Z Ameriky do Evropy, či Afriky

Kontakty na ty, kteří hledají místo na lodi. Reakce kapitánů se budou vztahovat pouze ke konkrétní poptávce.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
HonzaZ
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 27, 2015 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Salvador da Bahia, Brasil
Kontaktovat uživatele:

Z Ameriky do Evropy, či Afriky

Příspěvekod HonzaZ » pát bře 27, 2015 9:12 pm

Ahoj,

rád bych se na Vás obrátil s prosbou o radu. Jmenuji se Honza, kluk z Polabí, co se před čtyřmi lety vydal na zkušenou. Z počátku to nebylo cílem, ale chybí už jen málo, aby to z toho byla cesta kolem světa. Jenže z pohledu jachtingu ne zrovna tím nejjednoduším směrem.. Pacifik jsem přeskákal různě letadly a po dvou letech v jižní Americe, jsem začal pomalu pomýšlet na návrat do Evropy. Celou tu dobu sním o cestě po moři a nějaké plavbě, kde bych se mohl přiučit životu na moři. Já vím, asi mi teď vyčiníte, že toho chci bez zkušeností trochu moc a nebo že ty zkušenosti chci sbírat na nesprávném místě..Všem obavám rozumím, omlouvám se, pokud to někomu přijde nepřípustné, ale já jen chci zkusit své štěstí - tedy spíš vyrazit mu trochu naproti a zeptat se, jestli někdo nemíříte mým směrem? Více jak devět měsíců žiji v Salvadoru de Bahia, začínám tu s malou cestovní kanceláří. Rád bych dokončil moji cestu po zemi a později se vrátil do mého nového domova.

Velmi bych ocenil Vaši radu, kontakt, či doporučení, kde začít s hledáním lodi, která by mě mohla vzít do Evropy. Pokoušel jsem si hledat vhodné měsíce pro plavbu a našel jsem, že druhá polovina roku bude taktéž vhodná - přes Karibik, Azory a Madeiru. Od července mám čas prakticky kdykoliv a nemám problém se přesunout kamkoliv v Amerikách, i když do té severní by to asi chvíli zabralo. Karibik by snad neměl být až tak komplikovaný..Nevadila by mi ani cesta do Afriky! Mluvím několika světovými jazyky, takže se nevyhýbám žádné příležitosti. Stejně tak se budu rád přiměřeně podílet na nákladech cesty.

Možná někdo plánujete cestu do Evropy opačným směrem než přes Atlantik a možná až na příští rok, i toho by mě zajímalo a rád bych se dozvěděl více. V Pacifiku jsem se již podíval do Austrálie, NZ, Fidži, N. Kaledonie, Fr. Polynésie (i na Tuamotu) a Rapa Nui, mám to tam moc rád a velmi rád bych tam opět zavítal právě na lodi. V Polynésii a na Fidži jsem si i trochu zaplachtil, ale nejdelší cesta byla jen 2 dny z Vanua Levu na Viti Levu s australskou posádkou, ale jinak jsem nepolíben.

Pokud pro mne máte jakoukoliv radu, bud Vám velmi vděčný!

S pozdravem a přáním všeho dobrého,

Honza
Uživatelský avatar
MORAVIA
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: stř říj 21, 2015 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod MORAVIA » stř říj 21, 2015 6:46 am

Ahoj Honzo, Spoj se se mnou na smejkalzd@seznam.cz. Jsem ted v San Diegu a koncem ledna nebo zacatkem unora pojedu pres Panamu do Evropy. Zdravim Zdenek Smejkal
Uživatelský avatar
Tomas0513
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 10
Registrován: pát úno 14, 2014 1:00 am
Reputace: -1
Kontaktovat uživatele:

Re: Z Ameriky do Evropy, či Afriky

Příspěvekod Tomas0513 » pon led 11, 2016 3:43 pm

Ahoj Honzo,

v Karibiku budeme v březnu 2016 budeme v Karibiku a pak plujeme na Azory. Do Evropy budeme pokračovat až na přelomu září/říjen 2016. Pokud se chceš s námi kus svézt, napiš na info(@)tomaskudela.cz

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host