Nové plovaky pod houseboat

Věčné téma - opravy lodí všeho druhy a všemi dostupnými prostředky. Materiály, postupy. Dobré rady atd.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

heisigj
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Nové plovaky pod houseboat

Příspěvekod heisigj » pon lis 23, 2020 1:30 pm

Ahoj, našel by se tu někdo, kdo má zkušenost a chuť vyrobit nové plovaky pod houseboat? Jedná se o katamaran a jsou čtyři.
Koupil jsem letos na jaře a teď při vyzvednutí je vidět, že už mají svoje odžité.
Pokud by to někdo uměl dodat - nejlépe na klíč i s výměnou budu rád. Kotvím na Orlíku.
pan.fotograf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Re: Nové plovaky pod houseboat

Příspěvekod pan.fotograf » pon lis 23, 2020 7:44 pm

Nejjednodušší máš zadat na sbazar.cz nebo bazos.cz slovo Houseboat, nebo Hausbot. Mají tam reklamu asi 3 výrobci. Jsou to plováky nové, plastové, dostaneš k nim záruku. Bezúdržbové, není potřeba natírat, celoročně venku. Uchycení je jen na šrouby na rastr, to snad zvládneš sám ! Mívají nosnost okolo 600kg a jsou různé moduly. Jen trochu pohledat, co ? :-)
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 33

Příspěvekod geus » úte lis 24, 2020 3:09 pm

Tak ja cekal spis jako radu udelej plovaky z pet lahvi
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » stř lis 25, 2020 9:47 am

Treba to maji byt plechovy, aby mohly zase shnit. ;-)
karel
Macher
Reputace: 14

Příspěvekod karel » čtv lis 26, 2020 12:55 pm

Ahoj Hejsigj , chtělo by to ty plováky a hausbot trochu víc popsat , bez rozměrů nikdo neví co vlastně chceš . Jestli je to tvůj první hausbot / loď která je železná , tak věř že u většiny odžitých trupů / plováků můžeš další životnost výrazně prodloužit vhodným servisním zásahem , který by měl vyjít daleko levněji než výroba nového. Jsou firmy které ti plováky opískují a nanesou na ně barvu tlakovým nástřikem , po patnácti letech jsou takto povrchově upravené lodě pořád bez koroze , a když se něco objeví , tak je to většinou způsobeno mechanickým poškozením , je to malé a bez problému opravitelné i pro vlastníka ;) .

pro pan.fotograf : ty plastové plováky nemusí být špatné řešení , ale spíš pro novou loď , u těch starých hausbotů / katamaranů jsou nosné prvky právě
ty plováky a v tom případě jde plast stranou , a to nemluvím o tom že z plechu si je vyrobíš takové jaké potřebuješ , nejsi omezen tím co jde koupit .
heisigj
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod heisigj » čtv pro 31, 2020 1:19 pm

karel píše:Ahoj Hejsigj , chtělo by to ty plováky a hausbot trochu víc popsat , bez rozměrů nikdo neví co vlastně chceš . Jestli je to tvůj první hausbot / loď která je železná , tak věř že u většiny odžitých trupů / plováků můžeš další životnost výrazně prodloužit vhodným servisním zásahem , který by měl vyjít daleko levněji než výroba nového. Jsou firmy které ti plováky opískují a nanesou na ně barvu tlakovým nástřikem , po patnácti letech jsou takto povrchově upravené lodě pořád bez koroze , a když se něco objeví , tak je to většinou způsobeno mechanickým poškozením , je to malé a bez problému opravitelné i pro vlastníka ;) .

pro pan.fotograf : ty plastové plováky nemusí být špatné řešení , ale spíš pro novou loď , u těch starých hausbotů / katamaranů jsou nosné prvky právě
ty plováky a v tom případě jde plast stranou , a to nemluvím o tom že z plechu si je vyrobíš takové jaké potřebuješ , nejsi omezen tím co jde koupit .

ahoj,

omlouvám se, že odpovídám se zpožděním, ale přečetl jsem si první odpověď a měl jsem pocit, že tu bude milion rádců o které nikdo nestojí.
Samozřejmě to řeším už velmi dlouho, prošel jsem bezpočet webů, českých, polských atd.
plovaky už jsou definitivně na odpis,, jedna komora už je dokonce derava. Nebráním se ani plastovým, ale popravdě by se mi spíše líbilo, kdybych našel někoho, kdo by dokázal svařit kovové. Původní vydržely 60 let, tak i kdyby ty nové vydržely polovinu, asi mi to stačí.
Na hausbotu jsem opravil co se dalo, nové okapy, panely, elektřinu, motor. Ale na výměnu plováků si netroufám.
Rád dobře zaplatím někomu, kdo tyhle věci umí. Zaměřit, svařit, vyměnit. Vývaziště mám naproti Radavě.
Pokusím se přiložit i fotografii, aby bylo jasněji.
heisigj
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod heisigj » čtv pro 31, 2020 1:32 pm

Snad to bude pro pochopení stačit. Dal jsem si i upozornění na nové zprávy, tak odpovím případně co nejdříve.
Přílohy
8DA58A21-0962-417E-A867-80155D680097.jpeg
21E3658D-2778-4190-BA24-70BE30012A29.jpeg
8C5E9DE8-5585-4F4A-B91F-13C301DFEDF6.jpeg
holub
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 1

Příspěvekod holub » pát led 01, 2021 5:26 pm

ja som vyrábal sám pre seba hliníkové, priemer 800 MM, dĺžka 12 m.
Ak treba vyrobíme ;)
Přílohy
IMG_20200507_104150.jpg
IMG_20190502_140828.jpg
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » sob led 02, 2021 1:13 pm

heisigj píše:Snad to bude pro pochopení stačit. Dal jsem si i upozornění na nové zprávy, tak odpovím případně co nejdříve.

Takhle podle fotek to vypada, ze jsou to zaroven i podelny nosniky, nedivim se, ze si netroufas je menit, bude se muset menit mozna po jednom a nejak to podeprit.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » sob led 02, 2021 1:26 pm

Nebo se to rozpadne taky cele bude to shnile i s podlahou.
heisigj
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod heisigj » sob led 02, 2021 7:46 pm

Nosníky (dřevěné trámy) jsou docela v dobrém stavu. Jediný trám, co se musí vyměnit je ten přední.
Ano, myslím, že by se hausbot musel podepřít, nebo jeřábem na nějakých "íčkách zvednout". Záleží, kde a kdy by se to dělalo. V rámci nádrže mohu přijet kamkoliv. Tedy až napustí vodu. Samozřejmě bych byl nejraději, pokud by se to stihlo do začátku příští sezony a někdo si s tím poradil na místě.

Návrh od Holuba se mi líbí, napíšu SZ. Dnes jsem byl plováky změřit, průměr je 60 cm a délka 1082 cm. Podle jeho lokality mám ale strach, že plováky jen na Slovensku vyrobí, což by můj problém ne uplně řešilo. Uvidíme.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 135

Příspěvekod Denis » ned led 03, 2021 11:56 am

Ty potrebuješ na opravu buď lodiarskych profíkov, alebo zámočníka nadšenca. Hausbot máš pekný, škoda by ho bola nechať ho na suchu. Hliník je dobrý nápad, asi by som sa snažil získať plech nejakú hliníkovú zliatinu AlMg, čo by nemal byť problém.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » ned led 03, 2021 1:58 pm

Je to jen o penezich. Nejlevnesi varianta nekde potahnout ty velke kanalizacni roury naspat do ni sudy ty roury jsou pevne a sufy plast vecne. Ja.mam.velke molo plechove a uz derave tak jsem do toho nacpal 18 sidu a je po starostech
heisigj
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod heisigj » ned led 03, 2021 7:24 pm

Raději si připlatím. Hausbot je sice starý, ale uvnitř jsme si to udělali útulné, myslím. Mám malé dítě, takže pocit, že se někde neutopíme mi za klid v duši stojí. Navíc je to krásný, miluju poctivou práci. Když vidím ty fotky co posílal Holub tak se na nové plovaky dost těším.
Teď už jen najít ty loďařské profíky ;) Věřím, že je pár schopných lidí, kteří tyto věci dělají a třeba by byli za práci rádi. Jen se s nimi umět nějak propojit. Proto to zkouším i tady.
karel-h
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod karel-h » pon led 04, 2021 12:19 am

Roman Kostík - stavba hausbotů, lodí a mol
Příbram
Vany si svaruje sám. Třeba ti to udela
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » čtv led 14, 2021 5:46 pm

Pokusd jeste shanis plovaky tak na S.bazaru prodava novy!!! spodek pod hauseboat 10x2,80 za kilo
Voda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Voda » pát led 15, 2021 5:43 pm

geus píše:Pokusd jeste shanis plovaky tak na S.bazaru prodava novy!!! spodek pod hauseboat 10x2,80 za kilo
Já tam vidím 100 kilo a je to vana. On chce plováky.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » pát led 15, 2021 8:38 pm

Ta vana je este vyhodnejsi jak plovajy vyuzil by to jako ulozak na vodu atd . Kdyz pisu ze je to za kilo tak je jasne ze to je 100tis jako dyz nekdo rekne ze za to auto chce dvacku.
Voda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Voda » sob led 16, 2021 1:27 pm

Tisíc je vždy kilo anebo litr, ale chápu, že to někdo má nastaveno například na mililitr :D . S tím se nedá nic dělat.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » sob led 16, 2021 5:44 pm

To je uz jedno proste tp ma.vyznam jak tisic tak 100 dle komunikace jasny ze v hospode necham jen kilo tak je to sto kc je to hovorova mluva. Ale spis by se mel ozvat autor jesti trva na plovakach a nebo treba usousil ze za to kilo je ta vana dobra cena a mozna vyhodnejsi jal plovaky.a ma to uz hotove
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pon led 18, 2021 8:59 am

Voda píše:Tisíc je vždy kilo anebo litr, ale chápu, že to někdo má nastaveno například na mililitr :D . S tím se nedá nic dělat.

To by mne zajimalo, ze ktery planety jsi priletel:
https://eurozpravy.cz/ekonomika/ceska-r ... -rok-1892/

Edit: Sorry, priplul .... nebo dotekl?
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » pon led 18, 2021 10:03 am

Spis by se mel vyjadrit ten co plovaky poptaval a jestli by mu vyhovovala treba ta vana. Za to kilo
heisigj
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod heisigj » pon led 18, 2021 11:57 am

Ahoj,

chci určitě katamaran. Vana se na tuhle boudu ani nehodí, navíc jsme zvyklí, že můžeme chodit celé léto dokola hausbotu. Asi bych to chtěl udělat stejné, jako to bylo původně. Čtyři plováky, 60 cm průměr. Počítali jsme to a je to pak mnohem stabilnější. (někdo mi nabízel dva 802 cm. Ale každý říká něco jiného.)
Problém není ani tak v těch plovácích, ale v té výměně. Není tam jednoduchá platforma, co by se dala sundat a boudu přehodit na něco jiného.
Je to na trámech a vepředu je "íčko" které je přivařené k těm plovákům. Na íčku jsou otvory, kam se dávají nohy na zimu.
Já to sem psal z důvodu, jestli tu třeba není někdo, kdo se tím živý a dokázal by to udělat na klíč. Kdo třeba ví, že si to může někde vyndat z vody, případně tam má zázemí na svařování atd. Ted stojím na suchu naproti Radavě a tam třeba jeřáb nezajede.
P.S.: nevadili by mi ani plastové, jen by to musel někdo vidět, jestli by to šlo přehodit.
heisigj
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod heisigj » pon led 18, 2021 7:40 pm

heisigj píše:Ahoj,

chci určitě katamaran. Vana se na tuhle boudu ani nehodí, navíc jsme zvyklí, že můžeme chodit celé léto dokola hausbotu. Asi bych to chtěl udělat stejné, jako to bylo původně. Čtyři plováky, 60 cm průměr. Počítali jsme to a je to pak mnohem stabilnější. (někdo mi nabízel dva 802 cm. Ale každý říká něco jiného.)
Problém není ani tak v těch plovácích, ale v té výměně. Není tam jednoduchá platforma, co by se dala sundat a boudu přehodit na něco jiného.
Je to na trámech a vepředu je "íčko" které je přivařené k těm plovákům. Na íčku jsou otvory, kam se dávají nohy na zimu.
Já to sem psal z důvodu, jestli tu třeba není někdo, kdo se tím živý a dokázal by to udělat na klíč. Kdo třeba ví, že si to může někde vyndat z vody, případně tam má zázemí na svařování atd. Ted stojím na suchu naproti Radavě a tam třeba jeřáb nezajede.
P.S.: nevadili by mi ani plastové, jen by to musel někdo vidět, jestli by to šlo přehodit.

*(někdo mi nabízel dva - ne 802 cm, ale 80 cm x délku haubotu, tzn 1200 cm.
Voda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Voda » pon led 18, 2021 11:33 pm

Viky_CZ píše:
Voda píše:Tisíc je vždy kilo anebo litr, ale chápu, že to někdo má nastaveno například na mililitr :D . S tím se nedá nic dělat.

To by mne zajimalo, ze ktery planety jsi priletel:
https://eurozpravy.cz/ekonomika/ceska-r ... -rok-1892/

Edit: Sorry, priplul .... nebo dotekl?

No, možná z planety, kde pozorněji čtou. V článku na který jsi mne odkázal píšou, že kilo je hovorové označení pro sto korunovou bankovku. V inzerátu ale šlo o 100 000 KČ. Jinak ten článek je pěkný a poučný, díky za odkaz, ale je fakt, že tady KČ nepoužíváme, takže nějak ani ty výrazy. Každopádně zase rád připluju anebo doteču, omlouvat se nemusíš, ale až skončí tahle pitomá doba. Pokud ovšem ve zdraví dožijeme :)

Zpět na