Ucpávka kormidla

Palubní instalace, zařízení a výbava lodě pro plavbu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pon lis 27, 2006 2:21 pm

Pepa píše:Po těch fotkách jsou ty tvoje problémy jasnější.Ten typ kormidla, co jsem ti poslal na fotce tam asi lze těžko uplatnit. I když tak úplně bych se toho nevzdával pokud to budeš vymýšlet. Největší problém ale vidím /jen dle fotek/ ve velikosti kokpitu. Jak tam chceš dostat kormidelní kolo, sdět za ním, před ním a ještě zachovat prostor pro vlez do kajuty. Jedině vzít plazmu a něco vyřezat - jinak asi opravdu problém. Máš krásné fotky pod vodou, tak abych tě potěšil - něco co jsem naplácal já.
http://www.figaro55.wz.cz/galerie11/


Tenhle problém je zatím jenom v stádiu vymýšlení.Nejdřív jsem chtěl použít plazmu,ale pak jsem to zavrhnul.Moc práce .Musel by se dělat novej vlez do zadní hundekóje a s tím i předělávka interiéru a podobně.Zatím se mně jako nejschůdnější zdá uložit sloupek a kormidlo tak,jak to vídávám u některých starých anglických jolů.Ono,v kokpitu mně stejně nikdo nesedává,ale raději se válí po palubě,To je jedna z mála výhod lodí bez nadstavby.A před vlezem by mělo zůstat dosti místa pro pohodlné sezení dvou lidí a pohodlný vstup do lodě. Ale jak říkám,definitivně jsem se zatím nerozhodla více méně si zatím dělám představu,co by ta předělávka obnášela a jak by se to dalo udělat.Včetně technických úskalí.Ono je možné,že tam nakonec tu pínu nechám.Možná je to jenom síla zvyku,ale jezdí se mi s pínou líp.A taky nevím,jestli bych s kormidelním kolem byl schopen Albatrosa zvládnout na zpětný chod.Ono,při té velikosti kokpitu,babo raď. :D
Naposledy upravil(a) Monty dne úte lis 28, 2006 12:37 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon lis 27, 2006 2:34 pm

Na čártrovú loď by bolo po inštalácii kola v kokpite málo miesta, to je pravda. Ale pre morského tuláka to bohato stačí. Pozri na http://www.bruceroberts.com/public/HTML/V388.htm , to tam dokonca vyzerá ako zámer ten malý kokpit.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » stř lis 29, 2006 8:03 pm

To:Monty - Jak si nevytahat ruce.
Věnoval jsem ti 10 min při kávě, takse na to koukni, třeba chytíš inspiraci,
http://www.figaro55.wz.cz/galerie12
Obrázek
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » čtv lis 30, 2006 1:54 pm

Pepa píše:To:Monty - Jak si nevytahat ruce.
Věnoval jsem ti 10 min při kávě, takse na to koukni, třeba chytíš inspiraci,
http://www.figaro55.wz.cz/galerie12



Pepo,moc krát dík.Je to výborný nápad.Ono by se musel trochu upravit spodní uložení kormidla,ale to by nebyl zase takový problém.Dole je kormidlo uložené volně v slepém pouzdře z mosaze.A tohle je asi jediný způsob,jak tohle vyřešit.Škoda,že mně tohle nenapadlo dřív,byl bych to udělat hned,jak jsem dělal list.Už jenom ten nápad zasluhuje flašku(máš ji u mě).:wink: Délku listu si zhruba vypočítám,trochu předimenzuji(není problém zkrátit) a výška by neměla být přes 20-25 cm,abych nešel s ponorem pod dva metry. A jinak není problém pro mě dělat montáž a nějaké úpravy i pod vodou.Hodně mně to pomůže i u zpětného chodu,kdy dochází u špatného manévrování k takovému tlaku na pínu,že ji nelze udržet a musíš okamžitě zařadit chod dopředu,ať si kormidlo srovná vrtule.Jo,není nad dobrý nápad.Nebýt dobrých nápadů,dneska furt běháme po stromech.:-) [/quote]
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » čtv lis 30, 2006 3:44 pm

To:Monty - zadrž tu chválu, až se stydím - za tu ti nakreslím celou loď :oops: - a taky za tu čmáranici, nechal jsem ji na svých stránkách a zde jsem dal jen odkaz, ale Libor ji tady nekompromisně vylepil. S tou lahví tě beru za slovo. Místo odzátkování - Chorvatsko paluba tvé lodi, protokol: vlajkosláva, vlajka na půl žerdi, tři salvy, špunty střílet směr volné moře. termín vyber v tento čas: poslední týden v červnu a první v červenci nebo poslední v srpnu. Hosté z jachting.info vítáni v jakémkoli množství :D
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv lis 30, 2006 4:24 pm

Pepa píše: Hosté z jachting.info vítáni v jakémkoli množství :D

No ikdyž to patří do jiného tématu musím reagovat: zní to velice dobře :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » čtv lis 30, 2006 5:54 pm

Pepa píše:To:Monty - zadrž tu chválu, až se stydím - za tu ti nakreslím celou loď :oops: - a taky za tu čmáranici, nechal jsem ji na svých stránkách a zde jsem dal jen odkaz, ale Libor ji tady nekompromisně vylepil. S tou lahví tě beru za slovo. Místo odzátkování - Chorvatsko paluba tvé lodi, protokol: vlajkosláva, vlajka na půl žerdi, tři salvy, špunty střílet směr volné moře. termín vyber v tento čas: poslední týden v červnu a první v červenci nebo poslední v srpnu. Hosté z jachting.info vítáni v jakémkoli množství :D


Tak Tě beru za slovo.Ale musíme to stihnout poslední červnový týden..Do 30.6 mně platí prijava a pak prchám z Chorvatska.V každém případě se ale bude střílet směr pevnina,ať s toho Ti “fašouni“ taky něco mají:-D.Přesné místo si upřesníme na poslední chvilku…Kdo ví,kde zrovna budu.No ale snad ještě v Hr.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » čtv lis 30, 2006 6:01 pm

Abych taky nezapomněl.To kormidelní kolo se odkládá na neurčito.Jestli by tohle fungovalo tak,jak myslím,tak by kolo bylo věc zbytečná.Tímhle je prozatím vyřešena i ucpávka kormidla.Zatím zůstává v šachtě,což je nejbezpečnější způsob uložení.Chválou šetřit nebudu,bo tímhle jsi mi ušetřil kopec času a problémů najednou.K té láhvi vína připojím zcela jistě i láhev Jacka. :wink:
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Re: Ucpávka

Příspěvekod dan » pát úno 29, 2008 1:00 am

Richard píše:Pro ucpávku pod čarou ponoru lze použít stejné řešení jako pro hřídel motoru - stuffing box - ucpávkovou šňůru v pouzdře - dá se koupit i vyrobit (podle možností - soustruh).

pekny priklad vymeny tesneni ve stuffinng boxu
http://www.pbase.com/mainecruising/stuffing_box
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » úte bře 31, 2009 12:26 am

ja mam kormidlo utesnene timhle stuffing boxem.teda mel jsem... :D [img]http://[img]http://img161.imageshack.us/img161/4914/loddetails165.th.jpg[/img][/img]

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host