Sháním rady ohledně pronajímání kajutovky

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř úno 13, 2013 12:43 pm

[mod="Baharis"]Ještě mě to baví. Ale nic není nekonečné... :x
Přečtěme si Pravidlo č. 12

Jardo. Když chtěl Felix reagovat na jednu tvou konkrétní větu, použil Citaci a nechal v ní jen tu jednu větu na kterou reagoval. Velmi správně. Ty použiješ Citaci (a nejenom ty) a necháš tam nejenom celého Felixe, ale i to co jsi psal minule. No není to debilní? Jak to prosím tě vypadá? To pravidlo č. 12 tam není pro srandu králíků, ale má svůj význam.
Předpokládám, že víš co máš dělat. ;)
Až pohár trpělivosti přeteče, začnu mazat celé příspěvky bez upozornění. :rtfm: [/mod]
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » stř úno 13, 2013 1:03 pm

Jarda885 píše:Nedostáváme se už OT?


Myslím, že ve vláknu "rady ohledně pronajímání kajutovky" jsme s diskusí, jak se na to bude dívat berňák, ještě hluboko uvnitř tématu.



Baharis píše:... Když chtěl Felix reagovat na jednu tvou konkrétní větu, použil Citaci a nechal v ní jen tu jednu větu na kterou reagoval. Velmi správně. Ty použiješ Citaci (a nejenom ty) a necháš tam nejenom celého Felixe, ale i to co jsi psal minule. No není to debilní? Jak to prosím tě vypadá? To pravidlo č. 12 tam není pro srandu králíků, ale má svůj význam. Předpokládám, že víš co máš dělat. Až pohár trpělivosti přeteče, začnu mazat celé příspěvky bez upozornění.


Vždy se cítím divně, jsem-li chválen a dáván za vzor; stává se to tak zřídka, že jsem si na to nikdy nezvykl. A jsem-li chválen a dáván za vzor způsobem, kterým bych se já, Baharisi, styděl promluvit s vlastními dětmi, budí to ve mně neodbytný pocit, že toho, zač jsem chválen a dáván za vzor, jsem se neměl dopustit.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř úno 13, 2013 1:22 pm

A která pak větička se ti Felixi vzpříčila ve sluchovodu? ;)

Jenom vysvětlím, co jsem si už vysvětlil s Jardou. I když to je OT. Dopoledne jsem na tento samý případ upozorňoval Spuzvu. ZDE Neuběhly dvě hodiny a je tu to samé. No dělají si ze mě blázny? Jako by dětičky nechtěli rozumět dobrému slovu.
Nevím jak jsi zvyklý vychovávat dětičky ty. Já když slušně neuspěji, následně zvedám obočí, někdy i hlas (minulý čas). Myslím si že nic co by Jardu mělo urazit jsem nepoužil a přes SZ jsme si to vysvětli. A červeně to tentokrát je i proto, aby si to přečetli i ti všichni ostatní, kteří stejný nešvar produkují.
Nebo myslíš že to pravidlo je špatné? :shock:
Uživatelský avatar
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1805
Registrován: čtv zář 27, 2007 2:00 am
Reputace: 152
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » stř úno 13, 2013 1:41 pm

:offtopic:

Stejně, jako dobře snáším a s chutí používám ironii, špatně snáším nadřazené mentorování. Praxe mne naučila, že autorita moci se v naprosté většině případů vylučuje s autoritou znalosti. Taková osobní alergie na způsoby délesloužících četařů.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » stř úno 13, 2013 2:05 pm

To ovsem nic nemeni na tom, ze [quote] skutecne umi na JI pouzivat malokdo. I leckterym matadorum zdejsiho portalu by neuskodilo to trochu vycizelovat. :)

Felixi, ty to ovsem vazne umis, to nelze poprit. :D
Uživatelský avatar
liederhaus
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 30, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod liederhaus » stř úno 13, 2013 6:52 pm

Omlouvám se, že jsem nereagoval nebyl jsem na netu...
Loď mám samozřejmě rád. Týden plavby z Burgu a téměř celé prázdniny strávené prací na ní, to už si člověk nějaký vztah vybuduje. Samozřejmě, že kdyby to šlo, tak jí píchnu k molu a bydlím v ní, jezdím na výlety a pořádám párty s kamarády, ale vzhledem k tomu, že jsem student a do zlatých jeslí jsem zrovna nespadl, tak bych to chtěl ASPOŇ zkusit. Nebo se na to můžu vys**t rovnou a prodat jí. To ale nezjistím, jestli to jde. Nechci být bezpáteřní krysa, která na tom chce jen vydělat, ale někde na ni vzít musím(a v mekáči si to asi neodpracuju). A když si vezmu, že jsou lidi, kteří chtěj loď na týden do roka a já jí mohu půjčit, tak je to snad vzájemná symbióza(lepší slovo mě nenapadlo) ne?
Bez VMP ji půjčovat nechci a s tou technickou to vím... O lidech, kteří VMP mají si myslím, že mají v sobě aspoň trochu soudnosti a zručnosti na to aby tu loď nezhubili.
Z těch zákonů a všeho mám trochu pomotanou hlavu a nevím, zda bych to zvládl, úřady a byrokracie obecně mi nedělá dobře na zažívání. Napadla mě ještě jedna možnost, a to půjčit loď někomu, kdo živnost má a lodě pronajímá.

Díky moc za všechny reakce a snad jsem nikoho moc nepobouřil, Štěpán.
Naposledy upravil(a) liederhaus dne stř úno 13, 2013 7:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda885 » stř úno 13, 2013 7:26 pm

Asi jsme Tě s těmi zákony vyděsili. To nebyl účel.

Nejprve vymysli systém, jak získáš potenciální zákazníky. Za druhé jak eliminuješ ty, kterým loď půjčit nechceš.
Až Ti začnou chodit peníze, řeš jejich přiznání. Je zbytečné vytvářet systémy, pokud nechodí peníze.
Uživatelský avatar
liederhaus
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 30, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod liederhaus » stř úno 13, 2013 10:23 pm

Do sezóny je ještě relativně dost času. Rád bych si zjistil co nejvíce informací a rad, abych si to nějak nepodělal do budoucna, což by nejen mě, ale i ostatním z rodiny mohlo zkomplikovat život.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » stř úno 13, 2013 11:09 pm

1. Zavolej si na SPS. Ta ti řeknou co je potřeba udělat s lodí, abys jí mohl provozovat v půjčovně. Já bych v nejhorším mohl dohledat nějakej mejl, kde mi to vysvětlují. V Praze jsou hodně ochotní. Vůbec jsem si nepřišel jako na úřadu!

2. Zavolej si na živnostenskej úřad a založ si živnost.

3. Obrň se trpělivostí pro pozdější přebírání lodě. S krvácejícím srdcem budeš sledovat, jak je ta loď ničená.


Nenech se zastrašit, ani odradit.
Jestli je občasný půjčování jediná možnost, jak mít vlastní loď, tak vzhůru do toho a vítej mezi náma. Držim palce.
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda885 » čtv úno 14, 2013 11:59 am

Se vším, co píše Zdenda souhlasím.

Ale začal bych vyřizovat, až budu mít prvních pár pronájmů za sebou. Je zbytečné vše vyřídit a následně zjistit že:

- neseženeš lidi,

nebo

- první klient způsobí takové škody, že se na to vykašleš a zahodíš celý nápad do koše.

Pokud Tě u prvního klienta někdo bonzne, měl bys problém ustát na tom, že ještě nenaplňuješ známky podnikání . Tak jak o tom píšeme s Felixem výše.
Uživatelský avatar
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 750
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 44
Bydliště: okr. Jihlava

Příspěvekod Pavel63 » čtv úno 14, 2013 9:55 pm

No, jen pár poznámek.

1) Pokud tě nepošle do háje coby nežádoucí konkurenci (což si nemyslím, asi ji nemáš na Orlíku), tak si zkus domluvit rande s panem Hacmacem, kontakty najdeš na Internetu na www.hacjacht.cz (není to tu jako reklama, ale kontakt na spol. související s tématem). Poptej se ho na zkušenosti - zejména na stav lodí při zpětném přebírání. Domívám se, že pokud budeš vybírat kauci, bude se zákazník chovat aspoň jakš-takš. Pohybuje se v oboru nějaký pátek a je solidní.

2) Je mi naprosto jasné, že ne vždy ti zákazník loď vrátí naprosto netknutou, konec konců i ty jen svým používáním ji občas taky nějaký šrám asi přiděláš, protože to tak v životě je, že ne vždy vyjde vše tak, jak si představujeme. Ne všechny bouračky aut způsobují šoféři, kteří by řídili cizí auto ... Ale např. já si půjčuji lodě (původně soukromé, dnes běžný charter) 12 let, vždy jsem se k ní choval tak, abych ji vracel pokud možno v lepším stavu, než jsem ji převzal, včetně oprav drobných závad (jsem brouk Pytlík).

3) Ohledně definice podnikání - je to soustavná, opakovaná činnost za účelem zisku. Samozřejmě ale musím souhlasit s výše napsaným, že pro dohady s FÚ bys musel být "hodně silný v kramflekách". Pokud ale budeš mít loď na podnikání, tak si myslím, že tam budeš mít tolik nákladů, že velký zisk (a tedy nutnost odvést daň) asi vykazovat nebudeš, ale bude to papírová zátěž.

Pavel.
Uživatelský avatar
Pefry2012
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 204
Registrován: ned črc 22, 2012 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pefry2012 » čtv úno 14, 2013 11:47 pm

krome vynosu predpokladam budes mit i primerene naklady ne? a hospodarsky vysledek je rozdilem, tudiz si myslim, ze na zacatku budes i ve ztrate...
petr :whist:
Uživatelský avatar
brin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 234
Registrován: čtv bře 15, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod brin » pát úno 15, 2013 1:19 pm

Zdenda12345 píše:Jak vtipný brin. :lol: :lol: :lol:

Kolik takových offshore společností už vlastníš? Máš povědomí o nákladech na provoz takový společnosti? Fakt vtipný. Nebudu tu zasekávat vlákno informacema o daňových rájích.
Předpokládám ale, že mego ročně v obratu neudělá, aby se mu to vyplatilo.

Nešpekuluj nad tim. Až se ti nějakej ožrala na lodi utopí, tak budeš rád, že máš všechno legální. Takový ty výklady zákona na hranici fantazie jsou pak na nic. Uvědom si, že v teplákách seš jedna dvě.


Co je na tom vtipnýho? Já neříkám, že musí jít po daňovam ráji. Stačí jít třeba do USA na corporation. Nemusí mít vůbec nic, nulovej obrat, nic. Stát ho to bude pár šušňů. Zařídí to za něj agentura. Převod lodi bude taky za pár šušňů (celkem do 10000 Kč). Bude se moc vysrat na podělaný český daňový zákony, úředníky odkáže do USA, stěžovatele odkáže do USA, nic vlastně nevlastní, nikdo mu nic nedokáže. A je to NAPROSTO legální.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » pát úno 15, 2013 1:58 pm

brin píše:Doporučuji jednoduché řešení. Nech si založit společnost v daňovém ráji

brin píše:Co je na tom vtipnýho? Já neříkám, že musí jít po daňovam ráji.


2 brin
Si příště alespoň pamatuj co tu píšeš. :smash:
Naposledy upravil(a) Zdenda12345 dne pát úno 15, 2013 1:59 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
brin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 234
Registrován: čtv bře 15, 2012 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod brin » pát úno 15, 2013 1:58 pm

Jenže USA je taky daňový ráj, nebo se tak aspoň uvádí (některé státy, minimální administrativa, nulové daně). Vy chytráku. Prosím netykejte mi. Nejsme u piva v hospodě.

Navíc jste to vytrhl z kontextu, kdy jsem to myslel tak, že to nikomu nevnucuju.
Uživatelský avatar
bahno
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 419
Registrován: stř zář 09, 2009 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bozkov - 1NM od zdroje bramboraku

Příspěvekod bahno » pát úno 15, 2013 2:53 pm

:offtopic:
brin píše:Vy chytráku. Prosím netykejte mi. Nejsme u piva v hospodě.

Ja mel za to, ze to tu tak funguje a ze si tu jako parta lidi, co ji spojuje jeden konicek normalne tykame. Ale casy se holt menej.
Uživatelský avatar
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: úte črc 06, 2010 2:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Velký Osek

Příspěvekod packa » pát úno 15, 2013 3:28 pm

no ja si myslim ze cela tahle debata je o nicem
zadavatel na zacatku pise-jen osobam s VMP-kdo ma VPM ma vetsinou i lod a pri cenach jako jsou v pujcovne se pomalu vyplati si ji prevezt (aspon jsem pochopil ze se jedna o provoz v cr) a ti kdo by to chteli vyuzit tak vetsinou pujdou k zavedene chartrovce kde to maji se vsim servisem-treba v pripade poruchy.(dokazes zajistit 2krat za tyden vymenu propeleru jako se to stalo tomu co pujcuje lod tady u nas?)
nechci nikomu rozmlouvat(zavidet) snahu aby se naklady do porizeni lode trochu vratily ale.............
prvni rok to zkus,,pujcit kamaradovi,, a uvidis jak to pujde-za to te financak v nejhorsim pripade pokara a hol ten prijem budes muset zdanit
Naposledy upravil(a) packa dne pát úno 15, 2013 3:39 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bahno
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 419
Registrován: stř zář 09, 2009 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Bozkov - 1NM od zdroje bramboraku

Příspěvekod bahno » pát úno 15, 2013 3:36 pm

No, kdo ma VMP ma sice casto lod, ale uz ne 9.5m dlouhou - to muze bejt lakavy, kdyz chci sebou vzit na lod treba nekoho dalsiho. A k zavedeny charterovce pujde dost tezko, mj. proto, ze v CR podobnou vec prakticky nikdo nenabizi. Pokud me nemyli, tak foto je z Melnika(a mam za to ze sem ji tam videl), coz je docela strategicky kotviste. Ja si myslim, ze to zas tak blbej napad neni.
Uživatelský avatar
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1362
Registrován: úte črc 06, 2010 2:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Velký Osek

Příspěvekod packa » pát úno 15, 2013 3:41 pm

nerikam ze to je blbej napad-at to zkusi a uvidi

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host