Velikost člunu

Nejen na "velkých" lodích se plavíme ...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Luky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luky » stř kvě 21, 2014 7:52 pm

Ozzie píše::mad: :mad: :mad:

Teď babo (Ozzie) raď :D
Začínám bejt doma celkem skleslej a říkám si že sem měl radši vzít toho číňana ale žena furt mele že jseme udělali dobře když se to vzalo od něj, že vypadal seriozně a bla bla bla......
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » čtv kvě 22, 2014 5:49 am

Ten chlapík mohol byť max. sympatický pre Tvoju ženu :lol: Seriózný moc nebol keď predal čln so strhnutými štítkami.
V takom stave ten čln je nanič. Registrovať sa nedá, dokonca v Chorvatsku nepoužiješ ani s 5 HP motorom, lebo aj na registráciu u Lloyda potrebuješ výrobné číslo.

Alebo si z nás robíš iba srandu? Aby reč nestála? ;)
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » čtv kvě 22, 2014 6:41 am

ještě by jsi mohl napsat co je to přesně za člun. A rovnou bych se zeptal na fízlárně. Protože je to jasná čórka. Teď si budeš muset koupit nějakej další člun, jen kvůli štítku a pak štítek přehodit.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » čtv kvě 22, 2014 8:59 am

Poslal jsem ti SZ, odpovídat nemusíš.
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 67

Příspěvekod Zdenda12345 » čtv kvě 22, 2014 9:42 am

No vida.... a to jsem původně chtěl hned po ránu napsat něco ve smyslu, jako že nikdo rozumnej tu doufam neporadí, jak legalizovat pravděpodobně kradenej člun. Každej, kdo má rozum, tak ví, že by tím jen podpořil odbyt pro ty kujvy zlodějský.

U tatase pravděpodobně jen vyhrála dobrácká snaha pomoct. achjo.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » čtv kvě 22, 2014 10:07 am

Nebuď labuť. Já mu pouze nabízím svůj člun, který stejně budu měnit za jiný. A je se štítky i orig. fakturou. Omluvy si strč někam.
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Zdenda12345 » čtv kvě 22, 2014 10:40 am

Nezkusíš přecijen ten člun vrátit? S timhle budeš mít víc starostí, než radostí. Jestli máš štěstí a koupil jsi to od nějakýho nešťastlivce, kterej jen někomu naletěl, tak se ti to i povede. No a jestli je to číslo už nedostupný, tak ..... :(
Kolibri
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Kolibri » čtv kvě 22, 2014 5:36 pm

Imho, nechcem tu nikomu nic radit. Ale stitok [taky, ako mam napriklad ja na clne original] sa da uplne jednoducho vyrobit a nalepit.
Keby uz nic ine nezostavalo. Nie ze by som podporoval legalizaciu kradnutych veci, ale uz ked clovek raz naletel a ina cesta z toho nebude... Tak snad ten cln nevyhodi do kosa. ;)

Inak poslat zenu samu, kupit cln. No neviem. :)
Luky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luky » čtv kvě 22, 2014 6:17 pm

Kucí, mě jen udivuje jak hned to musí být kradené a máte o tom všichni jasno :shock:
Ani na chvilku nikoho nenapadlo že to může bejt trošku jinak? Asi nám svitla naděje, že to půjde legalizovat jelikož pán volal předchozímu majiteli a ten doma dohledal doklady a na nich je i výrobní číslo člunu s tím, že by měl ještě poslat i nějakou fotku pokud najde na které je ten člun i s těma štítkama. Předchozímu majiteli prý ty štítky někdo serval když se pokoušeli mu člun ukrást. :D

Uvidíme no vypadá to, že kdyby to nevyšlo, tak jej prodávající vezme nazpět a vrátí peníze.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » čtv kvě 22, 2014 8:24 pm

To by bolo úplne to najlepšie :good:
Luky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Luky » ned čer 01, 2014 10:01 pm

Tak člun si nakonec necháme, registrace proběhne v Polsku i bez štítků s motorem 10HP. O víkendu jsme byly v Polsku v Kunicích testovat ten člun a jako klobouk dolů....dostal se s náma do skluzu i s 8HP Mercury motůrkem. Trošku mu to sice trvalo ale dostal, to jsem nečekal ani ve snu a plulo se rychlostí max 25KM/hod dle GPS. Na dovču tam ale dám 10HP nebo možná 15HP, chtěl jsem dvoutakta k vůli váze a velikosti ale bohužel slušnej není k mání :(
Tady máme videjko, sice točené tel. a youtube ho hodně zku.vil ale jde na tom vidět, jak ten Quck plul :) nutno přepnout na 1080p https://www.youtube.com/watch?v=mqJSTD4O99k
MiroR
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod MiroR » čtv zář 25, 2014 11:12 pm

Preberala sa tu velkost clna. Ma velkost velky vplyv na sklz alebo sa jedna len o vahu (tych 30 kg/hp) ?

Docasne som si kupil cln 380 cm sirky 170 cm Albastar, kedze bol do 1000 kg bez potreby registracie. 430 a 470 su uz nad 1000. Tiez som kupil motor Selva Naxos 15 hp. Teraz nalozeny sme celkova hmotnost (posadka+motor+cln+veci) 350 kg, co je 23 kg/hp. Cln je zeleny, iny nemali a nechcel som cakat. Chcem ho predat a ist do sedeho, ale najradsej vacsieho(limit 1000 kg mi poriesia mensie upravy), ale bojim sa, ci to nebude moc na motor. Pri priratani vacsej vahy clna 20 kg, resp. 35 kg to stale bude podla poctu koni pod 30, ale co urobi o 20 cm vacsia sirka clna a dlzka ?

Prevoz do Chorvatska budem riesit privesom za auto, nakolko ako kolega nado mnou mam 3-kove bmw a tam bol problem aby vosiel samotny motor, nieto este nejake veci a nebodaj cln, takze o priestor sa mi nejedna. Trocha bude viac namahy s vahou, ale nechcem skoncit u vytlacnej plavby. Bude 15 hp stacit na 470 cm cln siroky 190 cm ? Alebo na 430 cm?
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pát zář 26, 2014 5:58 am

Podľa mňa by sa mal na gumák montovať najsilnejší motor čo je povolené. 15HP na 4 metrový čln už bude málo. Tam limity sú 20-25-30 HP a nie náhodou.
J
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod J » pát zář 26, 2014 8:35 am

MiroR píše:Preberala sa tu velkost clna. Ma velkost velky vplyv na sklz alebo sa jedna len o vahu (tych 30 kg/hp) ?

Docasne som si kupil cln 380 cm sirky 170 cm Albastar, kedze bol do 1000 kg bez potreby registracie. 430 a 470 su uz nad 1000. Tiez som kupil motor Selva Naxos 15 hp. Teraz nalozeny sme celkova hmotnost (posadka+motor+cln+veci) 350 kg, co je 23 kg/hp. Cln je zeleny, iny nemali a nechcel som cakat. Chcem ho predat a ist do sedeho, ale najradsej vacsieho(limit 1000 kg mi poriesia mensie upravy), ale bojim sa, ci to nebude moc na motor. Pri priratani vacsej vahy clna 20 kg, resp. 35 kg to stale bude podla poctu koni pod 30, ale co urobi o 20 cm vacsia sirka clna a dlzka ?

Prevoz do Chorvatska budem riesit privesom za auto, nakolko ako kolega nado mnou mam 3-kove bmw a tam bol problem aby vosiel samotny motor, nieto este nejake veci a nebodaj cln, takze o priestor sa mi nejedna. Trocha bude viac namahy s vahou, ale nechcem skoncit u vytlacnej plavby. Bude 15 hp stacit na 470 cm cln siroky 190 cm ? Alebo na 430 cm?

Hmmmm..... pořizuješ všechno tak, aby jsi nemusel člun registrovat, koupíš motor, který nejde zaregistrovat i kdyby jsi chtěl, ale chceš ho vozit do Chorvatska, kde registraci i řidičák potřebuješ. Nějak mi to hlava nebere. Ty "menšie" úpravy člunu bude předpokládám výměna štítku s uvedením celkové povolené hmotnosti? :)
Rimmerak
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Rimmerak » pát zář 26, 2014 10:55 am

Taky to nějak nechápu, jak to chce provést v Chorvatsku bez registrace.
Ano, znám střelce, co byl letos 3 týdny na Murteru s 3,60 Suzumarem a 15HP motorem, bez VMP, bez vinjety a nechytili ho. Ale kdyby jo, tak jim to tam může všechno nechat a ještě slušnou pálku doplatí, aby měl na pokutu.

Vůbec si nedovedu představit, jak se v Chorvatsku tváří na ty 5XS motory, který jsou evidentně otevřený. Navíc motor velikosti 15HP Selvy pelášící se skoro 4 m člunem a celou rodinkou ve skluzu jim určitě nebude podezřelej.... :?
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Zdenda12345 » pát zář 26, 2014 11:15 am

To je jednoduchý.... chorvati se nezdržujou nějakym dokazováním. Prostě ti napaří pokutu a hotovo.
Rimmerak
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Rimmerak » pát zář 26, 2014 12:34 pm

Zdenda12345 píše:To je jednoduchý.... chorvati se nezdržujou nějakym dokazováním. Prostě ti napaří pokutu a hotovo.

Taky bych to tak viděl. Prý se s tím moc nemažou a nějaký domlouvání a ukecávání jako možná funguje u nás tam rozhodně nefunguje. Oni to dělají hlavně pro peníze, jako vše za poslední roky. Osobně bych si dovolenou na něčem "nelegálním" neužil. Pořád bych jen koukal, odkud vyjedou a kde mě chytí.
MiroR
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod MiroR » pát zář 26, 2014 1:41 pm

Neviem kto hovorí o nejakom menení, napr. Proscan 420 AL má 960 kg originál štítok. Tiež motor Selva má 5 hp.
Keby niekto videl certifikáty a štítky k niektorým člnom, tak by mali v prvom rade pokutovať dovozcov. Štítky urobené tlačou na obyčajnom hliníku, čo stačí niekoľko dovoleniek na mori a štítok je za 2 roky nečitateľný. Nerez sa už nenosí v móde.

Ale pýtal som sa niečo iné a všetci sa vyjadrujete zasa k predpisom a čo urobia Chorváti. Keď človek sa správa slušne aj slušne jedná, tak Chorváti sú tiež slušní. Samozrejme do Chorvátska pôjdem len s preukazom VMP.

Nemáte niekto vyskúšané, ako je to s veľkosťou člna vzhľadom na plavbu v sklze, čo bola moja pôvodná otázka ? Má vplyv aj šírka, dĺžka tak výrazný, že neplatí tých 30, kg/hp, ako sa tu všade spomína ?
J
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod J » pát zář 26, 2014 2:25 pm

1. Jen se Ti všichni snaží vysvětlit, jak je to doopravdy. Jenže Ty to nechceš slyšet.
2. Vliv má samozřejmě jak váha, tak i délka. Špatně je příliš krátký i příliš dlouhý. Dále tvar dna a matriál dna ( čím je člun delší, tím jsou větší nároky na tuhost dna), stoupání vrtule a podobně. Už Ti odpovídal Ozzie, že každý člun má na štítku napsáno, na jaký motor je stavěný.....
raschi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 6

Příspěvekod raschi » pát zář 26, 2014 2:55 pm

No, člun 470x190 má proti 380x170 o cca 10% větší šířku a cca 30% větší plochu dna. Takže bych tak od oka střelil nárůst odporu při plavbě ve skluzu o min 20%. Možná se ten větší člun za ideálních podmínek s 15 motorem do skluzu dostane, ale ve větru a vlnách na moři bych na to opravdu nespoléhal.
J
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod J » stř říj 01, 2014 8:06 pm

Včera se mi přihodila zvláštní věc, Podařilo se mi dostat třímetrový gumák s desetikoňákem do skluzu se spuštěnými převozními kolečky. Chvilku se mi zdálo, že se mu nějak nechce, ale pak se v pohodě přehoupl do skluzu. Jenom když jsem se otočil, tak za mnou byl gejzír, až jsem se lekl. Pokud bude chtít někdo napsat, že jsem blb, tak klidně může. Já si to sám sobě taky řekl :-).
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Příspěvekod Denis » stř říj 01, 2014 8:34 pm

To sa stáva. Sem tam. Do sklzu sa so spustenými kolieskami dá dostať, kamarátovi sa podarilo. Každí má nejaký veselý zážitok.
Rimmerak
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Rimmerak » stř říj 01, 2014 9:44 pm

To nic, já zase v sobotu brázdil Orlík skoro 3 hodiny a když jsem balil člun, zjistil jsem, že jsem celou dobu neměl nafouklý kýl. Kupodivu jsem to na jízdě nepoznal. Jelo to pěkně rovně.
J
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod J » stř říj 01, 2014 11:47 pm

Rimmerak píše:To nic, já zase v sobotu brázdil Orlík skoro 3 hodiny a když jsem balil člun, zjistil jsem, že jsem celou dobu neměl nafouklý kýl. Kupodivu jsem to na jízdě nepoznal. Jelo to pěkně rovně.

Vítej v klubu ...... :-).
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Wlady » čtv říj 02, 2014 1:22 am

to Rimmerak: A nešlo ti to bez toho kýlu snáze do skluzu?

Bohužel netuším, jak dno s nenafouknutým kýlem vypadá, ale pokud zůstane rovné a přiměřeně pevné, tak by to tak mohlo/mělo být.

U pevných člunů by tomu tak bylo myslím bez diskuze, ale zajímala by mě zkušenost (porovnání) rychlosti stejných gumáků s různým dnem.

Wlady

Zpět na