Okruhový jachting - jak zacit?

Okruhový jachting, ať na rybníku nebo na moři ... závody, nezávody, prostě otevřené plachetnice ... ať pro malé nebo velké.
Vysvětlení pro "velké" námořníky: toto fôrum je pro Vás zcela nezajímavé, zde se budeme bavit o těch malinkatých "dětských" lodičkách ;-)

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

urban
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 02, 2019 6:14 am
Reputace: 0

Okruhový jachting - jak zacit?

Příspěvekod urban » úte pro 03, 2019 5:04 am

Zdravím,

budu se stěhovat zpět do ČR a rád bych "pokračoval" v okruhovém jachtingu - pokračovat píši v uvozovkách jelikož jsem začátečník - mám pouze dvoudenní kurz základů ovládání lodě LASER PICO (Tacking, jybing, capsized, + příprava lodě atd) na klidném moři.
Nikde na internetech jsem nenašel jaké jsou požadavky v ČR na to abych si mohl půjčit loď a trénovat?
Popřípadě jsou-li vstupní požadavky pro vstup klubu-kroužku ( honí se mi hlavou otázky jako: bude můj trénink ze zahraničí uznán, budu must dělat rozdílovou zkoušku, nebo znovu? atd...)

Samozřejmě mi poradíte zajdi si do jachtklubu (což udělám až budu v ČR) - ale jsem natěšený na sailing a rád bych si zjistil informace dopředu, popřípadě nechal glejt ověřit tady než odjedu.
Mohl byste mě někdo prosím nasměrovat na stránky, popřípadě bylo-li již téma diskutováno?

Díky moc

JU
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1113
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Re: Okruhový jachting - jak zacit?

Příspěvekod RACEK » úte pro 03, 2019 11:37 am

To je hezké, že jsi natěšený na sailing, ale v ČR všichni lodě uklidili a chystají se nyní spíš na lyže a sáňky, protože v prosinci mrzne a mnohdy i sněží :)

Ale až se na jaře oteplí ....

A kde budeš v ČR bydlet, až se nastěhuješ zpět? Tréninků pro dospělé moc není a místa na půjčení jsou v Praze a dobrý výběr je na Lipně.
Rozumné je loď vyzkoušet a pak si nějakou starší koupit.
Žádné papíry ze zahraničí nikoho zajímat nebudou, je hezké že je máš, ale tady s nimi nikoho neuchvátíš :D . Tady ti bude stačit, abys trochu uměl jachtat, abys byl v pohodě a bavilo tě to :)
Závodů je v ČR hodně, stačí vybrat správnou třídu a začít závodit. Závody ber jako nejlepší trénink.
Uživatelský avatar
Bendič
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 03, 2018 11:52 am
Reputace: 0
Bydliště: Chýně
Kontaktovat uživatele:

Re: Okruhový jachting - jak zacit?

Příspěvekod Bendič » úte pro 03, 2019 11:53 am

Ahoj, přesně jak píše Racek, papíry netřeba. Lodě se dají zkusit / půjčit / trénovat v Praze v CERE či v OYC nebo na Nechranicích, Lipně a myslím, že i v Brně. Stačí ovládat loď a pravidla a můžeš vyrazit na závody. Pokud tě to chytně, tak pak už jen registrace ve svazu dle lodní třídy a zakoupit závodní licenci. :-)
urban
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 02, 2019 6:14 am
Reputace: 0

Re: Okruhový jachting - jak zacit?

Příspěvekod urban » čtv pro 05, 2019 10:28 am

Ahoj díky moc za odpovědi, tohle je přesně co hledám - praktické zkušenosti.

To že papíry nepotřebuju je pro mě super zpráva :good:

Díky

JU
Uživatelský avatar
Ondrais
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 124
Registrován: čtv úno 18, 2010 1:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Břevnov

Re: Okruhový jachting - jak zacit?

Příspěvekod Ondrais » ned zář 06, 2020 3:37 pm

to co píše RACEK není tak úplně pravda. Většinu zimy bylo 8 stupňů, někdy i více a já ji v neoprenu neváhal celou proplachtit v Praze na Vltavě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host