Hotovky

Zkušenosti se stravováním na lodi, vaření, recepty, doporučení, zásobování atd.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4

Příspěvekod Wlady » pát srp 22, 2014 10:10 pm

to Rumex: Ne, že bych měl něco proti vláknu PIXLaMENU, ale Hauzův příspěvek přeci není primárně o receptech, nýbrž o technologii zavařování, přičemž v té pixle může mít každý co mu libo, resp. na co je z domova zvyklý.

Já dodnes se slzou v oku vzpomínám na doby, kdy jsem za komančů jezdíval s karavanem do Jugoslávie a prodléval v kempech mezi inostránci. Tehdy jsme taky doma zavařovali a když jsme (většinou večer), ohřáli nějaký zdravý pokrm (např. svíčkovou), tak bohatí Němci cestou do hospody na večeři, na kterou jsme my neměli, čenichali a záviděli... :mad:

Jenže tehdy se zavařovalo v obyčejném prádelním hrnci a do skla (byla na to speciální víčka s červeným těsněním), což pro lodní použití bohužel příliš vhodné není.

Wlady
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » ned srp 24, 2014 2:56 am

bol som u znamych na lodi (v Nemecku), a ked sa pytali, co si dam na jedenie, skoro mi vybehli oci. Oni mali na lodi zasobu takych papierovych krabic, vola sa to EPA, v nemcine "einmannpackung" - to je celodenny balik stravy, ktory fasuju nemecki vojaci. Su rozne druhy, oni to kupuju v nejakom army shope cez internet. Nikdy predtym som sa s tym nestretol (na vojne som nebol). Vraj to je v Nemecku bezne, ze to tak vela ludi na lodiach riesi. Potom som si viackrat vsimol v kempe, ze aj niektori turisti, ktori prisli stanovat, mali podobne krabice. Inac, bolo to aj celkom jedle - ja som mal nejaky gulas s cestovinou a este nieco sladke, medzi krupicou a pudingom. V tych krabiciach mali este balenu kavu, caj, nejake konzervy atd.

A este si spominam na jeden trapas. Ked som sa neskor bavil s inymi znamymi, chcel som sa spytat, ze odkial sa take baliky objednavaju a za kolko. Oni o tom zrejme nepoculi, tak som im vysvetloval, ze ved na lodi som to jedol, a ze to fasuju vojaci. Akurat som si nejak pomylil slovo, a opytal som sa, ci nevedia, ze kde Wehrmacht ma nejaku predajnu. Vytrestili oci.. (nemecka armada je Bundeswehr, Wehrmacht bol cez druhu svetovu... ). Preco mi prave to slovo napadlo, neviem - asi z TV alebo co. No proste trapas.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » ned srp 24, 2014 8:38 am

Nemuzu se prestat smat! Vybornej zasek! :lol:

Mne se to nastesti stat nemůže, pouzivam kapesni slovnik po babicce, z roku 1929, tam tohle slovo ještě neznali. Obcas teda taky někdo vali oci, když v nem něco hledam ale ne tak moc. ;-) Mimochodem, je v nem docela peknej prehled tehdejsi cesky gramatiky.
HonzaElektro
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod HonzaElektro » ned srp 24, 2014 10:29 am

einmannpackung jsem několikrát měl na severu v Německu, asi je vyvážená strava na celý den, ale moc mi to nechutnalo... (to je samozřejmě u každýho jinak).

Wehrmacht - super určitě koukali :D
Beda
radioamatér
radioamatér
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » ned srp 24, 2014 11:36 am

HonzaElektro píše:Fakt je, že některý konzervy jsou z českýho Lidlu víc ochucený podle naší chuti :)

Ja tam koupil tri gulase, vidensky, madarsky a segedinsky, vyrobene u nas, nebylo to plne masa, ale pekne kosticky, ne nic semleteho priplacnute na dno. Slusne veprove konzervy tam maji z Polska, libove, bez sadla, jednu ve skle, pekny kus masa za vetsi peniz.

V Penny se obcas daji koupit zlevnene veprove 400 g za 29 kc ( Kaufland 58 kc...), nekdy to chce koupit na Penny kartu. Tvari se to jako cinske, bilo-cervene, jsou v tom kousky masa, ne fasirka jako treba Hame, davam na chleb.

Koupil jsem si par zavarovacich sklenic s patentnim uzaviranim a tak jsem udelal par pokusu a nejvic me jede burtgulas a bramborova polevka. Mohl by jit gulas, drzkova polevka. Zkousel jsem rajskou, ale nejako to proti hrnci zmenilo chut. Ty lahve jsou drazsi, ale je s tim lepsi manipulace a zadna zatim nepovolila. Kdyz to delam na spotrebu za par dni, tak to tam naleju hned po uzavreni, zaklapnu, obratim a uz nesteriluju, zatim jsem to prezil. Na delsi dobu to v hrnci ve vode na 100 stupnu, tak 1/2 hodiny a nasel jsem polevku asi 4 roky starou a slo to jist. Do polevek nedavam nudle, neodhadnu a je to potom huste, lzice v tom stoji.

Koupil jsem v Intersparu klizku, zdala se levna...doma pres bryle.. Zeme puvodu..Angola.. z mladeho byka..Jist se to dalo, tak aby clovek doma nenechal bryle a mozna se hodi i lupa.

Kaufland ma levne fazole v rajcatove polevce, ve sleve i za 9 kc..napadlo me udelat rajcatovou instantni polevku s nudlema v cervenem obalu ( Lidl ) a smichat to a hned je to jedlejsi, lepsi to klouze do krku. .
JPfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod JPfish » ned srp 24, 2014 8:55 pm

Tohle baštím na rybách.Buď hovězí a nebo vepřový, jak jsem psal kupuji v Lídlu.Jsou to kousky libového masa a používám to i jako základ pro výrobu jiných jídel.Ochutnejte a budete překvapeni.

Obrázek
copy
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copy » ned srp 24, 2014 10:56 pm

JPfish píše:Tohle baštím na rybách.Buď hovězí a nebo vepřový, jak jsem psal kupuji v Lídlu.Jsou to kousky libového masa a používám to i jako základ pro výrobu jiných jídel.Ochutnejte a budete překvapeni.

Obrázek

obal mi je povedomy. Ale od tej istej značky nekupuj "Spirli Nudeltopf" - cestoviny v paradajkovej omacke. To sa neda jest viac ako jedenkrat.

uprava: mam na mysli toto

Obrázek

Zpět na