Monty a Loefsteker.

Zde se můžete představit a ukázat svou loď ...

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 563
Registrován: čtv říj 13, 2011 2:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » pát kvě 31, 2013 5:20 pm

Tohle by se mělo někde vyvěsit, paráda.

U nás ale s tímto článkem neuspěješ. Češi rádi platí za zbytečné věci a služby - aby si potom v hospodě mohli stěžovat jek se mají špatně. :x
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 869
Registrován: pát pro 03, 2010 1:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Hrušovská Zdrž

Příspěvekod dedko » pát kvě 31, 2013 10:00 pm

Monty píše:Tak tohle chcu...tu loď znám už asi pět let a moooooc se mně líbí...Ani ne tak loď,jako takeláž....

Obrázek

Obrázek


howk
Monty


Ahoj Monty
Vidím že Tvoja kotva drží na mieste už pár dní, a sa môžeš v pohode venovať svojim skvelým prispevkom ;) (niekedy aj zábavným a poučným.)...

Máš pekný vkus.... tá loď sa mi taktiež páči... alééé tie dve stožiare a tie špagáty, to je skutočná hrôza... :(
Takže sa dohodnime a kúpme tú loď, pól na pól...Ty si necháš tú takekáž ktorá sa Ti páči a ja loď, ktorá sa mi tiež páči :)
Budeme spokojný obaja :lol: :lol: :lol:
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » sob čer 01, 2013 6:48 pm

Jojo roční kotvení v Hr stojí kolikrát víc než celá loď xD
Uživatelský avatar
klubko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 116
Registrován: pát čer 15, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: s/y Janna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod klubko » ned čer 02, 2013 2:12 am

Zas po dlouhé době se mi podaří dostat se sem a tady najdu takový pěkný psani! Dík. Ale když vydím všechno to železo... asi jsem rád, že jezdíme na plastu :)
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » ned čer 02, 2013 4:52 pm

Je neděle. Odvozeno od slova nedělat se toho od úterý držím.Měsíc na lodi pořád někdo byl a proto,že Sonja je doma už měsíc a půl a lechtá úředního šimla a poslední lidi odletěli domů v úterý ráno tak úterý pro mně byla druhá neděla v týdnu,středa třetí,čtvrtek čtvrtá a takhle trávím celou dobu na lodi a vypisuju kraviny.Je pekáč...slunko peče jako prase,po nevím ani jak dlouhém čase, je totální flauta,že i hladina vypadá jako vylitej olej a ač podle prognózy mělo být dopoledne pod mráčkama,tak jsem jich napočítal teď přesně tři,velikosti chrousta.Denní bríza se ale pomalu zvedá,a jak jistě každému ctěnému účastníkovi zájezdu bude zcela zřejmé,tak provoz a ruch na vodě v tuhle dobu překračuje daleko všechno,čemuž by se dalo říct klidné nedělní dopoledne. Je to ale chvilkama docela prča,hlavně ti děcká,na těch....já nevím jak se ty lodičky,co vypadají jako krabice od bot a mají takovou tu malou plachtičku jmenují a ti starší na Laserech. Dovednosti některých jsou až udivující,což ale neplatí pro ty nejspíše začínající,jenž se snaží ty pokročilé napodobit a občas do nějaké zakotvené lodi,jenž pro ně musí z těch plachetniček vypadat jako zaoceánský parník i klepnou.Trpělivost instruktorů,kteří na ně z gumáků dohlížejí je až obdivuhodná,bo lítaj tady jako utrženej plakát,sbírají děcká z vody,převrací lodičky zase do polohy plavební a celé se to do nekonečna opakuje.Teď jsem ale juknul ven,páč mi zase jedno mrně štrejchlo do lodi s tou krabičkou od bot a dívám,že třída Laser je zajímavá i pro starší generace,ti na nich plachtí sólo,ti prcci ve dvou. Je to radost pohledět,nebýt některých skůtristů a kamnářů,jenž tady lítaj jako smyslů zbavení a nějak jim je prdel,že dělaj vlny,smrdí a děckám tu nedělní chvilku dosti komplikují. O ne zrovna bezpečnosti a charakternosti jejich počínání se už rozepisovat nebudu,bo jak jsem poslal ty fotky,tak každej si zcela jistě všimnul až skoro neomezeného a zakrytého prostoru k těmhle radovánkám,což jim ale zcela jistě nevyhovuje,bo to je asi malá legrace.

Teď se ale musím trochu stydět,bo jak jsem tady dělal ramena,že mně z bóje už nikdo nedostane....tak dostal a zavolal si na pomoc Guardia civil. V silném větru doplul k lodi bakelitový,cca 16 metrový ketch s dvouma chlapama na palubě.Už pohled na ně mně mohl varovat,že tohle je trochu jiná liga,nicméně jsem se s nima pustil do křížku.To bylo ale dosti komplikované,bo tu loď ode mně pořád vítr sfukoval,ti dělali kolečká a řvaní jeden na druhého nebralo konce.Abych je trochu popsal. Jeden z nich tajtrlík,zcela jistě placený,aby přivezl lod na bóji,bo majitel,k jehož popisu se dostanu by tohle zjevně sám nezvládl.Lítal po lodi jako hadr na holi,dle toho jak mu boss poručil.Že toho už má plné zuby bylo zřejmé a že vyvázání lodi na mooring ho rychle osvobodí od té b u z e r a c e.Teď k tomu druhému....pohled na něj mně měl varovat,že tenhle není zvyklej na odpor. Přibližně 170 cm výška,pupek jako kdyby měl porodit minimálně slona,že když se postavil za kormidlo,skoro naň nedosáhl....možná krátke ruce.Jsu si jistej,že u pí pí si musí sednou na mísu,bo jinak by si na drobečka nedosáhl a po použití toalety by tahle byla zralá na generální úklid a jak by dopadly jeho kalhoty raději už rozvádět nebudu. Na nohách kožené mokasiny,můžu li odhadnout,tak nikterak konfekční,spíše dělané přímo na jeho hnátu.Kalhoty zcela jsitě šité na míru,koženej opasek o jehož délke bych mohl jenom spekulovat.Bílá košile hedvábná.Oblečen byl prostě velice vkusně a těžko by se mu dalo něco vytknout.Kolem krku a ruky řetěz....jasně že zletej,ale síly,že by udržel v klidu i pářícího se tygra.Už jenom tyhle indice mně říkali,že tenhle člověk bude patřit do kasty lidí,jimž i policajti budou salutovat po neuváženém zastavení jejich auta třeba za jízdu pod vlivem,nebo třeba překročení rychlosti v obci o nějakých mizerných 80 km v hodině. Jeho vystupování o tom taky nasvědčovalo,bo prvé,co pak udělal,když viděl,že jeho vzezření nebudí respek a hrůzu,na jakej byl zvyklej,vzal vysílačku a volal Guardia civil.Ti mají základnu na S straně zátoky a byli tady do pěti minut ...s jejich motorama,2x1200 hp to byl hukot. Předpokládám,že na rychlost příjezdu mělo taky vliv i představení se této osoby do vysílačky(Strosta,člen autonomní vlády,velkopodnikatel,místní bos,mafián....nevím).Po příjezdu nejdřív komunikovali s tím paznechtem,co je volal. Španělsky neumím,ale ze způsobu a charakteru jejich konverzace mi bylo zcela jasné,o co jde.Mluvil na ně klidně,ale autoritativně a rázně, a spíše vydával pokyny,než že by s nima diskutoval a policajti málem že nesalutovali.Vítr se zklidni zase,ono to celej den bylo jako na housenkové dráze....foukalo a pak přestalo a pak zase a zase.Drželi se mezi jeho a mojí lodí. Pak začali mluvit se mnou...teda...Tady se situace obrátila a povely vydávali oni...a že mám urychleně odplout...a já že ne,že nevidím důvod. To je na chvilku zarazilo a otočili se zase k tomu paznechtovi , a teď nevím zdali pro radu a nebo rozkaz jak dál. Paznecht ale nic neporadil....diktoval.Pak policajti,zvýšejíc asertivitu ..na mně,že bóje je jeho....já na ně že moje....oni na mně,dokaž to,já na ně že nemusím,bo už tady stojím,ať to dokáže on

Tady jenom faktická poznámka,jak právo nefunguje a jak jde všechno z pozice zdálnivé moci.Policajt jako takový,ať si o nich myslíme cokoliv by měl mít minimální právní vzdělání.Že základ práva,v drtivé většině případů států v EU má základ v právu Římském,které mimo jiného říká,že držba je 9/10 práva stejně ví a přesto..... Tohle se učí v druhém a třetím semestru na právech (alespoň za mých dob tomu tak bylo)a myslím,že patří k minimálnímu právnímu vzdělání.To ale zřejmě nebrání svévolnému účelnému porušování práva ze strany výkonné a exekutivní moci ,bo jsou si moc dobře vědomí,že v takovýchto případech se oběť jejich šikany nemá jak bránit a že i kdyby to udělala,tak si svůj postup,dosti často použitím iracionálních,irelevantních a absurdních argumentů omluví a v podstatě to pro oběť nic neřeší,bo stejně bude tam kde byla a co víc,bude ji to stát mnohem,mnohem víc času,zdraví a prostředků a o....nevím jak to nazvat....asi pomstě ani nemluvě.

....A zase byli v koncích....tak zase se obrátili pro rozkaz na toho paznechta.Pak zase na mně,že na bóji je jméno jejich lodi,já na ně že vemu fix a přepíšu to,oni na mně opět a už nepříjemně a nasraně a...tady jsem začal chápat,že je konec...že z mooringu budu tak či tak muset a zdravý rozum mi velel to ukončit zavčasu,becose jak je každému jasné,tohle by mohlo a pravděpodobně by i mělo dohru na policejní stanici,zavlečení mé lodě do mariny,za což bych asi zaplatil majetek a práva bych se stejně nedovolal.Zato oni by mně znepříjemnili život tak,že bych se nejspíše nedoplatil. Prostě na to,abych se s nima tahal na pazoury nemám,což zase jenom ukazuje realitu dnešní Evropy a nejspíše a už dostihujeme krajiny třetího světa,že právo je jenom pro bohaté . To že jsem v právu,je v globálním aspektu věc absolutně irelevantní a zajímá jenom mně. Soud,mělo li by to dohru u něj ,by se sice z nejvyšší pravděpodobností přiklonil na mou stranu( to berte s rezervou,bo sami víte,jak systém funguje,že ten silnější si opatří lepší právníky,lepší důkazy,lepší indicie),což ale na věci,že tohle a tady není v mých silách stejně nic nemění.

Nicméně ...ukončuju tuhle šarádu s ukázkovým příkladem práva.....ale silnějšího.... a jdu dolít vodu do motoru,startuju a odplouvám z bóji.Vodní pumpu jsem,jak se ukázalo velmi prozřetelně nedemontoval,tak,i když musím každé 3-4 minuty do motorovny a dolít cca dva litry vody to na chod motoru nemá žádný vliv.Policajti plujou vedle mně a já se ohlížím,jak ti dva šašci i ve dvou lidech mají obrovský problém se k bóji uvázat a co navíc,jenom ji chytit a daří se jim to až...a to bych kecal,bo jsem to nepočítal na vícero pokusů.Nutno třeba podotknout,že to zase na chvilku přifouklo...Přemýšlím,co ze situací,policajt z člunu na mně něco řve,což ignoruju,bo ho v tom huku motorů a větru stejně neslyším a jdu zase dolít vodu do motoru.Tady směr S je ještě jedna bóje,na který nikdo normálně nestává,občas se někdo na ní na chvilku uváže,ale jinak je volná...Mířím k ní.Můj předpoklad,že policajti hned po uvázání a nebo zakotvení přijdou za mnou a budou dělat potíže a prolézat mi veškeré potřebné i nepotřebné dokumenty se ukázal jako planý. Jedinej kontak,který pak se mnou ještě učinili byl ten,že když jsem se uvázal tady na tu bóji(samozřejmě na první pokus a sám),anichž bych měl tušení,jakej kvicht ji drží,tak připluli a zeptali se mně,a to absolutně absurdně,jestli tahle bóje je moje,na což ,držíc se pravidla,že na blbou otázku,blbá odpověď jsem jim řekl,že teď už jo a že jméno si zachvilku dopíšu...Pokrčili rameny a odpluli pryč,jak předpokládám tak někam,kde je zase zapotřebí příkladně demonstrovat právo v podobě,v jaké dnes už funguje více méně všude.A proto si nesmírně cením krajin,kde právo funguje alespoň tak,jak by fungovat mělo a odhlédnouc od některých nelogičností nezbývá jenom zařvát vivat France,England a jim podobné.

[spoil]Postkomunistické,v případu Španělska postFrankovské a jiné,diktátorské a nebo post diktátorské krajiny ale v tomhle mají volnou ruku,bo co je právní stát,tak to už lidi zapomněli dávno a rádoby demokratické seskupení systému po pádě diktatur rádo strachu a nemohoucnosti většiny obyvatelstva využívá,bo je to daleko,daleko pohodlnější a výnosnější.Lidi sice reptají,ale stačí je nakrmit a zabavit,vědíce,že staří Řekové moc dobře chápali o co jde,když říkali,že plébs potřebuje chléb a hry, a na tomhle stavu věcí zcela jistě a dobrovolně nic měnit nebudou.Pro příklady si člověk nemusí chodit daleko,stačí jenom na MD ČR .To,co tihle magoři( nutno zdůraznit a poddtrhnout,že placení z vašich daní,ale pravděpodobně daleko líp placený penězma,které není nutno danit,protože proč by jinak šli proti vlastním lidem,že) dokázali dostat do zákonů,hraničí,neřknu-li s kriminalitou,tak přinejlepším s absolutní blbostí a nekompetencí,se může každej přesvědčit sám...a ptám se,v čím zájmu tohle je...??? V zájmu minority obyvatel,jenž nějaké to plaesure boat vlastní a nebo v zájmu absolutní majority obyvatel,které plavidlo žádné nevlastní a v podstatě je jim celé MD ČR a věcí kolem lodí plně putna....???? Jistě ani jedné za stran....Pak ale tady musí být strana třetí,která podobné b u z e r a c e a nesmysli prosadí,bo jinak by to už bylo nelogické...a tady vyvstává další otázka...Kdo a nebo co je ta třetí strana,v zájmu koho vystupuje a jaké zájmy chrání...??? V zájmu koho konají orgány činné v trestním stíhání,že nechávají tenhle stav věcí bez povšimnutí...??? Proč vůbec vy lidi,kteří jste ještě neudělali odluku od státu v míře,jako já (to jistě není nic zlého a každého k setrvání a nebo odluce vedou jiné důvody) se nedáte dohromady a neučiníte průtrž téhle absurditě...???...To už ale po národu Českém,Moravském a Slovenském chtěl bych tak moc...???Ono Slováci alespoň v tomhle zatím drží liberální lajnu,i když třeba nutnost tech.kontrol každých pět let je docela finanční záhul,na kterém stejně ani ten stát neprofituje,jenom klasifikační privátní společnosti.Nicméně Slovensko ,alespoň prozatím ,je ochotno uznat tech. kontrolu z Hr. Kapitanátu,jenž v podstatě nemá nijakou kompetenci tohle dělat a kde si každej pozitivní vyjádření k prohlídce může koupit za basu piv a lahev Johnyho Walkera. Tak jako jsem to dělal já. A ač mně,jako osobě není schopno,a to ani v nejmenší míře,tohle nesmyslné buzerování a cecání peněz nijak ublížit,jsu z toho docela smutný...Smutný z toho,že člověk,chtějící žít svobodně,volně není schopen tak činiti,a ač na to každej človak mám svaté a i ústavní právo,je tohle potlačováno,beztrestně,a v širším kontextu v podstatě legálně.....a člověka,činícího tak staví...no skoro už do ilegality.Je to ale nejspíše tím,že nejdříve někdo vynalezne nějakou absurdní hloupost s poplatkem,z čehož bude mít profit,nebo minimálně přidáno a vyhlídku na profesionální vzestup kariery,toho se chytne další chytrák a vynalezne absurditu další,jasně že zase s poplatke,aby ten třetí,měl už živnou půdu k podobnému parazitování,či už na minoritě a nebo majoritě společnosti a protože hlavně minority se nemůžou bránit a nebo jenom ve velmi,velmi omezeném dosahu,je tenhle stav věcí,kde je. Hnát to do Strasbourgu nemá cenu,bo je to stejná pakáž a ,jako drtivá většina podobných rozhodnutí by mělo verdikt ,že tohle je plně v rukách státu,jenž je žalovaný /á propos,kdo a co je ten stát). Prostě ve smyslu....psí hlas do nebe nejde. A i kdyby,tak k lidem,odpovědní za tuhle situaci nebude vyvozena žádná osobní odpovědnost,náklady státu za soudní řízení zaplatit nemusí,tak za tejden vymyslí další absurditu s poplatkem a miliony štemplů,ale celej ten kolotoč,se do nekonečna může točit dál....a že pak neexistuje perpetum mobile...he. No ale protože moje pozice mi ani v nejmenším nedovoluje,a upřímně,ani se o to nesnažím,něco na chodu věcí změnit,nechám tady planých řečí,ať si z nich vezma každej,co jemu jest a zařídí se dle toho. [/spoil]

Tady,dovolil bych si citátem ze Shakerpeara " Nemoci zoufalí tlak,zoufalými prostředky bývá tišen...a nebo vůbec ne" tohle ukončit.

Nasranej jako Ruský brigadýr už nejsu...Náladu mně hned večer udělal nález štangly Lovečáku,co tady zanechal Víťa a o kterém jsem si myslel,že už dávno neexistuje...Teda v souladu základníma fyzikálníma zákonitostema ,jako třeba zákon zachování hmotnosti,ne v téhle voňavé formě :D . Vivat Víťa. S přáním hezkého nedělního odpoledne pro všechny účastníky zájezdu se s vámi loučím a jdu,jak už tradičně nic nedělat.Napíšu ještě jedné firmě v Anglii,která,jak se prozatím jeví je ochotna poslat mi vodní pumpu až sem,jejíž cena je 29,90 liber bez DPH a dopravy.Bude to asi levnější a rychlejší,než nechat ložiska ze staré pumpy vyměnit tady,nehledě na to,že těsnící uhlík bude už nejspíše taky v pánu a zcela identický se,třeba z nějaké jiné pumpy, nenajde,bo tady se měří v cm,v anglii v inch. Nehledě na Španělské maňána...

howk
Monty

Jenom na margo cenzury textu tady....mohli by se prosím admini zamyslet a zvážit,je li nutno cenzurovat i třeba slová např. b u z e r a c e a pod...???Nehledě na fakt že to jde obejít levou zadní,je to už trochu moc...sprosté slova,budiž,ale tohle...???
A ještě jedna věc,nikterak ale ne nedůležitá.Pokud se tady náhodou nějaký úředníček z MD ČR bude cítit dotčen,a nebo i kdokoliv jinej,tak ať mně žaluje a nebo ať mi políbí.... :D

a pro ostatní
"Dokud budeme volit menší zlo, bude vítězit jen zlo. Sice menší, ale pořád zlo.“ — Petr Mach
"Cena za apatii vůči politice je to, že vám vládnou zlí lidé“ – Platón

Protože
"Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí.“ – Benjamin Franklin
„Nejdříve Vás ignorují, potom zesměšňují, pak s vámi bojují a následně vyhrajete.“ – Gandhi
Naposledy upravil(a) Monty dne pon čer 03, 2013 10:24 am, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Fanda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 78
Registrován: stř lis 29, 2006 1:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Fanda » ned čer 02, 2013 6:21 pm

To Monty

Protože prší a nemůžu dělat na lodi, po dlouhé době pročítám příspěvky na infu.
A koukám jako vrána. To, že opravdový mořští tuláci mají dobré kotvy je samozřejmostí. A vždy upřednostňují stání na své vlastní kotvě. Konec konců už jsem viděl dost lodí co odpluly i s bójí. Takže už z toho důvodu bych se na cizí bóji nikdy nepřivázal.
Ale spíš mě zaráží a překvapuje, že někdo se uváže na cizí bóji a odmítá ji opustit, když připluje majitel. To mi prostě hlava nebere.
To přece není o svobodách, Štrasburku, Platonovi....To je přece o slušnosti.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » ned čer 02, 2013 6:26 pm

Fanda píše:To Monty

Protože prší a nemůžu dělat na lodi, po dlouhé době pročítám příspěvky na infu.
A koukám jako vrána. To, že opravdový mořští tuláci mají dobré kotvy je samozřejmostí. A vždy upřednostňují stání na své vlastní kotvě. Konec konců už jsem viděl dost lodí co odpluly i s bójí. Takže už z toho důvodu bych se na cizí bóji nikdy nepřivázal.
Ale spíš mě zaráží a překvapuje, že někdo se uváže na cizí bóji a odmítá ji opustit, když připluje majitel. To mi prostě hlava nebere.
To přece není o svobodách, Štrasburku, Platonovi....To je přece o slušnosti.


Přečti si to celé...A nebo líp...přečti si předcházející příspěvek...samo že můj...Tam jesti pasáž jakož to pojednání o těchhle bójích tady....Jinak to tady vytrháváš z kontexu a docela mně to c e n s o r u j e.... :D .A pokud by jsi to ani tak nechápal,pak asi není o čem...

howk
Monty

A abych to doplnil,je to asi jako kdyby jsi si na veřejném parkovišti ty sám,bez jakéhokoliv povolení postavil garáž a bránil druhým tam parkovat a ještě si k tomu pozval orgán,ať vyhodí auto,co si tohle dovolilo...Omluvu,písemnou budu brát jako slušnost.....ale neočekávám ji a vůbec na ní netrvám :lol:
Naposledy upravil(a) Monty dne pon čer 03, 2013 9:23 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fanda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 78
Registrován: stř lis 29, 2006 1:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Fanda » ned čer 02, 2013 6:44 pm

Přečetl jsem si, ale přesto nechápu. Ale nechci tady exibovat a už vůbec ne plevelit. Ale přesto se domnívám, že život a to nejen na moři, a myslím že o tom drobet vím, je o vzájemné toleranci a slušnosti. Alespoň si to stále myslím.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » ned čer 02, 2013 6:46 pm

ahoj Monty,

především díky za tvoje příspěvky. Většinou je hltám jak dobrodružnou knihu. Ten poslední (vlastně už předposlední) mě ale pořádne .......
Nesnášim takovou zvůli nadřízených orgánů!

Jak se znam, tak bych se tam určitě večer vrátil s vrtačkou a ten plasťák bych poslal ke dnu. :-) To samozřejmě přehánim, ale minimálně by mě ta myšlenka uklidnila. Máš přesně pravdu, nemá smysl ani podávat stížnost na postup policajtů. Oni nejspíš jen podléhaji právě někomu, kdo je s pazdnechtem kamarád, nebo zaměstnanec.

Jinak obdivuju, že jsi se s nima hádal. Je znát, že se v zahraničí necítíš tak cizí, jako já. Policajti v těchle zkur.... zemích jsou schopní tě klidně na noc zavřít! Minimálně co znam z chorvatska. Tyhle státy nemít to moře, tak shnijou. Takhle to bohužel prostě musíme zkousnout.
Uživatelský avatar
Fanda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 78
Registrován: stř lis 29, 2006 1:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Fanda » ned čer 02, 2013 7:06 pm

Kdysi jsem se zařekl, že do infa už nic nanapíšu (promiň Libore) a zase jsem tu chybu udělal. No snad naposled.
Uživatelský avatar
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 823
Registrován: úte lis 30, 2010 1:00 am
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » ned čer 02, 2013 7:16 pm

Tak zitra def. plujeme za pokladama. tri mesice budu v prrr. Doufam ze se na konci srpna uvidourujeme. Nicmene big brother a mensi cosatice na tebe ceka v garazi. Jdu si dat par panaku tuzemaka.
Uživatelský avatar
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 442
Registrován: úte úno 06, 2007 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod pik » ned čer 02, 2013 7:17 pm

Zajímavý téma k zamyšlení. Na první pohled by člověk souhlasil s názorem Fandy, ale když se trochu zamyslí a pochopí o čem Monty píše, dojde právě k tomu, že ta slušnost a tolerance chybí právě těm lidem, kteří si svévolně hodí bóji na kotvišti. Ono je ti prd platný, že máš skvělou kotvu, když kotviště je plný prázdnejch bójí, v lepším případě na nich je zapomenutá loď. Snad jen ta averze k plasťákům je trochu zbytečná, to není o lodích ale o lidech, navíc já mám taky plasťáček :P . Ten ale stojí pod střechou, když nepluje. Jen dodám, že já už radši jezdím na sever, ale třeba Korsika je taky fajn. Tak pevný nervy a pamatuj, když nejde o život, de o hov..
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » ned čer 02, 2013 7:24 pm

Hele,Fando,já tě neznám,nevím kdo jseš....přesto věřím,že o moři o slušnosti na moři něco víš a že to tak,mezi majiteli a cestovateli a i charteristami funguje ,o tom žádná....Tohle je ale trochu jiná liga,kde tihle panáci zabrali dobrej kotevní plac,nastavěli,a nutno říct že velice chaoticky a bez jakéhokoliv povolení a nebo alespoň souhlasu a koordinace bóje dokonce tak,že některé bóje,po vyvázaní lodi na vedlejší bóji jsou nepoužitelné a nejednou se stalo,že se tady ty člunky posráželi....Teď ale čtu,že se tě to nějak dotklo...no...nato těžko něco říct....nevím,co tě tak irituje a nebo spíše konsternuje tady na tom fóru,že ses zařekl nepsat.A věř nebo ne,tak slušnost se díky právě těmhle lidem z moře na některých místech,hlavně tam,kde jsou bohatší práčovny na turisty díky boji o místo,jehož je čím dál míň díky předraženým marinám a nesmyslného obmezování kotvení jinde nějak už nedostává.Tyhle lodě tady stojí bez posádky,dělají průsery,viz GibSea 392 a jenom zabírají místo,kde by se normálně dalo víc lodí,ale na kotvu mezi chaoticky rozházenýma mooringama to prostě nejde.

howk
Monty

Sorry...Fanda,Fanda...jsem si říkal,že je mně to nějaké povědomé....To byla ta plavba kolem koule na nějaké menší lodi i se ženou za tři járy...či...???
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » ned čer 02, 2013 7:32 pm

Piku,tady nejde o plast,dřevo,železo...šrot jako šrot a jedno z čeho...znám místa,kde je kotviště poseto vrakami železných a dřevěných lodiček...a skus pak z toho vymotat řetěz s kotvou....Plast roztrhnu,dřevo a železo ne...

Bóžo díkec,ale dá li Bůh,uvidíme se začátkem září.Snad to tam do té doby pro mně podržíš.

howk
Monty
Uživatelský avatar
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 442
Registrován: úte úno 06, 2007 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod pik » ned čer 02, 2013 7:46 pm

Nojo, dyť píšu že je to o lidech a ne o lodích, resp. materiálu. Jinak tu neděli ti docela závidím, to já mám už dva měsíce neděli jen v pátek
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » ned čer 02, 2013 8:32 pm

mě by zajímalo, jak se dělá ta technická, když budu s lodí v karibiku, nebo australii?
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » ned čer 02, 2013 8:45 pm

Musíš si zavolat zástupce nějaké klasifikační společnosti...Pokud ale vím MD ČR uznává jenom Lloyda a nebo vlastního úředníčka,jemuž by jsi musel zaplatit cestovní výlohy,diety a uvařit mu kašičku...ale třeba mám jenom špatné info a uznají jakoukoliv klasifikační společnost.Nicméně,pokud je to možné,tyhle věci řešme jinde,bo tohle je privat topic...

howk
Monty
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » ned čer 02, 2013 8:50 pm

Fanda píše:Přečetl jsem si, ale přesto nechápu. Ale nechci tady exibovat a už vůbec ne plevelit. Ale přesto se domnívám, že život a to nejen na moři, a myslím že o tom drobet vím, je o vzájemné toleranci a slušnosti. Alespoň si to stále myslím.

Tiež nechápem...
... a ešte akoby niekto nie celkom poznal "Convention on the High Seas"
Uživatelský avatar
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: úte črc 06, 2010 2:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Velký Osek

Příspěvekod packa » ned čer 02, 2013 8:52 pm

no jak?-pozvez si SPS aby prijela-jako se to dela doma-do zajimave destinace se bude obtezovat mozna i samotny reditel :D
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » ned čer 02, 2013 9:07 pm

Ferenci a kterou jeho část,ty teoretiku máš na mysli...??? Bo právně,jsem v právu já....ovšem bohužel,tady Convention on the High Seas aplikovati moc nelze a zkus hádat,z jakého důvodu...

howk
Monty
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » stř čer 12, 2013 2:09 pm

Peče...chvilkama tak,že jdu zdechnout,neboť čas čekání na novou vodní pumpu si krátím prací na lodi a utužováním vazeb sociálních....jinak taky řečeno,každou chvilku se někde chlastá,posledně na Gran Atalaya....Ta se u svých 70 feets ukazuje jako výborná loď pro pařby. Teaková paluba na Norské oceli pod Holandskou vlajkou se Španělským majitelem a Holandským kapitánem.

Obrázek

Obrázek

Nicméně prohýřit celej čas se nedá...teda dá,ale to bych asi neunesl,a o játrech raději ani nemluvě.Dal jsem se dodělávat teak na zadní palubě.Děs...práce to piplavá a čas a náklady,nepočítajíc spálené ruce,mozoly z dlátka jsou trochu neúměrné ke kvalitě.Teda...dřevo bude utěsněné,o tom žádná a účel bude zase plnit na 100%,nicméně to,jak se ten poonďanej teak štípe,mně vytáčí na otáčky motorů F1....z čehož plyne,že konečnej výsledek sice bude dobrý po stránce technické(alespoň v to pevně věřím),nicméně po stránce designové to bude pokulhávat. Spáry na místech,kde se mně povedlo kousek vyštípnout jsou...no řekněme trochu kostrbaté.Z dálky to moc nepoznat...teda ze břehu,od něj stojím tak 300m... :D ,ale u bližšího ohledání je to na některých místech děs...kuwa. Ono...spáry už na drtivé většině nejsou skoro žádné,ale alespoň jsu zchopen chytnout lajnu a řezat.Řežu vibrační pilou,jenž jsem pořídil právě k tomu účelu a ani 25.000 ot/min občasnému vyštípnutí teaku nezabrání.

Obrázek

Obrázek

a 4mm dlátko pak dodělá dílo zkázy :D

Obrázek

Výsledek je si takovýto

Obrázek

Obrázek

a někde to je i po vybroušení fest na levačku

Obrázek

a před vybroušením to vypadá asi tahle

Obrázek

Nicméně,jak si jestě ctěný účastník zájezdu povšimne,barevnej rozdíl mezi neopracovaným teakem a už vyspárovaným a naolejovaným je markantní. Odhlídnouc od faktu,že po naolejováním lněným olejem ztmavne a je nepěknej,tak když se do toho opře slunko,tak se po tom s bosou nohou někdy ani chodit nedá,bo to pálí jako feferón.

Obrázek

Mohl by mi kuwa už někdo říct,čím to natřít tak,aby barva teaku zůstala teaková, neztmavla jako cikán v udírně a aby to ten teak trochu chránilo...???? A nebo se tady už nic prospěšného nedovím...??? :hmm:

No...teď z trochu jiného soudku....ono práce není všechno a jak říkal můj táta,od roboty i koně dechnou.Tady pár fotek krasavice TudorDown pod plachtama.

Obrázek

Obrázek

a na závěr jedna další zajímavá takeláž z jedné Fr.ocelovky...tohle jsem opravdu ještě neviděl a zajímalo by mně,jak to funguje a taky výhody oplachtění tohoto nezvyklého uspořádání.No a taky za povšimnutí zcela jistě stojí ploutev před přídí,jenž zabraňuje snosu předku.Tohle jsme teď nedávno rozebírali s kapitánem z Gran Atalayi,bo k tomu nás dovedlo jméno mé lodě Loefsteker( z hol.jazyka volně přeloženo jako připojení k větru). Ono totiž ta ploutev před přídí týhle lodě se v holandštině nazývá právě "loefsteker" a čte se to,psáno foneticky "Lúfstejkr" s ráčkovaným "r" na konci. No,alespoň vím,jak se to origo čte.

Obrázek

Obrázek

So....Pumpa by měla dorazit zítra,nebo v pátek,teda alespoň dle soudruhů z UPS. Objednávání jsem tak zkomplikoval,že nebýt Dana,jehož jsem požádal o pomoc,tak dodávka pumpy za 36 liber(s doručením a převodem peněz 140,-€ :hmm:) by byla složitější,jako dodávka komponentů k jáderkové elektrárně a nebo částicovému urychlovači pro Cern. Tady pomohla jeho znalost poměrů anglických,a to,že to všechno vybavil telefonem i po tom,co jsem to já zkomplikoval....ono totiž komunikace mezi mnou a firmou v anglii by nejspíše nebrala konce,nehledě k tomu,že pak už nějak i zapomněli komunikovat...Dane ještě jednou dík máš to u mně.Sportu zdar

howk
Monty
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » stř čer 12, 2013 2:23 pm

Ahoj Monty, taková rada, po vyčištění spáry oblep z obou stran papírovou páskou, a ještě měkký tmel přejeď špactlí, strhni pásku ,a nic nemusíš brousit, tak je profesionální postup. ;) PS, existuje i originál nástavec na spáry, k tý pilce, takový U dlátko :roll:
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » stř čer 12, 2013 2:41 pm

Maxi...to bych zcela jistě dělal,nebýt toho,že o ten teak se nikdo už řádku let nestaral a slunko v něm nevypálilo rýhy jako po jarní orbě hluboké...to se stejně srovnat musí a protože tohle je ještě starej teak poctivej,je z čeho brát.No a tenhle postup je i méně pracný,bo kdybych to sečetl na celou palubu,tak bych potřeboval snad kilometr pásky....jenom skus spočítat pouze zadní palubu...její délka je 3 metry. No a od zatíraní do spár jsem upustil.Ono si to trochu ještě sedna a zateče a pak je tam kanál,místo spáry a i když to vybrousíš,na některých místech zůstane prohlubeň....věc to nežádoucí..Používám už novou siku 290i,která je řidší než stará 290ka,daleko líp zatíká,ale brusná je až po dvou a více dnech...stará se dala brousit na druhej den v pohodě.Ono to broušení už moc práce nedá. Na to jsem si taky pořídil novou mašinu,bo brousit to excentrickou bruskou,tak na tom strávím důchod. Pořídil jsem si Makitu 125 mm (flexu) s regulací otáček a s kotoučem jako v excentrické brusce se samolepícím povrchem...když tak nafotím a pošlu taky. Musí se s ní ale s rozumem a opatrně...pak to jde dobře a rychle(relativně,proti excentru).

howk
Monty

Bych nezapomněl...K Bosh systemu OIS ty udělátka nejsou,vím o čem mluvíš...Nicméně pro mně nepoužitelný,bu já potřebuju spáry dělat nanovo...prohloubit je, a s tím udělátkem dostaneš sice ven starej silikon,ovšem spáru nevyřežeš na novo...Co já se nachodil ve Francii po lodích,kde nanovo spárovali,ovšem pro mně nic použitelného...a použít k tomu frézu....asi by to šlo,ale muselo by se udělat hodně podpory a udělátek,abys náhodou nevyběhl z lajny.
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » stř čer 12, 2013 2:59 pm

Jasně,tak to chápu, pokud děláš takovou plochu, použil bych na přebroušení pásovou brusku, líp se s ní udrží rovina, nijak Ti tu práci nezávidím :roll:
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » stř čer 12, 2013 3:07 pm

Ještě jsem vyštrachal pár fotek,by bylo vidět trochu původní stav

Obrázek

Obrázek

Jak vidíš,původní drážky nikde...a tak je to skoro po celé palubě

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jak tady vidíš,před tím jsem to stíral...ale bylo to naprd.....ušetřilo se sice trochu siky,nicméně výsledek byl chabej.

Obrázek

Nic naplat....zatím jsem lepší a méně pracný způsob nenašel...Kdyby to bylo jenom o vydlabání starého silikonu z drážek,bylo by to zlaté....ale drážky už nikde a teď babo raď. Práce je to pro vraha...

howk
Monty

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti