Dobré skluzy a jeřáby v Chorvatsku

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Fif
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 31, 2006 2:51 pm
Reputace: 0
Bydliště: Třebíč

Dobré skluzy a jeřáby v Chorvatsku

Příspěvekod Fif » čtv úno 02, 2006 11:19 am

Hledám dobrý skluz nebo jeřáb v Chorvatsku. Letos jedu poprvé se svou lodí na Jadran. Máté nekdo oblíbený vjezd do vody?
Zajímá mě vše: Kontaktní osoba na daném místě, cena, možnosti parkování a kotvení atd.

Děkuji za pomoc. Fif
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv úno 02, 2006 11:46 am

Tak tohle hledám už 2 roky a nic pořádného. Výborný skluz byl u Vodic, ale udělali z něj dráhu pro hodně velký jeřáb a loni bral 50,-EUR za 1 operaci. Další je až v Omiši, ale tam není kde pořádně stát. Mrkni na fotky v galerii z mojí loňské plavby http://www.yachting.unas.cz/Galerie/gal ... plavba2005
Pro letošek taky ještě nemám nic vybráno a ACI maríny jsou drahé (100,-EUR za operaci :x )
V jakém termínu a s jakou lodí jedeš?
Naposledy upravil(a) Libor dne pon zář 01, 2008 9:09 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fif
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 31, 2006 2:51 pm
Reputace: 0
Bydliště: Třebíč

Příspěvekod Fif » čtv úno 02, 2006 12:16 pm

Jedu na dva týdny o prázdninách. Moje loď je SPARK - micro 550 od Skrzata. Přesný termín ještě nemám.

Nějakej skluz do léta snad najdem.

čau Fif
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv úno 02, 2006 1:08 pm

Na lodi tvé velikosti musíš dávat velkýho majzla na počasí. Mám o metr víc a občas to moc sranda nebyla (ne že by šlo o život :) ).
My jedem někdy začátkem srpna (kvůli poplatkům za plavbu), tak to pak upřesni. Můžem jet spolu. Psal jsem o tom v tématu spoluplavba.
V nejhorším případě zaplatíme za jeřáb. Do léta něco najít není mnoho času. V roce 2004 jsem hledal dost dlouho, než jsem dostal tip. To jsou informace vysoce ceněné a mnoho lidí se o ně nepodělí. Naštestí znám ještě jednoho nadšence z východní Čech (jezdí shodou okolností úplně stejnou loď jako já - Corveette 650) a ten taky hledá.
Znám ještě jeden malinký obecní skluz za pár Kun v Punatu (nutno připočíst ještě mýtné za most na ostrov Krk), ale je dost na severu a letos plánuji okolí Kornatů.
Nejhorší je ale sehnat parkování pro auto a vlek. I v marínách si to nechají dobře zaplatit a výhodu mají ti, co si udělali známé z dob pobytů na pobřeží.
Pokud by někdo věděl kde spustit loď a nechat auto s vlekem, jsem ochoten za takovou infomaci se patřičně revanšovat.
Naposledy upravil(a) Libor dne pon zář 01, 2008 9:11 pm, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Dobré skluzy a jeřáby v Chorvatsku

Příspěvekod Denis » čtv úno 02, 2006 5:26 pm

Skú?ali ste marinu Solaris pri ?ibeniku? Je tam 5t ?eriav a v kempe v Solarise by snaď i?lo necha? auto s privesom, ten poplatok nie je velký. Teda nie tak velký ako v marinach.
Za Biogradom na moru /pod Zadarom/ je dedinka Drage, za ňou smerom na juh je na pravej strane kemp Romantika a e?te dva, ale neviem ako sa volajú, ale sú na tej istej odbočke. Tieto dva kempy nie sú pri mory a aj v največ?ej sezone mali poloprázdno. Tam sa dá auto odlo?i? istotne. V Drage je tie? dedinský ?eriav, ale neviem nosnos?. Keby i?iel niekto na jar na čarter okolo, mohol by to prezisti?.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv úno 02, 2006 8:34 pm

Tam (Solaris) jsem byl v roce 2004 na jednu noc, doplnit vodu atd. Někde mám jejich prospekt a ceník (mají myslím i web). Zrovna levné to nebylo, ale je pravda, ?e je to asi nejlevněj?í marína na Jadranu. Kolik stojí ten jeřáb teď nevím, ale v Chorvatsku jsou také obecní nebo dru?stevní (dnes asi privatizované) a sportovní malé přístavy s částečnou infrastrukturou. Tam se dá v?e pořídit za pakatel (a pivo). Mě stálo spu?tění a vyta?ení lodě v r. 2004 celkem 100 kun, nějaké piva a láhev vína. Loni ve sport. klubu podobně. A stání přívěsu cca 20,-EUR na 14 dní. O autě se rad?i nebudu zmiňovat - to bylo dra??í. Ale je to problém něco podobného najít v místě kde chci letos plout.
A u? jsem část na?el (ceník maríny "se připravuje"):
Solaris
*** tel: (022)364 000
364 450

Sezóna 15.3. - 31.10.

Ceny v Eur
Osoba 2,80 - 4,40
Dítě 0,00 - 3,10
Místo pro:
auto + stan 5,40 - 7,20
auto + obytný přívěs 5,50 - 7,80
obytný vůz 5,40 - 7,20
Naposledy upravil(a) Libor dne čtv srp 31, 2006 6:47 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré skluzy a jeřáby v Chorvatsku

Příspěvekod Libor » čtv úno 02, 2006 9:39 pm

Denis píše:Skú?ali ste marinu Solaris pri ?ibeniku? Je tam 5t ?eriav a v kempe v Solarise by snaď i?lo necha? auto s privesom, ten poplatok nie je velký. Teda nie tak velký ako v marinach.
Za Biogradom na moru /pod Zadarom/ je dedinka Drage, za ňou smerom na juh je na pravej strane kemp Romantika a e?te dva, ale neviem ako sa volajú, ale sú na tej istej odbočke. Tieto dva kempy nie sú pri mory a aj v največ?ej sezone mali poloprázdno. Tam sa dá auto odlo?i? istotne. V Drage je tie? dedinský ?eriav, ale neviem nosnos?. Keby i?iel niekto na jar na čarter okolo, mohol by to prezisti?.


Denisy mám dobrou mapu, ale ani jeden kemp co pí?e? tam není. A? dál na jihu u Pirovace. Zkus to popsat více. Zajímá nás nejen jeřáb, ale i skluz do vody (je levněj?í :D ). Jinak by to bylo přímo ideální výchozí místo pro poznávání Kornat.
Naposledy upravil(a) Libor dne pon zář 01, 2008 9:12 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Dobré skluzy a jeřáby v Chorvatsku

Příspěvekod Denis » čtv úno 02, 2006 11:24 pm

Zadar, Biograd, Pako?tane, Drage, asi 1 km za Drage je na pravej strane malá tabulka s názvom kempu a pra?ná cesta stra?nej kvality, dos? úzka, ale chodia tade s karavanmy, tak?e prejs? sa dá. Na mori je oproti ostrov Vrgada a Vela Arta. Na najnov?ej mape freytag a berndt je ten kemp u? zakreslený. V zálive sa dá kotvi? a je tam malé prístavisko pre člny z Drage. Sklzy do vody si nepametám, nevenoval som tomu vtedy pozornos?.
Minulý rok som bol v Greba?tici, čas? Banovaci, je to pod ?ibenikom, sú tam malé kempy vo dvoroch, je to taká echt dedina. Breh je pozvolný a ?trkovitý a ludia, alebo obec to tam majú upravené na vjazd do mora, ale nemam skúsenosti a neviem posúdi? či je to únosné na 1600 kg, ale skorej áno ako nie, lebo som tam videl dos? velké motoráky. Sú tam dve móla, kotvenie zadarmo, samozrejme ?e sú plné, ale dá sa tam vtlači?. Jedno je pred pizeriou, majitel Radko Banovac, pizza 35 kuna, mluví česko-slovensky, nemecky, francúzky, anglicky, taliansky a asi aj swahilsky. Je ochotný a ústretový, poradí. Auto by sa dalo necha? aj pred nejakým minikempom na ceste za nejaký bak?i?. Alebo v domoch čo sú ďalej od mora, v?etci prenajímajú apartmány a niektorý majú obrie záhrady.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Čri?njeva

Příspěvekod Libor » čtv srp 31, 2006 7:12 pm

Nakonec to dopadlo jinak a pár týdnů před odjezdem jsem dostal skvělý tip o který se nezištně podělím (pozdravujte Borise!):
Obec Črišnjeva leží hned vedle mostu na ostrov Krk (dalo by se skoro říci hned pod ním). Je to malý přístav (kdysi odsud jezdili trajekty na Krk) s jeřábem (myslím 5 T). Ve všech záležitostech je třeba se obrátit na Borise, který úřaduje téměř kdykoliv na požádání i mimo oficiální úřední hodiny.
Kontak:
Boris Polič
mobil +385 98 962 4605
domů +385 51 286 200

Ceny za jeřáb - 1 operace:
5m - 200kn
6m - 250kn
nad 6m - 300kn

Zimování 0,60kn/m/den

Parkování: po dohodě kulatní nabídka přímo od Borise 2,25Eur/den (běžná cena auto 1 Euro/den a vlek 2 Eura/den)

Přesně něco takového potřebuji najít pro příští rok (2007) v oblasti od Zadaru po Šibenik (případně i cokoliv na Pagu). Kdo má jakoukoliv podobnou informaci, podělte se prosím.
Naposledy upravil(a) Libor dne ned lis 19, 2006 4:58 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Příspěvekod Ferdinand » pát zář 01, 2006 10:59 am

Samozřejmě , že ne všechny lodě, ale ty menší se dají spustit na vodu skoro v každém kempu. Na hranicích občas rozdávají zdarma seznam kempů v Chorvatsku a tam je rozepsáno , kde je skluz do vody, nebo jeřáb, nebo taky nic. No a v tom kempu lze samozřejmě nechat i auto s vlečmenem. Konkrétně kemp Turist ve Vrsaru, tam jsem několik vleků na lodě zaparkovaných viděl a nevím proč by to nešlo i jinde. Otázkou je samo cena za parking.
Uživatelský avatar
married
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 20
Registrován: sob lis 11, 2006 1:00 am
Reputace: 0

Re: Dobré skluzy a jeřáby v Chorvatsku

Příspěvekod married » sob lis 18, 2006 9:23 pm

Fif píše:Hledám dobrý skluz nebo jeřáb v Chorvatsku. Letos jedu poprvé se svou lodí na Jadran. Máté nekdo oblíbený vjezd do vody?
Zajímá mě v?e: Kontaktní osoba na daném místě, cena, mo?nosti parkování a kotvení atd.

Děkuji za pomoc. Fif



Pánové, parádní betonový skluz je ve vesnici Ražanj. Je to přímo neproti
výjedu z Mariny Frapa v Rogoznicí. Je cca 3,5m široký a je u něho i manipulační plocha. Je zadarmo. Pozor ale na příjezdovou cestu je úzká a klikatá !!! Já tam jezdím se 7m Baylinerem a na dvou místech mám hoňku
se vytočit. Doporučuji u odbočky na Ražanj nechat loď na parkovišti (přímo u odbočky) a projet si to. Pak už je to na Vás.

Hezké dny na vodě.
Luděk
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré skluzy a jeřáby v Chorvatsku

Příspěvekod Libor » sob lis 18, 2006 11:33 pm

married píše:
Pánové, parádní betonový skluz je ve vesnici Ražanj. Je to přímo neproti
výjedu z Mariny Frapa v Rogoznicí. Je cca 3,5m široký a je u něho i manipulační plocha. Je zadarmo. Pozor ale na příjezdovou cestu je úzká a klikatá !!! Já tam jezdím se 7m Baylinerem a na dvou místech mám hoňku
se vytočit. Doporučuji u odbočky na Ražanj nechat loď na parkovišti (přímo u odbočky) a projet si to. Pak už je to na Vás.

Hezké dny na vodě.
Luděk

Dobrá zpráva. Ale ještě jak je to s autem? To někdy je docela problém kam s ním. A taky odstavený vlek.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř dub 18, 2007 7:44 am

married píše:
Pánové, parádní betonový skluz je ve vesnici Ražanj. Je to přímo neproti
výjedu z Mariny Frapa v Rogoznicí. Je cca 3,5m široký a je u něho i manipulační plocha. Je zadarmo. Pozor ale na příjezdovou cestu je úzká a klikatá !!! Já tam jezdím se 7m Baylinerem a na dvou místech mám hoňku
se vytočit. Doporučuji u odbočky na Ražanj nechat loď na parkovišti (přímo u odbočky) a projet si to. Pak už je to na Vás.

Hezké dny na vodě.
Luděk

A jeřáb jsi tam neviděl? Nebo poblíž? Je to lepší než skluz. Dík
Uživatelský avatar
Dudo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 28
Registrován: čtv srp 02, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

omis

Příspěvekod Dudo » úte srp 07, 2007 11:30 am

omis je dost dobre miesto...aj ked trosku problem s parkovanim. Nájazd je na prvej svetelnej krizovatke smerom na makarsu hned za mostom doprava a asi po 300 metroch. Je tam aj naviják a da sa dohodnut za par euro... uznavane platidlo je aj Plzen.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte srp 07, 2007 4:50 pm

V Omiši jsem byl v roce 2005. Myslíš ten skluz v tom malém sportovním klubu? Tam to bylo za peníze včetně zaparkování vleku, auta ne. Nebo kde přesně je místo co popisuješ? Zajímá mě hlavně jeřáb, domácích klubů, rybářů atd. Ne ofic. maríny (tam jeřáb chtějí moc).
Uživatelský avatar
Dudo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 28
Registrován: čtv srp 02, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

omis

Příspěvekod Dudo » čtv srp 09, 2007 11:05 am

ano presne ten v klube, ja som sa dohodol aj za par piv. ci je tam zeriav to neviem ale urcitem tam niekde bude....zistim a dam vediet. idem tam za par dni.....teda aspon dufam.......
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv srp 23, 2007 8:16 pm

Venca píše:...Do moře s vlekem nezajíždím, raději použiji jeřáb ... :)

Můžeš dát konkrétní typy na jeřáb - uzkoprofilové zboží. To mě zajímá každý rok. Pro sezónu 2008 potřebuji severní Dalmácii ...něco poblíž Kornat.
Klidně sem a já to šoupnu do topicu co se tím zabývá.
Uživatelský avatar
Venca
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 42
Registrován: ned dub 22, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Venca » čtv srp 23, 2007 9:42 pm

Tisno (část města na pevnině) malý jeřáb, za člun do 4,5 m chtěl 125 hranostajů, jezdí tam k němu hodně motoráků z Rakouska a Itálie, má tam i servis. Jinak na této straně Tisna jsou i dva slušný sjezdy.První je ještě na městském nábřeží cca 150 m od zvedacího mostu. Další tak 500 m od mostu a za ním cca 100 m je ten jeřáb. Zvedá motoráky tak to tam asi nějaká ta tuna bude. jinak v přístavech Murter a Betina je velký jeřáb, Jezera má do asi do 10 tun. :)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv srp 23, 2007 11:50 pm

Žeriav pri móle stál pre plachetnicu 6-7m 200 KN a parkovanie auta 300 KN na celú sezónu. Jednodenné stánie pri móle s múringom za 15 KN za meter. Na Kornaty je to kúsok.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát srp 24, 2007 8:47 am

Denis píše:Žeriav pri móle stál pre plachetnicu 6-7m 200 KN a parkovanie auta 300 KN na celú sezónu. Jednodenné stánie pri móle s múringom za 15 KN za meter. Na Kornaty je to kúsok.

Mohl by jsi více upřesnit o kterém jeřábu píšeš? A to parkování? V Omiši, pokud vím neměli žádné místo na parkování a jeřáb jsem tam v roce 2005 žádný neviděl
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát srp 24, 2007 9:31 am

Venca píše:Tisno (část města na pevnině) malý jeřáb, za člun do 4,5 m chtěl 125 hranostajů, jezdí tam k němu hodně motoráků z Rakouska a Itálie, má tam i servis. Jinak na této straně Tisna jsou i dva slušný sjezdy.První je ještě na městském nábřeží cca 150 m od zvedacího mostu. Další tak 500 m od mostu a za ním cca 100 m je ten jeřáb. Zvedá motoráky tak to tam asi nějaká ta tuna bude. jinak v přístavech Murter a Betina je velký jeřáb, Jezera má do asi do 10 tun. :)


Jak je to s parkováním?
Kde necháváš auto a zejména vlek?
Uživatelský avatar
Venca
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 42
Registrován: ned dub 22, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Venca » pát srp 24, 2007 3:03 pm

Bohužel parkování na volno jsem nezjišťoval, já jsem měl parkování auta i s vlekem v ceně pronájmu apartmánu. Vlek jsem měl kousek před místem kde jsem vyvazoval loď a auto také. Žádný plot, jenom v pneumatice zabetonovaný kůl a řetízek. Viděl jsem na to z terasy. Hned na začátku Tisna ještě na pevnině je zátoka kde je hodně vleků a podél parkují auta, ale je možné to asi zjistit. Murter, Betina a Jazera jsou ACI tak tam asi bude něco na stání za peníze. Místa pro lodě a parkování vleků a aut tam má zajištěné Česká lodní doprava - charter s.r.o. já jsem si to zajistil přes ně i s ubytováním. :)
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pát srp 24, 2007 3:16 pm

Jedina ACI je Jezera.Betina a Hramina Aci nejsou.V Tisně si chytněte flek u městského mola,je zadara a dá se u něj parkovat i autem.Jinak se tam dá vyvázat i k bóji...Pokud Vás někdo nevyhodí....Ale já se vyhodit nedal.A kamasovi u městského mola v Tisně stála 11m plachetnice měsíc a bez potíží. :good:.Most se zvedá dvakrát za den.Ráno v 9.00 a večer v 17.00.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát srp 24, 2007 5:02 pm

Denis píše:Žeriav pri móle stál pre plachetnicu 6-7m 200 KN a parkovanie auta 300 KN na celú sezónu. Jednodenné stánie pri móle s múringom za 15 KN za meter. Na Kornaty je to kúsok.

Libore, musel som ťa trochu ponapínať :) , je to v Pakoštane. Asi 100m odtial je kemp s perfektnými sociálkami. Zdá sa mi to tam ideálne. Ja som vyplával zo Zablače, to je dedina vedla Solarisu, z miestneho rybárskeho prístavu. Je tam velké parkovisko pre minimálne stovku aut. Stálo tam asi 10 vlekov a neplatilo sa. Dalo by sa to skombinovať s žeriavom v Solarise. Tiež dobrý žeriav bol v Drage, ale nebola tam obsluha, tak neviem cenu. V mestečku by sa dali nájsť miesta na parkovanie s vlekom buď zadarmo, alebo za pár korún. Ale Pakoštane sa mi zdá lepšie.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon zář 01, 2008 9:53 pm

Tak mám nové informace.

Na doporučení zde diskutujících jsem letos použil jeřáb v Pakoštane. Než jsme se pro něj rozhodli (jeli jsme celou cestu i plavbu 2 lodě), objel jsem autem ještě Grage a Tisno.

Vezmu to od konce:
  • Tisno - jeřáb tam opravdu je, ale zdá se mi malý. Myslím že majitel (má dílnu/servis/kancelář hned naproti) říkal, že prý unese 3 T. Ale je velice nízký, hodí se především pro menší čluny, viz foto:
    Obrázek
    Cena za loď 6,5 -> 270 Kn. Parkování placené není. Kdekoliv najdete místo. Místo v sezóně bylo až před Tisnem - zdarma. Stálo tam plno vleků z různých zemí. Auta jsem tam neviděl.
  • Drage - lodní jeřáb, solidní nosnost, ale drahé parkování. Majitel má pension s malou restaurací (asi jen pro ubytované) hned naproti molu.
    Cena za jeřáb 300Kn (hlásil jsem 6,5m) a parking: opravdu udělal cenu: 4,-EUR/den auto a 4,-EUR/den vlek. No to jsem nemohl "nevzít". :D
  • Pakoštane - asi nejlepší místo na vyplutí v oblasti severní Dalmácie (malebné městečko, spousta atrakcí pro děti i dospělé, čilý noční ruch, pláže). Cena za jeřáb oficiálně 300Kn (asi na Jadranu mají všude jednotný ceník :D ), za několik plechovek piva cena dohodou 250Kn. Kontakt (ale není potřeba, protože Dado je u jeřábu každý den a je ochoten jeřábovat témeř kdykoliv) 00385/98/171 44 31.
    Obrázek

    Nejlepší dopadl také parking. Nejprve jsem na radu D. vyhledal Němce z kempu na okraji města. "Udělal" cenu: za auto a vlek 5,-EUR/den, jeho lidi prý platí tak, normální taxa je prý ale 10,-EUR/den. :(
    Další tip, byli v Pakoštane lidé z Čech co jsi půjčili loď / plachetnici od člověka z ostravska (kontakt mám), který ji zde už léta provozuje. Oni měli / jen parkovali auto, na ulici kde našli místo. Po 14 dnech ale měli vypuštěné pneu... :hmm:
    Našli však parkování u jednoho dědy ve dvoře, bohužel se nám ho nepodařilo zastihnout.
    Nakonec se na nás usmálo štěstí (2 auta a 2 vleky nedáte každému na dvorek). Obešli jsme okolí a vytipovali vhodné místo. Podařilo se i domluvit s "domácími" parking za super cenu. Po 17 dnech na vodě jsme našli vše v naprostém pořádku.
    Poznámka: kousek před jeřábem je i velice solidní skluz do vody pro gumové a menší čluny. Poplatek 50,-Kn za jednu operaci.


Stačí se tedy trochu dívat kolem sebe a zkusit to u domácích. Vždy je to levnější než na ofiko parkovištích.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti