Nové stránky www.jachting.info

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Uživatelský avatar
Starboard
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 22, 2006 12:37 pm
Reputace: 0
Bydliště: Lánov

Nové stránky www.jachting.info

Příspěvekod Starboard » čtv říj 05, 2006 1:56 pm

Ahoj... díky za otevírání nového portálu www.jachting.info. Jen mám připomínku. Nejde mi přidat fotografie k uživateli. Patrně přes Diskuzní fórum / Osobní nastavení / ... to padá chybou a jinudy to selže po vybrání fotky a potvrzení odeslat... Ale provoz je zatím zkušební tak tomu nepřikládej velkou pozornost.
Jinak přeju hodně trpělivosti s takovými uživateli jako jsem já ...
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon říj 09, 2006 9:06 am

Snažím se a teď na novém místě by to mělo být OK. Zajímavé, že někomu se obrázek přenesl a zobrazuje se a někomu ne. Na tom se ještě pracuje.
powerboat.cz
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 15, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod powerboat.cz » čtv lis 16, 2006 12:02 am

Libor píše:Snažím se a teď na novém místě by to mělo být OK. Zajímavé, že někomu se obrázek přenesl a zobrazuje se a někomu ne. Na tom se ještě pracuje.


Ahoj Libore
přeju tvému zapálení upřímně hodně sil, a hodně úspěchů.
jsem rád, že se najdou i tací jako jsi ty, kteří se začnou konečně věnovat i lidem.
děkuji ti za sebe a můj kolektiv velmi pěkně....
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv lis 16, 2006 10:13 am

powerboat.cz píše:Ahoj Libore
přeju tvému zapálení upřímně hodně sil, a hodně úspěchů.
jsem rád, že se najdou i tací jako jsi ty, kteří se začnou konečně věnovat i lidem.
děkuji ti za sebe a můj kolektiv velmi pěkně....

To vždycky potěší a povzbudí. Díky!
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv lis 16, 2006 6:39 pm

Libor píše:
powerboat.cz píše:Ahoj Libore
přeju tvému zapálení upřímně hodně sil, a hodně úspěchů.
jsem rád, že se najdou i tací jako jsi ty, kteří se začnou konečně věnovat i lidem.
děkuji ti za sebe a můj kolektiv velmi pěkně....

To vždycky potěší a povzbudí. Díky!


to jsem rád
Uživatelský avatar
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » úte led 09, 2007 2:02 pm

Zdravim, stranky jsou moc fajn - je tu spousta uzitecnych informaci.

Mel bych ale jednu pripominku - nejak mi nefunguje funkce "Zobrazit příspěvky za předchozí den/tyden, mesic ...." kterou bych velmi ocenil. ...stejne tak funkce "Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy" mi zda se funguje nejak podivne, nekdy tam neco vidim, nekdy ne ikdyz nejake prispevky pribyly.

diky
pepa
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte led 09, 2007 2:28 pm

Funkci "Zobrazit příspěvky za předchozí den/tyden, mesic ...." je relativně nová, přidal jsem ji o víkendu. Ale zlobí. Pokud to nenajdu, tak to dám zase pryč. Nejaktuálnější přehled je na úvodní stránce.
Co se týče "Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy" má to souvislost s cookies a ty se ukládají každému v počítači a to já neovlivním. Funguje to dokud nejsou smazána cookies nějakým čistícím programem apod.
Ale zde pomůže nastavit pro oba případy vzhled/skin "Brittania" a každý navštívený link se zobrazí červeně a podtržen, tzn. když se objeví nový příspěvek bude zase modrý.
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

K clanku Menu a aktualite z 26.1.2007

Příspěvekod Frantisek » ned úno 04, 2007 11:25 am

K clanku Menu a aktualite z 26.1.2007 http://jachting.info/wap

Ahoj Libor,
budem sa snazit byt strucny a pisat k veci, ber to len ako moj osobny nazor, aj ked sa budem snazit ti v zavere co to odporucit, stranky su predsa tvoje.

http://jachting.info/wap

Bol som teda riadne prekvapeny, ze si sa do takeho niecoh pustil, menej ma uz prekvapil vysledok, zvlast ked som si uvedomil, ze sa jedna o dalsi modul prilepeny k UN. Tieto moduly (v ziadnom suborovom systeme) nepracuju korektne, ani nemozu, kedze pre wap prehliadace neexistuje nieco ako validacia (W3C) a kazdy z vyrobcov mobilnych telefonov sa hra na vlastnom piesocku, chlapci co pisu wap, dokonca aj v php si vytvaraju kody sami a poznaju cely zdrojak podrobne, pripisuju a definuju parametre pre kazde nove zariadenie rucne a obcas pre niektore telefony musia korektne zobrazenie doslova vypilovat. Situacia sa trochu vylepsila s integraciou wap2 a XHTML do mobilnych prehliadacov.

Schopni tvorcovia wap-u(nechcem sa dotknut ostatnych)
bratia Jandovci z http://wlist.cz
Vetti team z http://rokli.net

Zariadenia:
1, Klasicke mobilne telefony:
- Integrovany prehliadac (rozne typy, pdla vyrobcu) - Nove telefony zvladaju zobrazenie vo: WAP, pre klasicke wap stranky, hlavna vyhoda je v nizkom objeme prenasanych dat, nevyhodou je nemoznost zobrazit stranky v html. WAP2/XHTML zobrazi aj wap aj html, ale ma podstatne vyssiu spotrebu objemu dat, u niektorych zariadeni nedostak pamate zabrani zobrazeniu stranky.
- JAVA prehliadace - v zasade len kozmeticke rozdiely v menu.
- JAVA cez proxy - Zacalo to Canadskym programom Webviever, zial bol plateny, na svoju dobu dost pokrokovy, ale ako znacka na trhu malo znamy, takze zanikol. V sucasnosti sa ujala Opera-Miny http://www.operamini.com/?lang=no najnovsia je tusim vo verzii 3. zobrazi aj WAP aj WEB stranky korektne. Funguje na principe sprostredkovaneho prenosu, zariadenie (mobil) odosle poziadavku na zobrazenie web stranky na proxy server, ten vyhodnoti ake zariadenie stranku pozaduje zobrazit, ztiahne z pozadovaneho web serveru pozadovanu stranku, prekonvertuje ju pre zariadeni a odosle s5 k uzivatelovi.
Vyhody: takmer plnohodnotny WAP/WEB, nizky objem dat, v zavislosti na nastaveni je mozne dosiahnut objemy ako u wap prehliadaca, povedzme 1MB html stranka sa skvrkne na cca 40kB.
Nevyhody (relativne): nezobrazi animacie, niektore formulare nesuce bezpecnostne prvky nieje mozne pouzit, php pohyblive prvky (galerie) nacita v plnom pocte prvkov ( k tomu neskor).
Bezpecnostne rizika: kedze sa jedna o zprostredkovany prenos, teda vstupuje do hry treti subjekt, V ZIADNOM PRIPADE NEPOUZIVAT PROXY NA POSIELANIE FINANCNYCH, BEZPECNOSTNYCH ALEBO INAK CITLIVYCH INFORMACI ! sem tam vznikne poplach ohladne zberu informaci, prevazne na ruskych serveroch.

2, Smartphony
- s operacnym systemom Symbian alebo Windows Mobile:
- Integrovane prehliadace - rozne, roznej kvality, aj s vyuzitim proxy od operatora.
- Opera - najcastejsie doinstalovavana aplikacia, s moznostou vlasteneho nastavenia proxy.
- Opera-Mini - pre niektore typy smartov existuje aj Opera v JAVE.

Chyby na http://jachting.info/wap, zobrazene na zariadeni: Siemens S65

- Integrovany prehliadac: Nemoznost prihlasit sa, neexistuje link na potvrdenie prihlasenia. Chyby v diakritike na vsetkych zobrazenych strankach. Clanky su rozdelene do prilis kratkych blokov, napr, ak by som chcel docitat clanok Tam, kde vladne Meltemi az dokonca, tak sa uklikam na smrt.
-Opera-Mini: Chyby v diakritike, kratke bloky.

Celkovy dojem, zial: Osobne by som od wap verzie uplne upustil a zameral sa na vyladenie web verzie stranok tak, aby boli korektne zobrazovane cez Operu-Mini, aj s ohladom na to, ze je coraz popularnejsia a aj nadalej vo vyvoji.

K clanku Menu.

Lavy frame Menu: Zrusit: Archiv článků (duplicitna funkcia), Hledat (duplicitne), Zakázané IP (only webmaster), Změna vzhledu (vo fore),

Doporučte nás - presunut do praveho frame-u do Nastavit jako.

Lavy frame
Změna vzhledu - rusit (nastavuje sa v menu fora)
Hledat zde - presunut do praveho frame-u hore
Vyhledavani Google - zrusit (tato funkcia je integrovana v prehliadacoch)

Hlavna cast stranky:
Náhodný obrázek z fotogalerie - presunut medzi - Poslední odkazy a Poslední inzeráty (Opera-Mini - proxy zobrazi vsteky fotografie nachadzajuce sa v tomto bloku cca 95, zvacsi objem dat a predlzi a rozdeli stranku do 5-tich samostatnych stran, ktore trba znovu nacitat, aby som sa dostal k blokom Aktuality a Fórum - přehled nejnovějších příspěvků...atd).

Ostatne je myslim si dobre.[/b]
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned úno 04, 2007 1:48 pm

To Frantisek
Z velké části ti dávám za pravdu. Něco zvládnu sám, něco musím zadat a něco nechat jak je. Pár mých postřehů.
WAP
Ne každý má Operu v telefonu, zato wap je dnes zpravidla již automaticky od dodavatele, výrobce v telefonu. Z tohoto hlediska jej považuji za přínos, i když není dokonalý. Beru ho jen jako doplněk na cesty. Číst fórum a zprávy je možné. Zatím jsi jediný kdo se ozval se svými postřehy. Asi to nechám jak je. Místo to nezabírá téměř žádné, je to jen doplňkový modul.
Wap je takový jaký je. Můžu pouze dopřekládat všechny používané hlášky navigace atd. S diakritikou nic nenadělám, ale číst se to dá. Teď jsem byl týden v zahraničí, tak jsem to odzkoušel. Bez problémů jsem se přihlásil svým jménem, mohl jsem číst poštu odesílat SZ.
Správná připomínka k dělení stránek. Zkusím to najít a zvětšit.
Menu
Archiv článků (duplicitna funkcia) ano, opraveno
Hledat (duplicitne) ano, opraveno
Zakázané IP (only webmaster) toť otázka, když se někdo nedostane na stránky může si překontrolovat zda není ban
Změna vzhledu (vo fore), taky na zvážení. Do fóra můžou registrovaní. Takto si to nikdo anonymní nezmění, ale asi co mu po tom. Opraveno.
Doporučte nás - je modul, nevím zda to půjde udělat.
Přesun hledání vpravo - proč myslíš?
Vyhledavani Google - nelze zrušit i když bývá v lište. Odsud je za každý klik pár centů. Takto se snad doména za rok zaplatí.
Náhodný obrázek - přesunut, i když co je nahoře se zvýšila návštěvnost galerie.
Jak zase něco najdeš, dej vědět. Připomínek je jako šafránu.
A k horní liště jsi se nevyjádřil. Nechat tak?
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frantisek » pon úno 05, 2007 11:29 am

To Libor

WAP
Samozrejme, ze tu wap verziu ponechaj, u nas mame porekadlo, "Baranovi hlavu rohy nezetazia" :wink: , len som konstatoval, ze kvalita je ako u zasuvneho modulu. Tie chyby tam su, neviem ci je mozne ich odstranit, s modulmi skusenosti velmi nemam, chyba v prihlaseni bude suvisiet pravdepodobne s pristupovym profilom operatora, kazdy pouziva dva, jeden pre wap,s portom 9201...x (ten asi bude pre tento modul vytvarat chybu, alebo opacne) a druhy pre web, ten bezi spravne. Nasiel som dalsiu chybu, neda sa poslat sukromna sprava.
Error Found
============
Sorry,This Module is not active.
============

WEB
Do toho ti kibicovat nechcem, su to len moje potrehy, ty musis vediet co je pre dobro stranok dolezite a ake mas dohody so svojimi partnermi.

-Hledat zde- som mal na mysli presunut vpravo hore, (alebo aj vlavo hore), aby bol na ociach ked sa ti rozrastie web natolko, ze si nebudem vediet spomenut v ktorych clankoch som cital trebars o Lipne,..atd

-NaviGATOR- dobra vec, cez OperuMini sice nevyuzitelna, ale na PC si na nu zacinam rychlo zvykat, mozno len v -Zajimave stranky-, keby sa to dalo prepisat linkami zaujimavymi pre navstevnikov tohto webu.

Tot vsjo.

P.S: inak uz som ti to vravel, v kratkej dobe vynikajuca praca :wink:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát úno 09, 2007 8:44 am

Frantisek píše:NaviGATOR- dobra vec, cez OperuMini sice nevyuzitelna, ale na PC si na nu zacinam rychlo zvykat, mozno len v -Zajimave stranky-, keby sa to dalo prepisat linkami zaujimavymi pre navstevnikov tohto webu.

Tot vsjo.

P.S: inak uz som ti to vravel, v kratkej dobe vynikajuca praca :wink:

Opraveno, dřív jsem nestihl. Nějak toho začíná pro jednoho být moc, udržet všechno aktuální, doplňovat atd.
Odkazy jsou zatím 2, stačí napsat (může se každý přidat) co tam chcete mít takto rychle "po ruce" a já to budu průběžně doplňovat.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv úno 22, 2007 12:15 pm

pekny novy folder ikonky 8)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv úno 22, 2007 12:22 pm

jerryx píše:pekny novy folder ikonky 8)

Byly už na starém fóru. Jen nebyl nikdo kdo by je doinstaloval i tady :(
Ono se pokaždé něco najde. Ale jsem rád, když se někdo ozve.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv úno 22, 2007 12:55 pm

Libor píše:Byly už na starém fóru. Jen nebyl nikdo kdo by je doinstaloval i tady :(
Ono se pokaždé něco najde. Ale jsem rád, když se někdo ozve.


nevim jak na starem foru, ale neco mi to pripomina ... ;-) NO FLAME
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv úno 22, 2007 1:05 pm

jerryx píše:nevim jak na starem foru, ale neco mi to pripomina ... ;-) NO FLAME

To jsem nepobral. Staré jsem myslel http://yachting.unas.cz/forum/index.php
A co ti to jako připomíná?
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv úno 22, 2007 1:15 pm

Libor píše:To jsem nepobral. Staré jsem myslel http://yachting.unas.cz/forum/index.php
A co ti to jako připomíná?


no ja sem myslel ty nove duhove, ty ostatni jsou od dav.boa.
jinak ty duhove jsou super :lol: 8) , ale jeste jim neco chybi
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned črc 12, 2009 3:06 pm

Za necelý půlrok oslavíme již 4.výročí portálu jachting.info (to to letí :? ) a 2 roky od přesunu na tuto adresu www.jachting.info
Od dob začátků se počet uživatelů zmnohonásobil na dnešních 3690 registrovaných.

A protože většina z těch později registrovaných už žádné začátky portálu nepamatuje (a někteří se ptali) dovolil jsem si stručně vše uvést v odkazu "o nás" zde
modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=13

Pokud něco chybí, nebo jsem někomu neodpověděl, na co se mě ptal, napište....
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř pro 14, 2011 2:17 pm

Uteklo to jako voda, dalších pár let za námi.
Portál neustále roste a tak jsme mohli dnes přivítat mezi námi již 6 000 zaregistrovaného uživatele :good:
Za šest let pěkné číslo :)

Děkuji všem za přízeň.
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » stř pro 14, 2011 10:25 pm

Libor píše:Uteklo to jako voda, dalších pár let za námi.
Portál neustále roste a tak jsme mohli dnes přivítat mezi námi již 6 000 zaregistrovaného uživatele :good:
Za šest let pěkné číslo :)

Děkuji všem za přízeň.

To by chcelo cenu, ako cielovu premiu, nie? :thmbup: :D :clap: :jupi: a aj zapit :beer: :cheers: :drunk:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř pro 14, 2011 10:39 pm

Mńa vždy fascinuje kolko neregistrovaných si denne pozerá toto fórum. Keď toto vidím, tak sa mi zdá že ciel sme dosiahly. Počet registrovaných je dôležitý, ale skutočný denný záujem je viac.
Uživatelský avatar
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 637
Registrován: pát srp 10, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FerenCS » stř pro 14, 2011 10:50 pm

Denis píše:Mńa vždy fascinuje kolko neregistrovaných si denne pozerá toto fórum. Keď toto vidím, tak sa mi zdá že ciel sme dosiahly. Počet registrovaných je dôležitý, ale skutočný denný záujem je viac.

Myslíš toto: Hosté: 130 alebo ako moderátor máš aj iný prehľad počtov?
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv pro 15, 2011 11:18 am

Vidím to čo ty.
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » čtv pro 15, 2011 12:49 pm

No číslo úctyhodné, gratuluju. Trochu mi to kalí pár věcí:
- z 6.000 registrovaných je 4.445, kteří nenapsali jediný příspěvek
- je hodně registrovaných, kteří patří do výše uvedené skupiny, blokují nicky atd.atd.
Mně říkají Macek skoro 50 let, ale tady to nemůžu použít,
protože se tak někdo před pěti lety (absurdní shodou okolností na moje pětačtyřicáté narozeniny :o ) zaregistroval a od té doby mlčí.
Macek (0585)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv pro 15, 2011 2:12 pm

Mohol by si si dať Macek prvý, teda Macek I. to je skoro ako Mešek I, znie velkolepo, ale aj Macek IV. by bolo dobré. No čo s tým narobíme. Ja si myslím že veľa ludí sa prihlási len tak, s kolegiality, ako prejav sympatie. Niekolko sa ich prihlási aby sa dostali tam kam sa dostať nevedia, tí aj niečo napíšu. Tiež nie každý vie písať bez chýb a bojí sa výsmechu, niekto nemá o čom, niekto sa nechce zviditelniť , niekto chce s jachtingom začaťať a ešte nezačal a podobne. V každom prípade, mne práve ten velký počet neregistrovaných a denne čítajúcich dáva vedieť, že je tu niečo čo ich zaujíma. A to sme chceli.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host