Preprava lode Lanzarote - Bratislava

Technické podpůrné prostředky pro jachting (auta. přívěsy, šífy).

Moderátoři: Pepa, david, vilma

david
moderátor
Reputace: 151

Příspěvekod david » stř pro 31, 2014 9:38 am

Ozzie píše:Vo všeobecnosti sa mení olej po 200 mh, alebo po sezóne. Na takej plavbe by som sa nespoliehal na neznámý motor, ktorý je navyše po generálke. O motoroch v katamaráne by vedel rozprávať Anton, prípadne aj Dedko. Ja by som zaobstaral náhradný motor a to určite Bigfoot, alebo High Trust, teda s prevodom do sily.

ne podle všeobecnosti, ale podle manuálu. tam říkaj 20 mh po záběhu - GO, pak 100 mh. Horší je, že říkaj rozvodovej řemen po 200 mh

viz str. 57 manuálu

http://cdn.powerequipment.honda.com/mar ... ZW4606.pdf
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » stř pro 31, 2014 1:05 pm

tá krátka životnosť motora medzi servisnými prehliadkami ma desí. To asi ťažko vymením rozvoďák svojpomocne niekde na móle. Takže radšej zohnať ešte jeden motor do zálohy? Mám jeden 90ps dvojtakt Suzuki, dovtedy by mohol byť hotový, ale ten má krátku nohu, neviem či by tam pasoval.
david
moderátor

Příspěvekod david » stř pro 31, 2014 1:19 pm

tady na str. 3-16 máš návod, jak na to:

http://boatinfo.no/lib/honda/manuals/bf40bf50.html#/62
indianajones
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 7

Příspěvekod indianajones » stř pro 31, 2014 1:26 pm

Copy, potrebuje synovec naozaj katamaran? Na tych par pretekov, ktore sa na Orave rocne idu mi to pride zbytocne. Navyse ked si zratas cestu, palivo atd., tak sa ta lod dost predrazi. Orava je moja srdcova zalezitost, stravilo som tam detstvo, ale takato lod je na ten revir uplne zbytocna.
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » stř pro 31, 2014 1:52 pm

david píše:tady na str. 3-16 máš návod, jak na to:

http://boatinfo.no/lib/honda/manuals/bf40bf50.html#/62

David diky moc!

Indianajones: synovec je mlady chalan, student, ten je iba spojka.
Ak poznas Oravu, urcite si si vsimol, ze oproti Namestovu na brehu nieco vyrasta. Viac nechcem do luftu vyzradzat, ale tych regat tam bude podstatne viacej, nez byvalo.
indianajones
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 7

Příspěvekod indianajones » stř pro 31, 2014 2:02 pm

Vsimol, vsimol. Stale tam chodim niekolkokrat do roka a ver mi, ze budem velmi rad, ak sa to tam rozbehne.

p.s. Copy poslal som ti SZ
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » stř pro 31, 2014 3:20 pm

Michal123 píše:Do ústí Dunaje je to zhruba 3000 mil. 6 týdnů plavby minimum. Plus Dunaj dalších pár set km proti proudu.

Do Holandska je to blíže zhruba 1600 mil a pak po Rýnu a Dunaji.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Si děláš p r d e l.... ???? . S tímhle se po ústí Dunaje ani nedostane a když tak tak možná za 6 měsíců... Přestaňte blbnout. Tohle se na Atlaniku zláme vejpůl a to ani nemusí přijít silná bouřka...A jak si myslíš,že tohle utlačíš jenom po Gibu se závěsákem,to fakt netuším.Ten tady utopíš po pár hodinách. Budu psát report z plavby z Gibu po Kanáry a ono tě to pak dělat tyhle kraviny asi přejdou. Za 8 dní plavby jeden krát MayDay Němci ,zlámanej stěžeň proražená paluba a jeden "lost on the sea" plus jedna potopená plachetnice,ze které jsem hlásil jenom trosky Marocké CoastGuard. Lidi,mějte u sebe Boha. A nemysli,že pokud bys to i dotlačil přes Atlanik,že máš vyhráno. Tohle budu fakt sledovat a pokud to dovezeš do Blavy,tak ti osobně přijdu stisknout ruku. Á propos...stál jsem čtyři dny u toho katu... s tím bych se bál i z bóje odplout...Jinak,pokud chceš,napiš Jirkovi,ten tam ještě stojí a vypluje asi 3.1. Kontakt ti pošlu. Pokud Ti ale můžu říct,co si o tom myslím,tak tím,že vyplatíš tu loď jsi o ty peníze přišel. Ono to tlačit motorem i u Marockého pobřeží výhra není,ale to by jsi si snad ještě dokázal uhlídat hlavně vlny. Nicméně....To by jsi potřeboval trochu víc času...hodně víc. Je to nesmysl. Riziko je tak neúměrné,že to hraničí s lehkomyslností a nezlobte se, se značnou neznalostí a hloupostí. Uvědom si,že z Kanárů do Gibu se pluje s bouřkou,která otočí vítr a nebo s motorem,kterej je sto to zvládnout a s lodí,která ty vlny do rypáku vydrží. Uvědom si,že vlny pod tři metry jsou tady elegantní plavebné podmínky. Máš dojem,že tohle to to vydrží 6 dní proti nim???

howk
Monty
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 5

Příspěvekod Michal123 » stř pro 31, 2014 3:33 pm

Monty to není katamarán na tvrdé podmínky? To mne ani nenapadlo, na Kanárech bych čekal robustní loď.
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » stř pro 31, 2014 3:49 pm

Obrázek

Tohle je stavba na Atlantik!!! Ten Kat je stavěnej tak na plavbu v závětří ostrovů a nebo,vyjde li počasí na plavbu na Kanáry a nebo s trochou štěstí mezi ostrovy....ale z nich do Gibu stěží.

howk
Monty

P.S.: Á propos,ta fotka je udělaná asi 300m od toho bakelitového katu. Asi před deseti dny.
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » stř pro 31, 2014 4:33 pm

Monty, vysvetli prosím ťa "s tím bych se bál od bóje odplout". Catalac CL-65 x krát preplavil Atlantik, z UK do Karibiku išli pod plachtami rovno z výroby.
"The Catalac 8M is a pocket cruising catamaran which has a solid reputation for quality, strength and durability. Many of the boats found in North America today, were sailed there from Great Britain. The Catalac 8M, although classified as a pocket cruiser was designed with Catalac 8Mblue water sailing in mind."

Indianajones: nič mi neprišlo
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » čtv led 01, 2015 3:53 pm

A tak kolem pobrezi za dobreho pocasi by to ten katos taky zvladnul akorat ty cekacky v marinach by to cele asi dost prodrazili :).Stejne jako v Gibu,kdyz jsem tam byl ja tak byla hladina jak placka.Akorat se tam clovek nesmi placat zrovna v prosinci,ze Monty? :D
Ale stejne by se to asi nevyplatilo,casove urcite ne,to je na par mesicu...a pet tun na osmimetrovy katos je hodne,to nepojede vic jak 5-6 uzlu...
Stastny Novy Rok vsem :)
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 22

Příspěvekod ixxo » čtv led 01, 2015 6:23 pm

2 copy : ixxo vdaka. ty to poznas aj osobne? aky silny ma Rhone prud? nebol som tam na vode nikdy.

To Ti budem vedieť povedať asi koncom mája. Presúvam loď od Nancy na Canal du Midi,
inak zo Sete do Štrassburgu to je 919 km a 145 komôr - pozri http://www.vnf.fr/calculitinerairefluvial/app/Main.html
david
moderátor

Příspěvekod david » čtv led 01, 2015 7:18 pm

že si to sem nedal už dřív, je dost dobrý :good:

máš ještě nějaká tajemství?? i třeba z NL, B,...
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » čtv led 01, 2015 7:51 pm

ixxo: obrovska vdaka za ten link! vyborna stranka. Hmm takze od Marseille do Ryna to bude 205 plav. komor. to vyzera na cele leto.
ja co mam mapy, tak to su akurat sever nemecka Weser a Ems atd. http://www.lm-n.de/r-e-v-i-e-r/kartenwerke/oberweser/ a potom Rýn a Dunaj takto po kúskoch http://www.amslshop.de/Binnenkarten/dig ... -Karte.php
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Surcouf » čtv led 01, 2015 7:56 pm

Davide,

tu adresu www.vnf.fr jsem sem již dával dávno, když Dědek připravoval svou plavbu Francií a zkalkuloval jsem mu délku plavby ze Strasburku do Paříže.

JJR
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod ixxo » čtv led 01, 2015 8:26 pm

Už žiadne online tajomstvá nemám, všetko len v plavebných príručkách. Na jar keď som premiestňoval loď z Briare do Toulu tak sme urobili aj s odbočkou do Reims celkom 630 km a bolo to 13 dní. Pritom ale 221 komôr a 6 tunelov. Komory dosť podstatne znižujú priemer ale za deň sa dá urobiť na kanáloch cca 45 - 50 km, viac nie. Na komoru treba počítať tak 15 min. Na Rhone sú komory pomerne ďaleko od seba, takže by to malo odsýpať. Na našej trase na jar nám to vychádzalo jedna komora na menej ako tri kilometre. Ale sú úseky, kde je na 1,5 km desať komôr.
david
moderátor

Příspěvekod david » čtv led 01, 2015 8:52 pm

Surcouf píše:Davide,

tu adresu www.vnf.fr jsem sem již dával dávno, když Dědek připravoval svou plavbu Francií a zkalkuloval jsem mu délku plavby ze Strasburku do Paříže.

JJR

tu adresu taky dávno mám, ale netušil jsem, že je tam taky tahle kalkulace a ani teď, když vím co mám hledat, jsem se k ní ze základní adresy neprokousal
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod ixxo » čtv led 01, 2015 9:35 pm

Keď si otvoríš stránku vnf.fr tak na pravej strane je stĺpec a v druhej časti je riadok Calcul d'itinéraire fluvial. Ani ja neviem francúzsky ale je to vcelku jednoduché zadať východiskový a cieľový prístav a zadať parametre lode, bez toho to nespočíta lebo niektoré kanály majú napr. nízku podjazdovú výšku pod mostami, hlavne na kanáloch s Gabarit Freicinet
david
moderátor

Příspěvekod david » čtv led 01, 2015 10:05 pm

no jo, tak to jsem přehlíd. :oops: popravdě, mně ani nenapadlo, že to existuje

a když to hodím do angliny, tak tenhle sloupec zmizí docela :hmm:

na tenhle Freycinet gabarit jsou i tunely - výška 3,7m, resp. mají někde i míň ? někde jsem našel jen 3,5m
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » čtv led 01, 2015 11:04 pm

kde by som mohol zhanat prepravu na lodi? alebo len priamo osobne v pristave?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Příspěvekod Denis » pát led 02, 2015 9:41 am

To je plavba na pol roka ! Riečnu a kanálovú časť plavby nedáš za menej ako 3 mesiace a to budú musieť byť na palube viacerí, aby sa striedali pri kormidle. Proti prúdu Rhony popláveš tak 3-5 km/hod. Benzín a maríny môžu stáť kludne tolko, ako celý katamaran, teda 10000 eur. Ta loď sa oplatí kúpiť len pre tu plavbu, pre nič iné.
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » pát led 02, 2015 9:53 am

Denis uz som sa trochu prebral, po tom co som si len kilometre po kanaloch zratal.
teda z tej preplavby ostrov - Gib - Marseille.
Teraz uz len najst lod co by mi to do Dunajskej delty previezla.
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod ixxo » pát led 02, 2015 10:09 am

2 david: tunely sú väčšinou 3,5 m a aj mosty, všetky môžu byť vyššie a potom je jeden ktorý je presne 3,5 a je problém. Tak to máš napr. na kanáli Marna Rýn, pred Nancy je komora s mostom ktorý je 3,5m ostatné sú máličko vyššie.

2 copy. ak to prepravíš loďou do delty Dunaja potom je už jednoduché ďalšou loďou rovno do Bratislavy, treba sa popýtať na ceny, kedysi to bolo za babku, samozrejme závisí od veľkosti lode. V 1968 keď sme splavovali Dunaj do Oršovy tak za prepravu kanoe chcela Dunajplavba 80 korún, ale žiaľ už to je dávno.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Příspěvekod Denis » pát led 02, 2015 10:25 am

Ak by som to riešil, tak isto nie do Dunajskej Delty, ale na Rhonu. Ale v každom prípade by som sa snažil vypočítať čo najpresnejšie náklady a ak by sa cena blížila k 20 tis euro, tak by som hladal niečo v centrálnej európe, teda Nemecko :), prípadne Holandsko. Proti prúdu Dunaja ísť 2000 km, to tiež nie je žiadna sranda, uvedom si že Dunaj všade tečie cca 6 km/hod, takže loď proti prúdu by išla max 5 km/hod. Teoreticky to nie je vela hodín, je tam len jedna komora, resp.dve, ale aj tak by to bolo min mesiac monotónnej plavby, skôr dva mesiace.
Proti prúdu Rhony ideš len niekolko 100 km a potom ideš po komorami upravenej vode, teda žiany prúd. Ostáva len zistiť kolko to tečie dole na Rhone. Dedko išiel z Rotterdamu do BA 5 týždňov, ale to bola fofrovačka. Od nevidim do nevidim, prípadne od otvorenia komôr do zatvorenia komôr, ale s tým, že pri kormidle sa striedali viacerí ludia a mal aj kto robiť prípravu jedla, pitia a kávy.
Odhadujem že plavba po Rhone do BA, alebo po Dunaji do BA by vyšla časovo na rovnako, ale cenovo by bola lepšia ta prvá. Kolko stojí preprava katamaranu loďou netuším, ale ak by to aj bolo možné, tak mám pocit, že k ústiu Dunaja by to bolo drahšie ako k ústiu Rhony ;) .
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » pát led 02, 2015 10:37 am

Denis, takyto katamaran sa da kupit v UK. nasiel som 4 ks - najlacnejsi +/- 30 tis. eur. preto toto vsetko

Zpět na