Incident na Orlíku - skútr vs. loďka

Odkazy na zajímavé video a filmy s jachtařskou tématikou, TV a rozhlasové pořady, apod.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 51

Re: Incident na Orlíku - skútr vs. loďka

Příspěvekod olin » úte črc 26, 2016 5:51 pm

Danar píše:Ještě bych dodal, že jeden si chce odpočinout pasivně, v klidu a tichu, druhý si chce odpočnout aktivně, což někdy produkuje hluk. Může se zakázat hluk, ale stejně by se mohlo zakázat ticho. Asi se musí najít kompromis. Když chci dělat hluk a je někde blízko prostor, kde ho můžu dělat a neobtěžovat, pojedu tam. Pokud není, budu ho dělat s rozumem a omezenou dobu. Já budu mít chvíli svoji relaxaci, příznivci ticha budou mít chvíli svého klidu. Jak bylo mnohokrát napsáno a řečeno, jde o kompromis, toleranci atd.

Jó, kdo z nás nejezdil za mlada jen tak bezcílně sem tam na fichtlu, hlavně že nám něco vrčelo pod prde.í. Nikdo z nás však nechápal, co proti tomu ty staříci mají. Zrovna tak dneska majetnější fracci dělaj bordel na skůtrech. Táhne mi teprv na 40, ale nic mě na dovolený nedokázalo tak vytočit, jako když jsem navečer seděl u vody a najednou u protějšího břehu začli řádit na skůtrech a motorovejch prknech. Bohužel všichni stárneme a začínají nám vadit podobný věci jako jsme kdysi dělali my.
Jinak když kolem projede nějaká jachta, nebo člun ve výtlaku, byť má i hlučnější motor tak zamávám a koukám, jak mizí v dáli a je klid. Když ale někdo lítá hodinu sem tam a dělá bordel, tak bych ho nejraději sestřelil.
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » úte črc 26, 2016 6:48 pm

Olin, když já byl kluk tak žádný skútry a motový prkna neexistovaly. My měli na chatě u Štěchovic malinkou plachetnici a kola. To nám úplně stačilo, neměli jsme čas ani na jídlo. Když se sejdeme vzpomínáme na úžasný mládí a naše skvělý rodiče že nám to umožnili. A naše děti žádný skútr ani motorový prkno nemají, každý má svojí plachetnici. Teror skútru a jeho kvičení je děs.. Tady jezdí lidé na vodním skútru až 20 nm tedy skoro 40 km do práce. Kdo jezdí na vodním skútru ze Slapského jezera do Prahy do práce? Absurdní představa že.. Prostě jiná země jiné podmínky..
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 51

Příspěvekod olin » úte črc 26, 2016 8:21 pm

Vždyť taky píšu, že třeba moje generace řádila na fichtlech (moto Pionýr a podobně). Navíc jsem vyrůstal na Ohři, kde jsem na vodě nikdy neviděl nic omotorovanýho ani tümlerem.
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Sullaco » úte črc 26, 2016 10:53 pm

Pavle já taky nepíšu nic proto, aby mi někdo záviděl. Ono není co závidět, já si všechnu údržbu a úpravy dělám sám, protože servisům nevěřím a vždy mě téměř okradli. Loď mám mimo radosti také jako dopravní prostředek na výlety, dojedu si na berlínská jezera, holandské kanály atp. (na plachetnici toto asi kloudně moc nejde), můžu to kdykoliv zapřáhnout za auto a dovézt to k moři atd. Mám rád staré lodě a lidi kolem nich, stejně tak miluju lodě nové a stejně tak chápu, že někdo má zálibu v blbnutí na skůtru tak, jako já si vezmu kupříkladu někdy motorku a jen tak si bloumám, bublám a projíždím bez cíle silničkama krajinou nebo si vezmu motorku na kros a vyblbnu se na motokrosové trati (bývávalo tak před 10 lety)... Nevím proč je tak těžké pochopit, že i toto může být pro někoho pěkné. Proto si myslím, že i pro skůtry by mohly být vymezeny úseky, kde se dá dosytosti vyblbnout a kde to jakž takž nikomu vadit nebude. Pokud budou respektovat plavební dráhu a rychlost plavby, není důvod je nepouštět i tam, kam můžou ostaní motorové lodě. Pokud budou respektovat pravidla, tak jsou pro mě tito lidé a jejich záliba 1000x milejší, než zbytek národa, co se poflakuje po ulicích, mladí chlastají a fetují atp.

Píšeš, že tvé děti skůtr nemají a že mají plachetnici. Ježíšmarjá, ať mají to, co chtějí, ať mají to, co je baví. Proč by měl být špatný kluk, co si pořídí a prostě žije třeba stojkou skůtrem, věnuje se tomu a má zálibu v této činnosti oproti tvým dětem? Proč se furt nemůžu zbavit dojmu, že se snažíte někomu něco diktovat, a hlavně zase škatulkovat kdo je a kdo není normální, co je a co není správné? Já jako kluk měl jak plachetnici, vor s tumlerem tak i fichtla, hrabali jsme se v tom, ladili to a vzpomínám na to velmi rád. A že bych byl nějaký vyvrhel společnosti jen proto, že jsem prskal na fichtlu? Kamarád má třeba staré auto ze 60 let, kabrio, osmiválec. O víkendu to vezme když je krásně, a byť je auto dopravní prostředek, tak se jede jen tak projet po horských silničkách a tak. Je snad nějak špatný? Je nějak jiný nebo co?

PS: to už můžeme po vzoru některých rybářů (čest výjimkám) chtít rovnou zakázat i plachetnice, jenom proto, že z jejich pohledu nechápou, proč by jim měl někdo křížit a namotávat vlasce a kotvit v oblíbených zátokách. Ti také nechápou (někteří) co to může být za zálibu plavit se na vodě na čemkoliv a vidí pouze a jen svůj úhel pohledu a pouze a jen svůj koníček.
Drak70
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Drak70 » úte črc 26, 2016 11:17 pm

Nechápu proč jsme ještĕ všichni neemigrovali do Švédska
Pavel-Sulc
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 178
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pavel-Sulc » úte črc 26, 2016 11:24 pm

Kdyby Češi nechali ve třicetileté válce Švédy vyhrát na Karlově mostě v Praze tak jste se měli jako my tady...
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 25

Příspěvekod jajarin » úte črc 26, 2016 11:58 pm

Pavel-Sulc píše:Kdyby Češi nechali ve třicetileté válce Švédy vyhrát na Karlově mostě v Praze tak jste se měli jako my tady...

To nebylo hezký.
MaM32
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 24

Příspěvekod MaM32 » stř črc 27, 2016 7:37 am

Myslím,že jsou věci které sem psát nepatří a kdyby byly v zádeli ryby.......však to známe všichni.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pon srp 08, 2016 9:11 am

Ještě k té nehodě, psalo se, že pluli na vypůjčené hliníkové pramici s motorem, nevím co to bylo přesně zač, ale teď jsme byli týden na orlíku a potkali pár hliníkových pramic s 5hp motorem z hotelu orlík, a tyhle pramice s dvouma lidma bez problémů plují i v kluzu.

A ve črvrtek pracovníci povodí vyznačovali bójema dráhu sport u skal mezi Podskalím a Radavou.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk
Lemon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lemon » pon srp 29, 2016 5:23 pm

Dnes proběho v rozhlase, že je vyšetřování u konce.

Jak tu mnoho diskutujících předpokládalo řidič skútru nedodržel ustanovení o vnitrozemské plavbě a vyhlášku ministerstva dopravy o pravidlech plavebního provozu

Podrobnost a zdroj zde: http://budejovice.idnes.cz/policiste-ob ... zpravy_khr
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv úno 02, 2017 11:24 am

Řidič vodního skútru z Orlické přehrady jde k soudu kvůli smrtelné nehodě !
více zde...
Libor
bez hodnocení
Reputace: 120
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv úno 02, 2017 12:02 pm

Nenám ksichtoknihu tak se v tom neorientuju...
Proč nedáš přímo odkaz ????

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... lne-nehode
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv úno 02, 2017 12:26 pm

omlouvám se, to byl omyl..... :o
Řidič vodního skútru z Orlické přehrady jde k soudu kvůli smrtelné nehodě !
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... lne-nehode
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » čtv úno 02, 2017 11:28 pm

Ten poslední odstavec je ovšem naprostý nesmysl. Na Vltavě v Praze došlo nejméně ke třem nehodám malých plavidel s účastí veslice, z toho nejméně jedna s hrozícími trvalými následky, a v žádném nehrála roli rychlost nebo plavba v kluzu. Jedna už je uzavřena jako zavinění veslařů, u druhé je takový výsledek pravděpodobný.
karel
Macher

Příspěvekod karel » pát úno 03, 2017 12:12 pm

Ahoj Felixi , myslíš tento odstavec ?

"Na Vltavě se situace zhoršila po změně předpisů, která rozšířila možnosti plavby rychlých plavidel.
V minulosti nesměly skútry a rychlé čluny na některých nádržích plout vůbec, jinde je svazovaly rychlostní limity."

Já si také myslím že se situace zhoršila , určitě na Vltavě na Slapské přehradě . Nemyslím si že by se měla zakazovat plavba na motor , ale určitě by v určitých místech mělo dojít k snížení maximální rychlosti plavby plavidel .
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 71

Příspěvekod MartinB » pát úno 03, 2017 3:01 pm

No ono to asi nebude o tom co je a není povoleno (myslím rychlosti), je to o lidech a bohužel všude se najdou bezohlední, i na vodě :(
Pokud si dobře pamatuji, je kdesi v zákonu, že se má plavba přizpůsobit podmínkám (volně řečeno).
Takže když vidím, že pluji kolem pláže,přístavu, loďky, ......... zpomalím ( i bez zákona ).
Jenže existují hulváti, stejně jako na silnici a těm např. taky nevadí omezená rychlost, plná čára v zatáčce a klidně přejíždějí, to že ohrožují všechny kolem je jim zcela fuk.
Takže jakási cedule s číslem to asi zrovna moc nevyřeší.
To by tam musel být nějaký "policajt" a kontrolovat.
No a pokud na vodě bude "policajt" vidět častěji než teď (stejně by tam musel být když by kontroloval), začne se většina chovat způsobně a na ty zbylý, které by bylo třeba usměrnit opora v zákoně je.
Když budeme všude cpát nějaké značky a nařízení, nebude přes to vidět na břeh ;)
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Jarda885 » pát úno 03, 2017 5:27 pm

karel píše:.............. určitě by v určitých místech mělo dojít k snížení maximální rychlosti plavby plavidel .

K tomuto je příslušný znak (B 6 přílohy č. 6 Pravidel plavebního provozu).

Jenom ať se nezačne omezovat rychlost plošně.
Kdo máte možnost, prosím, tlumte vášně a požadavky na změnu předpisu.
karel
Macher

Příspěvekod karel » pát úno 03, 2017 6:18 pm

Je to Martine přesně jak píšeš , když by se všichni na vodě chovali slušně a dodržovali stávající psaná pravidla tak by to mělo fungovat i teď . Já jsem pro maximální možnou svobodu , ale i svoboda prostě musí mít nějaké rozumné hranice . Pravda je že bez hlídky policie/SPS budou jakákoliv pravidla těm který je nedodržují stejně jen k smíchu .
Jardo885 , já mám vášně ztlumený jak po dvou tramalech :D , po dvou prožitých sezonách s touto novou úpravou 8) .
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv dub 06, 2017 12:15 pm

Dnes začal soud s řidičem skůtru, hrozí mu 1 až 6 let a 3 mil. odškodné....
Zdenek2013
bez hodnocení
Reputace: 17

Příspěvekod Zdenek2013 » čtv dub 06, 2017 2:02 pm

kvůli volovině jsou zmařené hned dva mladé životy ,kluk se s tím bude potýkat celý život a holčině žádné peníze život nevrátí
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 16

Příspěvekod Clouseau » sob dub 08, 2017 6:03 pm

Tak to jsem zvědavý, jak to dopadne. Jinak ten "kluk" se dva dny po nehodě opět proháněl po Orlíku na svém skůtru, jako kdyby
se nic nestalo...
pavelmicek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavelmicek » pon dub 10, 2017 10:04 am

[quote="Clouseau"..se dva dny po nehodě opět proháněl po Orlíku...[/quote]
No tak to chce "silnej morál"... Mimochodem to se ví jak, že tam dále jezdil?
Lemon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lemon » pon dub 10, 2017 2:23 pm

Clouseau píše:Tak to jsem zvědavý, jak to dopadne. Jinak ten "kluk" se dva dny po nehodě opět proháněl po Orlíku na svém skůtru, jako kdyby
se nic nestalo...

Že se sháněl po tom skůtru tiskem proběhlo, nicnéně když ke srážce došlo, měl skůtr nově pouhé dva dny. Po incidentu skůtr odvezla policie, pochybuju,, že ho za dva dny zase vrátila. Okolo toho případu se toho napsalo moc a moc, co je pravda, co je "jpp" těžko říct. Z jednoho zdroje prý dokonce viník odjel aby se pak vrátil zpátky... Jednalo se o přítele dcery Richarda Genzera po x měsících proběhla zpráva, že prý kluka to moc mrzí.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi ... ujeli.html
http://www.expres.cz/simona-orlik-smrt- ... pravy_khor
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 16

Příspěvekod Clouseau » pon dub 10, 2017 10:25 pm

Ano, policie skůtr vrátila, nebyl žádný důvod k zadržování. Když srazíte a zabijete autem chodce, tak vám taky jen zkontrolujou techničák...není přece žádný důvod k zadržení vozidla. To že tam jezdil znovu vím od člověka, který má na Orlíku půjčovnu lodí a zná ho. Viděl ho.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pon čer 05, 2017 2:48 pm

Tak dostal 3letou podmínku se zkušební lhůtou 5let a zaplatit odškodné 1,4 mil kč

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... &sId=&mId=

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk

Zpět na