Nerezové doplńky

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Folko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Nerezové doplńky

Příspěvekod Folko » stř říj 08, 2014 1:58 pm

Ahoj, pořídil jsem si krásný maličký skvost od Witolda Tobise, MX. Zatím v bídném stavu a dávám dohromady, co všechno je třeba rekonstruovat. Mimo jiné potřebuji oblouk k vedení hlavní otěže, který se montuje na konci kokpitu. Kdysi žil na pomezí Braníku a Modřan pan Sobotka, můj adoptivní dědeček a otec Bravo 777, u kterého nebylo nic problém, ale dnes nevím na koho se obrátit.
Díky za jakoukoli radu
Ismael
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ismael » stř říj 08, 2014 7:17 pm

Ahoj,
možná bych ti mohl pomoct. Mám šikovného kamaráda, který je navíc vyučen v oboru (obráběč kovů), má potřebné nástrojové vybavení a má i dlouhá léta praxe. Spolu jsme projektovali a vyráběli z nerezu už leccos, včetně originálních kusovek v chirurgických nástrojích.
Z mého pohledu má jedinou nevýhodu. Kdykoliv si vymyslím nějakou "ptákovinu", kterou nutně potřebuji (teď momentálně kolem lodí) tak zatvrzele vyžaduje výkres. Je to prostě puntičkář- stará škola - a moje snadná řešení typu ......a nějak to pak už zakonči, aby to dobře vypadalo...... na něj neplatí.
Tím chci říct, že když dodáš technický výkres ( já mu je kreslím perspektivně a stínuji je, abych ho trochu zadopoval) tak si myslím, že to zvládne. Dokonce ho to i baví.
Jen si asi budeš muset sám sehnat materiál, ale to se řeší konkrétněji až při zadání "zakázky".
Tak to zvaž.
Zdravím.
I(P).
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » stř říj 08, 2014 7:47 pm

Honza Boťa - Hradištko, Brunšov (t,j, Štěchovice za mostem)..
živí se prací s nerezem a hodně věcí dělá na lodě..
kontakt případně SZ
Folko
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Folko » čtv říj 09, 2014 9:53 am

Ahoj, díky moc za informace, o víkendu to rozměřím a namaluji. Nerez by měli mít v Acrosu, alespoň jsem jej tam dříve kupoval, tak snad nezklamou
Jakub_4240
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Jakub_4240 » čtv říj 09, 2014 1:37 pm

Folko píše:Ahoj, díky moc za informace, o víkendu to rozměřím a namaluji. Nerez by měli mít v Acrosu, alespoň jsem jej tam dříve kupoval, tak snad nezklamou

Ahoj,
jsem tu tak nějak nový a obvykle se tu do diskuzí nezapojuji a spíše se snažím něco moudrosti pochytit, nicméně protože o nerezu něco málo vím tak zde si dovolím něco poznamenat.

Akros (fakt s K) nerezový materiál má a i za poměrně příznivé ceny, ale spíše bych tu kupoval jen materiál spojovací, šrouby, matky atd. Uzavřené profily/ trubky spíše bývalá Lega (www.lega.cz), Italinox a nebo Armat (ten zde zmiňuji protože umí leštit trubky zvenčí na požádání) záleží na tom kolik toho bude, ale můžu Vám říct že někdy jsou rozdíly v cenách poměrně dramatické a tak se neboj to poptat u více firem.

Co se svařování nerezu týče, je spousta lidí co tvrdí že to umí, ale už zdaleka ne tolik co to vážně umí, tedy tak aby to u vypadalo. Když je svar hezký ani se nemusí přebrušovat a správně by se přebrušovat ani neměl.

Když to budeš chtít pošli mi nějakou malůvku do PM a já se na to mrknu jestli bychom to uměli, třeba bych Ti mohl pomoci i já, ale musel bych to nejdřív vidět.

Zpět na