Rybolov na Baltu

Některým z našich uživatelů chybělo spojení jachtingu s rybařením a věcí kolem chytání ryb. Zde mají možnost zveřejnit své názory a postřehy. A také možnost prezentovat svoje úlovky.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Rybolov na Baltu

Příspěvekod dodo » úte črc 13, 2010 4:48 pm

Poradite prosim nekdo jak je to s rybarenim na Baltu co se tyka povolenky a povolenych zpusobu lovu ?

Nejvice by me aktualne zajimala nemecka cast baltu okolo Rujany ale uvitam i informace rybareni v jinych castech baltu.

Musim mit nejake povoleni nebo ne ? Jsou nejake zakazane zpusoby lovu? Muze se chytat z plachetnice? Nekde jsem neco cetl ze vleceni nastrah za lodi povoleno neni ale bylo to na nejakym nemeckym webu tak nevim jestli jsem tomu porozumnel dobre :?

Nasel jsem ruzny casto protichudne informace tak bych uvital radu od nekoho znaleho. Nekde pisou ze povolenka bejt na more nemusi, prej jen na vnitrozemske vody, jinde zase ze se to lisi podle oblasti atd.

Poradite nekdo prosim :?
oceannn
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod oceannn » úte črc 13, 2010 8:59 pm

Ahoj.Jezdíme na Balt už pěknou řádku let a nikdy po nás nikdo žádné povolení nechtěl.
Ať už chytáme z plachetnice nebo přímo v prístavu kde kotvíme.
Myslim ,že nemusíš mít strach.Balt není Jadran :)
Kdyby jsi chtěl vidět i nějaké fotky z "rybačky"tady jsou
http://jardajehlickajachting.webnode.cz ... 010126-jpg

..připíjim na ty co jsou v bouři..
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » úte črc 13, 2010 9:39 pm

Po nás taky nikdy nikdo nic nechtěl, ale je taky smutným faktem, že jsme na Baltu skoro nikdy nic nechytili.
Jeden z největších úlovků byl tenhle Karel :D
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » stř črc 14, 2010 9:00 am

OK, diky za info, podle vasich zkusenosti je rybolov na Baltu zda se bez problemu, to je dobra zprava :good:

Nevite ale nekdo co presne k tomu rika legislativa jednotlivych statu (Nemecko, polsko, dansko, svedsko apod.)? ...protoze ikdyz podle vasich zkusenosti v praxi problemy nejsou tak to taky muze bejt jen o tom na koho clovek narazi :?

diky
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » stř črc 14, 2010 9:16 am

Jak lovíš na klacek, tak je to z pohledu legislativy O.K. Ale nikdo nemá rád vrše, sítě a podobně, to je určené pouze pro profesionální rybáře a za to jsou pokuty všude.
Jinak v v zátokách, kde je brakická voda se dají chytat úspěšně štiky, ale to by mohl popsat Standa.
Pepa
moderátor
Reputace: 23

Příspěvekod Pepa » stř črc 14, 2010 4:38 pm

Chytání ryb mne vždy bavilo a tak, pokud to jde, rád mu věnuje nějaký ten čas při plavbách. Tedy v Chorvatsku jsem to již dávno vzdal i když loni jeden kamarád chytil jednoho úhoře - byl malý a bylo to na závěr 14 denní plavby.

Domnívám se, že na Baltu je situace o dosti lepší.
Místní legislativu neznám, ale myslím, že jachtaři to neřeší.
Co se týče vlastního rybolovu na někilika plavbách jsem úspěšně využíval taktiku okoukanou a ověřenou od místních rybářů. Jedná se o lov tresek. Je nutné si najít asi 10m mělčinu, tedy na Baltu spíše hloubku. Stát na místě nebo se nechat unášet slabím větrem. Jako návnadu je nutno použít nějaku tu gumovou potvoru. Zelenou či žlutou chobotničku, či něco podobného. Návnadu s olůvkem pustit až na dno a tak 0,5 -1 m pomalu přizvedávat a zase pouštět na dno. Při unášení není třeba dělat nic. 4-5 tresek za hodinku je průměr a když se narazí na hejno, jde to rychleji. Grilovaná treska /velikosti lína či malého kapra/ je fakt jedlá.
V Dánsku jsem si je nejednou od místních rybářů směnil, 5 tresek za 5 plzní, spokojenost na obou stranách.
Pepa

Pepa

Zpět na