Atény - okolie a tipy na pekné miesta

Na četná přání ... a také někteří se plaví rádi v této nádherné lokalitě a rádi se podělí o své zkušenosti.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

PerlaNegra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Atény - okolie a tipy na pekné miesta

Příspěvekod PerlaNegra » stř čer 22, 2011 3:45 pm

Chystám sa na pár tý¾dòov do Atén a potreboval by som nejaké info o zaujímavých miestach v okolí. Lode beriem z maríny Kalamaki. Ak máte nejaký zaujímavý tip na plavbu a chcete sa podeli» budem veµmi rád. Tie¾ by ma zaujímalo poèasie a vietor, èítal som dos» veµa o poèasí v Egejskom mori ale zaujímali by ma skor osobné skúsenosti.

Prechádzal som fórum a v reportá¾ach som aj èo-to na¹iel, ale niè v èasti Grécko. V podobnej sekcii o Chorvátsku sú dos» vyèerpávajúce informácie o najzaujímavej¹ích miestach. O Grécku toho a¾ tak veµa nieje a o Aténach zatiaµ niè tak som si dovolil zalo¾i» nový topic. Ïakujem, Perla.
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Re: Atény - okolie a tipy na pekné miesta

Příspěvekod Anonym » stř čer 22, 2011 4:01 pm

PerlaNegra píše: Prechádzal som fórum a v reportážach som aj čo-to našiel, ale nič v časti Grécko.

Velmi špatná práce. To hledání... :hmm:
Moje je ZDE, ale píší tam i mnozí jiní. Ljlusha, JardaF, Vilma, Papito, Snark, Lynx ...
Ještě jednou a lépe ;)
PerlaNegra
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PerlaNegra » stř čer 22, 2011 4:22 pm

Baharis, asi som to nenapisal jasne. Nasiel som tvoju reportaz v casti Reportaze a celu som ju precital - dakujem. Ale nenasiel som nic v sekcii Recko. Zdalo sa mi ze je zalozena prave na taky ucel alebo nie?
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » stř čer 22, 2011 4:53 pm

To spojení "část Řecko" jsem si přeložil trochu jinak, vztáhnul jsem to celé k reportážím.

Samozřejmě sekce Řecko je na povídání o všem co se týká GR a nezpochybňuji tvé právo se zde ptát. Ale ucelené povídání o plavbách a studnice vědomostí je zase v reportážích. Pokud ti někdo bude chtít odpovědět, určitě ti odpoví.
Já asi ne, protože to bych se jen opakoval právě z reportáže a nic víc nevím. Když tak konkrétní dotaz na konkrétní místo, ostrov, zátoku.

Jen snad, pokud to nikde nenajdeš, tak vítr v letních měsících je z (snad) 95% severní Meltémi. Na něj se můžeš skoro spolehnout. Ve dne v noci.
PerlaNegra
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PerlaNegra » stř čer 22, 2011 5:48 pm

OK, Na¹iel som e¹te jeden zaujímavý topic aj keï znova v reportá¾ach, kde som na¹iel veµa odpovedí na moje otázky. Aj keï podµa "Chorvátkskej" sekcie som to hµadal skôr tu. Baharis, vie¹ ako je to na Santorini? Kotvenie/mooring...
Vyzerá to na nároènej¹iu plavbu. Dík a sorry, k nedorozumeniu do¹lo asi preto, ¾e táto sekcia vznikla neskôr ako boli uverejnené dané reportá¾e...ak to admini pova¾ujú za duplicitné a nevhodné, mô¾em maza»...Ïakujem Ondrej
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » stř čer 22, 2011 6:03 pm

Je to tu vhodné, není třeba nic mazat, nedělej si starosti. :)
Santorini jsem měl v plánu poprvé vloni a nevyšlo to. Na jeden týden to je celkem záhul a musí vyjít počasí. Takže nevím, jen co jsem slyšel, že volného kotvení tam moc není.
Letos v září je máme v plánu zase a jeden člen naší Apaluchy tam má nějaký kontakt, snad na rybáře, nebo majitele restaurace, že bychom se měli někde někam vyvázat, snad na bóje. Nevím, mohu referovat až dojedeme.

Ale jsou tu zkušenější "řekové", třeba se ti ozvou.
PerlaNegra
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PerlaNegra » stř čer 22, 2011 6:13 pm

Planujem dvojtý¾dòovú plavbu, tak¾e z èasového hµadiska sa to stihnú» dá. Ide len o to ¾e posádku tvorí sympatická banda talianov, ktorým ked poviem tahaj tak mi lano v kritickej situácii vypustí a potom naopak. Neviem èi si s nimi na také 60 - 80 míµové plavby, kde treba refova» budem trúfa». Nie som síce úplný zelenáè, v¾dy sa mi vyplatilo pripravi» sa na najhor¹ie...
K tomu mooringu - ak bude¹ ma» nejaké info urèite sa podeµ, ja to plánujem na cca 6 - 7 augusta.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod tatinecek » stř čer 22, 2011 6:17 pm

Na Santorini byla loni rozestavěná / už několik let/ marina ,bez vody a el., pomalu se zanášela pískem. Pokud s tím nic neudělali, tak s ní nepočítej. Pokud je příznivé počasí dá se na jihu kotvit, ale je to špatně chráněné místo. Raději si zvol variantu pro únik. My jsme noční plavbou dojeli na Amorgos a tam dospali., Možný je i Naxos a Paxos, bude záležet na větru a odkud na Santorini pojedeš. Z Athén na týden je to dost z ruky.
PerlaNegra
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod PerlaNegra » stř čer 22, 2011 7:12 pm

Má¹ as namysli marínu "Vlychada" na juhu, vonkaj¹ia strana ostrova - to je jediná marína ktorú som tam koniec-konco na¹iel. Zdá sa, ¾e zvolím nejakú "únikovú" variantu. Ktosi spomínal nejakú publikáciu Gerda Radspielera - vygooglil som len nejakú nemeckú verziu. Viete niekto ¹pecifikova» presný titul?
Pepa
moderátor
Reputace: 23

Příspěvekod Pepa » stř čer 22, 2011 8:25 pm

Padl konkrétní dotaz k maríně na Thíře, tedy pár poznatků.........
Marínu na Thíře jsem navštívil loni, první týden v červenci. Připluli jsem tam skoro se západem slunce z kráteru, po jeho prohlídce. Nutnost opravdu objet naváděcí bóji je známa.
Marína je překvapivě malá. Byli jsme toho dne první a poslední loď, jež do tohoto přístavu připlula. Dlužno dodat, že tam ani nebyla žádná plachetnice na přeplavbě. Pouze v západní části krajního bazenu bylo evidentně dlouhodobě vyvázáno asi pět plachetnic.

Do vnitřního bazénu se mi nechtělo.Byly v něm především rybářské lodě. I v pilotu je udávána hloubka kolem 2m. Ihned po vplutí do prvního bazenu se nás ujal "háfenmajstr" a ukázal nám, kde se můžeme vyvázat.Bylo to čelo levého mola před vnitřním bazénem. Voda i elektrika byla na molu k dispozici. Nad marínou, na skále jsou dvě příjemné restaurace. Je možné si najmout taxi a nechat se dovést na prohlídku historického centra na sopkou. Zde oslí steska k moři, možno použít i lanovku. Vyzkoušeli jsme vše.

Jediný pohyb v maríně zabezpečovaly dva katamarany, kteří nabíraly turisty a na motor vyjížděli do kráteru na vyhlídkovou plavbu. Za hodinu byly zpět a nabíraly další várku. Zkrátka fungovaly jako místní parníček. Maje již trochu zkušenost, chtěl jsem "hafenmajstrovi" hned po vyvázání lodě zaplatit nocování, abychom ráno mohli bez dalšího vyplut. Řekl mi ale, že to nespěchá a že za chvilku přijde. Po hodině jsem jej ještě jednou odchyt, stejná reakce. Seděli jsme na palubě do půlnoci, ale už se neobjevil. Ráno jsme jej naháněli po přístavu, ale nikde nebyl. Kdosi nám poradil nějaké číslo kanálu, na kterém bychom se jej měli dovolat a dohodnout placení. Vyvolával jsem jej radiostanící až do 10 hod. dopoledně. Neozval se, ani se neobjevil. Přes veškerou snahu, nebylo komu zaplatit a tak jsme v 10 hod, bez placení, vypluli dál, . Musím říci, že v dosti podobném duchu se to neslo asi v polovině navštívených přístavů. Je ještě jeden moment, který stojí za zmínění. Za 14 dní plavby jsme na přeplavbách potkali na dohled asi 3 plachetnice. Samozřejmě, nejživěji bylo před "sounionem" a dále k Athénám.
Pepa
Papito
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod Papito » stř čer 22, 2011 9:09 pm

Vždy znovu a znovu mě udivuje, jak jsou lidé líní projít vlákna, která by se mohla týkat jejich problému a chtějí aby jim někdo naservíroval informace na stříbrném podnose. Samozřejmě, že jediné bezpečné kotvení na Thiře je marína Vlychada. Bagruje se pravidelně, takže tam stoprocentně ty dva metry hloubky jsou. Je tam i voda i elektřina. Už tam funguje i Minimarket, jsou tam záchody a sprcha. Dimitrova taverna nad marínou je známa sympatiemi majitele k Čechům ( o což se zasloužil nejvíce Lakomec), není třeba jezdit taxíkem, Dimitris ochotně sežene nájemní auto. Radspielerovy 4 svazky jachtařského průvodce po řeckých vodách jsou bezkonkurenčně nejlepší, svazek 2 obsahuje Kyklády čili i Thiru (Santorini). Svazky 2 a 3 jsem přeložil, ale pro malý zájem se v češtině nevydají. Doporučuji obstarat si originál, němčina zase tak složitá není a mapky a plánky přístavů a kotvišť jsou srozumitelné i bez znalosti Goethova jazyka. Tohle vše se tu již objevilo několikrát, chce to jenom trochu pohledat, číst reportáže z oblasti, která mě zajímá a nebýt línej.
Uf, to jsem se rozčílil, to mám z toho, že po návratu ze Základny kliknu na JI.

Zpět na