, má finanční problémy a na dluh musí vydělat. Pravděpodobně stylem, že mu zase někdo jiný naletí=zaplatí....
Protože se záležitost vleče již od loňského října, bylo podáno trestní oznámení. Veškeré další informace uvedu na vyžádání, případně podají další účastníci tohoto nepovedeného charteru.

Ještě jednou upřesnění o koho se jedná:
Luděk Benda - skipper
tel.: +420 777 933 404 ICQ: 330-851-263
e-mail:skipper@skipper.cz - www.skipper.cz
Naposledy upravil(a) Libor dne sob úno 24, 2007 11:37 pm, celkem upraveno 2 x.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Miroslav KOŠTEL

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte říj 17, 2006 11:31 am

Bohužel se musím připojit k níže uvedenému příspěvku. Naletěl jsem také podvodníkovi
Bendovy. Jachtu jsem mu zaplatil předem ve dvou splátkách, den před odjezdem do Chorvatska změnil místo nástupu ze Sukošanu do Splitu. Ve Splitu žádná loď nebyla
a on do telefonu tvrdil, že to není možné. My jsme tam zjistili,že s uvedenou charterovou
společností Benda komunikoval den před naším odjezdem s dotazem na last-minute, ale
oni mu odepsali, že lod nemají. Ten podvodník nás tam poslal 1100km s vědomím, že žádná
loď se konat nebude. V Sukošanu jsme poté zjistili, že ani tam původně uváděnou loď
zajištěnou nikdy neměl, protože jim dluží peníze a oni mu už rok žádnou jachtu nepůjčili.
Měl to být dárek k narozeninám mé ženy a uvrtal jsem do toho i naše známé, takže jsem
docela rozhořčen.Pan Benda mi samozřejmě peníze nevrátil a nyní je nedostupný i jeho
telefon. Vzhledem k tomu, že na něj podám trestní oznámení za podvod,a jsem přesvědčen,
že nejsem sám koho podvedl, obracím se touto cestou na další podvedené tímto člověkem,
abychom mohli případně postupovat společně. Ještě jednou POZOR NA BENDU!
Miroslav KOŠTEL, tel: 608819208
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte říj 17, 2006 11:32 am

Taky jsme naletěli. A jeho postup byl úplně stejný. Kolegové už myslím tr. oznámení podali.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte říj 17, 2006 11:33 am

Ještě jednou prosím všechny s podobnou zkušeností s ,,kapitánem,, BENDOU,aby se mi ozvali na tel. 608819208 a nebo na coinco@coinco.cz nechali kontakt a já se ozvu sám.
Děkuji: Miroslav KOŠTEL
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte říj 17, 2006 11:34 am

Já jsem naštěstí byl nepřímo informován,takže jsem cuknul od smlouvy.Pak mě naháněl abych zaplatil.To už bylo divné.Hledal jsem tedy na rychlovku něco jiného,a našel maličkou chartrovku.Viděl jsem na Yachtingu ve foru,že ji někdo chválil.Nechci nikomu dělat reklamu,ale bylo to perfektní.Myslím si,že malá neznamená špatná ,spíš naopak,jak jsem se přesvědčil.Koukal jsem,že i tady na jachting.info ji někdo chválil,ale hned se najdou rejpalové.Nevím,proč někoho hned zrazujía pomlovají.Každý dělá velkýho znalce až machra,ta je špatná atd.,a přitom možná ani nebyl na moři.Nemám to rád.Je to fa.www,yachtteam.xf.cz.Jinak k Bendovi,vždycky se ukáže za nějaký čas,kdo je kdo.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte říj 17, 2006 11:41 am

Aleale to je rozhořčení, jakypak maš Lukaši zájem na :fa.www,yachtteam.xf.cz.?
Nikdo je nehaněl, jen konstatování že podle webu kdenictunic.
A když nechceš dělat reklamu tak proč ten link??
Klídeek.Honza
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř lis 29, 2006 9:40 pm

Dnešní repotáž na Nově o podvodníkovi Bendovi:
http://www.nova.cz/tvarchiv/?32701d=29. ... 701v=43405
Naposledy upravil(a) Libor dne stř lis 29, 2006 10:25 pm, celkem upraveno 1 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř lis 29, 2006 10:16 pm

Jo, sledoval jsem to. Těžko se to dá pochopit. Když s někým jedu 4x, to už patří v podstatě do rodiny. To je na odstřel....
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát lis 30, 2007 9:13 am

Pozor na něj, pohybuje se podle posledních zpráv po Praze, ať někdo opět nenaletí. Web mu ještě funguje !!!! :o
citace:
"Dobrý den, Benda je udajně v Praze, .....Jinak já jsem dostal minulý týden trestní příkaz,
kterým ho samosoudkyně za jeho nepřítomnosti odsoudila za ten podvod na mě
k jednomu roku s odkladem na tři roky."
Uživatelský avatar
1ucky
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 18, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod 1ucky » stř čer 18, 2008 6:17 pm

Zdravím,
tenhle příspěvek je asi už malinko out of date, ale vzhledem k tomu, že jak bylo zmíněno, tak web mu pořád běží, myslím, že to může být další informace, která dokreslí obrázek pana Bendy.

Abych začal knížně, budu vám vyprávět příběh, kterak laik na jachtu vyrazil. Ve skutečnost jsme týdenní plavbu lodí po Jadranu vyhráli, resp. jeden vyhrál, na druhého padla sleva. Celá akce se odehrála v září, tuším druhý týden roku 2006 a měla být organizována panem Bendou osobně. Předem musím říct, že pan Benda působil velmi důvěryhodným dojmem při našem setkání v hospodě den nebo dva před odjezdem. Domluvili jsme všechny detaily, seznámili se se zbytkem posádky a dohodli se, že pana Bendu odvezeme naším autem. Do této doby probíhalo všechno v naprostém pořádku. Asi 6 hodin před odjezdem, tj. cca v 10 večer nám pan Benda volal, že nemůže jet, neboť má nějaké soudní jednání a že s námi posílá jiného skippera neméně zkušeného a on že přijede o den později. Naštěstí jsme nevyužili nabídky na to, abychom se s dotyčným skipperem a jeho ženou svezli, ale o tom až za chvilku. Ačkoliv jsme malinko zaspali, pak jsme odbočili na špatnou dálnici atd... blížili jsme se k Murteru, který měl být naším cílem a pomalu jsme dojížděli ostatní, kteří tam již byli. Na Murteru ovšem zjistili, že tam žádnou loď nemáme a po telefonu zjistili, že se pan Benda zmýlil a loď se má nacházet v marině Kaštela u Splitu. Vzhledem k pracovním hodinám mariny jsme přijeli asi 15 minut před zavřením a zjistili, že naši loď už pronajali někomu jinému, ale pro nás nějakou nakonec našli. Jednalo se o společnost Tira Yachting, která byla poměrně solidní až na některé drobné detaily.
První plavební den proběhl s českým skipperem výborně, začal nás připravovat na kapitánské zkoušky. Večer jsme přijeli do maríny a po telefonátu panu Bendovi jsme zjistili, že nepřijede následující den, ale až o den později, ať se připravujeme teoreticky na pevnině. Po dlouhé telefonické diskusi jsme došli ke kompromisu, že si najmeme místního kapitána a on nám ho později proplatí. Tento kapitán, Krsto Avramovič, se nakonec ukázal být tou nejlepší věcí, co nás za celou plavbu potkalo. Ten nás začal pomalu přesouvat směrem k Šibeniku na zkoušky. Když jsme večer zakotvili, ne tedy v Šibeniku, ale asi 5NM od něj, opět jsme telefonovali s Bendou o dalším postupu. Ten nám oznámil, že on nepřijede, ale že přijede jiný kapitán, ale později, že máme dojet do Šibeniku autobusem na zkoušky. Zde už se jednání z přátelského z naši strany posunulo na malinko útočnější a po asi 20 minutovém telefonátu jsme se shodli na najmutí místního kapitána na zbytek týdne. Krsto měl naštěstí volno po zbytek týdne, tak nás zachránil a naše plavba mohla proběhnout dále již bez problémů. Kapitánské zkoušky jsme složili, Krsto byl i výborný učitel. Celá tato epizoda měla další pokračování ve formě vyrovnání výdajů. Pan Benda, ačkoliv odsouhlasil najmutí kapitána i nějakou refundaci, nejsem si již přesně jistý, za telefonáty a půl dne zbytečného stání, zaplatil pokud je mi známo pouze nám dvěma a to velmi těsně po návratu. Zbytku posádky se později neozýval a o rok později stále nebyla celá záležitost urovnána.

Toto je vlastně celý průběh tehdejší plavby. Jak jsem nyní zjistil, tak celý scénář zapadá přesně do okolností, které se děly podle dřívějších příspěvků přesně v této době. Vlastně jsme měli poměrně veliké štěstí, že jsme vůbec nějakou loď dostali a byl bych poměrně překvapený, kdyby za naši loď tehdá zaplatil.

Tolik jenom k dokreslení akcí pana Bendy.
Zdraví Lukáš

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti