Prodej lodí ve Švédsku

Počet návštěvníků švédského pobřeží stoupá. Počet českých lodí rovněž, zejména ve Stockholmu. Pro všechny tipy pro plavbu a pro výměnu zkušeností je toto fórum.
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod Pavel-Sulc » ned říj 25, 2020 10:13 am

Nordisk folbåt z mordřínového dřeva zdrama
https://www.blocket.se/annons/ostergotl ... k/92615464
NF.jpg
Uživatelský avatar
tosotoso
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 303
Registrován: ned říj 06, 2013 2:00 am
Reputace: 25
Bydliště: Bratislava

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod tosotoso » pon lis 16, 2020 2:07 am

Ahoj Libor, toto počujem prvý krát. Plachetnica na mori bez vlajky? Nie je to rovno pirát? :-)
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod Jarda885 » pon lis 16, 2020 11:08 am

Docela slušně se rozebírá registrace a vlajka v tomto vlákně, ke konci diskuze. (říjen 2020)


viewtopic.php?f=31&t=11388&p=207093#p207093
PetrS_HK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 15
Registrován: čtv zář 14, 2017 2:05 pm
Reputace: 1

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod PetrS_HK » pon kvě 31, 2021 10:17 am

Ahoj všem,
snažím se koupit loď ze Švédska na Blocket.
Švédi prefektně komunikují anglicky. Samotná komunikace s majiteli lodí mi připadá baječná.
Ale už několikrát se mi stalo, že než stihnu zajistit cestu do Švédska, tak je lod prodaná (den až dva).

Švédsky neumím, ale připadá mi, že celý Blocket je o tom kdo dřív přijede ten umele.
V tom nemohu místním konkurovat.
Nemáte někdo znalost o nějaké místní službě, která by mi loď na místě prohlédla a řekla v jakém je loď stavu?

Díky, Ahoj
PetrS_HK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 15
Registrován: čtv zář 14, 2017 2:05 pm
Reputace: 1

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod PetrS_HK » pát čer 25, 2021 11:50 am

Ahoj všem,
nějaká voda uplynula od mého posledního příspěvku. Podařilo se nám koupit lod po které jsem toužil (Saga 27).

Chci se podělit o nové zkušenosti.

Nejdříve ale musím poděkovat všem lidem, kteří mi s tím pomohli. Jmenovitě Pavlovi Šulcovi a jeho paní Lídě Šulcové, bez kterých bych loď nedovedl koupit. Návdavkem jsem od Pavla dostal školení v práci s námořní mapou a budu si na dosmrti pamatovat, že nestačí kouknout do mapy a číst hladinu (je to důležité, ale na Orlíku se to člověk nenaučí).
Další poděkování si zaslouží Hynek (dopravce), jeřábník, pánové na plavební správě v Děčíně, pan Hájek v Týnci i všichni v mém okolí, kdo přispěli radou nebo přiložilli ruku k dílu.

Začalo to asi takhle. Našel jsem ve Švédsku již několikátou Sagu, ale opět jsem narazil na určitou neochotu mi loď prodat. Švédové jsou si vědomi toho, že je výrazně jednodušší prodat loď místímu, než cizinci. Jejich ochota prodat mi loď odpovídala tomu jak dlouho loď nabízeli. Pokud jsem nechtěl koupit loď, kterou nikdo nechce - potřeboval jsem pomoc.
Obrátil jsem se s prosbou o radu tady ve fóru a poslal jsem také PM Pavlovi Šulcovi, protože má v profilu napsané bydliště Stockholm.

Pak se stalo něco v co jsem už ani nedoufal. Druhý den ráno zazvonil telefon a ozvalo se "Ahoj, tady Pavel Šulc, Stockholm". To bylo 1. června. Já jsem poznal báječného člověka a ledy se daly do pohybu.

Koupili jsme loď a ve čtvrtek 10.6. jsem letěl do Stockholmu. Přepluli jsme loď do místa nakládky a čekali do druhého dne do rána na dopravu. V tu dobu už bylo jasné, že doprava nedorazí včas, protože v Německu byla nehoda na dálnici a doprava nestihla trajekt.
Doprava přijela až v pátek k večeru. To už nebylo jak loď naložit. Tady opět pomohl Pavel a jeho znalost místních poměrů. Přemluvil jeřábníka aby přišel do práce v sobotu (to ve Švédsku není běžné).

V sobotu v poledne bylo naloženo, zakurtováno a mohli jsme vyrazit na cestu.

Cesta s takovým nákladem není žádný med. Měli jsme v plánu být v okolo 22 hodiny na trajektu. To se protáhlo o 6 hodin. Na spánek tak mnoho času nezbylo a za dvě hodiny (Neděle 6:00) jsme se v Trelleborgu nalodili na trajekt do Svinoústí.
V pondělí ve 2:00 ráno jsme našli v Děčíně sídlo plavební zprávy a uložili se ke spánku. Od 10:00 proběhla technická prohlídka a v 16:00 už se Saga houpala na vlnách Labe v Týnci nad Labem.

Byli jsme hodně utahaní a z pouhé vzpomínky na spánek se člověku dělalo mdlo.
Naštěstí v Týnci vaří luxusní dršťkovou polévku. Ta by postavila na nohy i mrtvého.

Loď je doma a prokousáváme se seznamem zjištěných závad z technické (elektroinstalace, výbava, tepelné a akustické izolace). To jsou krásné starosti. Příští týden snad bude hotovo.

Zkušenosti:
1) Lidé kteří mají rádi lodě jsou spojeni jakýmsi zvláštním poutem, které je dobré.
2) Ve Švédsku žijí Češi. Jsou přátelští, marinizovaní a umí fantasticky vařit.
3) Ve Švédsku nežijí jen Češi. Domorodci (Švédi) jsou přátelští a drží slovo. Česky zatím moc neumí, ale zato umí všichni anglicky a opravdu je zajímá co říkáte.
4) Švédsko je nádherná země. Určitě se tam chci znovu podívat.
5) Ve Švédsku má loď podobný status jako u nás kolo. Takhle malé lodě nepodléhají žádné registraci ani není potřeba oprávnění k jejich vedení. Každý zodpovídá za to že jeho loď svítí a je v dobrém stavu. Na žádné technidké prohlídky se tam nechodí. Přesto se po vodě žádné plovoucí vraky nepohybují. Asi bych takový systém u nás neobhajoval, ale tam funguje perfektně. Přeji Švédům, aby jim tato morálka vydržela.
6) Tahání Sagy 27 za autem je nepohodlné. Už to dělat nechci (asi budu, ale nechci).
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod Pavel-Sulc » stř čer 30, 2021 2:08 pm

Ahoj Petře, jsme rádi že jsi Ty i manželka s lodí spokjení a že se akce vydařila.
Rádi jsme místo plachtění Vám pomohli. Máš pravdu že by jste dobrou loď tady asi nekoupili.
Je to logické, Ty by jsi asi taky raději prodal loď někomu z Poděbrad než divně mluvícímu Švédovi ze Stockholmu.
Pozdrav Lída a Pavel
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod Pavel-Sulc » čtv říj 28, 2021 7:37 pm

Lodě ve Švédsku zdarma

Švédská plachetnice Compis 28 för 1 krona
https://www.blocket.se/annons/halland/c ... a/98218233
Popis
Mám Compis 28, který je na souši v Halmstadu. S-drive a Yanmar 2gm20 v motorovém prostoru.
Rullfock a stěžeň, ale žádné plachty.
Pěkné matrace a pěkně zdobené dřevěným obložením ve stropě a portlight namontovaný ve stropě pro osvětlení a větrání.
Trup atd. v dobrém stavu. Loď potřebuje trochu lásky, nové baterie atd., než bude spuštěna.
Před třemi lety jsem se přestěhoval do Umeå a uvědomil jsem si, že nestihnu vybavit a spustit.
Daruji ji proto každému, kdo chce příští léto splout Compis 28!
Více fotek nemám, ale pokud se chcete přijet podívat, budu koncem listopadu v Halmstadu.

Další loď
https://www.blocket.se/annons/ostergotl ... s/98210420
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod Pavel-Sulc » čtv úno 17, 2022 8:27 pm

Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod lynx » pát úno 18, 2022 11:04 am

Asi byla fakt dobrá – už je prodaná.

Na Blocket je teď divný pohled, když tam po zimě nejsou skoro žádné lodi.
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod Pavel-Sulc » pát úno 18, 2022 12:41 pm

Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod Pavel-Sulc » sob bře 05, 2022 8:59 am

Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod Pavel-Sulc » pát bře 18, 2022 3:34 am

Vega 2818 , Loď je příliš dobrá než abych jí sešrotoval. Jsem starý abych dál plachtil.
Zavolej pro informace.
https://www.blocket.se/annons/stockholm ... /100016668
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod Pavel-Sulc » úte bře 22, 2022 8:17 am

VLUK
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 08, 2018 7:35 am
Reputace: 0

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod VLUK » ned srp 07, 2022 11:25 am

Ahoj, právě jsem a blocket.se našel plachetničku, kterou bych si rád přivezl domů na Hartu. Bohužel blocket přešel na jiný systém zabezpečení a z ČR teď nejsem schopen oslovit inzerenta.

Uměl by mi někdo pomoct inzerenta kontaktovat?

Budu vděčný i za sdílení zkušeností s podobnou akcí, včetně nezbytných legislativních kroků. Plánuji přeplavbu, asi do Rostoku nebo někam do okolí Svinoústí. Dále přeprava na vleku.

Nemám vlek ani dostatečně velké auto :-D Proto budu vděčný i za nabídky pomocí s přepravou (samozřejmě ze ne za "dekuji"). Ale to už předbíhám ...
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod Pavel-Sulc » ned srp 07, 2022 8:40 pm

Ahoj jsi tajnůstkář, koho chceš kontaktovat a proč..
VLUK
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 08, 2018 7:35 am
Reputace: 0

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod VLUK » pon srp 08, 2022 8:07 am

Pavel-Sulc píše:Ahoj jsi tajnůstkář, koho chceš kontaktovat a proč..


Ahoj, rád bych koupil plachetničku viz. níže a dopravil ji k nám na Slezskou Hartu :)

Podařilo se mi na FB kontaktovat kolegu s ověřeným blocket účtem a poslat zprávu inzerentovi. Upřímně, nedělám si moc naděje, že na tuto zprávu odpoví. Naopak doufal jsem, že zareaguješ ty :D
Byl by jsi tak laskav a kontaktoval inzerenta mým jménem? Věřím, že je plachetnice po technické stránce ok a připravena plřeplachtit těch cca 300 nm do Polska, kde ji naložím na vlek. Pro klid duše bych si to nechal potvrdit majitelem. Dále bych loď koupil v plné výbavě jak je popsána. Jen ten vlek nevyužiji.

Kontakty na mne ti pošlu do zpráv. Potřebuješ odemne vědět ještě něco důležitého pro zdar akce?

https://www.blocket.se/annons/halland/e ... /102715315

Pěkný den
Uživatelský avatar
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1561
Registrován: stř bře 25, 2015 1:00 am
Reputace: 233
Bydliště: Stockholm, Švédsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod Pavel-Sulc » pon srp 08, 2022 8:47 am

Vluku tady je nedůvěra v mentalitu jiných zemí hlavně Polsko a pobaltské země, kradou tady a perou se a vraždí. No a Česko se s nimi asi veze. Tak že Tvým jménem tady těžko něco koupíš. Tak že jí musím koupit a zaplatit já. Registrace tu není tak to je úplně jedno. Několika lidem jsem takto loď koupil a měl jsem s tím jen starosti. Tak do toho moc chutě nemám. Sem chodím velmi málo. Píšeš: Věřím, že je plachetnice po technické stránce ok a připravena přeplachtit těch cca 300 nm do Polska, kde ji naložím na vlek. Pro klid duše bych si to nechal potvrdit majitelem. Po zkušenostech s Českými yachtaři, co tady dělají za hovadiny bych Ti to nedoporučoval. VMP není důkaz znalosti a zkušenosti. Je slušnost se představit. O mě toho tady najdeš asi hodně, tak prosím hledej, snaž se Ty. Žiji tady 52 let a asi jsem víc Mentalitou víc Švéd než Čech z Prahy. Piš na mail jméno a adresu, anonymně se nemíním bavit. Vluk mi nic neříká. Pavel
VLUK
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 08, 2018 7:35 am
Reputace: 0

Re: Prodej lodí ve Švédsku

Příspěvekod VLUK » pon srp 08, 2022 12:10 pm

Pavel-Sulc píše:V
Je slušnost se představit. O mě toho tady najdeš asi hodně, tak prosím hledej, snaž se Ty. Žiji tady 52 let a asi jsem víc Mentalitou víc Švéd než Čech z Prahy. Piš na mail jméno a adresu, anonymně se nemíním bavit. Vluk mi nic neříká. Pavel


Souhlasím s Vámi! Z nějakého důvodu se neodeslala soukromá zpráva, kterou jsem Vám ráno posílal. Omlouvám se! Hned to napravím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti