Dobré konoby, restaurace, hospůdky

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Dobré konoby, restaurace, hospůdky

Příspěvekod Libor » pát říj 20, 2006 2:20 pm

Rád bych znal názor ostatních, kde se jim líbilo.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát říj 20, 2006 6:17 pm

Já těch hospůdek zase tak moc neznám. Tak v podstatě vyjmenuji všechny, s kterýma mám zkušenost.
Kaprije, zátoka Mala Nozdra - dobré posezení na skále přímo nad lodí, vyvázanou na muring zdarma. Zatím bez el. a vody. Výborná kuchyně, příjemná domácí obsluha. Od čerstvých plodů moře, po smažený řízek.
Lastovo, zátoka Zaklopatica - posezení v rybárně, na kryté terase na patře, nad lodí. Vyvázání na muring zdarma, k dispozici el. a voda. Posádka dostane na stůl večeři asi o šesti chodech, zvláštní znamení - z terasy je krásný pohled na západ slunce.
Šolta, zátoka Maslinica - Placené vyvázání u městského mola na muring, el. a voda k dispozici. Posezení v hospůdce naproti přes zátoku pěkné i když postrádá romantiku předchozích dvou. Jak prostředí, tak menu dobré, ale hodně poznamenané a přizpůsobené běžnému turismu.
Murter, zátoka Vucigrade - Kotvení na bójce zdarma (nevím, jestli vždy). Posezení na kryté terase v hospůdce na břehu. Pěkný výhled na zátoku. Opět výborné prostředí i menu, celkem profesionální obsluha i stolování. Opět značně poznamenané běžným pobřežním turismem.
Tomuto tématu jsem velmi rád. Předokládám, že se dovím o více klasických rybárnách s ušmudlaným majitelem, nabízejícím to, co on nebo jeho rodina ulovili. A ještě mě můžete vysvětlit, co to je přesně "konoba" :D :oops:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát říj 20, 2006 7:01 pm

Teraz sa ukáže, kto chodí po krčmách.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát říj 20, 2006 7:19 pm

Jako bych to slyšel, byl u tohoto imaginárního rozhovoru a nahlas jsem se rozesmál :D :D :D :D
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát říj 20, 2006 7:54 pm

Konoba je krčma a jedinú skutočnú konobu čo som v chorvátsku videl a navštívil je u Jozefi v Primoštene. Je to v podstate vinný sklípek, popíja sa crno vino medzi sudmi, sedí sa na laviciach a nad hlavou ti visia pršuty a slanina. Víno stálo liter za 18 kuna, nalieva stará pani Jozefa, peniaze hádže do krabice. Víno má z vlastných vinohradov. A vlny sú tam vždy večšie ako boli na mori a vietor tam tiež fúka silnejšie.
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Tribujn

Příspěvekod Frantisek » sob říj 21, 2006 1:19 am

Tribujn, hned vedla mariny, na mole, pizzeria 2m od lode, samozrejme varia aj ine jedla.
Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Příspěvekod Irena » sob říj 21, 2006 7:27 pm

Brač - zátoka Lučica.Lod na bójce,majitel vybere peníze,odveze odpadky,nabídne ranní donášku čerstvého pečiva a novin(v chorvatštině ,němčině a angličtině) a nabídne taxi do svého domku(pro ty komu se nechce sundávat dinghy).V létě je zahrada plná různorodých stolků a židlí,ted v říjnu měl návštěvy usazené na terase-byli jsme tam jen my,angličani a pár francouzů.Nabídka - předkrm - grilovaná zelenina a pečené brambory,hlavní jídlo - vyberete si z tácu rybu podle druhu a velikosti a tu pak před Vámi připraví ve venkovní kuchyni,salátek,pečivo,zákusek - palačinky s čokoládou.Samozřejmě výborné víno.Nebylo to levné,ale rozhodně to mělo atmosféru,z terasy výhled na zátoku a kolem fotografie majitele z mládí apod.
Jo a hospoda v Primoštenu výše popisovaná - češi už jí říkají U BABY,přesto,že z jejího vína bolí hlava ,vždy ,když jsme v Primoštenu ,tak na skleničku zajdem :lol:
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » ned říj 22, 2006 9:13 pm

Brački-kanal, tedy severní část Brače, která je velmi málo navštěvovaná, zátoka Luka /proti obci Pisak na pobřeží/ na západním konci zátoky restaurace Pipo. Když jsem tam byl poprvé, tak jsem si připadal jako na plagátě nebo v kalendáři.Restarace jen pro jachtaře. Než doplujete k bojce /je jich asi 8, čeká u ni majitel aby vás osobně uvázal. prvda je že kasíruje, ale 8 eur je přijatelných. před restaurací betonové molo /voda/ a asi 4 můringy-tam však stojí většinou velké motoráky. Ale není problém si ráno dotankovat vodu /je v ceně bojky. Z druhé strany restaurace krásné kotviště. K dispozici wc a sprcha.Pláž před restaurací z navoženého jemného písku, pod palmou lehátka, pro děti hřiště, prolejzačky a skluzavka do vody. vybójkované koupaliště, celá restaurace je vlastně na terase,pergola zarostlá vínem, zahradní kuchyň, okolo záhony s rajčaty paprika víno atd. Před terasou bazén s rybami, můžete si ukázat kterou chcete udělat. kvalita sudových vím nadprůměrná ceny průměrné, Místo a služby fantstické. Dokonce tam berou ryby na udici - na tomto místě lze vydržet celý den.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon říj 23, 2006 7:41 am

To zní Pepo velmi dobře. Hned jsem se díval do MapSourcu kde to je, ale nic jednoznačného, kde by to mělo být jsem nenašel. Můžeš upřesnit? Třeba i souřadnice?
Já tam v té oblasti mám zkušenost v Brele a naproti na Brači zátoka Povlja.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » pon říj 23, 2006 10:02 pm

to:Baharis. Ahoj. Upřesnění k té konobě. Z Brely naber kurz 256 stupńů a vrazíš přímo do terasy. Povlja je v téže zátoce o které mluvím, ale v jihovýchodní části, zatímco tato konoba úplně na konci západního /nejdelšího/ ramene zátoky. Musíš to tam znát, možná jsem to popsal nejasně. Moc doporučuji - všem. Liborovi jsem poslal pár fotek, třeba vymyslí jak je přiřadit-jsou v albu Pepa http://jachting.info/modules.php?name=coppermine&file=thumbnails&album=32
Obrázek
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon říj 23, 2006 10:49 pm

Ááá, už mám jasno. Já to špatně pochopil, hledal jsem to na pevnině.
Ale v Luce jsem nebyl. V květnu 2005 jsme tam mířili zespodu od Makarské, ale zdálo se nám tam z dálky plno. Tak jsme to otočili a zůstali na kotvě v té hluboké plítké zátoce, hned vedle Povlje. V Povlje byl velký stavební ruch, dělali tam nové mola. A voda, kterou jsme potřebovali, stejně neměli v provozu.
Příště se tam určitě podívám. :)
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » úte říj 24, 2006 12:13 pm

Hmmm, ta paměť. Dobrou konobu jsem našel kdesi v Primoštenu. Úplně obyč stará dřevěná bouda nalepená k baráku. Sedí se na lavicích. Všechno viditelně staré a opečovávané. Kuchyně výtečná. Víno také. Ale fakt si nevybavím cestu z přístavu. Budu tam muset zajet:-)

A jak jsem už zmiňoval, tak pokud chcete jen "zakalit", tak v Sali přímo na "starém" nábřeží je hospoda/bar s nechutně rychlou obsluhou (pozn. pro pány > se sympatico barmankou)
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte dub 24, 2007 9:22 pm

Jachtařská sezóna klepe na dveře, někteří ji už začali a toto téma nějak upadlo v zapomnění.
Zajímají mě lokality, zátoky, mola, rybárny, spíše na ostrovech, mimo turistické oblasti. Že by toho na Jadranu víc nebylo?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon čer 04, 2007 11:07 pm

Kdo nezná, našel jsem minulý týden dvě pěkné konoby.
Sv.Klement, zátoka Soline - Vyvázání na bóje konoby Paradiso, posezení na zastřešené terase, fantastický výhled na zátoku a okolí. Po lukulských hodech pro sedm lidí, včetně výborného chobotnicového salátu a vína jsme tam nechali asi 1700 lasiček. N43°09' 43,7''E16°21'44,2''
Hvar, zátoka Mrtinovik - Vyvázání na bóje, krásná rybářská konoba přímo na břehu pusté zátoky. Majitel podává ryby, které v zátoce pěstuje. Velmi hodní a příjemní lidé, ceny v porovnání s ostatními nejnižší. Rakija na přivítanou a loučení je v ceně. Vyšlo to asi 110 kun na osobu. N43°07'01,6''E17°05'55,5''
Uživatelský avatar
dumber
1. DONÁTOR
1. DONÁTOR
Příspěvky: 96
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dumber » stř čer 06, 2007 8:09 pm

Trogir - restauracia Kamerlengo, kusok od pevnosti. Vyborne varia, prijemna obsluha
Tucepi - ked vyjdete z mariny treba sa dat doprava, potom za kostolom dolava smerom hore. Trosku strmsi kopec, ale stoji za to. Privita vas restauracia v olivovom haji, vyborne jedlo a krasny vyhlad na zapad slnka. Nazov restauracie bol tusim Ranch
Uživatelský avatar
prezident
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 101
Registrován: čtv čer 07, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava

JEZERA

Příspěvekod prezident » pát čer 08, 2007 4:20 pm

Musim pozriet fotky ako sa volaju tie restiky v Jezera kde to este stale dycha podla mna uplnym kludom a pohostinnostou. Jedna je kusok od posty, treba prejst okolo celej mariny. Mily domaci a este milsie netere ma. teraz myslim okolo 15 - 16. Mile preto lebo zaspievali kamaratovi na meniny ked bolo Petra Happy birthday deaaaaar Peter .c))) a potom este Mozarta. Sanka ma mi pada doteraz ked si na to spomeniem alebo pustim video doma. Velmi dobra rakija domaceho aj vinko. Specialitka mega hlava tuniaka, na to ze to bolo chytene v HR vodach je 500 kg az az. To bol tiez slusny sok. Mal ju tam v 2003 aj minuly rok som ju videl zavesenu.

Druha je blizsie Zlatna skoljka, eee dobra kuchyna dobre vinko, bolava veeeeelmi bolava travarica, tolko bylin som este nevidel. Sice nas skipper (tymto zdravim Petra Janskeho a vdaka za vsetko) upozornoval a nepil ju, no ale no nedaj si. Tak to aj dopadlo. Bacha na nu, je velmi chutna ale poharik dva. My sme dali dole asi mensiu polku toho zavaraninoveho poharu :oops:

http://www.vision.sk/photos/displayimag ... =4&pos=305

AU AU AU Ale ludia perfektni a bozsky klud vzdy ked som tam bol.

Ahoj.
Uživatelský avatar
vlastenec
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod vlastenec » ned čer 10, 2007 10:41 pm

Dobrá konoba v zátoce Komiža na Visu přímo u ponorkového mola nejlepší přístup je na člunu zajet dovnitř konoby malou dírou v základech.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » ned čer 17, 2007 2:12 pm

Nějak se mě nedostává vědomostí. KDE v Komiži je prosím ponorkové molo??? Několikrát jsem tam byl a ničeho jsem si nevšimnul. Ani pilotbook o ničem takovém nemluví....
Uživatelský avatar
dumber
1. DONÁTOR
1. DONÁTOR
Příspěvky: 96
Registrován: úte čer 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Jih

Příspěvekod dumber » ned črc 01, 2007 7:06 pm

Polace (Mljet) - restaurace Ogigija - mooringy s elektrinou. Velice prijemna obsluha domaci pan dokonce nabizel kolo, kdybychom meli zajem. Skvele jidlo, cepovane pivo, grappa od kuce. Neni nutno ,aby sla cela posadka na veceri, staci kdyz se nekdo zastavi aspon na to pivo ( ja jsem vsak tem skvelym rybam neodolal, a zbytek posadky po case zopakoval to same ;)
Sapulnara (Mljet) - restaurace Kod Ante - stani na boji, domaci pan zabezpeci odvoz na lod, i z lodi. Prijemna obsluha, jedine co bych vytknul je to, ze zatoka je spatne chranena z more, takze se pak spatne spi. V noci jsem zachytil 4 lode, ktere museli prekotvit a rano mi cast posadky delala ekologii
Uživatelský avatar
skipper
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: ned črc 01, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod skipper » čtv črc 05, 2007 10:07 pm

Opat ( kornat ) - velice slušná restaurace, ale poněkud dražší. Pro hosty je tu několik mooringů bez el. a vody.

Obrázek
Shot at 2007-07-05
Uživatelský avatar
freep
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 26, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Opat-Kornat

Příspěvekod freep » úte črc 10, 2007 10:12 am

Opat – Kornat. Mohu souhlasit se Skipperem. Pěkná hospůdka, majitel nás přišel osobně přivítat a pomohl nás vyvázat, ale asi jsme měli „štěstí“ na obsluhu. Byla pomalá, ale hlavně přinesla polovinu objednaných věcí, asi byla přepracovaná :) , byli jsme tam až 9. října.
Dole je obrázek s molem.
Obrázek

Hospůdka s přístavem při odjezdu

Obrázek
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Šćedro, Lovišće

Příspěvekod Libor » čtv srp 16, 2007 3:33 pm

Zprostředkovaná zkušenost:
Dobrá restaurace / konoba v zátoce Lovišće na Šćedru.
Obrázek

Majitel Rato plyně mluví německy, velmi příjemný a ochotný.
Na druhou stranu od jiných bylo slyšet, že před sezónou a po sézoně měl několikrát říct, že pro pár lidí nebude zapalovat gril. :(
Kvalitní a velké porce (nejen ryby a maso), ceny z letošního července např.:
pivo 17 Kun
Calamari Busara 60 Kun + příloha
Rumsteak 70 Kun + příloha
Palačinky má vyhlášené...
Obrázek
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9328
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv srp 16, 2007 3:52 pm

Pepa píše:Brački-kanal, tedy severní část Brače, která je velmi málo navštěvovaná, zátoka Luka /proti obci Pisak na pobřeží/ na západním konci zátoky restaurace Pipo. Když jsem tam byl poprvé, tak jsem si připadal jako na plagátě nebo v kalendáři.Restarace jen pro jachtaře. Než doplujete k bojce /je jich asi 8, čeká u ni majitel aby vás osobně uvázal. prvda je že kasíruje, ale 8 eur je přijatelných. před restaurací betonové molo /voda/ a asi 4 můringy-tam však stojí většinou velké motoráky. Ale není problém si ráno dotankovat vodu /je v ceně bojky. Z druhé strany restaurace krásné kotviště. K dispozici wc a sprcha.Pláž před restaurací z navoženého jemného písku, pod palmou lehátka, pro děti hřiště, prolejzačky a skluzavka do vody. vybójkované koupaliště, celá restaurace je vlastně na terase,pergola zarostlá vínem, zahradní kuchyň, okolo záhony s rajčaty paprika víno atd. Před terasou bazén s rybami, můžete si ukázat kterou chcete udělat. kvalita sudových vím nadprůměrná ceny průměrné, Místo a služby fantstické. Dokonce tam berou ryby na udici - na tomto místě lze vydržet celý den.

Obrázek

Jen doplním Pepu o cenové relace z letošního května + info co se mi dostalo pod ruku i s fotkou.

zátoka "Luka" na Brači

Konoba Pipo má "pěkné" ceny, ale prvotřídní kvalita. Info, foto a ceny na Pipo
Bojka (10-11 m Yachta) 16,.-EUR
1 kg skopové maso na grilu, specialita domu za 300,-- Kun
1 kg ryby 1. jakosti za 320,-- Kun
1 kg mušle z vlastního chovu za 80,-- Kun

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Large
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 12, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Dunajská Lužná

Příspěvekod Large » pát srp 17, 2007 2:28 pm

Denis píše:Konoba je krčma a jedinú skutočnú konobu čo som v chorvátsku videl a navštívil je u Jozefi v Primoštene. Je to v podstate vinný sklípek, popíja sa crno vino medzi sudmi, sedí sa na laviciach a nad hlavou ti visia pršuty a slanina. Víno stálo liter za 18 kuna, nalieva stará pani Jozefa, peniaze hádže do krabice. Víno má z vlastných vinohradov. A vlny sú tam vždy večšie ako boli na mori a vietor tam tiež fúka silnejšie.


Nemam to overene, vraj to tam prerobili a konoba u Jozefi tam uz nie je, co by bola velka skoda. Ak ste tam niekto teraz bol, dajte vediet. Tie prsuty nad hlavou boli fakt uzasne.
Vyborne ryby su u Antonija v Rogoznici, (skuste carpaccio) pri rybarskom mole.
Uživatelský avatar
skipper
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 261
Registrován: ned črc 01, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod skipper » sob srp 18, 2007 10:24 pm

Žirje- V. Stupica - Kotvení na bójce zdarma. Posezení na kryté terase v hospůdce na břehu. Pěkný výhled na zátoku. Odvoz odpadků za 10 Kuna ??.

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti