Štětínský záliv

Jachting u našich severních sousedů.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

andrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 4

Štětínský záliv

Příspěvekod andrej » sob led 09, 2016 7:03 am

Zdravím, má niekto informácie - skúsenosti s možnosťou jachtingu v Štetínskom Zálive / popr. jazero Dabie/.
Zaujímam sa o typ na dobrú chartrovku, okolité zaujímavosti , čo mu sa vyhnúť a pod.
Poprípadne ak by mal niekto nejakého Pilota .
S pozdravom Andrej
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Re: Štetínsky Záliv

Příspěvekod Viky_CZ » sob led 09, 2016 9:19 am

Zdravim, taky jsem se o to zajimal, ale spis z hlediska vlastní lodky, takze jsem si hledal kemp s kotvenim, to jsem nasel (napr. http://www.strandferien-am-haff.de/), ale to asi nejsou informace, který by ti pomohly.

Ted koukam... tohle by se ti libilo asi vic. http://marinanowewarpno.pl/en/
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » sob led 09, 2016 9:52 am

Tady máš nějaké základní mapy pro orientaci:
http://www.nv-pedia.de/category/revier- ... erie-4-de/
Lidi, co tam v poslední době byli, doporučují vyhnout se obloukem marině Trzebiez.

U mě na stránkách jsou informace o přístavech Dziwnów, Świnoujście a o plavbě mezi nimi vloni v září: http://goo.gl/HhCO86
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pawlik » sob led 09, 2016 10:44 am

Byl jsem tam loni a letos si to zopakujem.
Loď jsme brali zde, a byli jsme spokojeni.
Noc v zátokách se tam moc nepěstuje, nedoporučovali nám to a tak jsme to nezkoušeli. Maríny tak 20-35 PLN.
Plán cesty jsme dělali až po přebrání lodě, mapu jsem doma neměl, a byli jsme trochu moc optimističtí, když jsme dali na rady předávajícího. Nezbylo nám moc času na břeh, což třeba v Peenemünde bylo škoda.
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » sob led 09, 2016 11:36 am

pawlik píše:..Noc v zátokách se tam moc nepěstuje, nedoporučovali nám to ...

a z jakého důvodu??
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pawlik » sob led 09, 2016 12:25 pm

Že se to tam nedělá, myslím, že tam není moc vhodných míst. A my s tím neměli problém, chtěli jsme se podívat po městech, užít si i trochu pevniny, tak jsme to moc nerozebírali a nezkoumali.
EDIT: Ve Stepnici jsem viděl kotvit loď přes noc před portem, ale asi to bylo tím, že se nezorientovali ve světlech - to značení tam moc dobré nebylo - a snažili se vjet do portu blízkým koupalištěm :)
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » sob led 09, 2016 2:38 pm

Celá Štětínská zátoka je mělká, plout se dá většinou jen ve vyznačené plavební dráze, 10 m za bójí stojí racek po kolena ve vodě, 600 metrů od břehu je běžně půl metru vody a metr bahna. Nejsou moc chráněné zátoky. Navíc všude je spousta rybářských sítí...dokonalý labyrint.
Ale jachtařská revír se to krásný, příroda, ptactvo, lekníny... příjemní lidé a není tam draho. Určitě to stojí za to !
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob led 09, 2016 9:11 pm

Jo a ja jsem si rikal, proc do takového rybniku davaji tolik boji a uprostřed mají plavebni drahy normalni křižovatku.... :D No... aspoň tusim co od toho zvetsenyho Rozmberku cekat.
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » ned led 10, 2016 10:22 am

Celý Štětínský záliv jsem proplul na svém kajutovém motoráčku v srpnu 2013.
Celá trasa:Štětín,Wolin,Dziwnow,Svinoústí,Lubin,Usedom,Zinnowitz,Zempin,Peenemunde,Wolgast,Anklam,Ueckermunde,Třebiež,Štětín.
Jinak, je to, jak píše Geronimo. Mělko, spousta podvodních skal, ale nejhorší jsou ty rybářské sítě, jsou skoro všude a nikde na mapách nejsou vyznačeny. Byla to paráda, letos, jestli to vyjde, plánuji jet do Wolgastu, a odtud proplout vnitřní vody Rujany,Zingstu a Darssu.

dost pomůže i tento web
http://www.marinafuehrer.adac.de/haefen/
andrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod andrej » ned led 10, 2016 3:36 pm

Chlapi dakujem za infošky.
Trocha som sklamaný s tých plytčín a sietí. Tiež som pozeral to značenie a zdalo sa mi to nejaké divné.
No zvážim že čo podniknem. Inak mi tam treba VMP alebo veliteľ námorného plavidla ????
Možno by sme chceli ísť 2 rodiny s deťmi ktoré ešte všetky neboli na lodi a keby to bolo nejako moc komplikované , zmeníme plán.
:? :? :? Číhať celý čas na sieťky skaly, ppr. riešiť nejaké zamotanie alebo niečo s deckami na palube by som riskovať nechcel.
Tak že pouvažujem .
Andrej
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » ned led 10, 2016 3:43 pm

Andreji,
nezoufej a nenech se odradit.I přesto je tam krásnej jachting.Já tam byl již dvakrát,a chystám se potřetí a s motorákem, který jezdí trochu rychleji, než plachetnice.
david
moderátor
Reputace: 131

Příspěvekod david » ned led 10, 2016 5:25 pm

Dotaz: jaká byla kvalita/průhlednost/teplota vody? Když jsem tam byl 2014, foukalo vytrvale a fest, voda byla hodně kalná. Je to normální stav nebo tím větrem? Dabie bylo celkem slušný.
andrej
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod andrej » ned led 10, 2016 5:59 pm

Chlapi aké tam teda treba papiere???? :? :? :? VMP alebo morské ???. Dabie je jazero , záliv štetínsky je morský záliv?? V poľsku je bežné aj označenie napr. ul nad zalewem a je to záliv v pri jazere . :? :?
A tiež by ma zaujímala kvalita vody, dá sa kúpať ???
Ďakujem Andrej
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod vovsky » ned led 10, 2016 6:32 pm

Když sem tam byl já, teplota vzduchu kolísala mezi 20 až 24 st. Barva vody byla taková špinavě zeleno-šedá. Teplota vody v zálivu kolem 20 st .V Dziwnowě jsme vypluli asi 500 m na volné moře, tam hodili kotvu a koupali se. Voda měla 19 st. a mě připadala teplá, bylo pěkně a pláže byly plné lidí.Na volném moři je voda průhlednější než v zálivu. Vítr byl mírný, hladina rovná, což mě velice vyhovovalo, dalo se jezdit na plný kule.
Prý stačí VMP, a byl jsem ubezpečen od borce, který tam jezdí několikrát do roka, že pokud neuděláš velký průser, tak si Tě nikdo ani nevšimne.
david
moderátor

Příspěvekod david » ned led 10, 2016 7:29 pm

Mně se tam taky nikdo ani nevšim. Dabie bylo na koupání v pohodě, i teplejší než záliv. Ale měl jsem opravdu dost extrémní počasí, co se větru týče.
Stál jsem v Třeběži, Alt Warpu, Svinoústí a Vapnici - všude OK. Ve Štětíně a na Dabie jen na kotvě.
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Re: Štětínský záliv

Příspěvekod pawlik » pon led 11, 2016 8:39 am

Jezdil jsem na VMP, ale mám ho i s příbřežní mořskou plavbou. Kdybych ji neměl, tak bych asi ven za Swinoústí na moře nelezl. Ty rybářské sítě jsou dost dobře značené přímo ve vodě, občas to znamená o nějaký ten obrat víc. Dobré je si zvyknout po těch rybářských bójích a praporkách koukat už do dálky, aby sis mohl obraty lépe rozvrhnout.
EDIT: A koupání mi přišlo fajn, ale nemám na čistotu vody zvláštní nároky, klidně vlezu na Orlíku do "zeleniny".
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » pon led 11, 2016 5:26 pm

http://www.rzgw.szczecin.pl/morze-i-morskie-wody-
Štětínský záliv patří mezi vnitřní moře. Podle předpisů na něj stačí papíry na jezero, tedy VMP.

Jak je to s provozem u velkých přístavu? Jeden tanker v úzké plavební dráze, naučí "kalužové jachtaře" více než tisíc knížek. :crazy:
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pon led 18, 2016 7:27 am

Zdravím Vás, hlásím se mezi kalužové jachtaře mazurské, přesto koketuji s myšlenkou pronajmout si lodičku v této oblasti. Tedy obracím se na Vás znalé poměrů, zda se dá ve štětínském zálivu strávit pohodový týden jako na Mazurách, tak abych byl každý den v jiné marině a vůbec, aby se za plavby bylo na co dívat. Letos mám již vyřešeno, ale příští rok bych vyrazil.
Děkuji a zdravím, Jirka

Ps: mám nově vyměněné VMP, tedy 1 míle od pobřeží a omezence na vysílačku.
pawlik
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pawlik » pon led 18, 2016 9:37 am

2 Jirka_TEC_Tce: Na Mazurách jsem byl tři roky po sobě vždy na týden, fajn, moc fajn, ale po třech letech už trochu stejné. Štětínský záliv si letos zopakuju podruhé, potom se možná vrátím na Mazury, možná zkusím Lago di Garda. Třetí rok ve Štětínském zálivu asi už ne, ale ty dva roky pro mě budou v pohodě. Jestli chceš jezdit, tak můžeš ze Štětína na Swinoústí a po moři při břehu na západ a německou částí přes Peenemünde zpátky do Štětínského zálivu. Trochu hoňka, zpáteční cesta vede pod mosty s otevírací dobou, do které se musíš trefit. Tak jsme jeli loni. Letos chceme víc na pohodu, do Swinoústí a asi na východ na Dzwinow a zpátky. Jen to nebude okruh, protože se nevejdeme pod most ve Wolinu, jsou tam dva, jeden se otevírá a druhý ne. Tak po moři tam i zpátky. Štětínský záliv rozhodně doporučuji, aspoň na ochutnání.
david
moderátor

Příspěvekod david » pon led 18, 2016 9:51 am

pawlik píše:Jen to nebude okruh, protože se nevejdeme pod most ve Wolinu, jsou tam dva, jeden se otevírá a druhý ne. Tak po moři tam i zpátky. Štětínský záliv rozhodně doporučuji, aspoň na ochutnání.

ten pevnej most má kolik? V Navionics jsou mosty tři,ve městě prý otáčecí s podjezdem 3,1m a dálniční a železniční - u těch není výška psaná.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon led 18, 2016 10:34 am

Je tam pevný železniční, pevný silniční a vysoké napětí.
Podjezdná výška je 12 metrů.
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pon led 18, 2016 11:02 am

Mám možnost si půjčit loď v Kamien Pomorski a myslel jsem, že bych se coural jen v zálivu, ale výška lodě není uvedena. Jinak Mazury jedu letos již po páté v řadě v téměř stejném osazení a zatím se všichni moc těšíme. :D
david
moderátor

Příspěvekod david » pon led 18, 2016 12:07 pm

Strycek_Bidlo píše:Je tam pevný železniční, pevný silniční a vysoké napětí.
Podjezdná výška je 12 metrů.

tak to máme každej jinou mapu :lol:

https://www.google.cz/maps/place/Wolin+ ... !1e1?hl=cs

https://www.portmaps.com/eng/map
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » pon led 18, 2016 12:50 pm

Davide, ptal jsi se, kolik má podjezdnou výšku pevný most.
Odpovídám, že pevné mosty jsou tam dva + za nima vysoké napětí a že je podjezdná výška 12 metrů.
Tady jsou nějaké informace a fotky z Wolinu z loňského září: http://goo.gl/K5JqEQ
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 294
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » pon led 18, 2016 1:15 pm

Případní zájemci o plavbu v téhle oblasti, kteří se (asi právem) obáváte mělké vody, podívejte se na nedalekou Greifwaldskou zátoku. Ta je také hodně chráněná a s hloubkou je to tam trochu lepší.

Zpět na