Doporuceni jihospanelskeho pristavu ve stredomori.

Poněkud dál z ČR, přesto zajímavá lokalita, která získavá stále větší oblibu.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
allucas
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 02, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: lod

Doporuceni jihospanelskeho pristavu ve stredomori.

Příspěvekod allucas » stř říj 29, 2008 5:32 pm

Ahoj namornici,

rikam namornici, protoze ne vsichni jste kapitani. Coz je vsak jen otazkou casu.
Mam pro vas typ. Jsem ted zakotven na jihu Spanelska v mestecku zvanem Adra. Udajne je to posledni misto, kde si jeden muze vlastni rukou opravit a zvelebit lod po vyzvednuti na breh, a to bez jakychkoliv restrikci. Navic jsou mistni oficialove dost benevolentni, co se pristavnich poplatku tyce. I kdyz existuji, daji se ukecat i do NULY! V listopadu dovrsim druhy rok myho stani tady. Skoro rok jsem stal na brehu a opravoval a rekonstruoval a s elektrikou a socialkou me brali okolo 6 eur za den. Vytah stoji oko lo 100. Moc se tu nekrade a za chvili se seznamite s celou namornickou obci skladajici se z asi 40ti malych a strednich (20-30metru) rybarskych barek, jedne mariny pro mistni slechtu, co ma okolo 20ti starych jachet a 30ti clunu na pytlacku (nove cleny ani navstevy nepripousti - uzavrena spolecnost) a zhruba 5ti anglickych plachetnic a jednoho Cecha o 7,40ti. Jsem navazan 7my v rade rybarskych lodi, takze denne budu platit asi 5 centu evropskych, jenze to ukecam na NULU.
Jinak je pristav dobre chranen proti jakemukoliv vlnobiti, el. a vodni pripojky kazdych 20 metru. Jste prakticky v centru 25.000 mestecka s nejblizsim suprem 5 min. chuze. Mestska knihovna zdarma s dobrou a obmenujici se zasobou DVDs a okolo hafo skleniku paprik, melounu, okurek, cuket a lilku. More na rybareni je ale polomrtvy.
Vyuzijte prilezitosti tohohle pristavu rychle, protoze se rekonstrujuje a brzo budou z lidi zdimat penize.

Kdybyste se sem preci nekdo vypravil, rad vas privitam s otevrenou naruci. Vzkaz o pripluti - jestli se nepriblizim driv sam (jako ze mi novepripluvsi lod malokdy unikne), nechejte v jedinym pristavnim baru TEO'S.

Ahojda - Oliver. :P
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř říj 29, 2008 8:53 pm

Ahoj Olivere,
vítám tě u nás a děkuji za příspěvek. Hezky a prakticky píšeš. Radi tě uslyšíme. :good:
Uživatelský avatar
mysacek
s/y Kirké
Příspěvky: 752
Registrován: stř říj 24, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Martinique
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pát pro 18, 2009 12:47 am

Ahoj,
tak v Adre jsem se zastavil někdy v září, když jsem jel na Gibraltar. Měl jsem čas, tak jsme s Oliverem strávili bezva tři dny. Sice mi nepřijel naproti, ale podle popisu, jak je vyvázaný, jsem ho bezpečně našel. Příjemné městečko, stál jsem u mola bez elektriky a vody ale zadarmo a to se počítá! Jak psal Oliver, je tam možné vytáhnout velmi levně loď a udělat antifouling. Bohužel pískování lodě už nikde v EU neudělají. Pokud se někdo potřebuje zadarmo zašít před Gibraltarem, tak je to dobré a bezpečné místo.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: Doporuceni jihospanelskeho pristavu ve stredomori.

Příspěvekod alffa » pát pro 18, 2009 7:10 am

allucas píše:Ahoj namornici,

rikam namornici, protoze ne vsichni jste kapitani. Coz je vsak jen otazkou casu.
Mam pro vas typ. Jsem ted zakotven na jihu Spanelska v mestecku zvanem Adra. Udajne je to posledni misto, kde si jeden muze vlastni rukou opravit a zvelebit lod po vyzvednuti na breh, a to bez jakychkoliv restrikci. Navic jsou mistni oficialove dost benevolentni, co se pristavnich poplatku tyce. I kdyz existuji, daji se ukecat i do NULY! V listopadu dovrsim druhy rok myho stani tady. Skoro rok jsem stal na brehu a opravoval a rekonstruoval a s elektrikou a socialkou me brali okolo 6 eur za den. Vytah stoji oko lo 100. Moc se tu nekrade a za chvili se seznamite s celou namornickou obci skladajici se z asi 40ti malych a strednich (20-30metru) rybarskych barek, jedne mariny pro mistni slechtu, co ma okolo 20ti starych jachet a 30ti clunu na pytlacku (nove cleny ani navstevy nepripousti - uzavrena spolecnost) a zhruba 5ti anglickych plachetnic a jednoho Cecha o 7,40ti. Jsem navazan 7my v rade rybarskych lodi, takze denne budu platit asi 5 centu evropskych, jenze to ukecam na NULU.
Jinak je pristav dobre chranen proti jakemukoliv vlnobiti, el. a vodni pripojky kazdych 20 metru. Jste prakticky v centru 25.000 mestecka s nejblizsim suprem 5 min. chuze. Mestska knihovna zdarma s dobrou a obmenujici se zasobou DVDs a okolo hafo skleniku paprik, melounu, okurek, cuket a lilku. More na rybareni je ale polomrtvy.
Vyuzijte prilezitosti tohohle pristavu rychle, protoze se rekonstrujuje a brzo budou z lidi zdimat penize.

Kdybyste se sem preci nekdo vypravil, rad vas privitam s otevrenou naruci. Vzkaz o pripluti - jestli se nepriblizim driv sam (jako ze mi novepripluvsi lod malokdy unikne), nechejte v jedinym pristavnim baru TEO'S.

Ahojda - Oliver. :P

Ahoj Olivere,
už máš vyhlédnutý nějaký záložní přístav, až Ti tuhle perlu zmodernizují :?:
Zdravím do městečka Adra, alffa :)
jim.bim
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: ned pro 22, 2019 5:35 pm
Reputace: 0

Re: Doporuceni jihospanelskeho pristavu ve stredomori.

Příspěvekod jim.bim » úte pro 31, 2019 10:50 pm

Ahoj, asi to špatně chápu. 6 éček za den mi vychází dost ranec na měsíc, na tož na rok. Cca 55 tis. našich drobných. To je cena za každou velmi slušnou marínu s veškerým servisem.
Marigold
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 94
Registrován: čtv led 15, 2015 1:00 am
Reputace: 13

Re: Doporuceni jihospanelskeho pristavu ve stredomori.

Příspěvekod Marigold » stř led 01, 2020 5:36 pm

jim.bim píše:Ahoj, asi to špatně chápu. 6 éček za den mi vychází dost ranec na měsíc, na tož na rok. Cca 55 tis. našich drobných. To je cena za každou velmi slušnou marínu s veškerým servisem.



Mohl bych pozadat o kontakt na mariny kde se plati mene nez zminenych 55k Kc/rok? Dekuji


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Doporuceni jihospanelskeho pristavu ve stredomori.

Příspěvekod lynx » stř led 01, 2020 6:51 pm

Pominu fakt, že jim.bim reguje na příspěvek starý 11 let.

Ale taky bych rád znal pár marín ve Středomoří, kde za roční stání včetně elektřiny, vody, wifi a použitelných sprch a záchodů zaplatím 55 tisíc korun nebo méně. Mám tři podmínky:
1) Nejde o maríny v takových zemích, jako je Libye, Egypt, Alžírsko a podobně. Tedy za přípustné považuji Španělsko, Francii, Itálii, Slovinsko, Chorvatsko, Řecko, Turecko, Kypr a Izrael. Možná Albánii.
2) Jde opravdu o maríny, nikoli o městské přístavy, které nejsou nijak zabezpečené = nejsou hlídané nebo oplocené.
3) Nebavíme se o člunu velikosti čtyř až pěti metrů, ale o lodi třeba kolem deseti metrů délky.

Předem vřele děkuji za konkrétní doporučení.
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Re: Doporuceni jihospanelskeho pristavu ve stredomori.

Příspěvekod err_ » čtv led 02, 2020 9:24 am

Ja se nestacim divit tem cenam. Ve smyslu, jak je to drahe a to jeste povazujete 55tis. za 10m lod jako prijatelnou cenu. Tim se par veci vysvetluje.
jim.bim
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: ned pro 22, 2019 5:35 pm
Reputace: 0

Re: Doporuceni jihospanelskeho pristavu ve stredomori.

Příspěvekod jim.bim » úte led 07, 2020 7:01 pm

Nevím to z praxe. Třeba si řeknou jiné peníze než mají v nabídkách. Hledám už několik dnů dlouhé desítky hodin na internetu a u cca 60ti % mají dohledatelné ceny za měsíc i rok. Ano jsou i za 55tis. a víc. Ale to jsou vyhlášená letoviska. Nacházím celkem běžně mezi 40ti a 50ti tisíci. Bez problému reagují na emailový dotaz a doplňují nabízené služby. Stále mluvím o plachetnici cca 9 m. Proto jsem se podivil nad cenou za marínu o které píšete, že je malá, zastrčená a nějak tak ještě "původní". Tedy postarší.
Nemluvím o Holandsku (pro err) Tam je to úplně jiné. S plným servisem mi nabízí celorok za 1100E několik moc krásných marín. A to jsem cizák bez osobního jednání. To by bylo ještě lepší. Ale to až se rozhodnu pevně pro určitou lokalitu. Stále mluvím o plachetnici cca 9 m.
Vím, že to byl starý příspěvek, ale bylo se mnou onehdy zle, že zakládám nové fórum když jsou zde stará fóra k tématu. Tolik na vysvětlenou.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Re: Doporuceni jihospanelskeho pristavu ve stredomori.

Příspěvekod lynx » stř led 08, 2020 9:57 am

jim.bim píše:Nacházím celkem běžně mezi 40ti a 50ti tisíci. Bez problému reagují na emailový dotaz a doplňují nabízené služby. Stále mluvím o plachetnici cca 9 m.

Fajn, tak, prosím, vlož několik odkazů, když je nacházíš běžně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host