Před přídí mys Horn

Tipy od čtenářů pro čtenáře na zajímavé knihy s lodní tématikou

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Před přídí mys Horn

Příspěvekod Anonym » stř říj 18, 2006 6:44 pm

Výborný návod, proč plout/neplout přes Atlantik. Asi po roce přemýšlení komu jsem ji půjčil, jsem ji našel zapadlou v knihovně. :D
Cituji motto:
"Moře a člověk tvoří již celá staletí nerozlučnou dvojici, která si vzájemně přináší krásné, ale i kruté okamžiky. Moře bylo vždy výzvou odvážným lidem a tak je tomu i dnes, kdy jejich vnitřní nepokoj není způsoben nutností zachování holé existence. Touha po poznání sama sebe a objevení nepoznaného je hnacím motorem pro mnohé z dnešních jachtařů, kteří se vydávají na plavby po mořích a oceánech celého světa."
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 18, 2006 7:01 pm

Moc pěkná kniha. Po čase ji opět držím v ruce a prohlížím fotografie. Také jsem z ní čerpal. Je vidět, že autor na nás ostatní myslel, protože za každou kapitolu zařadil tzv. "dovětek pro jachtaře" a toho si na této knize cením nejvíc. Opravdu dobré rady pro jachtaře z praxe!
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř říj 18, 2006 7:47 pm

Tak, tak. Popis veškeré použité literatury, map, postup vyřizování víz a ty dovětky... Velmi poučné. :)
Nejvíc mě pobavil, ale i vyděsil ten na str. 135. "Co nám nefunguje - funguje. :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř říj 18, 2006 8:27 pm

Pre mňa je tá kniha cenná tým, že popisuje plavbu na lodi typu giaur, ktorej som aj ja vlastníkom. Týchto skvelých 9 metroviek bolo v ČSSR postavených vyše 50 ks, ale nie všetky sú dokončené. V závere knihy ale konštatujú, že táto velkosť lode je pre dvoch ludí malá. Čo má povedať Franta Sýkora, ktorý sa plaví na ceste okolo sveta so svojou ženou na 755 cm dlhej plachetnici. Teraz je na Fidži.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv říj 19, 2006 11:55 am

Na to se snad dá odpovědět jen úslovím "Na moři je každá loď malá"
R.Navrátil
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » čtv říj 19, 2006 5:32 pm

:) Jo...taky jsem si myslel že na 16 metrové ocelovce se mi nemůže nic stát...Teda až do doby,kdy mně s ní málem spláchlo. :D
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv říj 19, 2006 5:48 pm

Monty píše::) Jo...taky jsem si myslel že na 16 metrové ocelovce se mi nemůže nic stát...Teda až do doby,kdy mně s ní málem spláchlo. :D

Tak to by jsi nám o té příhodě mohl napsat trochu více. Pokud by jses mohl rozepsat trochu více, pošli to jako článek- vlevo "poslat článek". - lépe se to pak hledá a nezapadne to v množství příspěvků ve fóru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host