Marína Punat

Popis zajímavých míst na Jadranu

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Marína Punat

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 11, 2005 3:05 pm

Hlavně nejezděte do mariny Punat na Krku! Je to tady velká fabrika na tahání peněz z lidí. Parkování auta 49 kun za den (dvojnásobek ne? v jiných marinách). V marině provoz aut jako na magistrále, s obytným autem se mně sna?ili vyhnat na pustý svah daleko od moře bez vody a přípojky proudu atd. V?echno chtěli zaplatit předem i kdy? nevím jak dlouho tu zůstanu. Pokud odjedu dřív, poplatky nevrací. Pokud chci platit a? při odjezdu, chtějí abych jim dal do zástavy doklady od lodi, tak?e bych prakticky nemohl vyplout bez rizika pokuty. S hosty jednají jako s potencionálními zloději. Okolí také nic moc a S Dalmácií nesrovnatelné.. V celé zátoce zavedli nesmyslné omezení rychlosti na 2 uzle a molo pro hosty je umístěno a? v nejvzdáleněj?ím konci. Tím se ka?dé vyplutí a připlutí prodlou?í nejméně o půl hodiny. Voda v zátoce je ?pinavá a v marině není ani ?ádný vstup do vody. Tak?e ka?dé zaplavání znamená hodinu prdlat krokem ven ze zátoky a zase zpět. Tak?e Punat poprvé a naposledy.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 11, 2005 3:07 pm

Punat je věc názoru mám tam loď ji? 3 rokem a je to nejbezpečněj?í marína v HR na počasí. Je pravda poplatky jsou pomálu o 100% vět?í. Moje kotvení 650euro/ 1měsíc ale na denním kotvení to není velký rozdíl.Hodinu ven nejede? tak 20 minut a omezení je tam na 4kn.To omezení je na místě při provozu motorové jachty 12M s motorama 2x320HP by při vy??í rychlosti vyskákaly Chorvatům u městského mola bárky na břech.
Co se týká sprch a sociálek a vybavenosti maríny tak je to jasná jednička.
Tam kam tě nasměrovaly s obytným autem to slou?í pro přípojné vleky lodí jako parkovi?tě.
Nikdy jsme tam neviděli nikoho přenocovat nebo být, je to jenom odstavná plocha.
Jinak s těmi penězi s tebou plně souhlasím je to nářez.
Je to tím ?e marína je státní není jako ostatní soukromé ACI a je zadlu?ená u Rakouských a Německých bank tak?e ceny v této maríně u? dlouho neurčují Chorvati Jinak na Rabu,Cresu a Pagu se zase v maríně nelíbí nám podotýkám maríně ne městech v?e je věc názoru ahoj Standa
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 11, 2005 3:08 pm

Tak to omezení na 4 uzle u? neplatí. Ptal jsem se na kapitanátu a potvrdili mi, ?e platí to co je na cedulích u vjezdu do zátoky, tedy 2 uzle. Při hloubce zátoky cca 1 NM opravdu trvá vyplutí půl hodiny. Na?těstí se to tady tak vá?ně nebere. Souhlasím s tím, ?e Rab nebo Cres nejsou ?ádná výhra. V?ude je Němců jako na.... Moje chyba. Měl jsem jet tak koncem května. Takhle je nemo?né najít volnou zátoku na vykoupání. V?ude nahé tlusté němky a nejméně 4-5 člunů. A\to je?tě nezačaly prázdniny. Zlatá ji?ní Dalmacie. Za ideální marinu pova?uju např. Vrbosku. Spousta krásných zátok je na Visu a okolních ostrovech. Kouzelná je Korčula atd... Neměl jsem být líný popojet dál na jih.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pát lis 11, 2005 3:09 pm

Je pravda zátoky vzhledem k počtu lodí v Punatské maríně jsou plné těch lodí tam je i více jedu v neděly a jsem zvědav ře?íme to ?e jezdíme směrem k Cresu a tam je lodí méně.
Ale i u Němců je znát ?e u? tak nejásají vyjedou z maríny s jejich korábama a kotví v první zátoce ono 1L za skoro 1Euro a loď spolkne 60L/ 1hodinu provozu tak brečí i oni.
Pak je pravda ?e zátoky jsou ob?ancované ale jsou to lodě z Punatu.Na ty 2. uzle se hned v pondělí kouknu a? budu proplouvat ven na moře.V květnu jsem tam byl ale zima dé?? a vlny nebylo o co stát ahoj Standa.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9325
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát lis 11, 2005 5:59 pm

Je to věc zájmu a účelu. Letos v říjnu jsem tam byl, a a? na cenu parkovného, to nemělo chybu. Přebrali jsme loď od firmy http://www.daranji-sailing.hr/ a jedním slovem paráda. Odjeli jsme na moře a vrátili se za týden. Více o plavbě napí?i na stránkách www.yachting.unas.cz ve zprávě o podzimní klubové plavbě RYT.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti