Registrace lodě v Německu

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 726
Registrován: úte zář 16, 2008 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Praha

Registrace lodě v Německu

Příspěvekod Martin88 » sob dub 07, 2012 9:13 am

Pri zjistovani ruznych variant registrace lode jsem narazil na tohle
http://www.bsh.de/de/Antraege/Flaggen/F ... ifikat.pdf
zkusenost s timto zatim nemam,ale treba by to nekomu pomohlo
Uživatelský avatar
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 11, 2007 1:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod tatinecek » sob dub 07, 2012 10:50 am

Jen jsem to zkouknul a první je , že jako Čech budeš potřebovat zplnomocnit někoho v Německu bydlícího jako odpovědnou osobu za dodržování německých zákonů.
Uživatelský avatar
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 726
Registrován: úte zář 16, 2008 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin88 » úte dub 10, 2012 10:44 am

tatinecek píše:Jen jsem to zkouknul a první je , že jako Čech budeš potřebovat zplnomocnit někoho v Německu bydlícího jako odpovědnou osobu za dodržování německých zákonů.

ano,tady se to trochu komplikuje,ale zase tak velký problém to nebude, jen to bude něco stát,dá se:

- zřídit si bydliště v D
- příbuzný,známý v D může být tato zplnomocněná osoba
- právní zástupce v D /Anwalt/

časem se zeptám v D právního zástupce nebo na bsh ,jaké povahy by měl ten Wohnsitz být, rozlišují několik druhů
a jakým způsobem si představují dodržování zákonů
mám zkušenost pouze s přestupkem, kdy je při řešení tohoto potřeba určit osoba, které se zašle výsledek řešení
nebo rozhodnutí,ale skutečnou odpovědnost tato osoba nemá
Uživatelský avatar
smucek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 250
Registrován: pát črc 03, 2009 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: Sobotka

Příspěvekod smucek » úte dub 10, 2012 12:56 pm

Martine, popsané to máš v tomto vlákně. Absolvoval to Denis. Je to až dole na stránce.
modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2531&postdays=0&postorder=asc&start=25
Uživatelský avatar
jirkabb
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 80
Registrován: úte bře 17, 2009 1:00 am
Reputace: 16
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod jirkabb » úte dub 24, 2012 4:26 pm

Před týdnem jsem kopil v německu loď a řeším registraci. Pročetl jsem tady již kde co,ale všude je něco jiného a současná skutečnost nějak chybí. Pokud se nepletu, tak Denis popisuje přihlášení zcela jednoduché za 18 Euro, ale před dvěma lety, kdežto dle tohoto formuláře je to nějak komplikované. Ví tedy někdo přesný postup,jak registrovat loď v Německu co nejrychleji a jednoduše ? Budu moc rád za každou radu.

Jirka
Uživatelský avatar
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » stř dub 25, 2012 8:21 am

Absolvoval jsem registraci v Nemecku co popisuje Denis pred cca mesicem - bez problemu a rychle. Cena 18 EUR stale plati. Nejdriv jsem poslal mail zda je to mozne, oni mi zaslali jednoduchy formular (delka, sirka, material, motor, predchozi registrace a par dalsich ) ten jsem vyplnil a dal do obalky s 20 eurovkou. Za cca tyden jsem mel osvedceni o registraci doma. I ty dve eura mi vratili :)

Registrace neni casove omezena - netreba po X letech prodluzovat.

shrnuto podtrzeno - rychle a vstricne jednani. :good:
Uživatelský avatar
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1810
Registrován: pon čer 18, 2007 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » stř dub 25, 2012 11:50 am

Takže k tomu formuláři se přiloží odhláška z původního registru? A co ještě je potřeba doložit? Asi tam přehlásím motorák.
Uživatelský avatar
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 516
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » stř dub 25, 2012 12:17 pm

primo odhlasku nechtej, jen na tom formulari je kolonka neco jako ve smyslu "predchozi registracni znacka z jineho registru"

...ale pro lode r.v. tusim novejsi nez 2005 chteji prohlaseni o schode CE, pro lode starsi to nechteji ale zase chteji doklad o tom ze lod uz byla drove v EU v provozu. Takze bud staci ta odhlaska, nebo mozna pojistna smlouva predchoziho majitele nebo tak neco.

jestli chces posli mi do SZ tvuj mail a ja ti poslu ten formular (je v nemcine, prakvapive :D ) kde jsou i vysvetlivky k jednotlivym polickum co tam vyplnit.

dodo
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » pát srp 10, 2012 5:42 pm

[quote="dodo"]Absolvoval jsem registraci v Nemecku co popisuje Denis pred cca mesicem - bez problemu a rychle. Cena 18 EUR stale plati. Nejdriv jsem poslal mail zda je to mozne, oni mi zaslali jednoduchy formular (delka, sirka, material, motor, predchozi registrace a par dalsich ) ten jsem vyplnil a dal do obalky s 20 eurovkou. Za cca tyden jsem mel osvedceni o registraci doma. I ty dve eura mi vratili :)

Jak se Ti to prosím Tě povedlo, nám na dotaz odpověděli, že je potřeba alespoň přechodný pobyt v D :?
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 869
Registrován: pát pro 03, 2010 1:00 am
Reputace: 20
Bydliště: Hrušovská Zdrž

Příspěvekod dedko » pát srp 10, 2012 11:12 pm

V Nemecku sa registrácia lodí zmenila. Už to nie je také jednoduché ako predtým. Ten prechodný pobyt už Nemci vyžadujú.
Uživatelský avatar
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 225
Registrován: sob říj 20, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » sob srp 11, 2012 12:54 pm

Já jsem registroval loď v červnu v Regensburgu a bez problémů. Poslal jsem kupní smlouvu, potvrzení o zrušení předchozí registrace, kopii pasu a 20 euro. Stálo to 18 a ještě mi ty dvě eura poslali zpátky přilepené k novému potvrzení.
Uživatelský avatar
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2549
Registrován: stř pro 16, 2009 1:00 am
Reputace: 36
Bydliště: PRAHA 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » úte srp 14, 2012 9:17 am

Takže, v Německu jde přihlásit loď bez jakýchkoli papírů! Ale jen Němec :cry: Když po nich chci odhlášku, tak koukají jak puci, na co to potřebuji, a papíry, proč vždyť jen dojdete na úřad,a tam Vám je vystaví, ne? NE!!!!!!! v Čechách NE!!!!! :gun: A kamarádovi už ani odhlášku neudělali, jen mu do papírů napsaly. že je odhlášená z bývalého majitele :roll:
Naposledy upravil(a) maxik1958 dne úte srp 14, 2012 10:36 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PRWOcK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob srp 27, 2011 2:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Všudezdejší

Příspěvekod PRWOcK » sob zář 15, 2012 2:34 pm

Takže když to tady čtu tak mám smůlu s registrací i v Německu...

Pochopil sem teda správně že pokud nedoložim předešlou registraci (což u rozestavěný lodi nedoložim) tak to prostě bez CE v D nejde??

Nebo nestačilo by český schválení stavby s tim, že pak přehodim motor za lepší? -nebo to se taky v něvecku řeší?
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob zář 15, 2012 8:31 pm

Ja myslím, že si to nepochopil správne. Ak máš príbuzného v D, tak nech zavolá na úrad a spýta sa. Čo je lahšie?
Dopĺňam, loď som si staval sám a chceli aby som poslal fotku lode, to som spravil a ešte som im poslal link na projekt podla ktorého som staval, ale to navyžadovali.
Uživatelský avatar
PRWOcK
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob srp 27, 2011 2:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Všudezdejší

Příspěvekod PRWOcK » sob zář 15, 2012 8:44 pm

A co chtěli vědět o motoru? Jde mi hlavně o to abych tam moh dát jakej chci (a kdyby to šlo,tak chci Avii).
...a kdy žes to registroval??
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » ned zář 16, 2012 10:35 am

O motore nechceli vedieť nič, len číslo motora a myslím že výkon. Im je jedno či tam máš Aviu, alebo Lombardiny. Registroval som sa tam asi pred 3 rokmi. Kanic pred nedávnom. Teraz v lete sa zmenil u nich ten zákon a cudzinci sa nemôžu registrovať, ale ostatné vraj zostalo. To si over ak tam máš príbuzných. Prihlás to na nich, potom to odhlásiš a prihlásiš v Čechách, alebo na Slovensku a po pár rokoch v Belgii, alebo v štáte Delaware.
Uživatelský avatar
Sinfected
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 27, 2015 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Klánovice

Příspěvekod Sinfected » stř črc 22, 2015 2:29 pm

Přátelé, pochopil jsem, že se situace v posledních letech změnila a abych mohl registroval loď v Německu, musím mít alespoň přechodné bydliště. Mám v Německu příbuzné, je možné využít jejich adresu a moje jméno? Máte někdo zkušenosti s registrováním v Německu v posledních letech? Kde konkrétně se loď registruje a jak probíhá proces? (Musím osobně na úřadě, nebo stačí poštou, nebo elektronicky...?)

Díky moc =)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob črc 25, 2015 7:45 pm

Právo v EU je takmer totožné. Nemeckí príbuzní by Tebe museli poskytnúť trvalý, alebo prechodný pobyt. Loď si potom môžeš registrovať na Wasser und schiffarstamt - WSA a menšie lode sa registrujú aj v ADAC-u. Registrácia prebiehala v kombinácii mail s poštou, predpokladám že by sa nič v tomto nemalo meniť.

Reagujem na Bombov príspevok nižšie, príbuzní samozrejme nemôžu poskytnúť pobyť, ale bývanie, resp. adresu pobytu a platí prvá veta môjho príspevku, že právo je v EU skoro totožné
Naposledy upravil(a) Denis dne ned črc 26, 2015 10:59 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bomba
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 512
Registrován: stř úno 27, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod bomba » ned črc 26, 2015 9:39 pm

Ono je to trošku složitější,žádnej příbuznej ti ani trvalej,nebo přechodnej pobyt nemůže poskytnout,můžeš u něj maximálně bydlet,nebo mít adresu např e-bay,pro udělení úředního pobytu musíte splnit určité náležitosti.

Čeští státní příslušníci mohou mít v Německu bydlište v zásadě tehdy, splní-li následující podmínky

jako zaměstnanci, mají-li pracovní povolení EU nebo pracovní oprávnění EU
usadí-li se jako samostatně výdělečně činní
jako poskytovatelé služeb (pricemž přeshraniční služby v oborech stavebnictví a v navazujících příbuzných hospodářských odvětvích, úklid budov, zařízení a úklid dopravních prostředku a vnitřní výzdoba, jsou možné pouze tehdy, jsou-li zprostředkované v rámci smlouvy o dílo)
jako příjemci služeb
jako oprávnění k setrvání v místě pobytu (t.zn.zaměstnanci nebo samostatně výdělečně činní, kteří po skončení své činnosti v Německu zde smějí setrvat)
jako nepracující, pokud mají dostatečné zdravotní pojištění a dostatečné prostředky k zajištění své existence. Podle Nařízení o nahlášení ve Spolkových zemích musí být bydlište v Německu nahlášeno nejpozdeji do 14 dnů. Tato přihlašovací povinnost se vztahuje i na občany EU a cizince, kteří mají v Německu bydlište. Týká se to např. manželů nebo dětí pod 21 let s českým občanstvím, kterí žádají o sloučení rodiny k osobám, které vlastní německé občanství, povolení k pobytu – EG, dále pak i samostatně výdělečných osob, studentů nebo důchodců.
Uživatelský avatar
ficzech
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 187
Registrován: stř lis 30, 2011 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvekod ficzech » ned črc 26, 2015 10:46 pm

Ahoj, sorry vim, ze se tu resi v nekolika vlaknech zvlast registrace v Nemecku,Belgii, Holandsku. Je tu ale nekdo, kdo ma aktualni prehled, kde jde v soucasnosti nejjednoduseji za rozumnou cenu a rozumnych podminek a bez obstrukci zaregistrovat lod, kde majitel je z EU, ale lod se bude plavit i mimo EU ? Idealne bez nebo pouze s jedou pocatecni technickou kontrolou. Vyjmenoval jsem tyto 3 staty, kde se to resi tak nejak nejvic, ale nebranil bych se i ani jinym. Ma nekdo zkusenost?
Dik,F
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9325
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned črc 26, 2015 11:31 pm

Jak velkou?
Svedsko do 12m bez registrace a prohlidek.
Uživatelský avatar
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1655
Registrován: stř led 09, 2013 1:00 am
Reputace: 73
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvekod Zdenda12345 » pon črc 27, 2015 1:16 pm

Akorát že certifikát ze švédska je časově omezenej. Tušim že na jeden rok. Jeho vydání není zadarmo. Mam dojem kolem tisícovky? Někde se to tu už psalo. Já si z toho pamatuju jen to, že pro mě je nejvýhodnější NL. :)
Uživatelský avatar
bogi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 18, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: u Kolína

Re: Registrace lodě v Německu

Příspěvekod bogi » čtv úno 22, 2018 10:36 am

Ahoj, chci se zeptat zda je něco novýho v registrací ,zda platí co je již napsáno. Potřebuji registrovat vlastní stavbu , kajuťák 5,3 m , mám problémy pri schvalování na SPS, budu vděčný za každou radu.
Bogi
Uživatelský avatar
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2096
Registrován: pát pro 18, 2009 1:00 am
Reputace: 39
Bydliště: Ústí-Brná

Re: Registrace lodě v Německu

Příspěvekod geus » čtv úno 22, 2018 11:28 am

Mel jsi napsat jake problemy ti sps dela a v cem. Pokud je vse dle predpisu tak problemy nedelaji
Uživatelský avatar
bogi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 18, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: u Kolína

Re: Registrace lodě v Německu

Příspěvekod bogi » čtv úno 22, 2018 7:13 pm

Možná jsem se špatně vyjádřil, spůsob jednaní ,, když potřebujete poradit, nebo jak řešit , skrátka , jak se tady psalo o přístupu, tak ja mám
jinej pocit. Proto uvažuji o registraci jinde a vyhnout se i dalším problémum , jak je tu ve fóru psáno v jiných příspěvcích.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host