dotaz - přihlášení vozíku

Technické podpůrné prostředky pro jachting (auta. přívěsy, šífy).

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Tulipan
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

dotaz - přihlášení vozíku

Příspěvekod Tulipan » čtv bře 10, 2016 5:23 pm

Dobrý den,kopil jsem loď a vozík doma dělaný dle předpisů ale bez T.P.je možné přihlášení?přdem děkuji za radu. :roll:
smike
moderátor
Reputace: 17

Re: dotaz - přihlášení vozíku

Příspěvekod smike » čtv bře 10, 2016 5:51 pm

Ahoj, přesunul jsem ti příspěvek do jiné sekce a poopravil název...

To jestli půjde přihlásit vozík ti nejlépe řeknou na dopravním oddělení, kde požádáš o stavbu vozíku.
Požadují výkres a pak homologační listy nápravy, žehličky...
Začal bych dotazem tam co všechno požadují.
MaM32
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 24

Příspěvekod MaM32 » čtv bře 10, 2016 6:22 pm

Já si myslím,že se to tu někde řešilo koukni se po fóru.
Tu je stavba viewtopic.php?t=7115
Tu je o přihlášení viewtopic.php?t=943
A tu je taky o přihlášení viewtopic.php?t=5951
Jinak smike má pravdu,na dopravním ti to řeknou možná nejlépe.
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 67

Příspěvekod Zdenda12345 » čtv bře 10, 2016 7:21 pm

Prošel jsem si to samé. Takže tě můžu uklidnit. Nikdo ti tu 100% postup neporadí. Co ouřada, to jiné požadavky. Bohužel dost zásadně jiné. Třeba u nás si navymejšleli tolik nesmyslů, že by by vyšlo levnějš koupit nový vlek. Například zkoušky stability i s lodí a spoustu podobných nesmyslů.

Čistě obecně:
zajdi si na evidenci vozidel a zeptej se místního technika
podej si žádost o stavbu
pak už výkres (já si ho mohl nakreslit sám), typový listy od náprav a čuby (poslali mi jej pouze ze Slovenska, naši šmejdi to podmiňovali nákupem nápravy a čuby)
pak technická, vyražení vin a přihlášení

Druhá možnost je využít různých firem, který nabízí přihlášení. Ovšem pozor na ně. Sice ti slíbí cenu kolem 12 tis. ale nakonec "se zjistí" že potřebuješ nové osvětlení, blatníky a hromadu dalších věcí. Cena se většinou vyšplhá na dvojnásobek.
MaM32
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod MaM32 » čtv bře 10, 2016 7:46 pm

Zdendo,máš ještě někde ten výkres pro inspiraci?
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Zdenda12345 » čtv bře 10, 2016 9:03 pm

Výkresy jsem dělal dva. Konstrukční e elektro. K tomu všemu jsem dělal technickou zprávu. Její přílohou je to nejdůležitější - technické údaje vleku. To co pak úředník napíše do TP. Musím říct, že technik v Kolíně má u mě všechny palce nahoru.
Přílohy
2.png
1.png
MaM32
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod MaM32 » čtv bře 10, 2016 10:12 pm

Jo díky,taky mě to čeká udělat nový vozík :-)
Wolfiss
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wolfiss » stř zář 21, 2016 11:09 am

Tohle mě dost vážně zajímá.Koupil jsem bezkajutovku Wayfarer,ke který je vlek na 8mi palcových kolech,nebržděný(loď má cca 170kg).Samozřejmě bez TP.Taky bych ho potřeboval zlegalizovat.Neni k němu žádná dokumentace a ani sem na něm neobjevil žádnej štítek.Ale měl by to bejt originál dodávanej k lodi.Nemá teda elektriku a očividně na něm chybí zadní sundavaci nástavba se světly.Elektrika by ani problém nebyl a zadní sundavací třetina vleku by se vytvořila.Náhodou někdo z Plzně,kdo by znal nějakýho technika nebo někoho,kdo by mi vlek pomohl zlegalizovat,by tu nebyl?Kolik vlastně vyšlo ten nově postavenej vlek dostat na značky Zdendo?
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 50

Příspěvekod olin » stř zář 21, 2016 12:49 pm

Pokud někdo máte nepřihlásitelnej bezpapírák na malých kolech, tak já bych ho vzal. Papíry mám. Aspoň bych nemusel stavět novej.
Jinak přihlásit jako szavba jde skoro každej vozejk, jen musí splňovat určitá kritéria. Největší problémy bývaj kolem nápravy...
Bord
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Bord » stř zář 21, 2016 2:48 pm

Největší problémy bývaj kolem nápravy... Nápravu musíš mít schválenou běžně se koupí :)
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod olin » stř zář 21, 2016 3:00 pm

Bord píše:Největší problémy bývaj kolem nápravy... Nápravu musíš mít schválenou běžně se koupí :)

Vždyť to taky myslím. Koliktát je problém i se schváleným typem nápravy. Prodejci náprav nechtějí dávat typový list, pokud nemáš nápravu koupenou právě u nich a bez typoveho listu to nepřihlásíš. Pokud je náprava na pérech, tak nemáš šanci vlek bez výměny nápravy přihlásit vůbec. Jediné schválené nápravy v tomhle státě jsou bohužel jen ty od značek Alko a Knott. Tyto značky však vyrábějí pouze torzky, který mi dvakrát nevoněj.
Taky nevíš, zda se ti povede přihlásit vozík s osmipalcovými koly, byť máš fungl nágl schválenou nápravu. Co jsem si všim, tak v současnosti jsou nejmenší kola na trhu desítky.
Naposledy upravil(a) olin dne stř zář 21, 2016 3:06 pm, celkem upraveno 1 x.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » stř zář 21, 2016 3:03 pm

Polaci pouzivaji napravy na listakach a mam dojem ze jsou taky Alko. Vleky s tim se u nas daji koupit.
Když delas prestavbu, tak ti napravu z původního nechaji, reseni by mohly bejt papiry samodomo vlek.
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod olin » stř zář 21, 2016 3:14 pm

Viky_CZ píše:Polaci pouzivaji napravy na listakach a mam dojem ze jsou taky Alko. Vleky s tim se u nas daji koupit.
Když delas prestavbu, tak ti napravu z původního nechaji, reseni by mohly bejt papiry samodomo vlek.

Právě ty papíry mám a proto jsem nadhodil, že takovej vozejk, kde by bylo problematický přihlašování koupím. V republice se najdou třeba i nějaký americký, který jsou bez vyměny nápravy, závěsu a elektroinstalace totálně nepřihlásitelný. Plno lidem se taková investice nevyplatí, zatím co já bych si to zlegalizoval za pakatel.
Wolfiss
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wolfiss » stř zář 21, 2016 5:05 pm

olin píše:Pokud někdo máte nepřihlásitelnej bezpapírák na malých kolech, tak já bych ho vzal. Papíry mám. Aspoň bych nemusel stavět novej.
Jinak přihlásit jako szavba jde skoro každej vozejk, jen musí splňovat určitá kritéria. Největší problémy bývaj kolem nápravy...

Pokud máte někdo papíry na vozejk na malých kolech,já bych je vzal. :D :lol: :D
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Zdenda12345 » stř zář 21, 2016 5:19 pm

Přiznám se, že náklady na přihlášení už si nepamatuju. Už je to nějakej ten pátek, tak jsem to pustil z hlavy. Nejvíc ale stálo dodělání elektřiny tak, aby to odpovídalo současným požadavkům. Pro mě tedy zpátečka, odrazky a boční světla. No a pak samozřejmě technická a vyražení čísla.

S nápravou jsem taky válčil. Prodejci to opravdu nechtěji dávat, když si od nich člověk nekoupil nápravu. Já jsem zkontaktoval přímo výrobce. Už si nepamatuju, jestli mi to poslal výrobce, nebo jestli mi dal kontakt na jeho český zastoupení. Prostě nakonec jsem sehnal typovej list k nápravě a k nájezdovce.
V typovym listu je taky uveden typ a rozměr kol. To k tvému dotazu na ty osmičky kola. Když budou v typovym listu, tak ti to přihlásí.

Zásadní ale je najít úředníka, který si nevymýšlí kraviny. U nás po mě kromě zkoušek stability za cca 30 tis. chtěli i absurdity, jako že do techničáku napíše celkový rozměry i s lodí. Takže když si na vleku posunu loď, nebo naložim jinou loď, tak už to nebude sedět. Nepochopil to. Tak jsem mu řekl, že loď je náklad jako každej jinej. Třeba jako auto na plaťáku. Opět to nepochopil. Takže jsem se obrátil na jinej úřad ..... a nepřestávám být Packovi vděčný!!!!!! On ví za co.
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod olin » stř zář 21, 2016 5:33 pm

Wolfiss píše:
olin píše:
Pokud máte někdo papíry na vozejk na malých kolech,já bych je vzal. :D :lol: :D

Já mám papíry i s vozejkem. Jenže ten vozejk je neskutečnej bastl, na kterýho když naložím 200 kg loď, tak se bojím, že se mi v první zatáčce převrátí. Při své šíři 160 cm má rozchod cca 100 cm. Loď je posazena cca 60 až 70 cm nad zemí. Náprava je obdélník 150x40 svařenej z vingle, kde na jedný straně jsou uchyceny dvě kyvky z fichtla a na druký tlumiče. Do kyvek jsou chycený osmičkový kola se šroubovanejma diskama. S tím se samozřejmě z bezpečnostních důvodů bojím na silnici a proto sháním jinej lodní vozejk, kterej bych po drobnejch úpravách postavil na tyhle papíry. Pokud neseženu nic jinýho, tak koupím v kovošrotě vrak nějakýho starýho sportjachtu, nebo něčeho podobnýho, použiju z něj nápravu a zbytek postavím novej.
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod jsekera » stř zář 21, 2016 7:19 pm

papiry mam, na maly vozík na osmičkách kolech, v kolonce
typ je napsáno "vlastní výroba" .
jestli je zájem, tak prosím cestou SZ.
sek
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod olin » stř zář 21, 2016 9:04 pm

A já až seženu, nebo vyrobím nějakej inteligentnější vozejk, tak tenhle podaruju, nebo sešrotuju. Koupil jsem ho stejně vlastně jenom kvůli papírům, se kterejma se dá kouzlit a dá se jim přifařit téměř cokoli na malých kolech.
Obrázek
Obrázek
Nepochopím, jak na tomhle moh někdo vozit kajutovou plachetnici přez půl republiky.....
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » stř zář 21, 2016 9:15 pm

To je strasnej hybrid! :crazy:
olin
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod olin » stř zář 21, 2016 9:53 pm

Viky_CZ píše:To je strasnej hybrid! :crazy:

To máš sice pravdu, ale na jeho papíry pasuje i ten tvůj vozejk a stovky dalších. V techničáku je pouze rozměr kol, délka a šířka a jak všichni vědí, tak u lodních přívěsů jsou rozměry variabilní. Takže u mě jsou rozhodující pouze malá kola.
Nepřál bych ti vidět, jak se to chová za jízdy s naloženým 200kg Pirátem...... :lol: :lol: :lol:
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » stř zář 21, 2016 10:33 pm

Je mi jasny ze proti tomuhle ma muj vozejk jizdni vlastnosti jako F1.
raschi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 6

Příspěvekod raschi » čtv zář 22, 2016 9:18 am

Měl bych taky jeden dotaz: mám pod lodí vozík vyrobený v SRN v roce 1988 a potřeboval bych na něm vyměnit nápravu, protože ta původní už vůbec nepruží (klasická vlečená ramena s gumovými elementy - po těch skoro 30 letech už jsou asi totálně ztvrdlé).
Studuji velký TP a v něm konkrétní typ ani S/N nápravy uveden není, takže předpokládám, že výměna za novou odpovídajících parametrů by se tím pádem nemusela nijak papírově řešit?
Jinak jsem tedy v TP objevil různé nesrovnalosti - v kolonce rozvor je uvedený patrně rozchod, kola jsou tam uvedena 3.5x8, což jsou nějaké bantamy, nicméně fyzicky jsou tam standardní 13" na náboji 4x100 na původní nápravě z roku 1988, s nimiž vlek již byl do ČR dovezený a prošel dvěma TK po 4 letech (na různých místech) a evidenčkami při dvou převodech, aniž by si toho kdo všimnul. Dá se toto nějak sesouhlasit se skutečným stavem, aby se třeba při nějakém průseru pojišťovny nesnažily vykrucovat, že skutečný stav neodpovídá údajům v TP?
Wolfiss
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wolfiss » čtv zář 22, 2016 9:42 am

Oline,moc "pěknej" vozejk :) Šířka nic moc,oproti vejšce.Ale ten muj teda taky neni žádnej zázrak.Vpodstatě jen takový Tčko z nápravy a oje,zavětrovaný šikmýma vzpěrama,jedna rolna pod středem,vedle ní vzpěrky na oporu boků,kde je potřeba vyměnit gumu.Guma na opření pod špičkou lodi na oji zatím chybí a přední doraz tam asi ani nikdy nebyl :) no a odpružení taky vypadá zajímavě.Navíc dělaj hroznej bordel blatníky.Prostě je na ně ještě co dělat.A to nepočítam zadní výsuvnou část na světla a její uchycení.Až bude možnost,pro zajímavost vyfotím
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » čtv zář 22, 2016 9:44 am

8" disky na 4x100 jsou klasicky (zapadni) plechace který ti dneska v pohode proda VAPP, kdybys chtěl to dostat do lajny. Odmenou ti bude nižší teziste a snazsi spousteni na sjezdu.

Edit: pozor.... v Agadosu nove pouzivaji napravy s listovejma perama!
Naposledy upravil(a) Viky_CZ dne čtv zář 22, 2016 9:52 am, celkem upraveno 1 x.
Wolfiss
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wolfiss » čtv zář 22, 2016 9:51 am

IMG_20160816_172405.jpg
Tady je i s lodí

Zpět na