Lodě na Mazurách ----- Twister 36 ------

Jachting u našich severních sousedů.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

2572
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Lodě na Mazurách ----- Twister 36 ------

Příspěvekod 2572 » pon črc 27, 2009 6:25 pm

Zdravím všechny
Jako jachtařské batole mně Mazury zajímají jako vhodný cíl k zdokonalení praktických zkušeností s plavbou .V Chorvatsku jsem neměl stěstí na posádku a ani na kapitána . Proto chci zkusit Mazury. Mněl bych dotaz na loď i když jsem studoval místní nabídku a ta je opravdu pestrá nevím jakou si pro začátek vybrat ? Chceme jet příští rok 4 os. 2 mírně zkušení a 2 uplní sucozemci. Nemáte nejaké doporučení ?
Mám dotaz na RUMEXE v tvé mimochodem skvělé galerii jsem zahlédl loď TWISTER 36 která mně vyloženě zaujala.Už týden nespím. Nebylo by možné se o ní trošičku rozepsat ?

Moc Dik za info :mad:
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 3

Příspěvekod Rumex » úte črc 28, 2009 7:17 am

Zdarec,

TWISTER 36 – je to sice pěkná lodička, ale asi moc veliká na Mazury, všechny přístavy jsou na ní dost těsné, ke břehu se sní nedostaneš, takže pořád plaveš.
muringy vážeš na boční vázaky, ten přední je moc daleko.
Loď má dva kormidla a motor je uprostřed, takže proud vody jde mimo ně, proud vody při malé rychlosti je oplouvá kolem a loď je skoro neovladatelná, což v maríně pobavilo nejednoho kolemjdoucího.
Její váha je obrovská a aby jela musí dost hodně foukat, ale potom je to zážitek.
Loď nemá kýl, má hydrokřídla a ty moc nefungují což má za následek že loď dost snáší, situace se, ale mění když se loď nakloní a jedno křídlo a kormidlo je směrem dolů a potom to jde.
Podle fotek vypadá interiér tak že by se tam dal hrát fotbal, ale díky sedačce do U která se obchází vpravo tam moc místa není, ale jinak jo to jedno velké pohodlí, což mi moc nevyhovovalo, jsem jachtař a raději oželím nějaké to pohodlíčko, ale hlavně ať si pojezdím.

TWISTER 36 půjčují www.krajanczarter.com

Nechci tě od ní zrazovat, nebo ti radit, ale vybral bych si menší loď, z těch pohodlnějších například Phila 880, Tes 32, Janmor 990, Maxus 33, Delphia 29, bylo by lepší aby lodě měli zabudovaný motor a příďový motor.
Osobně jezdím na TWISTER 800/780, dojedu všude ke břehu, cena je třetinová, zakotvím kde chci a ne kde to vyjde, je to sportovní loď, takže je dost rychlá a dobře stoupá.
Dobrá je prý i Phila 780, ale osobní zkušenost jsem sní neměl.

Jestli ještě něco potřebuješ klidně se ptej od toho tu fórum je.
Zdarec
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Ave » úte črc 28, 2009 8:05 am

to Rumex: poslal jsi spatny odkaz....tady je opraveny http://www.krajanczarter.com.pl/
Marek123
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Marek123 » ned srp 30, 2009 7:27 pm

Ahoj, můžu potvrdit co psal přítel RUMEX. Byl jsem poprvé na Mazurách s ním. V srpnu jsem neodolal na vyrazil ještě jednou sám. Měl jsem Tango 780 a můžu doporučit.

Zpět na