Kam s ním ...

Zkušenosti se stravováním na lodi, vaření, recepty, doporučení, zásobování atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

doktorq10
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Kam s ním ...

Příspěvekod doktorq10 » čtv srp 21, 2008 7:35 pm

Kam s ním ...

Mám na mysli jídlo a pití, tedy kam s ním při nalodění. Rady, tipy, praktické a osvědčené zkušenosti, postřehy, názory, poznatky ...

Každá jachta je sice z hlediska úložných prostor trochu jiná, ale obecně by se snad dalo říct, co
se kam osvědčilo uložit. Konzervy, pečivo, pití atd. Na poslední plavbě jsme měli pečivo v jedné
schránce v podlaze, což asi nebyl nejlepčí nápad, stačilo by trochu vody na podlaze a ...

Osvědčilo se nám umístit pivo a balenou vodu do úložného prostoru v podlaze uprostřed salonu, každý z nás tak měl k tomu kdykoli přístup ... salon míváme vždy volnej (aby se v něm dalo pařit, když někteří spinkají ;-)

Největší problém je snad v chladničce, na některých jachtách je k věcem v ní uložených dost zoufalej
přístup ... a navíc ne že by zrovna moc chladily ... :-/
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » sob srp 23, 2008 1:13 pm

No mi na lodi jako pečivo používáme výhradně toustový chleba, je v igelitovém obalu, takže mu voda nevadí, jinak to máme všechno v úložných prostorech pod podlahou, také se nám stalo, že se tam dostala voda, ale problém nikd s ničím nebyl. Vodu mám vzadu v kokpitu.
doktorq10
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod doktorq10 » sob srp 23, 2008 10:48 pm

Tak toustovej chleba se nám taky osvědčil, vydrží opravdu dlouho a pokud se vyberou vhodný druhy, tak i po několika dnech na lodi je pořád měkkoučkej a vláčnej ... (některé druhy jsou však opravdu tak akorát do toustovače, už při zakoupení se drolí a ani chuťově moc nevynikají ...)

K té vodě v kokpitu ... dobrej tip, ušetří se tak dost místa v prostorech v podpalubí a navíc
je tak kdykoli pro každýho k dispozici, ve dne v noci ;-)
Libor
bez hodnocení
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob srp 23, 2008 11:08 pm

Záleží na velikosti a typu lodě... ;) , jak má úložné prostory.
Já proviantem balastuji loď, těžké co nejníž, lehké co nejvíš. Pitnou vodu vozím v 5 l plastových hranatých láhvích od balené vody a rozmístím dle potřeby - výborný balast :good:
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » ned srp 24, 2008 12:13 am

No na Parinze už budu mít na pitnou vodu nádrž (asi 80litrů - pumpováno pod vstup do kajuty), takže tam bude voda jasná, na malé Jeannette ji nechávám v tom kokpitu.
Zdenci
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Zdenci » ned srp 24, 2008 12:05 pm

Ja mám vodu a vlastne všetky nápoje ;) v priestore pod kokpitom ktorý nemám izolovaný - čiže holý laminát, ...nikomu to nezavadzia, je všetko po ruke a navyše pivo má vždy tú správnu teplotu... :D :D
Na potraviny využívam takmer všetky úložné priestory v kuvchynke...
IvoK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Kam s tou zatezi

Příspěvekod IvoK » čtv srp 28, 2008 2:00 pm

Ahojte, také přispěji svým dílem.

Vodu, pivo jsme nechávali vždy v kokpitu. Nicméně je to jen skladistě. Stejně se musí před konzumací vychladit v lednici.

Na ostatní potraviny se osvědčily prostory pod sedačkou v salonu.

Jen bych připomněl. Vždy je dobré to které místo pořádně prozkoumat, aby se věci při plavbě nerozutíkaly pod celou podlahu. Zbytečně to pak zvyšuje nervozitu vyhládlé posádky a v neposlední řadě přidělává práci. 8)
george9
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod george9 » čtv bře 26, 2009 1:34 pm

Ahoj,

jezdím na charterové plachetnice, většinou 39 - 50 stop. Ukládání potravin je fakt různé, ale většinou jsou to prostory pod sedačkami a ve skříňkách salonu.

Jde spíš o to, jak to zabalit, aby byl ke všemu rychle přístup.
Je fak, že těžké věci by byly fain v těžišti, ale to většinou nejde. Tak vody a jiné balené pití dolů krom pohotovostní zásoby v lednici.
Co se mi osvědčilo jsou plastové krabičky s modrým těsněním. Jak na zamražené maso (v lednici rozmrzne, ale neteče a ještě se mi nezkazilo (max 14 dní).

Zpět na