Vaření a pečení na kobíku (coob)

Zkušenosti se stravováním na lodi, vaření, recepty, doporučení, zásobování atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » úte zář 13, 2011 5:38 pm

Doma grilujeme kuře na půlku v troubě na pekáči, na který vysypu 1kg pytlík sole a je pěkně udělané s křupavou kůžičkou za cca 45-50min. Šťáva
vsákne do soli a vše nakonec (sůl) vysypu do koše a pekáč zůstane čistý. Jestli by to nešlo v tomto také použít.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » úte zář 13, 2011 6:26 pm

Na pečení celého kuřete jsem dokoupil rošt:
Umísťuje se nad standardně dodávanou grilovací mřížku. Umožňuje pečení kuřete, nebo jiných větších dílů masa bez nutnosti otáčení. Zajišťuje cirkulaci vzduchu okolo celé porce. :good:
Obrázek
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » čtv zář 15, 2011 6:59 pm

trošku se vrátím k zapalování kobíka. ze začátku jsme použivali samozapalovací brikety, ale chuť petroleje v mase je děsná, protože strašně záleží jaké samozapalovací brikety použijete. poté jsme naprosto proměnili taktiku. požíváme normální dřevěné uhlí a zapalujeme ho lihem, který nalijeme pod uhlí do popelníku. stačí trošku a funguje to. je to zajímavé,ale dřevěné uhlí vydrží poměrně dlouho. kuře s nádivkou je proces na tři hodiny. velikánský záchranný trik je alobalový talíř. zůstává v něm šťáva. pod kuře nacpu papriku a cibuli a pívo a pak není třeba ho poldlejvat. právě na ten rošt co má geronimo dávám alu misku.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » ned led 01, 2012 8:01 pm

Nevím jestli to je novinka ale je i na plyn: http://www.zeldi.de/371-Outdoorkueche/3 ... ll-VA.html
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » pon led 02, 2012 8:14 am

myslím si že COOB na plyn poněkud postrádá originalitu Coobu na uhlí, ale je to rozhodně zjednodušení.

Vyzkoušel jsem nový recept.
Vykostíte kuře jako na roládu zabalíte do něj nádivku.
Nádivka
Najemno nakrájíte játra, smícháte s rohlíkama, mlékem a vejci. okořeníte jen pepřem a živou petrželí. můžete přidat i česnek.

na kobu jsme to trápili tři hodiny.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 101
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pon led 02, 2012 10:51 pm

Plynová verze asi na loď vhodná nebude, lépe se na lodi skladuje pytlík s uhlím nebo brigetkama, než PB bomba.. a uhlí nebouchne :whist:
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » úte led 03, 2012 7:48 am

2 kg PB bomba je podobně velká jako pytel s dřevěným uhlím. Nepadají z toho uhlíky, nemusí se k zapálení polévat lihem, nesmrdí to tolik, lépe se reguluje
teplota, není z toho popel a neobtěžuješ okolí kouřem a smradem a nedá se použít na balkoně domu.
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » úte led 03, 2012 8:02 am

Zasláno dne: út 03. leden, 2012 7:48 Předmět:
2 kg PB bomba je podobně velká jako pytel s dřevěným uhlím. Nepadají z toho uhlíky, nemusí se k zapálení polévat lihem, nesmrdí to tolik, lépe se reguluje
teplota, není z toho popel a neobtěžuješ okolí kouřem a smradem a nedá se použít na balkoně domu.

Fakt je ten že plyn vše značně zjednoduší, ale Coob na rozdíl od jiných lodních grilů kouří jenom chvilku při zapalování. a pokud použiješ originál brikety a nebo jakékoliv samozapalovací tak nekouří vůbec. během grilování nekouří protože tuk jako i jiných lodních grilů nekape na uhlí a nebo na lávu. plyňak je tak trochu snobárna.
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Příspěvekod fishmaster » úte led 03, 2012 12:04 pm

Jsem moc rád,že jsem si po přečtení tohoto vlákna Cobb koupil.Po čtyřech měsících používání si asi koupím ostatní doplňky,jako je pánev,pečící mísa atd.Kuře je z něj šťavnaté tak jak se mi zatím nikde jinde udělat nepovedlo.Nejlepší je,že ho tam fláknu a už se o něj nestarám.Stačí mi jenom jedna briketka na upečení kuřete i zákusku v podobě dětmi oblíbeného banánu a ještě by hřál dál.Je to první gril na uhlí,který v pohodě zapálím na balkóně a griluju i teď v zimě.Nekouří nesmrdí a sousedi se jen ptají co jsem dělal dobrého,že když vystrčili hlavu z okna tak to moc vonělo.Takže kdo ho máte v klidu ho pužijte i na balkónu.Ovšem jen s originálními briketami.Aby nekouřil,tak zapaluji briketu pouze zapalovačem,poté vložím do síťky grilu a otevřený nechám proběhnout briketu plamenem.Jakmile plamen zhasne a briketa pouze žhne,tak teprve zavírám víko.Pak už nezakouří. ;)
rogix
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod rogix » úte črc 02, 2013 12:50 pm

Chcem kupit kobika predovsetkym ako mobilny gril. Ma zmysel kupovat extra grilovaciu platnu, alebo si vystacime so standardne dodavanou dierovanou platnou? Ma niekto skusenosti?
fishmaster
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Příspěvekod fishmaster » úte črc 02, 2013 3:42 pm

Griluju na standartní plotně.Jenom mám navíc nástavec na kuře a mísu na vaření guláše atd.
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod tataS » stř lis 20, 2013 12:04 pm

Libor
bez hodnocení
Reputace: 122
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř lis 20, 2013 12:55 pm

dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » stř lis 20, 2013 1:15 pm

Cobb je super ale zacal jsem premejslet ze bych ho predelal na plyn, podobne jako to maj tady

Obrázek

Proste jen misto topeniste dat nejakej horak.

Nezkousel jste to nekdo ?

Zpět na