Monty a Loefsteker.

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » sob lis 09, 2013 8:23 pm

Monty píše:Pavle :cheers:
Mates,to je trochu složité,ale neboj,usmívej se,udělej money někde jinde a hajde na moře :D
Božo,sedím v Linda´s baru už dva měsíce,řvu na tebe do ručky na channel n°70 a nic. Nejspíš špatnej kanál...nebo jenom dekl. :blink:

howk
Monty


noooo pro jistotu jsem na teeem sakra asi 16 to je pivo kanal i kdyz jsem premyslel ho promenit na 12 no vono potej sestnatce na mooori hlava vobcas boli :D :D :D :D :D
Uživatelský avatar
mysacek
s/y Kirké
Příspěvky: 752
Registrován: stř říj 24, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Martinique
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » ned lis 10, 2013 2:13 am

martinptacek píše:...co dělat, aby lidi platili i když jsem na lodi?

Prostě tak dlouho prudíš, až se tě okolí začne vyptávat, jestli nechceš někam vypadnout na delší dobu. Na to musíš odpovídat, že bys vypadnul, ale nemáš prachy. A pak už jenom čekáš, až někomu dojdou nervy a něco pošle :-)

Monty, gratulace k dobré lodi, je to jako Kirke, ledoborec, ale spolehlivej. Nedá se s ní vždycky plout, kam se chce, páč vůbec nestoupe, ale zato ji jentak nějaký vichr nerozhoupe.
Ať se daří, hezky oslav vánoce a plánuj další sezónu:
Myšák
Uživatelský avatar
allucas
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 02, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: lod

Cau Monty

Příspěvekod allucas » pon lis 25, 2013 2:46 pm

Mysak se mi zminil, ze se pohybujes soucasne po Kanarech. Mas-li chut, tak jsem na kotvisti u centra Arrecife (castillo San Gabriel). Lodka je bily polyester, sloop s CR vlajkou, ale zamenenyma barvama. Ja nikam az do zacatku cervna 2014 vyrazit za tebou nemuzu. Denne totiz musim dochazet do mistni velrybarske skoly. Pokud vsak vyjimecne fouka od JV, ci S, tak me tam nehledej. Dmuti more je tam na ztratu lode.

Pis na www.hotmail.es - Dusan (Olie)
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » úte lis 26, 2013 1:30 am

Jéé...zdar chlape ztracenej. Nejsu na Kanárech a letos...teda pokud mi nešvihne v kouli,nejspíš ani nebudu. V Arrecive jsem naposledy byl...hmmm...to je tomu už skoro rok. Tu marinu už dostavěli,ludry jedny...???A takové kotviště tam bylo :hmm: .
Teď si válím kejty na Maltě,a nejsu si jistej,jak dlouho tady budu,bo bych potřeboval do Fráni,ale jak sůl. Na ten tvůj odkaz ti asi těžko něco napíšu,ale pokud ti funguje starej mail tak ti písnu i tam.
A že jsi se skoro tři roky neozval...naposledy jak jsi odplul z Adry na Kanáry a pak se po tobě zavřela voda. Ono,pokud si pamatuješ Jirku z Francie,tak ten za chvilku vyplouvá z Fráni,opět s novou lodí bo tu starou zapomněl ve Fr.Guianě a jistě se bude po cestě stavovat i na Lanzarote...tak ho nasměruju na tebe.
Á propos,co se stalo s tvou starou lodí...???Kdybych byl věděl,mohl jsi mít Albatrose...toho jsem dva roky dozadu prodal na Kanárech,na Tenerife za hubičku. Doteď stojí v Las Mamlas v marině...teda prd,teď je na jihu GC v Arguineguin,bo jak se to tam jmenuje. Trochu mně mrzí,že nám zase nevyšel krok a nepotkáme se,ale dá li Bůh a dožijeme ve zdraví a kráse,tak příští rok jsu tam na zimu jako na oslu.Trávit zimu v Meditteránu zase tak dobrej nápad není. No,doufám,že to tady přečteš,ale pro jistotu ti to pošlu ještě na starej mail...pokud ti ještě jede. Zatím se chlape jedna velrybářská drž,nabrus harpunu a hurá na ně...

howk
Monty
Naposledy upravil(a) Monty dne pon pro 23, 2013 4:55 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
brin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 234
Registrován: čtv bře 15, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod brin » úte lis 26, 2013 9:40 pm

Ahoj Monty, jedno upřesnění, Albatros nestojí v marině v Las Mamlas, ale (byl před cca měsícem) na suchu v rybářském přístavu západně od Las Palmas a probíhaly na něm poctivé opravy. Ale to se pravděpodobně už změnilo. Pekelná loď:-)
Uživatelský avatar
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 652
Registrován: úte lis 06, 2007 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Phobos 24

Příspěvekod kapo » stř lis 27, 2013 7:56 am

a kterej to byl Albatros, tenhle ? :)

Obrázek
Uživatelský avatar
brin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 234
Registrován: čtv bře 15, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod brin » stř lis 27, 2013 8:16 am

Tipuju že ani jeden, neb byl ocelový:-) Bych chtěl vidět ten vlek na to 10tunový monstrum.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » čtv lis 28, 2013 7:07 pm

Hele ho....dneska je to přesně 8 let,co jsem tady v tom fóru...to nám to letí :D

Kluci,Albatros je tady,ale tohle vlákno není o něm...to je už na smetišti dějin. :blink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jdu na pivo,to nějak musím oslavit :D

howk
Monty
Uživatelský avatar
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 652
Registrován: úte lis 06, 2007 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Phobos 24

Příspěvekod kapo » čtv lis 28, 2013 7:31 pm

moooc pěkná lodička,až budu velkej ,tak si takovou koupím... :? :D :whist:
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » ned led 26, 2014 2:44 pm

Trochu z flákání...Je neděle,nic se nedělá,svítí sluníčko, teploty se drží přes den nad 15°c(ale častěji kolem 20°c),odešlo naf.čerpadlo na motoru,Prcek peče buchty skoro každej den a funí jako na pólech. Jaro ještě daleko,ryb pod vodou moc není ,občas se něco hodí na grill, poslední lahev Francouzkého rouge taky padla za vlast a k obědu bude paella. Na místě nás drží mooringy hned dva s 10 t. betonovými bloky a 8 cm tlustým lanem. Jinak nuda :D

howk
Monty

Á propos,motor už zase jede,i když zatím jenom v nouzovém režimu. 8) Jo a vytáhnul jsem po dvou rokách z pytle spinaker,kterej se ukázal,že spinaker není,teda je,ale asimetr,genaker a to dvojenej,kterej jde rozbalit na motýla. Zajímavej kousek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Moje zlaté babenky

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » ned led 26, 2014 6:41 pm

Pěkný barvy toho genakru, až to roztáhneš, tak budeš jak horkovzdušnej balón :good: Trochu Ti závidím, já jsem dneska v -15ti rozmrazoval ženě vodu do baráku, kterou zapomněla večer vypustit :(
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pon led 27, 2014 10:32 am

Maxi,v tomhle si asi rozumět nebudeme. Ten genaker mně přijde jako cirkusovej stan...barevně. Přemýšlím ho obarvit na černo ... i s rukávem. Poraď jak :D

howk
Monty
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » pon led 27, 2014 10:53 am

Ale Monty,ono v tom bylo trochu ironie :lol:
Uživatelský avatar
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 442
Registrován: úte úno 06, 2007 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod pik » pon led 27, 2014 3:37 pm

No přece barvou na genakry, to je jasný :D ;)
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » sob úno 15, 2014 8:51 am

Jsme v Arbataxu. To,co začalo jako výlet kolem Malty,skončilo s nekolika průserama v Trapani na Sicilii. Když to teď sumarizuju,tak mně přijde statisticky nemožné,aby se p o s r a l o tolik věcí najednou a kdyby mně to někdo vyprávěl,tak bych si myslel,že si vymejšlí a nebo kuewsky přehání,ale buď jak buď.
Ve středu 29.1 vyplouváme s Prckem čistě expedične na Comino a Gozo zapotápět a zarybařit.S čudlema je to tady na Maltě hodně skromné,pořádnou rybu jsem už neviděl ani nepamatuju,tak doufám,že to bude tam trochu lepší...i když jsu pořád v pochybnostech. Jestli se ono ty čudle neodstěhovaly někam jinam. Rozfoukalo se trochu ostřeji od jihu,před vlnami jsme chránění, a je z toho příjemná plavba....teda až do doby,než vyplujeme ze závětří na Gozu.Tam se do nás vítr opře už naplno,tak se na to vyprdnu,stáhnu plachty a startuju motor. Ten klepe asi 5 minut a pak si dává šlofíka. To spravené čerpadlo asi zase tak dobře spravené není,kde je chyba jdu zjistit do motorovny.Čerpadlo si prostě odmítá tahat naftu z nádrže,já netuším proč,fouká 25kn nese nás k severozápadu a jak nás to nese dál,tak vyplouváme ze zákrytu Goza,vlny jsou najednou kolem dvou metrů,s čerpadlem v tomhle marasu nejde nic dělat,tak na to prdnu. Jdu na palubu a vytahuji plně zrefovanou hlavasku a bezan,stáčím loď proti větru,vytáhnu kosatku a hodlám dokřižovat zpět do závětří a tam mrknout na to poonďané čerpadlo.Loď pluje ostře proti větru hezky....a další průser přichází asi za pět minut.Co se stalo nevím,ale najednou rána jak z kanónu a ráhno hlavní plachty se ve dvou kusech poroučí na palubu,v hlavní plachtě džuzna jako kráva,loď se stáčí bokem k větru a v silném náklonu valím nastartovat autopilota,ať to chvilku drží,bo jdu mrknout,co se stalo. Ráhno se zlámalo v místě uchycení kikingu...to jsou mi věci. Bez motoru a hlavní plachty to ale ostře proti větru a v tomhle marasu nejde. Balím hlavní plachtu se zbytkem ráhna,vlny se zvedaj už přes dva metry,tak sedám do kokpitu,ulívám panáky Johnyho a s Prckem dumáme,co s tím.Mrknu ještě na čerstvé prognózy. Vítr má být pod Sicílií v nárazech až ke 40 Kn a vlny do 4 metrů. Situace jesti vážná,nikoliv však zoufalá.Sicílie je kousek,vítr se stáčí k jihovýchodu...bude z toho výlet na Sicílii i když asi divokej.No co,loď k tomu stavěná je. Tam zjistím,co s tím bazmekem na čerpadle,počkám na vítr a hajde zpět na Maltu... ha, ha...tak to byl plán.
V noci vítr sílí,vlny jsou už přes tři metry,ale zatím to pluje solidně,i když už s lodí trochu hází ze strany na stranu...no úchylnosti plavby na zadní větry. Helmut(autopilot) ale zvláda kormidlovat v pohodě,tak se trochu jdu prospat.Druhého dne dopoledne vítr pořád sílí a v nárezech už dosahuje slibovaných 40kn.Vlny se zvedli přes tři metry,občas přijde čtyřmetrovka,ale je to oranice jako na Velké Pardubické...ne dlouhé vlny pohodové. Pluji už jenom na malou kosatku a i s tím,že loď je od spodu už zarostlá jako koralovej útes si ho valíme přes 6 kn. Potřeboval bych ale v tomhle marasu trochu ubrzdit,tak dávám dole kosatku a navlíkám, po prvé na téhle lodi kosatku bouřkovou.Rychlost klesla pod 5 kn.
Další průser....vant na kterým je bouřkovka povoluje,lod se stáčí bokem k vlnám,Helmut to nezvládá,tak ho vypnu. To,jak to teď mlátí s lodí je už i na mně moc.S 4 metrovými vlnami z boku,jenž už jdou přes palubu,větrem stabilně nepadajícím pod 35kn valím na příď s tím udělat pořádek.Přepínám kosatku na druhej vant....ještě že jich mám tolik :D .Prcek mně hlídá z kokpitu,jestli mně nějaká vlnka sebou neveme...držím se ale jako pijavice.Na otázku,co dělat,kdyby mně to spláchlo je rada jednoduchá ...nechat Helmuta,ať to dokormidluje na Sicilii, zbalit caky paky počkat až se přiblíží ke břehu na dvacet metrů,skočit do vody a doplavat na břeh...zbytek se už někde rozplácne :D...a co se mnou...??? No v tomhle by mně nikdo už nenašel ani s rádiovým lokátorem :D ,a né se pro mně ještě vracet .
Odpoledne vítr už neví co by,v nárazech fouká přes 50kn,vlny narostli na 5 metrů a občas přijde poctivá šestimetrovka. Jsou krátké,ostré,kolem jenom pěna a voda z hřebenů vln,kterou nese vítr vodorovně. To už vlny šplíchaj i na zadní palubu...maso.Helmut to už moc nezvládá (poprvé,co mám tuhle loď)a jenom s bouřkovkou se loď občas stočí bokem k vlnám a to pak teprva začíná rodeo.Díky Bohu za 11 tun balastu...Tenhle Rolls Royce mezi loděma prostě snad vážně položit nelze...no,jak bych v tomhle dopadnul na dnešních lodičkách nevím...asi bych dělal kotrmelce :D .Musím si to vzít do ruky a držet to pořád od větru...asi tu nejhorší hodinu,pak už to zvládá zase Helmut.
V kokpitu jsme ale zatím v suchu. Lufina se drží v tom marasu dobře a je až k neuvěření,co všechno vydrží.Uvnitř lodi už není nic na svém místě...i zajištěné věci si našli zajištění někde jinde a největší průser jsou instantní kvasnice vysypané na podlaze :D .... tam je ale i zbytek věcí,včetně počítače,kterej se prozatím,co mám tuhle loď z místa ještě nehnul ani na Atlantiku.Chci to vyfotit,ale foťák už dávno zaujal novou pozici,mně ale ještě dlouho potom neznámou. Fotky nebudou :D .
Tohle extempóre trochu polevuje až po západu slunce a máme toho s Prckem plný zuby...ta se jenom tak mimochodem celou dobu drží fakt dobře a na to,že je to její první křest mořem....klobouk dolů. Plácání v létě po Jadranu se nepočítá :D.
Na noc nechávám venku jenom bouřkovku,vlny padaj pod 4 metry,vítr pod 30 kn a loď pluje do 4 kn max. To je dobře,potřebuji se vyspat a nechci dorazit do Trapani za tmy ,bo budu možná muset do portu na plachty. Ráno se už schováváme za westside Sicilie do závětří,vlnky padli na jeden metr a vítr taky...
Lezu na stěžeň a spravuji vant,jenž se neurval,ale vypadla zavláčka v oku. Maturuji pak nad tím připosratým čerpadlem...Pak zase odzvdušnit motor,což zvládám teď už asi za minutu. Má to jistej postup a svoje záludnosti,ale když se na to přijde,jde to rychle. Bývalí majitelé mně upozorňovali nad tím,abych si dával bacha,že zavzdušnit tenhle motor je průser a dlouho se to pak odvzdušňuje.... no,našel jsem fintu jak na to rychle,i když trochu bolestně :D .
Asi 5 majlí před portem vítr padá totálně. Schazuju plachty,startuju motor a suneme se na motor pomalu k portu...teda asi 10 minut,kdy,jak už snad ani zákon schválnosti nedovoluje je tady průser,ale tentokrát jako mraky. Motor si ho vesele bublá,ale převodovka netočí...Vypnu motor a doliju do hydraulické převodovky olej,asi litr....a zase se jede dál...Teda asi 10 minut,pak zase nejedeme.Převodovka zase suchá...nadávám jako pohan,doliju olej a zase prdíme dál....zase jenom chvilku,dolívám poslední litr hydraulického oleje....a pak litr motorového oleje a pak už vplouváme do portu v Trapani,kde se raději nehlásím vysílačkou . Valí na nás z portu jeden trajekt,do portu si ho šine další trajekt a my zase nejedeme :D . Olej už další nemáme,tak...no co dělat,rychle pumpnu z motoru litr oleje a naliju ho do převodovky...a za deset minut kotvíme....fuj tajbl. Jsu na moři už nějakej pátek,ale mohu klidně říct,že je to to nejhorší,v kombinaci všeho,co jsem zatím zažil a viděl...a to jsem už viděl hada na kolečkových bruslích a velrybu čůrat z mostu.Zažil jsem i silnější vítr.... proplul jsem už i většími vlnami i průserů odstál několik,ale všechno dohromady je moc i na koně.
Na Maltu se už nevracím...Mrzí mně to,bo zůstali tam nedořešené věci,Bóža je na mně taky nasranej,s nikým jsem se nerozloučil,ale jinak to nejde.Musím do Francie a loď musí z vody...bezpodmínečně. Kdy mně tam ale zimní mistrály pustí je ve hvězdách,tak zatím čekáme na díru v závětří Sardinie a Korsiky... zapotápíme a zarybaříme.

Teď po 400 majlích z Malty po těžkém moři kotvíme v Arbaraxu na Sardinii. Plavba ze Sicilie byla ostřejší,vlny ale do 2.5 metru a pořád bok,nebo mírný předobok.První noc se nedalo moc spát,bo na boční vítr,s malou kosou a plně zrefovaným bezanem plujeme v náklonu,že padáme z betle,ale i když i tohle je plavba po tvrdém moři a silným větru,je to už pohoda a v téhle lodi nám to přijde už jako čajový dejchánek. I když Prckovi kupodivu bylo trochu ...no řekněme nevolno,ale rybičky nekrmila. Divné...Počas plavby z Malty na Sicilii byla v pohodě... :D .
Je tady nádherně...Líbí se mně tady tak,že bych tady zůstal klidně déle...ale to nepůjde. Včera jsme zapotápěli,k večeři jsem Prckovi střelil pěknou ropušnici a dneska bude k obědu chobotnice. Večer jdeme na ryby,jsou tady nádherní seabassy. Pak se budeme belhat podél eastcoast Sardínie a asi i Korsiky k severu a čekat na díru,která nás pustí do Lyonu,domů. Ono to ale nejspíše tak rychle nepude,tak se stavím asi na Elbě pozdravit Jirku a Davida,kterej ale chce už brzy vyplout,tak ho snad potkáme po cestě. Zatím teď tady užíváme sluníčka,dneska má být 23°c,jenom noci jsou chladné a moře má tady jenom 13°c...i v neoprénu tak max. na hodinu a zmrzlej ven z vody :D.

Zimní plavby jsou vždy dosti těžké,to už je jenom pro otrlé povahy,únor na moři je nejchladnější a největrnější část roku a to nemluvím o tom,že letos jsem v mediterránu zimoval...brr,studenej to kraj. Tak kluci a holky,pokud chce někdo vědět,o co go,tak se může na chvilku přidat...ale teplé prádlo sebou :D . Plavba jesti dobrodružná už jenom proto,že se pluje bez hlavní plachty a s převodovkou,která má větší spotřebu oleje než eskymák v zimě. Jinak je to Boží :D . God save the Queen.

howk
Monty

P.S.: o kravinách,jako že odešlo čerpadlo na slanou vodu ,jistič,trhlej bezan(už spravenej) a jiných blbostech se už ani nemá význam zmiňovat :D Vice fotek na FB

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Monty dne pon úno 17, 2014 9:59 am, celkem upraveno 2 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » sob úno 15, 2014 11:04 am

Čoeče Monty, co říct... :hmm:

Co jsi udělal špatně? To nebylo jenom tak.
Provedl jsi před plavbou úlitbu Neptunovi? Neurazil jsi nedopatřením božstvo v opilecké pýše? :mad:
Uživatelský avatar
vikigach
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 177
Registrován: sob úno 12, 2011 1:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod vikigach » sob úno 15, 2014 3:48 pm

Ahoj Monty,
čteme tady s Romanou tvoje poslední dobrodružství a přes všechen obdiv Tě trochu litujeme. Tolik smůlu během několika dní. Alespoň se ale blížíte k Francii a tam bude zase líp.

Přeju vytrvalost a trochu štěstí.

Víťa a Romana
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » sob úno 15, 2014 7:57 pm

No Monty, víš co se říká, zážitky musí byt silné, a nemusí být vždy jen kladné :roll: Hlavně že jste v pořádku, a že máš tak skvělou loď, dřív se na to holt dívali při stavbě jinak. :?
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » ned úno 16, 2014 11:40 pm

Jo Monty kdyby jsi pri vsech tech srackach alespon trefil Strait of Gibraltar tak uz jsi mohl byt v Karibiku...kdyz se nedari tak se nedari :D
Uživatelský avatar
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 225
Registrován: sob říj 20, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » pon úno 17, 2014 3:44 pm

Zdarec Monty.
Tys zapomněl napsat, žes k Prckovi přibalil i pana Murphyho a ten bez svých zákonů nikdy necestuje. :crazy:
No držím ti palce a těším se někde na setkání.

PS: Honza je na Albatrosovi na Kanárech a jak koukám na zprávy, taky si tam asi užívají.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » úte úno 18, 2014 8:33 am

No jo kluci...někde mi na loď vlezl Jonáš. Potřeboval jsem nějakého kytovce,co by si na něm smlsnul,ale jako na potvoru ani delfínek....až před Sardínií,kousek...Tak ho snad sežrali a už bude klid. A Božstvům jsem ulil...ha...ale asi jsem je měl nechat střízlivých. :D .

howk
Monty
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » sob úno 22, 2014 6:25 pm

Waiting for wind... :blink: ...Čekání krátíme kulinou :D

howk
Monty

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » ned úno 23, 2014 9:27 pm

Monty ty fotky jsi měl dát do fotosoutěže a určitě by jsi vyhrál. :good:
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pát úno 28, 2014 12:12 pm

Dal jsem pár fotek ze Sardínie z okolí Arbataxu na Facebook,tak kdo chce ať mrkne. Tady to je trochu na levačku tak jenom pár kousků. Přímej link
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 626&type=3

Obrázek
,
Obrázek

,Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

howk
Monty
Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » pát úno 28, 2014 6:08 pm

moc hezke, ale nejak ztracim podstatu tech fotek. :? :? :? :? vise uvedene jsme precetli a trhali se smichy. radsi bych uvadel pravdu o tom kdy lidska blbost vitezi nad zdravim rozumem jachtare. Monty uved pravou pravdu aby tady nekdo nemlel o tom co je to jonas. :D :D a dofam ze to nebudes komentovat ze svoji aroganci.

Lindas bar team

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti