Sportovci světa: Sám přes Atlantik

Odkazy na zajímavé video a filmy s jachtařskou tématikou, TV a rozhlasové pořady, apod.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9325
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Sportovci světa: Sám přes Atlantik

Příspěvekod Libor » sob led 14, 2006 5:25 pm

Dnes ?lo na ČT2, bohu?el jsem to propásl. Pokud to někdo má nahrané, dejte vědět.

Kamery na stě?ních, ráhnu i v kajutě malé jachty monitorují dobrodru?nou sóloplavbu potápěče a filmaře Sebastiana Näslunda přes oceán. ?védský dokument
Dal?í informace:
V roce 1997 se dobrodruh, potápěč a filmař Sebastian Naslund rozhodl na své vlastnoručně vyrobené 14 stop dlouhé plachetnici Arrandir přeplavat ze ?védska a? na Floridu. Úspě?ná cesta skončila a? v zahradě jeho přátel nedaleko Montrealu. Zmohla jej nejen únava, ale také dostal strach z moře. Ale to u? je v?echno pryč. Po pár letech se rozhodl pro cestu zpátky. Bez doprovodu a radiového spojení s pevninou. Přitom si klade otázku, jak ho vlastně první cesta přes oceán změnila. Co se vlastně stane s člověkem, který stráví několik týdnů v naprosté izolaci?
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Sportovci světa: Sám přes Atlantik

Příspěvekod ZdendaZ » sob led 14, 2006 5:33 pm

Jj, já to mám nahrané na VHS :) ! Teď u? jen sháním někoho s TV kartou a DVD kdo by to převedl. Dávali to u? dýl, někdy v listopadu. Dnes ani nevím ?e to bylo. Celkem zajímavé, ta loď měla 4,25 metru.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Sportovci světa: Sám přes Atlantik

Příspěvekod Denis » sob led 14, 2006 6:59 pm

Čo doda?. Vo Vysokých Tatrách zasa zomreli Český turisti, tu?ím 7 mladých ludí. Horská slu?ba je z občanov ČR na nervy. Chorvátska pobre?ná strá? tie?. V sezóne 2005 poslalo HR min. pre turistiku upozornenie vláde ČR /a ?iadnej inej/, aby upozornili Českých turistov na nebezpečenstvá pri mory.
Vá?ený čitatelia týchto riadkov, uvedomte si, ?e sa pí?e a točia sa filmy len o tých čo pre?ijú. O tých čo zomrú sa mlčí a plačú za nimi len rodičia. Ak chcete by? slávny , prihláste sa do Super star, alebo do inej reality ?ou. Preplavby na takýchto mrňavých lodiach sú totálny extrem a je to ?ivotu nebezpečné. Moria a zvlá?? oceány, to nie je Tálinský rybník. Howgh.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Sportovci světa: Sám přes Atlantik

Příspěvekod ZdendaZ » sob led 14, 2006 7:06 pm

Plnej souhlas s Denisem!
Ka?dý kdo se vydá na plavbu na tak malé lodi by si měl uvědomit mo?ná nebezpečí. Na Atlantik je takové minimum 25 stop, jako měl Konkolski. 4,25 metru je extrém! Na přehradu to nemusí být ?patné, není to náročné na finance, ale kdo chce na oceán, měl by si uvědomit následky a ?etřit na pořádnou loď! A pro představu: Arrandir tu loď stavěl tu?ím v roce 1996 a stála ho 100 tisíc dolarů!! Docela síla, za to by měl tovární 32ku. Jinak kdo nestihl, zítra ve 3:45 je opakování :)
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: Sportovci světa: Sám přes Atlantik

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned led 15, 2006 12:36 am

jo, koukal jsem a mám to na VHS:-) Hezký. ?e to je extrémní je bez debat. Měl ?těstí na počasí.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Sportovci světa: Sám přes Atlantik

Příspěvekod ZdendaZ » ned led 15, 2006 12:38 am

Jako inspirace rozhodně super, ale raději si vzít vět?í loď a neplout bez ?eny ;)
Jarda
s/y Pietro Filipi
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 09, 2005 9:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Králíky

Re: Sportovci světa: Sám přes Atlantik

Příspěvekod Jarda » pon led 16, 2006 1:42 pm

maxxiboy píše:Jako inspirace rozhodně super, ale raději si vzít vět?í loď a neplout bez ?eny ;)


"neplout bez ?eny"???? ...si neumím představit plout s ?enskou, nato? se svojí přítelkyní. Ne nadarmo se říká, ?e ?eny na palubě přiná?ejí smůlu. Při takto extrémních plavbách u? nejde ani o ponorkovou nemoc. Ani ten nejvyrovnaněj?í člověk nemů?e odhadnout svoje chování za takovýchto podmínek. Troufám si to tvrdit ikdy? zaoceánské přeplavby jsem se neůčastnil. Mo?ná je?tě tak jet s ?enskou po přechodu které nelítaj ka?dej měsíc hormony, ?e si kolikrát nezaslou?ej nic jinýho ne? třeba násilně umlčet, ... ale oni za to nemů?ou.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Sportovci světa: Sám přes Atlantik

Příspěvekod ZdendaZ » pon led 16, 2006 7:29 pm

Pan Sýkora se plaví se svoui ?enou, dokonce spolu i přeplavali Atlantik někdy v roce 2001 :)! A snesli se. Asi zále?í jak která ?ena. Článek o té přeplavbě byl v Yachtu 11/2003.
Jinak kdo to nemá, a? se ozve, kamarád mne včerej?í reprízu nahrál na DVD, tak nebude problém udělat kopii a mů?u Vám to poslat za náklady (20 czk DVD + 30 czk po?tovné).
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9325
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovci světa: Sám přes Atlantik

Příspěvekod Libor » pon led 16, 2006 10:28 pm

maxxiboy píše:Pan Sýkora se plaví se svoui ?enou, dokonce spolu i přeplavali Atlantik někdy v roce 2001 :)! A snesli se. Asi zále?í jak která ?ena. Článek o té přeplavbě byl v Yachtu 11/2003.
Jinak kdo to nemá, a? se ozve, kamarád mne včerej?í reprízu nahrál na DVD, tak nebude problém udělat kopii a mů?u Vám to poslat za náklady (20 czk DVD + 30 czk po?tovné).

Chtel jsem napsat,ze mam kameru s DA prevodnikem a muzu to pretahnout,ale kdyz to mas v DVD,tak to beru.Posli kontakt pres SZ,nebo to dovez na sraz.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Sportovci světa: Sám přes Atlantik

Příspěvekod ZdendaZ » pon led 16, 2006 11:07 pm

Na sraz nevím jestli pojedu, byl by to výlet za 1000 korun. Já jsem myslel ?e by se bydlelo pod stanem to by pak bylo v pohodě.
Stačí napsat na email: maxxiboy(zavináč)seznam(tečka)cz (nemám rád spam) a mů?u to poslat komukoli.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

přeplavba

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř led 18, 2006 7:34 pm

jen by mne zajímalo jak mů?e někdo plout přes atlantik kdy? má v techničáku pouze pobře?ní plavbu.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: Sportovci světa: Sám přes Atlantik

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř led 18, 2006 8:08 pm

http://www.famoussmallboats.com

Kdo z nich tam měl asi oceánskou plavbu?
Uživatelský avatar
ZdTrader
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 125
Registrován: úte kvě 27, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Hradec Králové / Pardubice / Nové město nad Metují

Příspěvekod ZdTrader » ned zář 14, 2008 10:49 pm

Nemáte někdo tenhle film? V TV už ho vysílatnebudou (ptal jsem se) a já jsem ho omylem smazal z VHS :(
Uživatelský avatar
Koral
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 14, 2006 1:00 am
Reputace: 1

Příspěvekod Koral » pon zář 15, 2008 10:45 am

Libor ho kdysi nabízel na DVD, pokud by byla nová "edice", rád bych také jeden kousek...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host