Lago di Garda - okruhovka

Okruhový jachting, ať na rybníku nebo na moři ... závody, nezávody, prostě otevřené plachetnice ... ať pro malé nebo velké.
Vysvětlení pro "velké" námořníky: toto fôrum je pro Vás zcela nezajímavé, zde se budeme bavit o těch malinkatých "dětských" lodičkách ;-)

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Dixx
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 07, 2017 3:52 pm
Reputace: 1

Lago di Garda - okruhovka

Příspěvekod Dixx » úte zář 12, 2017 10:33 pm

Ahoj,
vím v lokalitách je vlákno na téma Gardy ovšem motá se okolo "velkých lodí" a informace v něm skoro nejsou...
proto dotaz zde na okruhovkách jelikož sedlám tento rok nejčastěji Evropu, dříve 420tku... a v dáááávných začátcích Optimista.
Se ženou a malým synkem plánujeme dovolenou na příští rok a dost se nám líbí podle referencí a fotek právě garda a její okolí.
Mě samozřejmě sobecky zajímá plachtění na gardě s vlastní Evropou nebo 420 pokud by jel i můj kamarád kosatník se svou ženou.
zajímají mě menší jachťáky/slušné ubytování - malému bude cca rok + podle termínu tak abychom nebyly úplně ve stanu i když na víkend už jsme to taky zvládly, přeci jen jde o pohodlí malého a mamky... aby nebyl hned rozvod :D
Takže typy na jachťáky - potřebná povolení na plachetnice co je potřeba ( kolky viněty přihlášení průkyzy atd...), ceny ubytování, okolí památky procházky - kratší tůry v horách...
asi nejlíp vaše osobní zkušenosti a doporučení.

Velice děkuji Tonda
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1113
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Re: Lago di Garda - okruhovka

Příspěvekod RACEK » stř zář 13, 2017 8:15 am

Nejlepší jachting na Gardě je v Rivě, Torbole a Malcesine.
Garda je poměrně drahá a ubytování na léto je potřeba bukovat opravdu hodně dopředu. A sehnat něco u vody s místem pro loď je nereálné.

Z hotýlku budeš jezdit, nebo chodit do jachťáku, kde budeš mít loď. V jachťáku zaplatíš za loď cca 10,- Eur a když pojedeš autem i za parkování.
Kemp je dobrý, protože máš vše u vody a nemusíš nikam jezdit. Za loď v kempu cca 5,- Eur.

Na plachetnici žádné povolení ani přihlašování není, jenom nevím jak je to s pojištěním odpovědnosti.

Vítr je v létě pravidelný, dopoledne to naskočí cca 10 m/s, v poledne otočí a večer vychcípne.
Uživatelský avatar
smike
moderátor
Příspěvky: 1384
Registrován: pon bře 19, 2007 1:00 am
Reputace: 18

Re: Lago di Garda - okruhovka

Příspěvekod smike » stř zář 13, 2017 10:40 am

Racek má pravdu..
je zbytečné mít loď v jachťáku a bydlet někde jinde (v jachťácích co vím, nejsou možnosti bydlení).
Např. v Rivě máš campy kde je i vhodný přístup do vody s lodí. A bydlet se dá ve stanu, obytce nebo i v bungalovu kousek od vody.
Uživatelský avatar
glenr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 77
Registrován: úte kvě 02, 2017 1:02 pm
Reputace: 1

Re: Lago di Garda - okruhovka

Příspěvekod glenr » pon pro 04, 2017 3:50 pm

Ahoj
Máte tip přímo na nějaký kemp?
vojtaharok
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 406
Registrován: stř říj 25, 2017 2:16 pm
Reputace: 81
Bydliště: Zbynická 1566-9
Kontaktovat uživatele:

Re: Lago di Garda - okruhovka

Příspěvekod vojtaharok » pon pro 04, 2017 5:18 pm

Nerad straším, ale zajímal jsem se o jachting na Gardě, hledal jsem informace, a vyšlo mi, že s vlastní lodí je potřeba nějaké hodně drahé a administrativně náročné povolení, a že dělají kontroly. Taky jsem četl o lokálních větrech, které mohou být nečekané, se silnými poryvy. Ale třeba je to blbost. Sám jsem tam několikrát chodil, kolem břehu, na vrcholcích kolem, a nic mimořádného jsem nezaregistroval. Mám dohledat ty stránky? Může být v angličtině?
Uživatelský avatar
glenr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 77
Registrován: úte kvě 02, 2017 1:02 pm
Reputace: 1

Re: Lago di Garda - okruhovka

Příspěvekod glenr » pon pro 04, 2017 8:56 pm

dej to sem vše se dá přeložit :)
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3492
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 407
Bydliště: Praha

Re: Lago di Garda - okruhovka

Příspěvekod lynx » pon pro 04, 2017 9:36 pm

vojtaharok píše:Taky jsem četl o lokálních větrech, které mohou být nečekané, se silnými poryvy. Ale třeba je to blbost.

Není to blbost. Párkrát jsem u Lago di Garda byl (ovšem ne jachtařsky) a můžu potvrdit, že tam:
a) často silně fouká,
b) někdy opravdu fouká silný nárazový vítr.
Severní část jezera je v podstatě v horách, což přináší různé možnosti, jak může vítr „zdivočet“. Katabatickým větrem počínaje, přes tryskový efekt v horských údolích, až po náhlé horské bouřky.
Nicméně jezero vypadá impozantně – takové malé moře. :roll:
vojtaharok
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 406
Registrován: stř říj 25, 2017 2:16 pm
Reputace: 81
Bydliště: Zbynická 1566-9
Kontaktovat uživatele:

Re: Lago di Garda - okruhovka

Příspěvekod vojtaharok » úte pro 05, 2017 4:14 pm

Takže nakonec jsem prohledal internet:

Co se týče větru, nebezpečný při/po silném ochlazení (padavý vítr) a nebo v souvislosti s bouřkami či frontálními systémy, ale v létě za pěkného počasí by měl být většinou pravidelný denní režim větru. Lokální větry jsou vent/pelér, ora, balim/balinot, ponal, vinessa.
https://www.gardatrentino.it/en/Lake-Garda-Winds/

Co se týče papírů, našel jsem toto:

Foreign boats must comply with the laws and regulations issued by their country of origin.
Another law that must be respected is the Station Tax regulated by Law 498 of August 1994.
Boats (pleasure boats, boats and ships) must pay this tax based on the length of the boat.
The tax, however, can be paid for just the summer period.

http://www.comune.limonesulgarda.bs.it/index.asp?lang=2&menu=13.60.92&art=50

... takže nějaká daň / poplatek. Ale je otázka, jestli se vztahuje na malé lodě.

Plus jsem četl, že někdy chtějí potvrzení o uzavřeném pojištění odpovědnosti za škodu s italským překladem. Ale prý radši kontrolují Italy než cizince. Ale zase je otázka, jestli se vztahuje na malé lodě.
Uživatelský avatar
Fitor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 27, 2007 2:00 am
Reputace: 6

Re: Lago di Garda - okruhovka

Příspěvekod Fitor » pon srp 19, 2019 3:36 pm

Ahoj,
chtěl bych se vypravit v září na Lago. Má někdo info jak je to s možností plout na vlastní lodi (HC16)?
Někde jsem četl, že poplatek je 200E, ale nemám jak to ověřit.
Na linku výše, jsem četl, že loď musí mít výbavu jako lodě pro plavbu nad 3NM???

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti