Fórum,články, galéria

Vše kolem webu a diskuzního fóra. Připomínky a kritika (i pochvala). Návrhy na vylepšení,struktura témat, návrhy nových apod. Případné návrhy pro komunitu jachting.info . Problémy s přihlášením a jiné potíže.

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Fórum,články, galéria

Příspěvekod Denis » sob říj 21, 2006 9:39 pm

Fórum.
Možnosť vyjadrovať svoje názory a zoznamovať sa z názormi a skúsenosťami druhých je podla môjho názoru základom tohto webu. Možno sa mýlim. Podla mňa by bola táto stránka bez fóra len jedna z desaťticícok, tak ako bola predtým, než tu toto fórum bolo.
Články.
Zakladajú paralerné fórum - diskusiu, možnosťou sa k článku vyjadrovať. Ale nikde sa nezobrazuje, že na článok niekto reagoval a diskusia je nijaká, o ničom. Výhoda prehladnosti článkov sa časom stratí pri ich večšom množstve. Nemajú žiadne členenie, oranizáciu. Po čase bude s toho chaos. Myslím, že články by mali byť vo fóre ako základ k diskusii. Fórum je napriek množstvu článkov prehladné a vďaka členeniu na rôzne témy sa v ňom dobre orientuje.
Fotogaléria.
Možnosť umiestniť na web svoje fotky sa zdá v čase, keď má digitálny foťák každý mobil úplne normálne. Ale ako vidíme v iných fórach a diskusiach, tak bežné to nie je a týmto predbehli tieto stránky na míle ostatné yachtárske weby. Na škodu veci je, že množstvo umiestnených snímkov je tak obmedzené. Odporúčal by som pozrieť na www.karavan.cz ktorý som dával v začiatkoch do pozornosti. Tak nejako by mala vyzerať galéria. Proste vrátiš sa z mora, napíšeš o tom, pošleš foto. Prerobíš na lodi kýl, napíš o tom a pošli foto. Vidíš zaujímavú loď, peknú marínu, nádhernú zátoku, zaujímavé mestečko, dobrý sklz,žeriav ..... daj vedieť spriazneným dušiam. Ale ak tam môžeš dať 5-6 fotiek a jednu galériu, tak možnosti sú obmedzené.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned říj 22, 2006 11:49 am

Většinou mi Denisi mluvíš z duše. Také bych měl několik dobře míněných rad a připomínek ohledně přehlednosti stránek toho pána, co je pro nás dělá. :lol: Jen jsem si říkal, že to nechám na Brno. Budu mít ten NTB s připojením k netu a když bude mít Libor zájem, můžeme si to ukázat přímo prstem na displeji.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned říj 22, 2006 5:35 pm

No konečně slovo do pranice. Já konstruktivní kritiku vždy vítám, jen tak můžu udělat něco lépe :) A pár mých postřehů:
fórum - ano asi bude základem tohoto webu, protože je na rozdíl mnoha jiných webů opravdu navštěvované s celkem. Ale samotné fórum přitažlivý web neudělá (bude po čase opět jedno z mnoha). Ale jinak asi nejlepší prostředek jak aktivně zapojit i ostaní. Bohužel, pokud jste si všimli, aktivně (myslím častěji než jednou za dlouhou dobu) přispívá malý okruh stále stejných lidí (5-6). A to dlouhodobě asi nebude udržitelné. Slovy klasika "vše již bylo řečeno" - může nastat brzy.
Ale pokud jej tedy čtenáři vyvyšují nad ostatní části, dám ho hned na úvodní stránku nahoru. Myslím, že by mohl stačit přehled. Ono je dokonce možné mít fórum jako základ celé na hlavní straně. Na to se můžem tedy mrknout v Brně spolu.
Články - nikdy to nebude fórum, je to jen prostor okomentovat daný článek (má to název komentáře). Pokud by to měl být nedostatek, snad se tato možnost dá i vypnout. Jinak přehled komentářů - počet je pod článkem. A také v levém hlavním panelu lze zvolit "Přehled" kde se poslední přidané věci (všechny), přehledně zobrazují.
Přehlednost by se myslím neměla stratit, dájí se základat další upřesňující témata a příspěvky mezi nimi přesouvat. To členění na začátku nikdo nezná. Ale není přece pro nikoho z Vás problém navrhnout jak by to mělo vypadat.
Pár článků jsem (ještě na původním místě) dal do dóra, ale stejně to diskuzi nerozvinulo. Takhle to nebude fungovat - komentář článku nebude příspěvkem do diskuze.
Fotogalerie - jsem rád, že se ujalo. Prostor není omezený, ale ani neomezený. Celý web má zatím pronajat prostor 1GB a plní se rychle. Pokud by všichni měli volnost, tak to bude hned plné. Proto to udělám tak, že ti aktivní (čti: ti , které znám) přispěvovatelé budou mít protor dle vlastní potřeby. Na počet galérí se ještě podívám, netušil jsem, že ostaní můžou mít jen jednu. Možná jen vlastoručně vložená. Dá se to obejít, tím, že mi to pošlou na email. To taky můžeme zkusit opravit v Brně.
Ono by neměl být problém vkládat související fota i k článkům. Ale tak dobře ten systém ještě neznám :? Ale to doladíme.

Tak tedy Denisy, beru tě za slovo, máš tam zvětšený prostor, galérií ti založím, kolik jen budeš chtít, zkus tedy také přispět nejen v diskuzi.
"Ten pán" to všechno pro vás rád udělá. Mým snažením je dělat zajímavý atraktivní web s dobrou návštěvností a to s přispěním všech. Znovu musím říct, že na jednoho to je moc (nedělá to armáda redaktorů v redakci) a bojím se, aby nenastala stagnace jako na jiných webech. Při zapojení mnoha (nejen hojného počtu "čtenářů") , tak může vzniknout velmi zajímavý obsah.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned říj 22, 2006 8:20 pm

Velmi dobrá téma do diskusie je ten článok o vhodnom aute, ale tým že je to v článkoch, je diskusia dopredu zabitá. Keby to bolo vo fóre ako pilotný článok k diskusii, tak hneď ti to tam svieti, František na to reagoval a ešte niekto? Čo ja viem? A pritom je to skvelá téma. A potrebná.
Ak si Libore dal predtým do diskusie článok a nikto na to nereagoval, tak to znamená len to, že ten článok nikoho neoslovil, resp. nie je o čom diskutovať. Čo chceš diskutovať o tom , že v Hr. treba mať reflexné vesty. Ďakujem za info, som rád, ale diskutovať o tom?
Ak zakladali diskusiu predtým 5-6 ludí, prečo si myslíš, že články budú písať viacerí. Napísať článok je náročnejšie, ako len tak nahodiť niečo do diskusie. Články budú len to, že niekto niečo opíše z knihy, z novín a pod. Ešte k tomu ktovie ako to je z autorskými právami, ak uverejní niekto časť knihy trebars o stavbe lodí.
Je pravda, že raz sa môžu témi vyčerpať, napr. ako v manželstve. Ale stavba tohoto vebu cez diskusiu zanecháva trvalú stopu, pamiatku na naše myšlienky a názory. Každý kto začína, musí tento web považovať za malý zázrak, alebo za samozrejmosť, je predsa samozrejmé že na webe je všetko. Ale nie u nás. Tých pár nadšených reakcií hovorí samo za seba.
Ludia tápu stále v tých istých veciach, prečo bolo jedno z najnavštevovanejších vlákien kapitánske licence/alebo ako sa to volalo/, stavba drevenej lodi, marinizácia motora, zážitky z plavieb a pod? Lebo to ludí zaujíma a keby sme pol roka nenapísali nič, stále nový a nový ludia čo objavia túto stránku budú čítať stále tie informácie, lebo nikde inde nie sú.
Okrem toho, tak ako som sa ja objavil v tvojom živote a potom ďalší prispievatelia, tak isto sa objavia ďalší. Kolko českých yachtárov pozná ténto web? Polovička? 3-4 percentá?
V Brne to preberieme, netreba robiť unáhlené závery. Ja osobne považujem predchádzajúci web v presne tej podobe ako bol a fotogalériu k tomu za dokonalý. Na to že to je web nekomerčný. Čo sa týka článkov, nie som ich odporca, ale mali by mať trochu iné miesto. Odporučil by som do pozornosti spravodaj ČANY. Sú tam krásne a inšpiratývne články prevzaté z nemeckého yachtu / a iných / ktoré večšinou prekladá pan Ressler. Večšinou o yachtáskych revíroch. Čiže ak budú články v tom zmysle, že niekto získa súhlas autora a vytlačí zaujímavé už publikované informácie, tak je to super. Vela ludí by istotne privítalo preklad firemného materialu f. Internacional o odstraňovaní osmózy, alebo od Hemplu akým lakom natrieť drevený sťažeň. Viem si predsaviť, že ty ako admin. webu požiadaš technológa f. Havel komposites aby sa zapojil do diskusie a spravil firme zadarmo reklamu a napísal článok o tom ako najlepšie olaminovať preglejku. Napíše článok a potom v diskusii odpovie na otázky. A pri článku bude odkaz na diskusiu.A o antofoulingu? Všetci predajcovia čo sú na trhu tu môžu vychváliť svoje výrobky. A chcú si dať potom Baner? Nech sa páči, ale zaplatte.
Teda tak nejako si to myslím.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » ned říj 22, 2006 8:46 pm

Ahoj. Taky bych měl jednu organizační věc k zamyšlení. Rozhodně patřím k těm, kterým se tyto stránky už staly jakýmsi šidítkem při abscenci drogy jménem yachting. Chci tim říci, že si tyto stránky otevírám ráno při kávě, v poleddne pro jistotu juknu a večer v deset to mám místo večerníčka.Moc se nesmějte, nejsem totiž sám, vidím to podle přítomných osob. Ten Výlev je ocenění práce "stvořitele" ale i ostatních aktivních.Tedy vlastně řečeno, že se trochu orientuji jak na starých stránkách tak na nynějších nových.Postrádám však na titulní straně starého fóra jasné vysvětlení, že zde konč aktivní činnost, že lidé jsou již "přestěhováni" a kde vlastně jsou. ten přesun byl pozvolný a sám jsem sledoval oba weby asi 10 dní abych se ubezpečil, že stěhovíní je definitivní. Ti kteří jsou na starých stránkách fóra krátce nebo nově příchozí, musí dle mne být zmateni, případně ani neodhalí přechod na stránky nové.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned říj 22, 2006 9:35 pm

S tím vším se nedá než souhlasit. Problém je ale trochu v nečem jiném. Článek se dá udělat opravdu "profesionálně" s vším všudy: obrázky, tabulky, různé druhy písma a grafiky. Prostě uděláte totéž jako ve Wordu. Ale v diskuzi můžete "jen" diskutovat. Pokud mám nějaký materiál o kterým si myslím, že je zajímavý nechci ho nechat zapadnout v "hloubi dat". To byl vlastně prvotní důvod proč jsem se vůbec do stránek pustil. Je pravdy, že na internetu je všechno, ale zkuste to najít když to zmizí z předních míst. A ještě mě vždy naštvalo, když zajímavé informace zmizely navždy (texty, materiály, stránky přestaly existovat).
Tak jsem si řekl je třeba pro to něco udělat, zachránit co se dá, sdružit to na jednom místě atd. Pro to to všechno. Diskuzi jsem původně přidal jako nadstavbu pro výměnu názorů. Teď už se na to dívám jinak. Ale přeci jen časem bych články = příspěvky dělal lepé než jen textem a to ve fóru moc nepůjde. Ale dalo by se to propojit odkazem, např. diskuze k danému článku:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon říj 23, 2006 10:35 am

Dobře, můžeme to trochu předdiskutovat.
Já bych měl připomínky trochu jiného rázu. Mě ani tak nevadí, jestli se jde odsud tam, nebo onam. Mě vadí to, že v zájmu co nejpestřejší hlavní stránky, je příšerně nepřehledná. Mám 19" monitor, rozlišení 1280x1024 a hlavní stránku skroluji na čtyři obrazovky!!! V pořádku je myslím kalendář, kdo je přítomen, samozřejmě hlavní nabídka, soukromé zprávy, poslední změněné témata ve fóru, aktuality. Ale on-line je tam třeba duplicitně, spoustu náhodných obrázků a témat, dlouhý seznam archivních článků, aktivní články, encyklopedie..... Myslím si, že hl. stránka by měla být k základním informacím a rozcestník k modulům, které mě zajímají.
V žádném případě nechci Libore říkat, jak to máš dělat. Ty stránky jsou tvoje a dle mého názoru velmi pěkně udělané. Někomu se líbí to, jinému ono. Já jsem ale spíše pro jednoduchost. :wink:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon říj 23, 2006 5:10 pm

V starom webe v diskusii mi velmi vyhovovalo to, že na začiatku bol prehlad najnovších 10 príspevkov. Ak som si o 17 hod. pozrel diskusiu a o 22. som chcel napísať, tak som to mal po ruke a nemusel som tú tému hladať ako teraz, bolo to pohodlné.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon říj 23, 2006 8:59 pm

To Denis
Na to myslím, jen jsem neměl na to ještě čas. Je to doplněk klasického fóra a to musím na to napasovat. Bylo tam ještě 5 nejnovějších, nejčtenějších a s nejvíce odpovědmi. To snad taky půjde. Ale stějně dobře ti poslouží přehled na hlavní straně :) A co ta fota? Už tam máš 8MB prostoru.
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvekod Frantisek » stř říj 25, 2006 11:49 am

Neda mi nereagovat, lebo nie so vsetym co tu bolo napisane suhlasim a ine myslienky chcem podporit. Zacnem trochu zosiroka, UN je spravcovsky redakcny system, ktory ma umoznit administratorovi webu spracovat stranky s minimalnymi znalostami kodu a co najsirsimi moznostami (clanky, komentare, galerie, forum....), toto sa myslim Liborovi podarilo a navstevnikom a uzivatelom poskytnut moznost sa na jeho tvorbe podielat. Najjednoduchsie bude napisat pripomienky priamo k jednotlivym castiam webu.
Hlavna stranka Rozlozenie praveho a laveho frame-u je dobre, hadam len trochu prehadzat poradie podla dolezitosti a (spravna pripomienka od Baharisa), bolo by vhodne odstranit duplicitne pocitadla a odstranit Sidebar tuto vlastnost obsahuje kazdy prehliadac, uz aj tie na mobiloch a kazdy uzivatel ju pouzije aj tak len raz (menej je niekedy viac). Uvodne informacie v hlavnom poli stranky su ponimane prilis zosiroka a beru priestor aktualitam a clankom, predpokladam, ze .info v adrese stranky je vo vyzname, podavat aktualne informacie z diania okolo mora a jachtingu (aj zo strany uzivatelov tuto moznost maju zapnutu :idea: ). To iste sa da povedat o informaciach o diani na fore.(tu nemozem suhlasit s Denisom, nerad, ale predsa), uzivatelske moznosti su predsa len trochu vacsie a kazdy si moze nastavit do zaloziek (bookmark) vlastnu uvodnu stranku ktorou bude web otvarat (http://jachting.info/modules.php?name=Forums) aj so zapamatanim prihlasovacich udajov, tym ma kazdy moznost prioritne sledovat tu cast webu ktora mu je najblizsia. Aktuality - OK, Najnovsie clanky - OK, Obsahove a grafcke clenenie clankov - OK. Na zaver, nemyslim si, ze sa da obsohovo a tematicky tento web vycerpat, more je siroke, obloha modra a medzi nimi sa stale nieco deje. :wink:
Komentare a Forum Komentare ku clankom sluzia na rychlu a aktualnu reakciu citatela k claku a maju sluzit skor ako informacia pre autora co urobil dobre, alebo co v clanku zanedbal, tematicku diskusiu potom moze zalozit kazdy uzivatel (ako novy aledo stavajuci topic) a rozvinut ju naplno vo fore. Tu musim suhlasit s Denisom, aj mne chyba vo fore aktualizovany bar s poslednymi prispevkami (napriek moznosti kliknut si na Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy)
Urcite by sa toho naslo viac, zatial si myslim, ze staci a musime nechat Liborovi cas, aj tak ho trochu obdivujem ze v kratkej dobe sa mu podarilo tieto stranky rozbehnut.

PS: Medzi linky zaradit kategoriu Nekomercne uzivatelske stranky, kde by nemali chybat weby (ja im vravim: web jedneho muza) ako napr: http://www.baharis.cz a http://www.randak.cz a.i.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvekod Libor » čtv říj 26, 2006 9:08 pm

Frantisek píše:PS: Medzi linky zaradit kategoriu Nekomercne uzivatelske stranky, kde by nemali chybat weby (ja im vravim: web jedneho muza) ako napr: http://www.baharis.cz a http://www.randak.cz a.i.

Františku, jsem rád za příspěvěk. A k poznámce odkazů. Každý ho může poslat sám. Stačí si otevřít položku "odkazy" a tam to vyplnit, mě se to pak objeví jen k potvrzení. Teď jsi mi jen přidal trochu práce navíc. Rád bych, aby všichni pochopili, že můžou téměř všechno udělat sami....
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát říj 27, 2006 5:01 pm

Denis píše:V starom webe v diskusii mi velmi vyhovovalo to, že na začiatku bol prehlad najnovších 10 príspevkov. Ak som si o 17 hod. pozrel diskusiu a o 22. som chcel napísať, tak som to mal po ruke a nemusel som tú tému hladať ako teraz, bolo to pohodlné.

Stačí 5? Tak jak je to tam teď?
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát říj 27, 2006 8:10 pm

Myslím, že to bude dobré. živé téma je na očiach a dá sa doňho lahšie vstúpiť.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » sob říj 28, 2006 9:27 am

Já si také myslím, že by to mohlo být dobré. Jen drobnost, né až tak závažnou. V tom oddíle poslední příspěvky je ve sloupci Poslal autor tématu a ne ten, kdo ten poslední příspěvek poslal. Ale o nic nejde. :)
Ještě kdybych si moml trochu vymýšlet, bych k seznamu "5 nejnovějších článkům" přidal datum a autora.
A nakonec: přimlouval by jsem se za mírné omezení těch ukázek článků pod tím. Já nevím, je to tam dvakrát. Tak buď rozšířit tu tabulku o ikony a informace a zrušit ty ukázky, nebo zrušit tabulku a nechat 5-6 (asi 6 - aby to bylo v páru) ukázek s nadpisem 6 posledních článků.
Jinak teď smolím jeden článek o nastavování plachet na moje stránky (aby se tam něco dělo), tak když se to bude Liborovi líbit, může se to tu objevit. Pošlu ti to. Jen nevím, kdy přesně jsi v tom Norsku.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob říj 28, 2006 3:35 pm

Šíšmária, to si nemal že ide do Norska, teraz to budú všetci vedieť!!!
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » sob říj 28, 2006 8:06 pm

Ale šak nejsme s Norskem ve válečné stavu. :wink:

Jenom ať to všichni vědí, že byl v Norsku týden kapitánovat na 50ti stopé plachetnici.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte lis 07, 2006 9:01 pm

Libore, jen malou poznámku: měl jsem potřebu necht si vyhledat všechny příspěvky jednoho uživatele a při té příležitosti jsem zjistil, že to nefunguje. Nešlo mě to u nikoho, ani u mě né.
A jen tak bokem: díval jsem se, že 2.11. tu bylo zaráz 200 návštěvníků. To je neskutečná cifra. Až mě napadá, jestli to je objektivní....

EDIT: Tak už to vyhledávání jde. Možná nějaký chvilkový výpadek, zasukované káble či co. :wink:
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » ned úno 11, 2007 11:39 am

Někdo jste sem před pár dny dal odkaz na stránky s projekty lodí.prohlédl jsem si je jen letmo a nedal bohužel do paměti. Téma /nevím jaké/ odkráčelo z titulní stránky. Dvě hodiny jsem to hledal ve foru a nenašel - ví někdo, kde to je , případně vkladatel.

V této souvislosti. Libore, nestálo by za zvážení rozšířit množství /řádků/ zobrazovaných posledních přízpěvků. Zdá se, že výrazná část aktivity na těchto stránkách se točí okolo reakcí na nová témata nebo související odpovědi. Někdy téma vidíme na titulní straně několik dní, adle při větší aktivitě může zmizet za jediný den. Než se někdo rozhoupe, nebo dostane k počítači, může být příspěvek "odejit". Sejde z očí, sejde z mysli. Moc bych se přimlouval alespoň o 5 řádků-dáš li více, rozhodně to nebude na škodu.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned úno 11, 2007 2:12 pm

Stačí říct. Vaše přání je mi ..... Nemožné dělám na počkání, zázraky do 3 dnů.
Trochu to trvalo, protože jsem musel hledat, kde je ten parametr schovaný :D Ono ten web nějak bobtná a roste a už toho začíná být na jednoho celkem dost :?. Dělám co můžu :!:
Myslel jsi Pepo toto: http://jachting.info/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=3193#3193
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned úno 11, 2007 4:07 pm

Libor píše: Ono ten web nějak bobtná a roste a už toho začíná být na jednoho celkem dost :?. Dělám co můžu :!:


No vidíš Libore a to jsi se kousek nahoře obával aby web nezačal stagnovat.
Dobrý web prostě lidi přitahuje. Tento web má právě výhodu v tom, že je nekomerční.
Nehájí ani zájmy firmy, ani barvy klubu. Je takový internacionální. Plachtaři nedští oheň na motoráře a obráceně.
Zkušení se nepovyšují na nováčky. Každý se snaží přispět svým polínkem. Prostě pohoda.
Komu by se tu nelíbilo.
Tak holt počet uživatelů roste a s tím roste i práce.
Má to ale i své výhody. Roste-li návštěvnost, mohlo by to už být zajímavé pro firmy.
Už by mohli za své nabídky umístěné zde, taky něco máznout. Myslím že už se o tom někde nahoře zmiňoval Denis.
No hlavně jen tak dál. Ať se nám Ty, ani ostatní moc neunaví a web dále roste.
Ahoj všem, alffa
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » úte úno 13, 2007 9:30 am

to : Libor. Asi budeš mít zase trochu práce. Dost pracně jsem dával na web ty poslední fotky/chleba/. vypadávalo mi spojení..byla plná schránka ..tak jsem postupně jiné vyhazoval...no nakonec se podařilo. ficcus mě upozornil, že může dávat foto přímo sem na "ftp" ?. Samozřejmě že nevím jak. rád bych to udělal. Bojím se, že mohu o foto na webu přijít a pak tady zmizi. také mám jen jeden web a ten už je skoro polný pro jachting info.Začal jsem cestou pokusů a omylů. Otevřel ftp zde a nahrál foto /chleba/ přišel jsem na to že to nelze složku z komandru připravenou pro web, ale přímo foto z počítče.Dal jsem nahrát, což se asi povedlo a vše zmizelo. co dál. FAO jsem pročetl, ale konkrátní postup pro tento prápad jsen nenašel. Což neznamená že am není :D
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte úno 13, 2007 9:52 am

Postupoval jsi asi s velkou pravděpodobností správně. Ale tvé data nejsou optimalizované pro takový přenos. Ale i když jsem nastavil už dříve maximální velikost souboru 20MB, nelze překročit limit daný webhostingem. Většina se takto brání před škůdci atd. Ten limit bude značně menší. Nemám ověřeno kolik přesně to je, ale pro běžnou práci by měl stačit. Ono otvírat fotku 5MB není zrovna zážitek a s výtačeným připojením to každý vzdá, ani se na ni nepodívá. Nevím jak máš velkou fotku, ale zkus to se souborem kolem 2MB. To už je pořádná fotka. Ono totiž velikost rozměrová a velikost souboru nemusí mít přímou úměru. Je třeba fotky pro web optimalizovat. Tzn. rozměr nechám relativně velký, ale zvolím vyšší stupeň komprese dat. To už ale je návod pro ovládání grafických programů a nepatří sem. Dnes nejpoužívanější formát (a nejvhodnější pro náš účel) je JPG. A při vytváření tohoto souboru můžeš (u většiny programů) nastavit kolik procent chceš kompresi. Měl by si volit někde 50 - 75%. To už jsou soubory relativně malé.
Máš pravdu, že o fotky můžeš přijít, ale tady taky. Nikde to není 100%. Ani u tebe v počítači. Měl by jsi mít spávně zálohu fotek, několikrát na různých místech a různých typech nosičů a ještě by jsi je měl pravidelně nejpozději do 5 let přehrávat na nový nosič. Jen tak máš jakousi naději na zachování.
Tady na webu, když je nahraješ, by měly vydržet až do skonání stránek.
Ale FTP je primárně určené pro výměnu mezi návštěvníky apod. Nebo pokud mi chce jednoduše někdo poslat soubor ke zveřejnění a já nejsem třeba u emailu několik dní, když jsem na cestách. Nebo pokud po tobě bude chtít 10 lidí několik fotek, tak se naposíláš. Sem to šoupneš jednou a oni to můžou cucat k sobě. Pokud to chceš trvale umístit, bude lepší udělat sólo složku pro obrázky. Buď v galerii nebo můžu založit složku "foto_forum" přímo na servru. Ale to pak musíte posílat fotky emailem (nebudu rozdávat přístup ftp přímo na server).
Snad je odpověď vyčerpávající, pokud něco schází, napište.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » úte úno 13, 2007 10:28 am

Vyčerpávající to je, akorát, nevím co mám vlastně dělat, moje fotky jsou jpg, mají v mém počítačí každá cca 2,2 -2,7 mb. to dokážu pomocí asi zonera snížit. Měl jsem představu, že je zde u tebe uložím /samozřejmě ty které jsou pro účely stránek/ a dále s nimi mohu nějak procovat jako ze svého vebu. Tedy že je připojím ke konkrétnímu přízpěvku /opovědi/ s případným odkazem na plnou velikost, což u posledních /konstrukce plachty, chleba/bylo nutné, neboť jde hlavně o focený text a ten při menší fotce nepřečteš. Foto ryby nebo lodě je samozřejmě možné dát v menším rozměru /bez plné velikosti/.
1/takže, mohu s fotem, zde uloženým, procovat jako s fotkou na mém webu nebo to v zásadě jedoduše uživatelsky nejde?
2/řekněme, že foto 4x chleba... /asi je nahraný //- modrý proužek postupoval - má li to nějakou vvypovídací hodnotu, když jsem dal nahrát - každá fotka byla v samostatné kolonce - procházet/ ... které jsou zatím zde umístěny z mého vebu, budu chtít nahradit fotkama umístěnými zde. je tento konkrétní, řekněme vzorový příklad laicky, uživatelsky, řešitelný_
Pokud ano jak konkrétně.
3/Nebo to je natolik složité či nemožné, že je vhodnější se přidržet dosavadního postupu
4/jak se domnívám, existuje ještě možnost, dát ti spojení na web, ty si je stáhneš a dáš nové odkazy na fotky které sám uložíš zde /spojení si vlastně asi umíš vystopovat/
5/nebo ti fotku dohodnutým způsobem pošlu a je to zase dále na tobě
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte úno 13, 2007 10:34 am

Klucí, co si to tady povídáte o fotkách a megabajtech? To je naprostý nesmysl :!: Velikost fotek umítňovaných na stránky k prohlížení se běžně pohybuje kolem 100 kB, výjmečně 150-200. Posuďte na mých stránkách ve fotogalerii, jestli to je dostačující...
Na mých dvou webech už mám umístněno skoro 2000 fotek, používám prg. AdobePhotoshop. Na baharis upravuju rozlišení na 800x600 a kompresi snižuji tak, abych se dostal na těch cca 100 kB, ale nejdu pod 40%. Na druhém používám rozlišení 1024x768, ale to je už dost velké.
Pro umistňování fotek do textu fóra, aby to nerozšiřovalo okno, dávám max. šířku fotky 600 bodů.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte úno 13, 2007 10:56 am

Pepa píše:Vyčerpávající to je, akorát, nevím co mám vlastně dělat, moje fotky jsou jpg, mají v mém počítačí každá cca 2,2 -2,7 mb. to dokážu pomocí asi zonera snížit. Měl jsem představu, že je zde u tebe uložím /samozřejmě ty které jsou pro účely stránek/ a dále s nimi mohu nějak procovat jako ze svého vebu. Tedy že je připojím ke konkrétnímu přízpěvku /opovědi/ s případným odkazem na plnou velikost, což u posledních /konstrukce plachty, chleba/bylo nutné, neboť jde hlavně o focený text a ten při menší fotce nepřečteš. Foto ryby nebo lodě je samozřejmě možné dát v menším rozměru /bez plné velikosti/.
1/takže, mohu s fotem, zde uloženým, procovat jako s fotkou na mém webu nebo to v zásadě jedoduše uživatelsky nejde?
2/řekněme, že foto 4x chleba... /asi je nahraný //- modrý proužek postupoval - má li to nějakou vvypovídací hodnotu, když jsem dal nahrát - každá fotka byla v samostatné kolonce - procházet/ ... které jsou zatím zde umístěny z mého vebu, budu chtít nahradit fotkama umístěnými zde. je tento konkrétní, řekněme vzorový příklad laicky, uživatelsky, řešitelný_
Pokud ano jak konkrétně.
3/Nebo to je natolik složité či nemožné, že je vhodnější se přidržet dosavadního postupu
4/jak se domnívám, existuje ještě možnost, dát ti spojení na web, ty si je stáhneš a dáš nové odkazy na fotky které sám uložíš zde /spojení si vlastně asi umíš vystopovat/
5/nebo ti fotku dohodnutým způsobem pošlu a je to zase dále na tobě

Preferuji pokud si to každý udělá sám. V zasadě jsi postupoval už na začátku správně, umístíš kam chceš co chceš a dáš odkaz. Tvoje smůla byla v nešťastně zvolené velikosti ukládaných fotek (pokud to takto skladuješ musí mít z tebe výrobci HD velikou radost). Všechny varianty co jsi uvedl jsou možné a realizovatelné.
U varinaty 1. pracuješ jen s odkazem na uloženou fotku. A zaleží kde je uložená, jaký k ní máš povolený přístup. Obecně k fotkám na webu přistupuješ způsobem, že znáš adresu uložení a můžeš ji zobrazit, ale málo kdo ti dá práva zápisu. Tzn., že si ji můžeš třeba i upravit ale uložit ji musíš jinde. Takže stejně jako u tebe v počítači to nebude.
Ve varinatě 2. jsi postupoval správně, ale neuložilo se nic. Buď jsi měl velký soubor, nebo jsi jich dal do fronty hodně. Zkus to po jednom. Ale tam bych je tak jako tak nedával ani na ně neokazoval. Po čase tu složku vyprázdňuji. Neslouží na trvalé ukládání.
3. Není to složité, jen dosavadní postup (po úpravě velikosti) je nejvhodnější
4. nechtěl bych to dělat (snad vyjímečně) - už to všechno bere dost času a ještě někde něco stahovat a přiřazovat k příspěvkům ...
5. totéž co předchozí. Je to jako o učení chytání ryb. Já ti tu rybu prostě nedám. Uč se pracovat s fotkami, to potřebuješ více. Baharis to pěkně popsal. Ty fotky musí chodit kolem 100kB a to je pak radostje načítat, naskakuje to jedna báseň. A i při této velikosti přečteš písmenka co jsi vyfotil.
V tvém případě bych se asi soustředil na úpravu fotek. To se ti bude ještě mockrát hodit i jinde než tady. A pokud by jsi neuspěl, nastoupí varianta 1.,2.,.3.,.4. (to se doufám nestane :evil: )

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti