demontaz stezne

Palubní instalace, zařízení a výbava lodě pro plavbu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

cirus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 19
Registrován: čtv úno 16, 2006 11:21 pm
Reputace: 0
Bydliště: Atlanta

demontaz stezne

Příspěvekod cirus » pát dub 07, 2006 1:40 am

potrebuji sundat stezen,neni to sklapeci system ale stezen je osazenej v takove ,,dire,, luzku.Vubec netusim jak na to,jerabem by to slo............no spis mne zajima ,,finta, jak na to ..rucne,,Poradi nekdo? :?:
Uživatelský avatar
ninja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 46
Registrován: stř led 18, 2006 8:38 pm
Reputace: 0

Příspěvekod ninja » pát dub 07, 2006 11:18 am

Jak je vysoky a z jakeho je materialu?
cirus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 19
Registrován: čtv úno 16, 2006 11:21 pm
Reputace: 0
Bydliště: Atlanta

Příspěvekod cirus » pát dub 07, 2006 2:26 pm

Jde o hlinik,vysokej cca 10m na 27Ft jachte.Jde o hodne robustnej a tezkej stezen. Prijde mi nezvykle robustnej v tehle tride a velikosti lodi.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: demontaz stezne

Příspěvekod Denis » pát dub 07, 2006 7:27 pm

Čo to znamená v diere? To ide durch cez palubu a? po dno lode? Alebo je ukončený na palube v nejakej s?a?ňovej patke.
cirus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 19
Registrován: čtv úno 16, 2006 11:21 pm
Reputace: 0
Bydliště: Atlanta

Příspěvekod cirus » pon dub 10, 2006 3:33 am

Jo je ukoncenej v vrchni casti paluby do ktery je zasazenej cca 15cm hluboko.Jasne ze medzi dnem a osadzenim stezne je uvnitr lodi nosna vyztuha.Jde o to ze stozar nejde sklopit.Bude se muset vyndat a pak polozit.....coz mi prijde bez jerabu nerealny... :roll:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: demontaz stezne

Příspěvekod Denis » pon dub 10, 2006 11:20 am

Tak ako to popisuje? som to e?te v ?ivote nevidel. Keby to bolo 15 cm pod úroveň paluby, ako by odtial vytiekla voda. Neviem si to podla toho opisu predstavi?. Ale nevadí, v zásade ak nie je dole na s?a?ovej petke kĺbové pripojenie s?a?ňa, tak ho ručne nesklopí? a si odkázaný na ?eriav. Ahoj
cirus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 19
Registrován: čtv úno 16, 2006 11:21 pm
Reputace: 0
Bydliště: Atlanta

Příspěvekod cirus » pon dub 10, 2006 12:01 pm

:shock: Aka voda?!zapusteny je do vrchnej casti lodi(ako som pisal)A prijde mi to u vacssich lodi uplne bezne..... :roll:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: demontaz stezne

Příspěvekod Denis » pon dub 10, 2006 12:33 pm

Dobre, teda má to s?a?ňovú petku, je prichytený klasicky na palubu. Teda neprechádza ani čiastočne cez palubu do interieru lode. Ak je tam kĺbový spoj, tak ho sklopí?. Ak tam nie je kĺbový spoj, tak to nie je mo?né, lebo pri sklápaní s?a?ňa by spodok s?a?ňa ustrelil niekam do boku.
cirus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 19
Registrován: čtv úno 16, 2006 11:21 pm
Reputace: 0
Bydliště: Atlanta

Re: demontaz stezne

Příspěvekod cirus » úte dub 11, 2006 4:06 am

Este raz;-)Stazen ZASAHUJE do interieru asi 15cm...V palube je vylaminovane ,,lozko,, ktore je hlboke 15 cm....na to lozko sa viaze vnutorny nosnik ktory prenasa zatazenie na podlahu....a prave tam je problem....potrebujem spravit podlahu a lozko je poskodene potrebuje tiez opravu.Uprava interieru znamena i vymenu vnutorneho nosnika...Ale asi nebudem davat stazen dole ale len ho nejako vyberiem nad lozko....
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: demontaz stezne

Příspěvekod Denis » úte dub 11, 2006 8:29 am

Takto som to e?te nevidel spravené , ale je mi to úplne jasné. Kolko odhaduje? váhu s?a?ňa a kolko vás to budete robi? ?
cirus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 19
Registrován: čtv úno 16, 2006 11:21 pm
Reputace: 0
Bydliště: Atlanta

Příspěvekod cirus » úte dub 11, 2006 1:28 pm

vahu vobec netusim.....ale urcite dost :? Robit to budem sam...teda vlastne dvaja ja a hydraulicky zdvihak :wink:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: demontaz stezne

Příspěvekod Denis » úte dub 11, 2006 5:59 pm

Ten s?a?eň sa dá zdvihnú? zospodu s hydraulickým zdvihákom?
Uživatelský avatar
ninja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 46
Registrován: stř led 18, 2006 8:38 pm
Reputace: 0

Příspěvekod ninja » stř dub 12, 2006 1:54 pm

Sam to urcite nedelej! Pozvi par kamaradu, at chyti vanty a drzi rovnovahu, jinak se ti to zacne sklapet a paka to bude velka.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: demontaz stezne

Příspěvekod Denis » stř dub 12, 2006 5:23 pm

Haloó Cirus, čo je s tebou, zabil ?a ten s?a?eň, alebo čo ?
cirus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 19
Registrován: čtv úno 16, 2006 11:21 pm
Reputace: 0
Bydliště: Atlanta

Re: demontaz stezne

Příspěvekod cirus » čtv dub 13, 2006 3:09 am

zijem ,zijem:-)Ale moc roboty...a este sa stahujem...stazen nusi par dni pockat.Vymyslel som to tak ze ho len nadvihnem pomocov hydrauliky a to cez okmo,takelaz len povolim takze zo stabilitou bi problem namal bit...
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: demontaz stezne

Příspěvekod Denis » pon dub 17, 2006 8:15 pm

Co keby si prichytil s?a?eň silonovými prie?a?nými lanami / omota? ich pri salingoch/, a oc. lanka povolil úplne. Ako by si to heveroval, tak tie silonové laná by sa ?ponovali, bolo by to rýchlej?ie.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Re: demontaz stezne

Příspěvekod dan » sob dub 29, 2006 4:05 pm

Ahoj cirus,jak je v Atlante?Loni na jare jsem si odtamtud dovezl plachetnici bayliner buccaneer 285,mel jsem ji 2 roky v Aqualandu na Lake Lanieru.Je to lodicka ye stejne dilny jako US 27,pristi mesic ji budu spoustet tady na Harte.Kde to tam mas ty?V aqualandu chteli za demontaz stezne kolem 40 dolaru a jsou schopni to udelat na vode i na suchu je tam bezva jerab.zatim se mej Dan
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9327
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned dub 30, 2006 6:58 pm

Ahoy Dane,
co je to za loď? Nepředsaví? ji podrobněji v sekci "Moje loď"?
A jak jsi vezl z Ameriky?
Co Harta kdy tě tam uvidím? Kdy chce? spou?tět? A toho 13. 5. se tam uká?e??
Stát bude? kde? V Nové Pláni?
cirus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 19
Registrován: čtv úno 16, 2006 11:21 pm
Reputace: 0
Bydliště: Atlanta

Příspěvekod cirus » pon kvě 08, 2006 4:15 am

Nazdar dane!
Svet je fakt maly! :lol: V Aqualandu kotvim taky!Copak se Ti tady nelibilo ze jsi se vratil k bolsevikum? :shock:
Dik za radu,nenapadlo mne ze to delaj i na vode...co jsem koukal vzdy to sundavali az po vyndani lode z vody...
Tenhle rok je dobra sezona ...na Lanieru porad pekne fouka :lol: Kolik stala doprava Tve lode do cech?
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

ahoj Libore

Příspěvekod dan » pon kvě 15, 2006 4:34 pm

Lodicka by se mela na Harte objevit zacatkem cervna teda pokud dopadnu dobre na zkouskach v Prerove.V Atlante nic takoveho jako kapitansky prukaz pro tuhle velikost jeste nevyzadovali,takze kdyz jsem tudle cubrnel do tech nesmyslu v Radu plavebni bezpecnosti sla mi z toho hlava kolem,no ale jiny kraj jiny mrav,ze jo.Zatim kotvim v Ostrave na zahrade,no ale snad se to brzo zmeni.Lod na strankach urcite predstavim,ale cekam jeste na nake fotky pod plachtama,nic kvalitniho nemam,pokusim se tam dat alespon lod na privesu.jinak 13.5.uz to jaksi vzhledem k dnesnimu datu nestiham,ale stejne bych se s Tebou rad sesel,potreboval bych par rad ohledne spusteni lode/2750 kg/,zajisteni kotveni atd.,pokud by Ti to nevadilo.Kotveni bud v Plani nebo v Leskovci,loni jsem videl Gandalfa na boji v Roudne,taky by mi to vyhovovalo.Lod jsem prepravoval na privesu z Brunswick v Georgii do Bremerhaven v Nemecku a pak na kamionu do Mosnova,a byly to docela nervy,ale to je dlouhe povidani.Zatim se mej.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » pon kvě 15, 2006 5:15 pm

ahoj cirus ,tak uz mas ten stezen dole?melo by to jit v pohode,normalne zajedes zezadu k tomu pojizdnemu jerabu a oni si uz poradi.jsou tam zkuseni borci ale chce to stejne dohled,nekdy to odflaknou.jinak na slipu V 43 by mel kotvit muj kamos,Cech,kteremu jsem prodal svoji prvni lod,AQUARIUS 21,ale nevim jestli tam jeste je.Co se tyce meho odjezdu z Atlanty,uz mne nebavili ty Bushovy kecy a dolar za 22 ceskych baku.No a navic jsem chtel zkusit stredomori,coz se bohuzel momentalne z rodinych duvodu odklada.Zpusob prepravy jsem popisoval vyse Liborovy,pokud by jsi se nekdy zblaznil a chtel podniknout neco podobneho tak mam vsechny kontakty na ty firmy a adresy schovane.Ale varuji Te,musel by jsi koupit lod za opravdy DOBROU cenu aby se ti to vyplatilo.mne to vyslo asi na 7000 USD az do Ostravy a rozhodne to nebyla jednoducha zalezitost.Ale vzhledem k nekterym cenam,za ktere se da vUSA lod koupit....Ja to vezl jenom kvuli tomu ze podobna lod na evropskem trhu neni,centralni kokpit pri osmiapul metrech delky zajistujici velkou davku soukromi je raritou,ponor diky longkeel je pouhych 70 cm,navic sirka tesne pod 2,5m a vaha s privesem tesne pod triapul tuny je velmi vhodna pro trailerovani atd.Pokud se chces dozvedet vice o buccaneerech a taky te Tve US27 fajn stranky jsou na www.geocities.com/buccaneersailboats/ .zatim se mej a az se tam budes za mesic placat uprostred lejku v bezvetri a 40stupnovych vedrech tak si na nas vzpomen jak nam tady na Harte prijemne fouka...
cirus
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 19
Registrován: čtv úno 16, 2006 11:21 pm
Reputace: 0
Bydliště: Atlanta

Re: demontaz stezne

Příspěvekod cirus » úte kvě 16, 2006 5:36 pm

Nazdar Dane!
Tak Tvuj AQUARIUS byla taky moje prvni plachetnice:-).Teda jiz nekotvi na v43.Koupil jsem ji od Peta minulej rok a jiz sem ji prodal dalsimu cechovi.
No Ostrava...Tvoje volba az se tam budes za mesic placat uprostred Harty v bezvetri tak si vzpomen jak nam tady u Savanach na atlantiku nadherne fouka;-).
Mam totiz lodi vice a plachetnici patrne presunu do doku na ocean,na jezeru si necham Dorala Citation 27,tech 300 koni vitr nepotrebuje;-)
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » stř kvě 17, 2006 2:54 pm

ahoj cirus,s tim motorakem na lejku je to asi opravdu lepsi volba,v zime,na jare a na podzim je to bezva,ale v lete tam vitr umrel.kdyz jsem prodaval aquaria vubec jsem netusil,ze se stane takovou putovni lodickou a jsem tomu vazne rad.co se tyce savanah,je to bezva volba,levna marina je na island of hope,ale je to odtamtud na ocean jeste asi 10 mil,taky na vilmingtonu /kousek pred tybee island/byla fajn marina ale uctovali si kolem 2500USD na rok stani.nevim kolik mas zkusenosti s tamnejsimi vodami,ale kazdopadne budes muset davat bacha,jsou tam velmi silne proudy zpusobene vysokym prilivem,hromada melcin/mas predpokladam pevny keel/,uz jsme tam videli par plachetnic vybulenych na melcinach,pokud lezely na pisku tak to nebyl aztakovy pruser ale je tam hodne oyster bars a to uz je horsi.skvela lokalita je okolo Wassaw island,jezdili jsme tam lovit zraloky.pokud bys potreboval poradit zeptej se Peti na Ondru,dobre to tam zna.Taky by asi bylo vhodne mit lod zaregistrovanou u Coast Guard kvuli pripadnym kontrolam poku se chces pustit nekam dale., jinak samozrejme vim ze Ostrava neni zadna vyhra,chci lod vyzkouset na Harte protoze jsem na ni delal nake zmeny a doufam ze uz na podzim budu kotvit na jadranu.mej se.dan

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host