Stavba 1. Hartley 16 v ČR :-)

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

avalon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod avalon » stř lis 16, 2011 8:55 am

Gratulujem, sice neskoro, ale predsa. Az teraz som sa zobudil :-) Len ten kto zacne stavat lod a aj ju dokonci vie k comu vlastne gratulujem :) :) :) krasna praca a krasny vysledok
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » úte pro 06, 2011 12:03 pm

Teď už to není zas až tak stavba, jako spíš tuning ... nerezový rám na zadní zrcadlo pro "odložení" ráhna ... zavěšení "podkovy" ... podpěra stěžně při převozu.
Skříňky, aku + dobíjení a osvětlení v kajutě nechám až na jaro :whist:
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » úte pro 06, 2011 12:48 pm

Já to spuštění nějak přehlídnul!

Gratulace a uctivý hlubokosklon. Dotáhnout takovou věc do konce, to chce celého chlapa.
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » úte pro 06, 2011 1:17 pm

Díky Jardo.
Jó jak já říkám ... vojna ze mě udělala chlapa! Celý rok jsem 10 km od domova vařil pilotům kafe a psal jim počasí na tabuli :D
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » čtv bře 15, 2012 2:41 pm

Doplněny fotky do fotogalerie. Spouštění na vodu, křest, zajíždění motoru na Orlíku, ... zatím bez plachet.
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pon čer 18, 2012 9:27 am

Po víkendu na Lipně ... příjemná plavba na plachty do rychlosti 7 km/h ... od 8 km/h již ficcusové tuhne úsměv a jedna malá ficcusová poskakuje po palubě a skanduje NAKLOŇ TO VÍC, NAKLOŇ TO VÍC, NAKLOŇ TO VÍC, ... budu muset testovat náklony ve větším větru bez ženských ... spálená záda ... "celotrubkové" zábradlí na přední palubě je super ... spací/protisluneční zakrytí kokpitu plachtou přes ráhno na laminátových tyčích funguje, ale ještě musíme došít odepínací boky ... při nedělním vytahování z vody jsem se zahrabal v písku ... dobří lidé s velkými 4x4 existují.

Už se těším na příští víkend :)
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » pon čer 18, 2012 11:40 am

Všiml jsem si sice pozdě, ale o to uctivěji smekám svou pohlavní pokrývku. Mimochodem, kolik těch ficcusových vlastně máš?
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pon čer 18, 2012 12:58 pm

Dík.
1 velkou a 2 malé ... to je tak akorát ;)
karak
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod karak » pon čer 18, 2012 2:45 pm

Ahoj, potkal jsem te mezi Frymburkem a Lojzovkama v nedeli odpoledne a zaujala me ta velka hl.plachta, hned jsem si myslel, ze by jsi to mohl byt ty. Byl jsem ale daleko a nepoznal te, tak priste.Karel ( lana)
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » úte čer 19, 2012 7:41 am

Ahoj Karle, tak třeba příště ;) Ale mám strašně špatnou paměť "na obličeje", tak se hlas. Věčný boj ... toho/tuhle odněkud znám :oops:
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » úte čer 19, 2012 10:31 am

jo to znám.. přijdu domů, tam se pohybuje nějaká ženská a já si říkám - ta je mi nějaká povědomá. :oops: :oops: :D
Pepa
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod Pepa » úte čer 19, 2012 10:46 am

Je to sice OT, nicméně i v takovýchto případech je třeba pomoci, zvláště, jedná li se o kamaráda ze stránek JI.
Tak jsem to tvé veřejné prohlášení zkopíroval a poslal tvojí ženě s prosobou, aby se ti vždy při tvém návratu domů, nějak mile představila.
Ficus mi snad toto OT promine .
Pepa
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » úte čer 19, 2012 12:12 pm

Ale co když si smike neplete ženu, ale dům? Popleta vleze k sousedům a sousedka je mu pochopitelně nějaká povědomá ... akorát pak přemýšlí, co sakra dělá sousedka u nich doma? :mad:
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » pon zář 10, 2012 2:44 pm

Ficcus, tak ako, bol si v tom Chorvatsku ?
Naposledy upravil(a) Denis dne pon zář 10, 2012 8:50 pm, celkem upraveno 1 x.
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pon zář 10, 2012 8:28 pm

Bol ;)

Heslovitě:
Cesta "vyšla" na převelikých 9000,- CZK (Nafta a poplatky na dálnicích a v tunelech - HR dálnice kat III. / Ducato + vlek)
Při silnějším dešti nažene nápor vzduchu při jízdě vodu až pod hlavní luknu - musím zvýšit rantl.
V Tisnu jeřáb v neděli nefunguje / nikde žádný telefon.
V Pakoštane jsem k jeřábu omylem přijížděl pěší zónou - neděle dopoledne - stánky - lidi - otáčení s 11 m soupravou :mad:
Jeřábník v pohodě > 500 HR obě operace + pár piv - zdálo se mi, že se jejich chování ještě vylepšilo, když jsme začali kecat o stavbě lodí.
A pak jsme se motali kolem.
Za kotvení či vyvázání jsem neplatil nikde ani kunu.
Do Tribunje jsme vjížděli v metrových vlnách - na motor - výraz ficcusové byl všeříkající - ale zpětně už o tom mluví s úsměvem ;)
3 noci (+ 2 dny mezi) jsme byli borou "uvězněni" na ostrově Žminjak u restauračního mola.
O plachtění to nebylo - buď foukalo moc nebo málo ... nebo párkrát akorát, ale to byl zas děsnej hic, takže stínící plachta přes ráhno.
Vážím si po těch teplých pivech vychlazeného piva.
12tý den jsme to zapíchli, protože začalo pršet a mělo i následující dny.
Předpověď jsem tahal do mobilu. Cena bez jakéhokoliv datového balíčku 20 CZK za jednu předpověď.
Na vodě jsme se poslední den plánovaně setkali s Rudou z JI (motorák) - párty na vodě - slejvák - pohoda - holky o něm mluví jako o Rudlovi.
Ahoj Rudlo a ještě jednou dík za studené občerstvení (jestli si to přečteš :D )
V dešti jsme odstrojili loď a v 7 večer zavolali jeřábníkovi - moc se mu v dešti nechtělo, ale nechal se přemluvit :good:
Těsně před odjezdem nás ještě náhodně odchytl Martin zo Slovenska a také z JI.
Bylo to fajn, ale nutno se smířit s turistickým pojetím plavby :)
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » pon zář 10, 2012 10:58 pm

A ako hodnotíš velkosť lode? Na ťahanie super, ale ako na dovolenkovanie? Ako to znášali deti? Zatial si moc nenapísal ako ta loď pláve na plachtách? Si spokojný? Nebola preťažená?
Martin zo Slovenska, ten s RIB gumeným člnom zo 115 HP Hondou?
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » úte zář 11, 2012 8:37 am

Ještě info k parkování - přímo u přístavu v Pakoštane 50HRK/den

Velikost lodě je ok pro 2 ohebné. Pro 2 dospělé + 2 děti je to na doraz, ale znáš to ... co tě nezabije, to tě posílí. Užili jsme si to všichni. Děti spali uvnitř a já s ficcusovou venku.
Pod plachtami jsme toho napluli zatím velmi málo. A jelikož se na malé lodi bez kýlu s balastem teprve otrkáváme, tak navíc i velmi opatrně. Když přifoukne, loď se nakloní, díky "širokému a plochému" dnu v zadní části se opře o hranu a drží. Akorát s ficcusovou za tu hranu nechci, abych ji neodradil ;)
Těsně před odjezdem do HR jsem ještě dodělal klapky na odtokové otvory v zadním zrcadle. Otvory/podlaha kokpitu/ jsou tak 3-5 cm nad hladinou a když couvám na motor, tak nabírám vodu ... nebo když stojím a přijde vlna zezadu ... nebo když se sesedneme všichni vzadu ...
Rozložení váhy jsem v HR na nabalené lodi ještě vylepšil tím, že ve špičce jsem měl 20 litrů pitné vody v PET flaškách a na přední palubě u zábradlí 2x10 litrů v kanystrech.

Mimochodem, po návratu z HR ficcusová říkala, že by už konečně chtěla taky nějakou klidnou rodinnou dovolenou a ne ty moje "zážitkové". Tak jsme naložili bagáž na kola a jeli se projet na jižní Moravu (Podyjí a kolem po sklípcích s partou kamarádů + děti). Nádhera.
Krpály jako hrom, sem tam terén, sem tam hozená tlama ... a ficcusová má naštíplé 3 žebra > to má z těch rodinných dovolených!!! :whist:
Přitom na "mých" dovolených se jí nikdy nic nestalo. Skoro :oops:

Edit: Martin ze Slovenska má nick Martin + nějaké číslo a v databázi je jich tu takových víc jak 10 ... tak nevím, který z nich to je ... ale v Pakoštane byl s manželkou ubytován na souši.
Naposledy upravil(a) ficcus dne úte zář 11, 2012 8:45 am, celkem upraveno 1 x.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » stř zář 12, 2012 11:22 pm

Kotvu si mal akú a ako ťažkú? A kde si ju mal? Ja rozmýšlam či by nebolo dobré predsa len spraviť kotevnú skriňu na špici.
Batériu si dal ako velkú? Dobíjal si motorom?
Ja som stále v štádiu už dokončenia ;), teraz režem okná. V tej kajutke musí byť cez deň peklo, čo?
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » čtv zář 13, 2012 9:56 am

Ahoj, kotvu mám jednu křížovou rozkládací 9 kg (popisoval ji tu kdysi Maris - a mám jich ještě několik 9 a 11 kg - kdyby někdo chtěl:-) - tu mám na přední palubě složenou na placato + místo 2. kotvy mám 20 kg závaží, které spouštím většinou přes zrcadlo. Kotevní šachtu jsem zavrhl - radši mám zevnitř přístupny suchý úložný prostor - proto i mám na přední palubě pevné zábradlí na které si navážu/skladuju vyvazovací a kotevní lana + k němu přivážu i kanystry s vodou.
Elektroinstalaci ještě nemám a možná ani mít nebudu - večer si posvítíme baterkou/svítilnou a dobíjet nic nepotřebuju. Jiné to bude, až vyrazíme někam na řeku nebo na kanály (motor) a na delší dobu ...
V kajutě to překvapivě není tak hrozné. Já tam tedy přes den nebyl, ale holky si tam třeba v klidu četly a neztěžovaly si :)
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 289
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » čtv zář 13, 2012 10:27 am

ficcus píše:Bol ;)

Heslovitě:
Cesta "vyšla" na převelikých 9000,- CZK (Nafta a poplatky na dálnicích a v tunelech - HR dálnice kat III. / Ducato + vlek)
Při silnějším dešti nažene nápor vzduchu při jízdě vodu až pod hlavní luknu - musím zvýšit rantl.
V Tisnu jeřáb v neděli nefunguje / nikde žádný telefon.
V Pakoštane jsem k jeřábu omylem přijížděl pěší zónou - neděle dopoledne - stánky - lidi - otáčení s 11 m soupravou :mad:
Jeřábník v pohodě > 500 HR obě operace + pár piv - zdálo se mi, že se jejich chování ještě vylepšilo, když jsme začali kecat o stavbě lodí.
A pak jsme se motali kolem.
Za kotvení či vyvázání jsem neplatil nikde ani kunu.
Do Tribunje jsme vjížděli v metrových vlnách - na motor - výraz ficcusové byl všeříkající - ale zpětně už o tom mluví s úsměvem ;)
3 noci (+ 2 dny mezi) jsme byli borou "uvězněni" na ostrově Žminjak u restauračního mola.
O plachtění to nebylo - buď foukalo moc nebo málo ... nebo párkrát akorát, ale to byl zas děsnej hic, takže stínící plachta přes ráhno.
Vážím si po těch teplých pivech vychlazeného piva.
12tý den jsme to zapíchli, protože začalo pršet a mělo i následující dny.
Předpověď jsem tahal do mobilu. Cena bez jakéhokoliv datového balíčku 20 CZK za jednu předpověď.
Na vodě jsme se poslední den plánovaně setkali s Rudou z JI (motorák) - párty na vodě - slejvák - pohoda - holky o něm mluví jako o Rudlovi.
Ahoj Rudlo a ještě jednou dík za studené občerstvení (jestli si to přečteš :D )
V dešti jsme odstrojili loď a v 7 večer zavolali jeřábníkovi - moc se mu v dešti nechtělo, ale nechal se přemluvit :good:
Těsně před odjezdem nás ještě náhodně odchytl Martin zo Slovenska a také z JI.
Bylo to fajn, ale nutno se smířit s turistickým pojetím plavby :)

Pěkné, milý Fiškusi ( :) no flame). A co pár fotek z moře?
L.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » čtv zář 13, 2012 5:52 pm

O tu kotvu mám záujem. Mám sice jednu 7,5 kg Bruce, a zopár ďalších, ale ta skládacia čo máš je neprekonatelná na skalnatý popvrch.

Aké máš na budúci rok plavebné trailer sailer plány? Fínske jazerá by neboli zaujímavé?
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » čtv zář 13, 2012 8:54 pm

lynxi, pár fotek snad časem někam vystavím ... ;)

Denisi, tu kotvu ti dám na stranu ... chceš tu menší nebo větší? Opravdu drží pevně.
Nákupní cena byla 2000 CZK ... prodejní nechávám plně na Tobě ... nebráním se ani výměnému obchodu :)
Příští rok bude asi u nás malé štěně, tak žádné plavby nebudou. Maximálně víkendy na CZ vodě. A Finsko je štreka veliká. To si necháme až děti vylítnou z hnízda ;)
panak-ml
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod panak-ml » čtv zář 13, 2012 11:13 pm

Ohledně Finska: chci, chci, chci. :good: Ale asi rok 2014, dřív to asi nestihnu :(
byl jsem třikrát na jezerech, a zamiloval jsem se :mad:
No a chci tam znova na vlastní lodi (s malou posádkou, nebo bez...)
Nádhernej kraj...
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Denis » čtv zář 13, 2012 11:26 pm

Ficcus, to keď tvoje deti vyletia z hniezda, tak ja už asi dolietam :) Ale aj na domácich vodách to je krásne :good:
panak-ml
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod panak-ml » čtv zář 13, 2012 11:36 pm

Co je poslat do PT na tři týdny ;) (děti), pak bys mohl i dřív :whist:

Zpět na