Vacationer Stevenson

Všechno možné o stavbě lodí, materiálech, způsobech spojování materiálů, technologiích, konstrukcích lodí a vše co s tím souvisí

Moderátoři: Pepa, david, vilma

chevrolet-sc
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Vacationer Stevenson

Příspěvekod chevrolet-sc » úte čer 02, 2015 8:33 pm

Tak Vas zdravim panove.
Jsem tady novacek, tak se asi slusi predstavit. Ziju 14 let na ostrove v Indickem oceanu.Jsem tady s dcerou. Rozhodl jsem se koupit lodku. Konkretne Bavaria 39. Asi se podarilo, jeste nevim na 100%, nicmene dcerka me zacala kroutit, ze chce take lodku.... Internet me tady moc nechodi, nicmene za par mesicu jsem se pokusil prostudovat vse, co se dalo a dostali jsme se na Vacantioner od Stevensona. Zamilovala se do ni na prvni pohled a ja ostatne take. Jenom ze, ja ji musim i postavit! Vzdledem k tomu, ze je to ma prvni lod, hledal jsem nejake info a inspiraci. Tim se dostavam k Vam. Jednak jsem nenasel zadne kloudne stranky, kde nekdo vac. stavel a druhak mam par mozna stupidnich (predem se omlouvam) otazek. Doufam, ze bych se od Vas mohl dockat nejake podpory a zaroven tim mohl ulehcit nejakemu potencionalnimu staviteli dalsiho Stevensona. (mam v planu i fotit a komentovat stavbu)
Muj docela zasadni problem je, ze nemohu prijit do obchodu a koupit co potrebuji jako to delate vy. Musim stavet z toho co tu mame, nebo to nebude mit konce. Plany jsou v poste, nejakou predstavu mam, ale materialy? Tmely? Laminat? Epoxy, Polyuretan? Proste to tady nefunguje. Mate laminat? Ano . a epoxy, nebo polyuuretan? Mame laminat. smitec. Proste co prijede kontejnerem to tady je. A tak je to se vsim. Vy resite kam a na co pouzit epoxy a poly....proste bojove podminky....pomuzete mi?.....Dekuji Ch.
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 12

Příspěvekod martinptacek » úte čer 02, 2015 8:40 pm

budu rejpal, když napíšu, že ta loďka se jmenuje Vacationer?

používej to co máš v místě plavby. Aspoň to budeš moc opravit hned a nemusíš čekat měsíc až ti přijde plechovka z německa. Zeptej se místních borců z čeho mají lodě.
chevrolet-sc
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod chevrolet-sc » úte čer 02, 2015 8:53 pm

to je teda rychle...tak znova. Nejses rejpal. to ja jsem blb, ale vratit to neumim. snad admin? Jinak mistni pouzivaji jenom laminatky, Jsou tady dve kopyta. Mahe boat ( pramicka na ryby) nebo takovy prtavy cat, ale motorovy. To vis. Civilazece bezi milovymi kroky. stare lode jsou drevene, ale plachetnice nic. Pouze motoracky. ....
chevrolet-sc
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod chevrolet-sc » úte čer 02, 2015 10:15 pm

Aha, ja jsem vlstne nevznesl zady dotaz. Tak ze treba. Musim lod osvetlit. coz znamena zelena, cervena, bila+kotva+ na motor. Jenom ze nemam zadny zdroj. (+ porebuji - cerpadlo) prsi tady sice malo, ale za to vydatne a jak jsem koukal, lod je vlastne takova vanicka. Mam v planu koupit dve barerie na cerpadlo a osvetleni za jizdy, ale, nedalo by se nahodou napajet napajet svetla z motoru? (15 hp-4 sroke)? Predpokladam, ze asi ne, ale i tak. potrebuji svetla cer+zel+bil+bil na motor+alespon jedno do kokpitu....funguje to tak, ze se podivam, kolik amper maji, sectu a podelim na kapacitu baterie? Nebo nejake ztraty ve vedeni? Jaky prumer kabelu a jak se dopocitat ?
chevrolet-sc
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod chevrolet-sc » úte čer 02, 2015 10:32 pm

Dalsi vec je keel. Kdyz si ctu, vsichni rikaji dub. Je tvrdy. No ten tady nemame..., ale mame takamaka a mahagon.( Z toho tady stavi nekdo stavi Weekender), ale mame i miranti a to je jeste tvrdsi nez teeak a prakticky neznicitelny. Ale take drahy....co ma smysl dat na keel?
kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Re: Vacationer Stevenson

Příspěvekod kaptn » úte čer 02, 2015 11:02 pm

Jsem tady novacek, tak se asi slusi predstavit. Ziju 14 let na ostrove v Indickem oceanu.Jsem tady s dcerou. Rozhodl jsem se koupit lodku. Konkretne Bavaria 39. Asi se podarilo, jeste nevim na 100%, nicmene dcerka me zacala kroutit, ze chce take lodku.... Internet me tady moc nechodi, nicmene za par mesicu jsem se pokusil prostudovat vse, co se dalo a dostali jsme se na Vacantioner od Stevensona. ......
Muj docela zasadni problem je, ze nemohu prijit do obchodu a koupit co potrebuji....,

taky zdravím,....neznám Stevensona,takže obecně.....:
děkuji nza zdánlivé přiblížení situace,ale pár"detailů" bych ještě být tebou doplnil
1/pošli foto lodě
2/přesná lokalita v Indickém oceánu,přece jen je to oceán :-)
3/od toho plyne potenciál ev více zájemců i z řad domorodců a podílet se na event.velkonákupech a tím i ceny
4/ceny se budu pro obchodníka a dodavatele odehrávat od toho, to je snad jasné-myslím tím pro ostatní do budoucna, :whist:
5/z čeho staví místní,a to bych zvenku olaminoval epoxy
5/dcera taky vyroste
6/pokud by bylo peněz více,nechal bych si dovést nařezazané díly z nerezu + sváření zajednou v dílech,nepíšešjak jsi zdatný v oborech -zámečnictví,truhlářství,stolářství,,elektromechanice,apod,....
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » stř čer 03, 2015 5:40 am

chevrolet-sc
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod chevrolet-sc » stř čer 03, 2015 8:27 am

2 kaptn:
1/ hned v zahlavi fora je navod jak na to. Mimo to je to tady popsano asi v deseti jinych vlaknech. Rikal jsem si, ze ti lide museji byt uplne pitomi a? Fotku nevložím ani nahodou. Dokonce se mi podarilo zkopirovat i ten kod, ale vlozit mi nikam nejde. Tak ze jsem asi pitomej taky, nebo systém? Odkaz me nenapadl. (Diky Ozzie)
2/Seychelles – Mahe
3-4/Mistni nic nestavi a ani nechtěji. Jak jsem psal. Maji dve kopyta. Mala lodka, vetsi lodka. Max. si dodelavaji nejake nastavby a tak. Ovšem pouze motoracky. Plachet se boji jako cert krize. Plachetnic je ty opravdu jenom par a drtiva vetsina je přitažena expatama. Stejne jako sem potahnu ja tu Bavarku. Dale jsou tady motoraky ze singapuru a z JARu. S nejakou spolupraci bych radeji nepocital.
5/Dokazu tady koupit marine preklizku, ale nemohu si vybirat jakou, jako ze povrch. Proste preklizka. Momentalne mam sice problem, protoze mají pouze 15mm+ , ale snad za tyden by mel dorazit kontejner….a olaminovat epoxy. No nemam epoxy? A mit nebudu. Mohu ho objednat a tri mesice cekat, ale nevim. Mam polyuretan. Stane se neco, když to olaminuji poly? Ja vim, ze pisete, ze na překližku patri epoxy….ale…
6/jiste vyroste. Ale ted ji je 14 a velkou lod bych ji samotne nepujcil. Tato si myslim, je na poskakovani mezi ostrovama s kamarady dostacujici a když ji nahodou utopi, nic se nedeje. Ja myslim, ze jako cvičná lodka je to dobra volba…nebo ne?
7/ Bezpredmetne. Je to olaminovana prekližka. Co se me tyce, vyrostl jsem v kovarne. Prace se drevem me také neni cizi a par kusu nabytku uz jsem podelal… Mam strojni fakultu, tak ze vykresy me take nejsou cizi. Ovšem o elektonice vim naproste prd. Jasne, 220 umim. Rozvody v dome jsem si delal sam, ale to co se pouziva na lodi ani nahodou….tam potrebuji pomoci.
Diky a zdravim do Cech Ch.
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 15

Příspěvekod Lachtan » stř čer 03, 2015 8:44 am

Ozzie, to je nádhera. Loďka podléhá registraci jen kvůli plachtám. U nás by nesměla volně plout.
chevrolet-sc
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod chevrolet-sc » stř čer 03, 2015 9:24 am

Tady to funguje trochu jinak. Lod musis registrovat pouze v pripade, ze ji chces pouzivat ke komercnim ucelum. (preprava osob, kom. rybolov, diving, vylety po ostrovech....)
Jinak to nikoho nezajima. Pro osobni ucely tady muzes mit klidne 70 ft a je to kazdemu fuk. (jo jeste kdyz ji chces pojistit).
Dokonce teprve pred sesti lety zacali vyzadovat kapitansky prukaz. Ale zase pouze pro lidi co to maji jako zivnost, nebo kdo chce pojistovat.....pro soukrome ucely opet bez prukazu. Je to tvuj zivot, tvoje zodpovednost....
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 15

Příspěvekod Lachtan » stř čer 03, 2015 12:07 pm

Chevrolet, je to tak. jen jsem chtěl zdůraznit, že s danou plachetní kráskou nemůžeš plout svobodně po velkých vodních plochách i když máš všechny papíry v pořádku. Právě tato loď patří do klidné zátoky!. Má plachty nad 12m, tedy škodná. Stačí uříznout stěžeň a udělat z něj stožár na příjem Růžové zahrady a můžeš se nakvartýrovat na celé léto do zátoky. Toto už je v souladu s českými zákony. Seříznutí stěžně a ekologickou likvidaci plachet provede zajisté odborně jakákoli firma z rozvíjejícího se českého lodního průmyslu a tůrizmu. Zdar modernímu jachtingu.
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

Příspěvekod kanic » stř čer 03, 2015 12:57 pm

Co použít mahagon na trup místo překližky ? Když si pohraješ, aby nebyly velké mezery, nemusíš ani laminovat. V Polsku se staví s borovou obšívkou bez olaminovaní. Třeba Píatka, Setka L od Maderskiyachts. Kýl z lepeného mahagonu. Musel by jsi stavět na helingu s pomocnýma žebrama.

Vacationer - dobrá volba kolem pobřeží. Má kajutu a vylévací kokpit. Žádná vana. Holčině uděláš více refů na plachtě. k.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » stř čer 03, 2015 2:19 pm

Plány sú vyslovene navrhnuté na stavbu z preglejky. Sú to lode veľmi lahké a na stavbu jednoduché a lacné.
Všetky lode: http://www.stevproj.com/PocketYachts.html
rxd
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rxd » stř čer 03, 2015 2:58 pm

Cau, ja stavim Weekender v Praze. Co jsem to ze zacatku studoval tak se Weekender a Vacationer moc nelisi co se tyce stavby. Je to proste jen vic materialu. Me by se Vacationer nevesel do garaze a musel by byt registrovanej.

Foto ze stavby je zde: http://linsystem.net/gallery/index.php?/category/3
A obcas doplnuji info zde: http://www.starelode.cz/index.php/forum ... -weekender

Docela zavidim tvoji lokalitu, tam to musi byt na plachetnice uzasny (teda nevim kde presne si).

Material: kup marine preklizku co sezenes, a zbytek mahagon. Lepit to muzes idealne epoxydem kterej tam nekde sezenes. Ja nebudu laminovat. Das trochu silnejsi obsivku a laminat je v podstate k nicemu. Nejaky oleje nebo fermeze tam snad sezenes. No a pak lak. K tomu nejaky nerezovy a mosazny srouby. Vzhledem k tomu ze to budes provozovat na mori tak bych volil A4 nerez a kvalitni mosaz na pohledove srouby.

Z tohoto materialu muzes s klidem vyrobit celou lod (samozrejme mimo takelaze).

Pocitej s tim ze Vacationer ani Weekender neni lod stavena na otevrene more. Myslim ze tak do BF3 je to ok, vic uz bych to nepokousel. Ani jedna nema balast a co vim ani Vacationer nema plne vylevatelny kopkit. Muj Weekender bude mit plne vylevatelnej jen po sedacky prostor pod nohama uz ne, ale zase je to celkem malej objem. Taky je to lod trochu jine koncepce nez moderni plachetnice, podelny kyl se chova jinak a je treba s nim jinak zachazet. Rozhodne nepocitej s ovladatelnosti a prostupnosti jako u Bavarky.

Kdyz budes chtit vedet vice info pis, muzu ti pak poslat email, precejen na foru nejsem stale.
chevrolet-sc
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod chevrolet-sc » pát čer 05, 2015 9:40 pm

2 Lachtan: ted nevim, zda se mam zacit smat ci plakat. To je opravdu tak jak pises? Ja teda o ceskych vodach nic nevim, ale tohle by bylo hoooodne postavene na hlavu....no, docela si umim predstavit, ze to tam nejaka chytra hlava vymysli, ale...no i ta ta ekologicka likvidace odpadu by sedela. O tom uz jsem slysel..., radeji to budu brat jako zert.

2 kanic:viz Ozzie

2 rxd: Sleduji tvoji stavbu, tedy v ramci moznosti. Ale proste je to moje prvni stavba. Zkusenosti zadne, tak ze se pokusim postupovat presne podle projektu. Chci si to proste na necem vyzkouset, zda vubec jsem schopen, ostatne tady se to pise. To vis, ze by se me libila nejaka drevena a vetsi, ale musim nekde zacit. Navic jak jsem psal, stavim ji pro dceru. Uz ta si na me vymysli kraviny v "doplncich". Konstrukci musim zachovat. Mozna priste se pokusim o nejake vylepseni.

Co se tyce te vody, mam predstavu, ze naopak do lavic udelam diry a do zadni osadim tu pumpu. Myslis, ze je to pitomost? Jinak je to opravdu vanicka a kdyz tady zaprsi, bude lod pod vodou za par min. Nemyslim si, ze by me zachranily suche kasliky na lavicky. Nebo si to myslim spatne?

Fermez tady nemaji, neznaji a nechapou k cemu by se to dalo pouzit. Sehnal jsem nejaky lodni olej. Je tady Ital, ktery ma v evrope drevenou lod, ale nedokaze ji sem dostat. Tak me ho necha. Predpokladam, ze to bude neco obdobneho. Jenom toho ma deset litru. Asi malo. uvidime.
Za jakoukoli radu ci pomoc budu moc vdecny. Zeptam se blbe. Kdyby jsi mel vsechen material, (jako ze ty asi mas), a spoustu casu, dokazal by jsi zhruba odhadnout, za jak dlouho by jsi tu lod dokazal postavit?

Jinak muzes sma psat na sz, necham ti tam e-mail, ale myslim, ze resit v plenu je je uzitecnejsi. Hlavne pro dalsi podobne potencionalni stavitele. Mam pocit, ze na stevensona je uvaleno nejake informacni embargo, nebo jsem proste nedokazal najit nejaky uceleny postup stavby..... Diky a zdravim co CZ Ch.

Zpět na