nafouknuti clunu z tlakove lahve :-)

Nejen na "velkých" lodích se plavíme ...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » ned říj 07, 2012 7:31 pm

Tá nožná pumpa (asi BRAVO) mne vydržala 2 sezóny a to gumák skladujem a prevážam nafúknutý + máme ešte jednu pumpu. Teraz uvažujem o kúpe elektrickej pumpy. Navyše v chladnom počasí na nožnej pumpe sa "láme" látka-pvctextília.
Tatas prosím Ťa o typ 400 mb.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » ned říj 07, 2012 7:48 pm

Z hlavy si to nepamatuji ale je to ve vláknu o té pumpě i s odkazem na stránky prodejce. Rozdíl v ceně je nepatrný a proto jsem raději koupil tu silnější.
(cca 150-200Kč) kdybych někdy potřeboval foukat něco na větší tlak. Je to jedna značka (italská) o jiné nikdo zatím neví. Jo je to taky Bravo.

Našel! Měl jsem tuto ale byla pomalá, na malý tlak a teď koukám, že dosti podražila: http://www.yamaha-zizi.cz/detail/doplnky-marine/7984
Tak mám tuto bez akum. (koupil jsem si v GME do UPS 12V/5Ah tu lepší značku za cca 150Kč a bohatě stačí na celou dovolenou i na sbalení)
http://www.marinesport.cz/store/goods-A_801335---.html Pokud někdo chce komfort, tak to má i akum. : http://www.boat007.cz/lode-cluny/prislu ... cluny.html
Ty kleště jsem předělal na auto vidlici a na akum. mám auto zásuvku, přez kterou to i nabíjím. Většinou foukám člun dále od auta, nebo jej dofukuji na vodě a tam by (alespoň mě) kabel nedosáhl. Chce to ještě mít manometr pro ventily na člunu (cca 150Kč).
Naposledy upravil(a) tataS dne ned říj 07, 2012 8:20 pm, celkem upraveno 1 x.
pavelicom
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod pavelicom » ned říj 07, 2012 8:15 pm

Pumpu jsem kupoval zde a cena se mi zdá více, než dobrá
http://www.nafukovacilode.cz/pumpa-bravo-9
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » ned říj 07, 2012 8:22 pm

Cena ano ale jinak je akorát na dvě věci. Jak to psal Ozzie a ten plný tlak stejně neudělá.
pavelicom
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pavelicom » ned říj 07, 2012 8:26 pm

pumpu jsem kupoval tuhletu na stránkách gumotexu a za 400Kč mi to příjde jako cena velice dobrá
http://www.nafukovacilode.cz/pumpa-bravo-9
Píší zde, že fouká 0,3Bar a 1Bar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » ned říj 07, 2012 8:29 pm

Díky Tatas, našiel som aj ja. Je to velmi jednoduché. Všetky pumpy vyrába firma BRAVO, teraz len nájsť tú najlepšiu cenu. :lol:
Tommy1985
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Tommy1985 » ned říj 07, 2012 8:48 pm

Nevíte někdo náhodou co je to za auto ? Chci si udělat přectavu o zaplnění kufru mého auta
Díky
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » ned říj 07, 2012 8:53 pm

to pavelikom: Papír snese všechno a je jedno všeobecně známé tajemství, že na internetu se nabízí spousta nejrůznějších klumprů, protože prodejci je fuk
co s tím kupující bude dělat. Jinak tato pumpa je povinná výbava nového člunu ale nikde se neuvádí, že s ní ten člun nafoukáš na předepsaný tlak.
Taky nevím o čem nás vlastně přesvědčuješ, pokud jsi to sám nevyzkoušel.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » ned říj 07, 2012 8:55 pm

To tedy opravdu ale opravdu nevím. Z 99% bude plné až po střechu a ještě výš. V tom videu je Nisan Murano dělaný pro USA. Tady se vyskytuje vyjímečně.
Moc velký kufr ale nemá a podlaha je v něm dosti vysoko.
StepanK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod StepanK » stř říj 10, 2012 12:55 am

No ja pokazde, kdyz nafukuji clun, tak blahorecim Tatasovi za upozorneni na tu pumpu Bravo 12. Tim, ze mam vysokotlakou podlahu, bylo nafukovani te podlahy nozni pumpou -nikoliv tou dodanou ke clunu, ta je k nicemu - docela zahul. Toutou pumpou mam cely clun za par minut pripraveny k plavbe. Platil jsem za ni 3100 (pred 2 lety). A opravdu, je to zazrak. Kdo vaha, prosim, nevahejte. Ohromnej pomocnik.

Omlouvam se za obycejnou otazku: Tatasi, cim pak (nebo jak) nabijis ten akumulator? Dekuji.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » stř říj 10, 2012 7:21 am

Normální automatickou autonabíječkou 6A, kterou vozím sebou, po zkušenosti před lety, kdy mě zabespečovačka u auta po třítýdenním stání o dovolené
totálně vybila akumulátor. Mám u ní kabely s kleštěmi a autovidlicí přez kterou v garáži v zimě konzervačním napětím dobíjím akum. přez autozásuvku.
Jinak mám taky zásuvkový zdroj na = 14V/1A s autovidlicí. Měl by stačit i s 0,5A.
pavelicom
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pavelicom » stř říj 10, 2012 12:31 pm

Tak jsem dneska zkoušel tu pumpu zakoupenou v Gumotexu a bez jakékoliv větší námahy vysokotlaká podlážka nafoukaná na 0,8bar. Žádné skákání po pumpě. Jde to celkem hladce. Můžu jen doporučit za ty peníze
StepanK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod StepanK » stř říj 10, 2012 9:44 pm

Dekuji za odpoved, akumulator sice uz nestoji 150 korun, ale to neni podstatne. Hlavne, ze vim jaky. Automaticka nabijecka take neni draha, experimentovat se zdrojem a casovym spinacem nema vyznam. Dekuji.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » stř říj 10, 2012 10:42 pm

Od zítřka mají v Lídlu v akci automatickou nabíječku na 6-12V a 1,2-120Ah za 499Kč. Měla by dělat i konzervační dobíjení.
No v GME podražili pěkně a hlavně mají jenom dražší značky. Ovšem pořád je to levnější než co chtějí za ten s kompresorem. Ten bude asi nějaký spešl
a na výměnu jej bude problém sehnat. Mě se líbí ten s životností 10let. Ta cena se zaplatí, protože přežije cca 3 obyčejné. http://www.gme.cz/pb-akumulatory/oloven ... -p540-416/ Můžeš použít i jiný, třeba těch 7,2Ah abys měl delší výdrž.
StepanK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod StepanK » stř říj 10, 2012 11:18 pm

Dekuji za to upozorneni na Lidl. Tim, ze letaky nectu, tak bych se to nedozvedel. Zajedu tam. Akumulator urcite vezmu ten 7.5 a s dlouhou zivotnosti, ackoliv clun je nafouknuty za 5 min a vice krat jak jednou za vikend se tak nedeje. S tou pumpou jsem te poslechl bez aku a pak dokoupit. Rovnou s tou baterii tehdy vychazela snad o 2,5tis. vic. Bez te baterie sla najit relativne lacino. Nemuzu si ji vynachvalit. Se clunem jsem koupil i tu mensi cervenou do 300mbar. Fungovala sice obstojne, ale ja se nechtel trapit s podlahou. A ve srovnani s touhle do 800 bych uz nemenil. Dobrej pomocnik nejen k nafukovani clunu.
StepanK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod StepanK » čtv říj 11, 2012 10:20 am

Tak jsem po ranu to vzal pres Lidl. Nabijecka pekna, koupil jsem ji. Diky za upozorneni.
pavelicom
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod pavelicom » čtv říj 11, 2012 9:34 pm

Ahoj. Co si myslíte o ceně za tuto pumpu?? Má ji koupit??
http://aukro.cz/pumpa-na-foukani-clunu- ... 41165.html
StepanK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod StepanK » čtv říj 11, 2012 10:04 pm

O cene si nemyslim nic. To si musis odpovedet sam, jestli usetrenych 1390 Kc stoji za risk. S nakupem v CR na Aukro nemam zadne zkusenosti.

O te pumpe si naopak myslim mnohe - vynikajici pomocnik. A ted jeste s tou baterkou a nabijeckou z Lidlu, ucineny luxus. S malymi detmi toho pres leto desne moc nafukuji, takze u me slouzi nejen pro clun. Jsem s tim opravdu spokojeny.

Zpět na