plavební nehoda na řece Moravě

Kdo kde koho potkal, kam kdo pluje. Kdo se dlouho nehlásí.
Nehody a úspěchy, i neověřené.
ŽÁDOSTI O POMOC.
POZOR ! Tato sekce není vhodná pro žerty !!!

Moderátoři: Pepa, david, vilma

jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

plavební nehoda na řece Moravě

Příspěvekod jsekera » sob črc 06, 2013 11:11 am

Ahoj,
Jen tak pro info včera se opět někdo pokusil překonat jez u kunovského lesa ne přes komoru,
jako všichni ;) , ale přímo přes jez, jel jsem s děckama na malou projížďku a když jsme
se přiblížili ke komoře, tož vidím všude hasiče, a rozpáraný dřevěný motorák, napíchnutý na stavidle, nešlo to ani tam, ani zpátky, celé se to naštěstí obešlo bez zranění, posádka vytažena na laně na lávku nad jezem a poté hrázný spustil nadržení dolů, a loď byla (po předchozím
"vycpání" barely) stažena na vlně za lano pod jez a následně přitažena ke břehu.
Loď to byla dřevěná olamin., s vestavěným motorem z oktávky, prej diesel, to jsem nějak
nezkoumal, každopádně ofiko verze od posádky byla, že se přiblížili k jezu (to už teda tak jako tak museli za zákazovou značku) a prý je vzal proud a nestačil jim motor, aby je vytáhl z blízkosti
jezu. celé mi to přijde přitažene za vlasy, motor 45kW by musel stačit i na mnohem větší a těžší loď, spíš mi to příjde jako kombinace několika faktorů: 1. nebezpečné přibližování se k jezu
2.půjčená loď ?(to nevím, ale předpokládám, že majiteli by se to snad nestalo od vidění ho znám a neviděl jsem ho se tam motat)
3. mám pocit, že ta loď NEMÁ zpátečku! 4. a poslední, ne však významem - panika,
špatné reakce ve stresové situaci. Alkohol zde roli nehrál.
tož tak.
fotku jakousi mám, časem dodám.
sek

fotka:
Obrázek

Zpět na