Zařízení All in One

Vše o spojeni VHF, GPS, GSM, UMTS atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Zařízení All in One

Příspěvekod Anonym » ned lis 12, 2006 9:10 pm

Jak už jsem psal v reakci na článek, dobré zařízení slučující PDA, GSM a GPS hledám už několik měsíců. PDA značky Yakumo Delta 300 GPS používám již několik let a kromě všech výhod PDA je taky hojně využívám s prg. TomTom pro automobilovou navigaci. Psal jsem v lodním deníku, jak nás pěkně dovedla až před hotel v Aténách. Když si něco vybírám, jsem zvyklý si dělat srovnávací tabulku. Výtvor týkající se tohoto tématu si vám dovolím nabídnout ZDE. Každá značka a typ je různě vybaven a těžce se hledá nějaké, které by mělo vše. Každý preferuje něco jiného, já jsem si vybral a čekám na Asus P535.
Informace jsem většinou bral ze serveru PDAdb.net. Do okna vyhledávače si můžete zadat buď značku, nebo přímo konkrétní typ. Další spoustu informací z praxe lze vstřebat na známem fóru ce4you a pokud vás automobilová navigace osloví, pozvu vás na náš server poi.cz, kde mám tu čest být trochu aktivní a spravovat několik kategorií POI. Díky oblíbené databázi policejních radarů jsme už byli několikrát v TV a v jednom z posledních čísel Světa motorů.
Ptejte se na co chcete. Na co chci já, vám odpovím. :lol:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned lis 19, 2006 11:57 am

Naposledy upravil(a) Libor dne ned pro 10, 2006 5:14 pm, celkem upraveno 4 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned lis 19, 2006 3:21 pm

Dokud se neobjevil X500 měl jsem v merku P535. To kritizované bílé provedení není jediné, v kterém se bude dodávat. Ale údajně Samsung / 400 MHz je kvalitnější než Intel / 520 MHz, ostatní parametry jsou srovnatelné a přeci jenom tloušťka a design X500 v této chvíli u mě hovoří spíše pro něj. Ty odkazy co jsi uvedl jsou dobré. :D
Už ale aby byly na trhu a člověk si je mohl vzít do ruky a porovnat!!!
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Velká recenze E-Ten "glofiish" M700: Elegán z rodu

Příspěvekod Libor » pon pro 04, 2006 7:46 am

Ještě jeden "stroj" stojí za zmínku: E-Ten M700: http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=reviews&op=entry_view&iden=160
Naposledy upravil(a) Libor dne pon pro 04, 2006 9:09 am, celkem upraveno 1 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon pro 04, 2006 9:03 am

Díky za odkaz, o M700 už nějakou dobu vím. Na ce4you se o něm informace objevily někdy začátkem prosince. Dle tamních informací je totožný s X500 + výsuvná klávesnice. Ale samozřejmě je také o dost silnější, o něco větší a dražší. :?
Už jsem zvyklý na dotykovou klávesnici a i X500 je už tak dost velká cihla na každodenní nošení. Zatím mířím k ní. :)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte pro 05, 2006 8:13 pm

Ďakujem Vám za inšpiráciu a blížiacim sa vianociam za rozhýbanie. Mne sa zdá najpraktickejší MIO P550,došiel som k záveru, že telefon je lepšie mať zvlášť, má to WiFi a cena polovičná. Mapy celej európy / skoro celej/ za 9000,-Sk a asi do toho pôjde aj C-eMap, teda ak by bolo treba, tuším za cca 10000,-Kč celé stredomorie, to je sila.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř led 17, 2007 9:45 pm

Tak už týden mám doma to mé zařízení snů. Jestli můžu, podělím se s vámi o první zážitky. Jedná se o E-Ten X500. Je to telefon, PDA a sateltní navigace v jednom jen trochu větším přístroji.
Telefon: Klasický foun se všemi běžnými funkcemi. Přes spojení GPRS možnost pernamentního spojení k internetu, ICQ a Skype. Hlasitý odposlech (hands-free v autě), nebo BlueTooth bondovka za ucho.
PDA: Operační systém Windows, podporující všechny programy z klasického PC. Internet Explorer, Microsoft Outlook, Microsoft Excel,Total Commander, slovníky kalkulačky, převody měn, přehravače muziky, prohlížení filmů a fotografií. Při každém připojení k PC automatická synchronizace vybraných aplikací: např. pošta přijatá, odeslaná a kontakty neustále s sebou. Kdykoliv odkudkoliv možnost poslání a příjem e-mailu.
Jako bonus FM rádio a 2 Mpic fotoaparát s fotkami 1600x1200 a malým bleskem. S objektivem velikosti čočky žádný zázrak, ale na dokumentaci stačí.
Satelitní navigace: Kvalitní GPS s čipem SIRF Star III. Neskutečný příjem! Stojím v pátém patře osmipatrového paneláku, uprostřed mezi dvěma pokoji a mám příjem pěti družic! Navigační program mě v celé západní evropě a u nás v okresních městech dovede před popisné číslo domu. V ostatních městech samozřejmě do zvolené ulice. Program respektuje jednosměrky a pěší zóny. Na netu volně ke stažení skoro 200 kategorií POI se vším, co si člověk může jen představit. Včetně policejních radarů, kultury, institucí a fastfoodů. Jak už bylo na jiném místě napsáno, existují pro PDA (pocket PC) i námořní mapy C-Emap. Na těch se už také pracuje. :wink:

Nevím jestli jsem na něco nezapoměl, ale v každém případě si myslím, že čekání 3/4 roku na to, až se dostane do prodeje výkonné zařízení spojující všechny výhody GSM, PDA a GPS se vmě vyplatilo.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařízení All in One

Příspěvekod Libor » pon led 22, 2007 10:56 pm

Baharis píše: Díky oblíbené databázi policejních radarů jsme už byli několikrát v TV a v jednom z posledních čísel Světa motorů.
Ptejte se na co chcete. Na co chci já, vám odpovím. :lol:

Bojím se abychom za čas nedopadli jako ve Švýcarsku

Švýcarsko zakázalo navigace s upozorňováním na radary
Ve Švýcarsku nelze od začátku ledna používat navigační systémy, které dokážou upozorňovat na místa častých policejních kontrol a měření rychlosti. Tuto zprávu jsem na webu Yournav.com pročítal mnohokrát a váhal, jestli se nejedná o vtip. Odkazy na oficiální zdroje na švýcarských stránkách jsou ale jednoznačné. Přesně od 10. ledna 2007 je na švýcarských silnicích opravdu nelegální používat navigační přístroje, které obsahují databázi radarů a dokážou v předstihu upozornit na místea, kde policisté často měří rychlost.

Můžete si přečíst přečíst oznámení o této změně a prohlédnout PDF dokument s otázkami a odpověďmi. Ty jsou však poměrně jednotvárné: vše, co dokáže upozornit na místo, kde je radar, je nelegální. Konkrétně jde tedy o navigace značky TomTom, Garmin, Mio, Route66 a další. Z modelů, které jsou v prodeji v České republice, by ve Švýcarsku prošlo iGo 2006, přístroje MyGuide, Blaupunkt.

Yournav.com tvrdí, že pokud švýcarská policie takový přístroj v automobilu najde, bude zkonfiskován a řidič navíc dostane pokutu. Z německých dokumentů jsem ale pochopil, že nejde ani tak o schopnost přístroje varovat před body zájmu, jako o samotné radary. Při policejní kontrole tedy policisté zřejmě prověří, jestli v přístroji není nainstalována databáze švýcarských radarů. Na druhou stranu mi to přijde trochu komplikované a v rozporu s další odpovědí v PDF dokumentu, že vypnutí této funkce nestačí. Pokud se dostanu k dalším informacím, nenechám si je pro sebe.

Postavení navigačních přístrojů do ilegality podle funkce pasivního upozornění na radary mi připadá zcela nesmyslné. Díky němu si přece řidič v místech, kde policie často měří, dá pozor – pojede pomalu, takže splní hlavní cíl těchto policejních kontrol. Anebo i ve Švýcarsku se měří hlavně kvůli plnění obecní a státní kasy? V každém případě si dejte pozor a ve Švýcarsku schovejte svoji přenosnou navigaci do palubní skříňky. Anebo raději jeďte jinudy.
Zdroj: zde
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon led 22, 2007 11:38 pm

Ale jo, už jsem to četl u nás na POI. :evil:
Já to vidím jako první a zatím jedinou zprávu. Na hodnocení je příliš brzo. Nevím, jak to je ve švýcarsku s ochranou osobního vlastnictví a právo vstupovat státní moci do tvého soukromí. Představ si, že by tě zastavila běžná policejní kontrola a řekla: Tak, teď pojedeme k vám domů a my vám prolustrijeme PC. Vždyť to je nesmysl! Moje PDA obsahuje veškerou soukromou korespondenci a intimní informace, ke kterým běžná kontrola v civilizované zemi nemůže mít přístup.
Za použití konvertorů lze POI dostat téměř do každé navigace. Dokážete si představit, co to je momentálně za byznys, satelitní navigace? V tom jedou miliardy. Jak HW, tak SW. I kdyby to byla pravda a platilo by to, i kdyby byla argumentace o ochraně soukromí slabá, tak ten byznys si ty zisky nenechá vzít.
Už jsem toho za život slyšel tolik, že takové informace nemůžou rozhodit. Počkáme, jak se to vyvrbí. :wink: A ještě něco mě napadlo. To, co mám v kolíbce na palubovce není navigace, ale telefón. :wink: :) :D
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařízení All in One

Příspěvekod Frantisek » úte led 23, 2007 1:28 pm

hm, zaujimave, niekde som tusim videl zoznam radarovych kontrol ako PDF dokument. teda ak ho budem mat v aute, som mimo zakon? :lol:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv lis 22, 2007 10:52 am

Baharis píše:Tak už týden mám doma to mé zařízení snů. Jestli můžu, podělím se s vámi o první zážitky. Jedná se o E-Ten X500. Je to telefon, PDA a sateltní navigace v jednom jen trochu větším přístroji.


Protože mi můj stařičký telefon Siemens dosluhuje, začal jsem se dívát co místo něj. Nejdříve něco v klasice jako Sony Ericsson K750i. Můj oprátor ho už nemá v prodeji, proto jsem začal pokukovat vzhledem k výbavě po Sony Ericsson P1i
Obrázek

No a narazil jsem na uzavřený OS Symbian, tudy asi cesta v budoucnu nepovede. Kdysi jsem hodně pracoval s PDA iPAQ 4150. Byla to také moje první navigace. A hlavně otevřený OS Windows Mobile, pro nějž je aplikace snad na vše, co si kdo vzpomene.

No a finále na sebe nedalo dlouho čekat.

Priority:

  • OS Windows Mobile
  • WiFi 802.11b, 802.11g
  • max velikost displeye pro pohodlný zobrazení stránek webu, min úhlopříčka 2.8"
  • váha co nejmenší

Ostatní:
  • pokud bude i GPS, proč ne
  • rychlost procesoru raději více něž méně
  • klavesnice nemusí být, ale je příjemná
  • Bluetooth potěší
  • rádio s RDS je také plus


Váhám mezi HTC TyTN II (Kaiser) a E-Ten X800.
E-Ten X800 je lehčí, z lepším displayem, má také vestavěné rádio s RDS :good: Bohužel se ještě neprodává, ale bude o cca 4 000 levnější :D . A také prolezl jsem snad všechny diskuze (v recenzích samozřejmě chválí oba), kde trochu preferují HTC TyTN II oproti E-Tenu, hlavně kvalitou provedení a stabilitě softwaru. A také díky větší paměti.

Proto se tě Baharisi ptám jak jsi s předchůdcem E-Tenu X800 spokojený. Hlavně spolehlivost mě zajímá. Po cca roce by se snad neduhy měli projevit.
Vím že to nejsou stejné modely, ale o značce jako takové to taky něco vypoví. A také jaké v tom máš mapy? V ceně je jen zakl. software pro obsluhu GPS, ale bez mapového softu a bez map. :hmm:

Denis psal, že má tip na vánoce, ale jak to dopadlo neřekl. Pro něj a pro všechny ostaní co něco podobného zvažují tu mám srovnání obou modelů. Pro mě je jednoznačně rozhodující to rozlišení 480 × 640 bodů a "jemnost" 12 534 bodů/cm2 , což je současná špička. Ale ještě jsem ho neviděl v reálu. Jsem tedy hodně zvědavý jak to bude vypadat.

HTC TyTN II (Kaiser)
Obrázek
http://www.gsm4u.cz/htc-tytn-ii-kaiser- ... ek2480.htm

E-Ten X800
Obrázek
http://www.kasa.cz/mobilni-telefony/kou ... iish-x800/

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Libor dne čtv lis 22, 2007 2:33 pm, celkem upraveno 2 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv lis 22, 2007 11:23 am

Milý Libore
Nejdřív si dovolím z titulu své funkce ti vyhubovat za rozměr té krásné porovnávací tabulky. Bylo "dohodnuto", že obrázky budou o šířce max. 600 pix., jinak to rozhazuje grafiku. Šéf - nešév, z hrušky dolů! ;)
Co se týká X-500, tak po roce provozování je z mé strany spokojenost maximální. Všechno funguje jak má. Moduly founu, PDA a navigace krásně přecházejí z jednoho do druhého. Na fórech ji trochu sepsuli, ale já opravdu dobrý. Synchronizace s XPéčkama byla přes Active sync výborná, nyní ve Vistách je přímo zabudované Centrum synchronizace, takže mám s sebou stále kontakty, poštu a poznámky. Jakmile na jednom zařízení něco přibude, po synchronizaci se okamžitě objeví i na druhém. Takže když mě zemřel NTB, jen jsem na novém PC provedl synchronizaci a vysmátý.
Automobilovou navigaci již tak moc nevyužívám, protože mám v zápujčce dvě jednoúčelovky od Garminu a MIO. Ale mám tam nahraného TomToma a určitě bych v tom dokázal pomoct. Zmínil ses o TMC. Určitě to je plus, hlavně do budoucna, ale mohu tě ubezpečit, že momentálně jsou ty informace pro CZ dost problematické. V evropě to funguje bezchybně.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv lis 22, 2007 11:41 am

Oprávněnou kritiku vždy přijmu. Já si nemohl vzpomenout kolik jsme se dohodli a myslel jsem že 800, já to vidím na 1440 šířce OK :D
Ale popravdě důvod byl, že menší se to už nedá číst a přepisovat se mi to nechce.

Zmínil jsem RDS a to je něco jiného jako TMC - POZOR

V autě mám Mio C710 a funguje mi dynamická navigace pomocí TMC stejně dobře u nás jako v zahraničí! A i v zahraničí to není vždy úplně přesné a aktuální.

Jedinný problém v TMC je, jak jsem se na Invexu dozvěděl od člověka v ČRo1 co to má na starosti, aktuálnost dat. Na to oni nemají takový vliv. Naše instituce si s tím hlavu nelámou (uzavírky) a řidiči taky málo hlásí.

Zelený anděl a jeho funkce je myslím dostatečně známá. Ale že by bylo dobré hlásit nesrovnalosti zobrazené v mapě, jsem se dozvěděl až na stánku rozhlasu. Takže od té doby když něco najdu ohledně TMC - hlásím "vidím v mapě a to a to a skutečnost je ..."

Možná jsi tím svým povzdechem měl toto na mysli.
Naposledy upravil(a) Libor dne čtv lis 22, 2007 12:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv lis 22, 2007 12:08 pm

Já mám 1280x1024, tak to není tak tragické. 800 ještě beru bez narušení obrazu, ty jsi to měl přes 900, a Alffa "dohodl" 600. Tož tak.

Ano, četl jsem moc "rychle" a popletl TMC-RDS. Já mám 3/4 roku Garmin Nuvi 670 a měsíc MIO C720. Jde právě o ten u nás nedokonalý systém centralní evidence dopravních informací, a následnou aplikací do hlášení TMC. Na západě to mají daleko lépe propracované a kluci co jezdí ven hlásí, že to opravdu funguje, včetně informací o tvořících se kolonách a tak.

Ale to jsou stále témata zástupná. Podstatné je to, že jsem s X-500 opravdu spokojený. :good:
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » čtv lis 22, 2007 2:25 pm

Libor píše:Oprávněnou kritiku vždy přijmu. Já si nemohl vzpomenout kolik jsme se dohodli a myslel jsem že 800, já to vidím na 1440 šířce OK :D
Ale popravdě důvod byl, že menší se to už nedá číst a přepisovat se mi to nechce.


Dovolím si doporučit k prostudování
"návod pro vkládání obrázků do příspěvků",
jež prošel oponentním řízením nejvyšších autorit bez připomínek a doporučená velikost je 500, protože jen minimálně rozhodí grafiku i při používané šířce monitoru 1024 :whist:
Pepa
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » čtv lis 22, 2007 7:30 pm

No nejméně jedno z toho, co uvedl Libor na trhu je. HTC 3300 - Artemis.
Mám asi dva měsíce, a jsem spokojený.
Uživatelský avatar
prggino
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 37
Registrován: stř led 18, 2006 9:36 pm
Reputace: 0
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod prggino » pát lis 23, 2007 8:09 am

Libore,
na tomto odkazu je docela zajimavé porovnání právě těchto dvou modelů:
http://smartmania.mobilmania.cz/index.p ... &iden=179#

prggino
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon led 07, 2008 10:13 am

No nakonec to dopadlo trochu jinak a bude to trochu off topic.
Protože mého favorita E-Ten X800 nemá můj operátor ještě v nabídce a musel bych ho koupit za plnou nedotovanou cenu jinde, dále vzhledem k akutní nutnosti zakoupit nový telefon padla nakonec volba vzhledem k ceně a také velikosti a váze na Samsung i600, recenze a popis zde , nebo zde
Rezignoval jsem na na dotykový display a GPS, jednak mám jak v autě Mio a na loď námořní Garmin. Po dokoupení externího přijímače s modrým zubem lze tu funkci také doplnit, ale v podstatě v mobilu tuto vlastnost nevyužiji.

Byl jsem vyzván, abych trochu popsal vlastnosti, software. Hlavně se s ním seznamuji a projíždím net co se dá levně, nejlépe zdarma naistalovat do mobilu.
Má sice Windows Mobile 5.0 Smartphone Edition (nejsem nějaký velký fanda Billa G., ale toto se opravdu povedlo), vyšla už aktualizace na Windows Mobile 6, ale zatím váhám.
Nebudu se zdržovat běžnými aplikacemi, které existují v různých obměnách snad pro všechny mobily. Ale jeden z důvodu proč jsem volil Windows Mobile a ne Symbian, byla dostupnost a množství programů pro tuto platformu.

Zatím jako nejužitečnější a co opravdu používám (odzkoušené) se mi jeví následující:
(výběr je částešně limitován orientací displaye na šířku -> skvělé na čtení zpráv a brouzdání na webu)

1) Weather Watcher - http://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=1529 (u nás větší, krajská města)

2) Elecont weather - http://www.elecont.com/ (funguje demo, ale zvažuji zakoupit licenci)

3) Autoflight - http://www.smartphone.net/software_detail.asp?id=1345 nebo také http://www.palmserver.cz/modules.php?na ... le&sid=630 (skvělé na profily, už v noci nic nezapípá. Asi koupím plnou verzi)

4) Agile Messenger - http://www.phonesoft.cz/clanky.php?id_clanek=187 (našel jsem jako první, je zcela funkční a zdarma)

5) Fring - http://www.fring.com/ nebo http://digitalne.centrum.cz/cz/clanky/a ... darma.aspx (naprosto skvělý program, nemá chybu. Umí Skype i ICQ a jiné). To je ta funkce co tě alffe zajímá...

6) WM5 Task Manager - http://www.palmserver.cz/modules.php?na ... le&sid=523

7) mccSMS2Go - http://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=1384 (moc šikovná a praktická věcička)

8 ) Photo Dialer pro WM 5.0 - http://www.palmserver.cz/modules.php?na ... cle&sid=94 (návyková záležitost, budu muset koupit)

9) Pocket Stars - popisoval jsem v astronavigaci

10) Resco Audio Recorder 3.21 – Diktafon - http://www.resco.net/smartphone/audiorecorder_beta/

11) Další doplňky jako šifrované úložiště citl. dat, doplňky pro office, možnosti zasílání různých příloh v různých zprávách, podcast, Wordpad, nějaké hry a jiné
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon led 07, 2008 11:27 am

No, jaký přístroj jsi si vybral, s takovým budeš určitě spokojený. ;)
Mě by ta absence dotykového displeje a navíc jeho ne/velikost asi byla velkým hendikepem. Volbu mobilních voken i s argumentací množství SW, to podepisuji. Jen když vidím co jsi všechno našel za SW upozorňuji na skutečnost která plátí u oken obecně, u mobilních pak obvzlášť: MÉNĚ ZNAMENÁ VÍCE!!!
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon led 07, 2008 12:57 pm

Vystihl jsi to přesně. Software testuji a co se mi osvědčí (zůstane na liště), to nechám a ostaní dám pryč. I když mám pamět plnou, žádné spomalení nepozoruji.

Mám zkušenost s PDA HP iPAQ 4150. Váha 132g (na telefon už se mi zdá dost) a displej taktéž 240 x 320.

S displem je to otázka hlavního účelu použití. Samsung i600má rozlišení 320 x 240 a to má dnes většina PDA a Smartphonů. Samozřejmě více je více. Ale pronese se . Ale nezáleží jen na velikosti ale hlavně na samotném rastru (rozlišení). Takže teď vidím to samé co dříve na PDA.
Vidím to obdobně jako s noťasem. Hledal jsem velkou úhlopříčku, mám 17" a teď bych asi stejně volil raději 15,4". Při častější cestě se dost pronese.

Dotykovka je příjemná, ale má i své nevýhody. Pokud mám dobrá soft na obsluhu, nepociťuji omezení, pokud není dotykový display.

Těžko se hledá ideální stroj. Ale po zápočtů bodů jsem se dostal pod 5000,- a to už stojí za zvážení. Ve finále jsem držel v ruce ještě HTC S710 Smartphone, ale nějak mě to ve srovnání s výše zmíněným nezaujalo.

Když ono váze 88g a plné klávesnici se těžko dalo odolat. Ve srovnání se všemi dalšími je to kolibřík. Jako bonus 2 baterie (WM jsou náročnější na energiii) a bylo rozhodnuto :) . Neříkám, že třeba zcela ideálně, ale v dané době a daném místě (konstelaci) pro mě nejlépe. Jiný by si třeba vybral jinak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host