Spaní v BAVARIA 30 Cruiser

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Spaní v BAVARIA 30 Cruiser

Příspěvekod JardaF » pát bře 04, 2011 6:05 am

Protože budu mít v posádce kluka 1,90m vysokého a vypadá to na Bavárku 30 Cruiser, chtěl bych se zeptat. Nevíte někdo, jak dlouhé má tahle Bavárka postele v kajutě a v salónu?
Při nejlepší vůli jsem na netu tyhle údaje nenašel...
Díky
Gargi
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Gargi » pát bře 04, 2011 7:01 am

Vzít metr (nebo kluka) a vyrazit do Tullnu, třeba ji tam budou mít ;)
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » pát bře 04, 2011 7:17 am

mám o pár centimetrů víc a do B30 jsem se vešel. Spal jsem na zádi. V salonu to také asi na 2m vyjde.
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Příspěvekod MalyBob » pát bře 04, 2011 7:18 am

JardoF, na B30 jedu 2/7, jestli to neni pozde, dam vedet. Loni jsem spal v salonu na B33 a uplne pohodlne.
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Ferdinand » pát bře 04, 2011 9:11 am

Bavaria 30 má na délku pohodlná lůžka pro 190 cm vysoké námořníky jak v salonu, tak v obou kajutách.
Co se týká šířky, je pohodlnější, když si v salonu na spaní odděláš ty boční opěrné polštáře.
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pát bře 04, 2011 9:15 pm

Chlapi, všem díky! To jsou dobré zprávy!
MalyBob: To uz bude pozde, objednavame ji ted... ale mezi B30 a B33 by snad nemusel byt moc velky rozdil.
HoPrahok
návštěvník fóra
návštěvník fóra

1,9 m

Příspěvekod HoPrahok » pon bře 07, 2011 8:00 am

Měl jsem ji předloni, kluk o délce 1,03 cm spal na zádi a byl v pohodě.
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pon bře 07, 2011 8:51 am

HA. Dobrá zpráva v pondělí! :)
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,9 m

Příspěvekod Lucifer » pon bře 07, 2011 11:26 am

HoPrahok píše:Měl jsem ji předloni, kluk o délce 1,03 cm spal na zádi a byl v pohodě.

No to byl teda dlouhán :good: :lol: :lol:
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » úte bře 08, 2011 2:40 pm

No já myslím že tak plus mínus jako Vy dva s Jerrym :P :P :P :P
bony
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bony » pon led 12, 2015 12:13 pm

Ahoj,
nechtěl jsem zakládat nové vlákno, protože můj dotaz se taky týká spaní.
Je celodřevěný stůl (včetně noh), na Bav 40 Cruiser 2009 skládací pro spaní dvou osob?
Zatím jsem se setkal jen se stoly které měly dvě dlouhé trubky a ty se při složení vyměnily za dvě krátké. Nebo jsem měl lodě novější, kde byly stoly taky celodřevěné a ty se složit nedaly (byly v nich i šuplíky na příbory). U této lodi mi tvrdí charterovka, že je skládací, ale když jsem chtěl poslat foto složeného stolu, tak komunikace vázne.
Snad se mi podaří připojit foto.
Děkuji za odpovědi.
Obrázek
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon led 12, 2015 12:49 pm

Těch stolů je, jak i píšeš, více druhů a myslím si že nejde ani tak o typ lodě, jako o to jaký stůl si tam majitel při zadávání nechal osadit, případně jaký vyfasoval.
Takže buď je skládací, nebo není. Ale že je skládací neznamená že zmáčkneš tlačítko a on se složí. Vždy tam bude nějaká manipulace. Ne vždy jednoduchá. Ale nosné je, jestli je ve výbavě krycí molitan, kterým z toho uděláš letiště. Pokud ti toto charterovka garantuje, ostatní už pořešíte.

Nicméně já se hodně přimlouvám za to, takové spaní nevyužívat. Spaní tam je dobré. Ale je to nešťastné řešení pro ty co si musí každý večer stlát, ráno ustýlat, nemohou jít spát když chtějí a to kardinální - nemají si kam pořádně dát věci. O absenci jakéhokoliv soukromí po dobu týdne a vliv toho na psychiku nemluvě.
Jsem někdy nucen takto jako kapitán tam spát a vím to. Věci mám pak v kabeli pod stolem a v půlce pobytu se mě smíchá čisté prádlo se špinavým. Ložním prádlem okupuji některou z nejbližších kajut. Ale je to práce a já to vezmu. Ovšem pro ty kdo si jedou užít dovolenou....
Raději bych připlatil, nebo volil v cenové kategorii větší. :?

EDIT: Ten stůl na obrázku mě nepřipadá jako skládací, mohla být fotka větší. Ale může to být ilustrační foto.
Obrázek Obrázek
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod MalyBob » pon led 12, 2015 2:02 pm

S tím místem je to, jak píše Baharis. To spaní je spíše takové nouzové, u nás na tom (cyclades 43.4) spaly děcka. Pro chlapa je lepší, spát na té boční "lavici", než vrzat na celou noc na stole. Zažil jsem několik loděk s plnou kapacitou a za mne never more.

Ten stůl určitě nevypadá jako skládací. O tom, jak to je, by Ti mohla napovědět celková kapacita lodi, musí být součástí smlouvy. Co jsem já zažil, bývá (počet kajut x 2) PLUS jeden nebo dva. Ten jeden nebo dva je dle kapacity salonu. Zde téměř jistě jeden. Jedna věc je pak spaní a druhá je zapsaný počet lidí na palubě=crew list!
tosotoso
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 23

Příspěvekod tosotoso » pon led 12, 2015 2:07 pm

My keď sme išli s kamarátmi, najviac spanie v salóne vadilo kuchárovi. Vemohol si ráno privstať a ísť niečo pripraviť. Na dovolenku nedoporučujem používať.
Lakomec

Skládací stůl

Příspěvekod Lakomec » pon led 12, 2015 2:11 pm

bony píše:Je celodřevěný stůl (včetně noh), na Bav 40 Cruiser 2009 skládací pro spaní dvou osob?

Na BAV 40 stůl není skládací, nevyrábí se.
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » pon led 12, 2015 2:21 pm

Já bych také řekl že ne. Ale právě že jsem našel jednu a ta jej má podle mě skládací. Fotka uváděná v katalogu může být ilustrační. Těžko říct.... :?
http://www.cosasdebarcos.com/barco_7467 ... 04565.html
Obrázek

Jenomže oni často uvádí "+1" i když to není rozdělávací Bobe. Myslí se spaní jednoho člověka na lavici vedle stolu.
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod MalyBob » pon led 12, 2015 2:35 pm

Baharis píše:Já bych také řekl že ne. Ale právě že jsem našel jednu a ta jej má podle mě skládací. Fotka uváděná v katalogu může být ilustrační. Těžko říct.... :?
http://www.cosasdebarcos.com/barco_7467 ... 04565.html
Obrázek

Jenomže oni často uvádí "+1" i když to není rozdělávací Bobe. Myslí se spaní jednoho člověka na lavici vedle stolu.

vůbec se nepřu, nepopsal jsem to zcela přesně - jsou loďky, které mají dvě dlouhé lavice (a mezi nimi stůl), na kterých se člověk i mé velikosti nějak vyspí. Pak jsou PLUS DVA. Dále je PLUS DVA, pokud se počítá se stolem. PLUS JEDNA je na obrázku, kde ta jedna lavice je výrazně kratší (vesměs sklopná, bývají pod ní hrnce) a tam se pak spát nedá.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Jarda885 » pon led 12, 2015 2:47 pm

Už jsem se setkal i s tím, že bylo inzerováno "x+2" a stůl nebyl rozkládací. Prostě se vloudila chybička do nabídky nebo vyměnili stůl, nevím.

Již mnoho let beru na loď:
maximální počet lidí = počet kajut * 2

Když je velký salon, někdo tam spí. Věci má u kamaráda v kajutě. Mnohé kajuty jsou pro dva lidi malé.
Nejlepší řešení je, když spí v salonu kuchař. Má kuchyň a lednici pod kontrolou. Nemá problém vyhnat posádku ven, když chce jít spát dříve než ostatní.
bony
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bony » pon led 12, 2015 2:57 pm

Rád bych poděkoval za názory a narovinu říkám, nečekal jsem tak rychlé reakce, mám s tímto fórem zkušenosti jen jako čtenář. Takže připisuji další červený puntík.
Pronajimatel k této lodi uvádí 6+2. Ne, že bych tam ty dva chtěl na týden nacpat - to co říká Baharis je pravda - ale snažím se o lodi v předstihu získat co nejvíce informací a tohle mi pro prohlédnutí fotek moc nesedělo. Pronajímatel patří mezi charterovnky, který má na svých stránkách reálné fotky.
Z Vašich příspěvků mi vyplývá, že stůl skládací není.
Lakomec

BAV 40 Cruiser r.v. 2009

Příspěvekod Lakomec » pon led 12, 2015 2:58 pm

To MalýBob: jsou jistě různé lodě, bony se ptal na jednu konkrétní. A to BAV 40 cruiser 2009
To Baharis: Jirko, od roku 2009 dělá Bavaria okenní průzory i v trupu lodě, dvě port site, dvě starboard site. Z toho soudím, že obrázek který si našel je staršího data.
To všichni: nechte na bonym, kdo kde bude na jeho lodi spát. Vy tam nebudete. Až napíše, že je to místo pro tchýni, aby mohla brzy ráno vařit, když všichni budou ještě spát , tak mu poradíte, že i v kokpitu se dobře spí a i palubu s kokpitem je potřeba pořád čistit :crazy:
Anonym
účet uživatele zrušen

Re: BAV 40 Cruiser r.v. 2009

Příspěvekod Anonym » pon led 12, 2015 3:04 pm

Lakomec píše:Až napíše, že je to místo pro tchýni, aby mohla brzy ráno vařit, když všichni budou ještě spát , tak mu poradíte, že i v kokpitu se dobře spí a i palubu s kokpitem je potřeba pořád čistit

:lol: :lol: :lol:

EDIT: Jo a díky za to vysvětlení hranice "2009". Se o to tak nezajímám a nevěděl jsem. :oops:
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » pon led 12, 2015 3:10 pm

Ale nesmi tam spat kuchar co byl ve Slavnosti snezenek. Jinak budete po dovolene jak somalci
bony
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bony » pon led 12, 2015 3:39 pm

TO MalyBob,
zažil jsem i variantu, jak uvádíš "PLUS JEDNA je na obrázku, kde ta jedna lavice je výrazně kratší (vesměs sklopná, bývají pod ní hrnce) a tam se pak spát nedá" , byla to Benetau Oceanis 411 a na té se spát dalo, stůl se snížil a bylo to celkem luxusní spaní - ale s hrnci pod zadkem.
mipe
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 11

Příspěvekod mipe » pon led 12, 2015 4:17 pm

S tým počtom kajút x 2 môže byť zrada. Také francúzske 43 ft (napr. Sun Odyssey 43) majú aj 4 kajuty, z toho jednu s poschodovou posteľou, ale na hornej posteli sa nevyspí ani dieťatko (spadlo by). Takže je to len polica na batožinu, ale uvedená ako posteľ. Platí to asi pre všetku 43 ft. Bavaria 44 stará je už ale pohodlná aj s poschodovou posteľou.

Keď je o tom reč, videl som nové Bavarie 46, 4 - kajutové, už nemajú kajutu s poschodovou posteľou ale delenú prednú kajutu. Urobili teda z jednej kajuty 2... Ak má s s touto loďou niekto skúsenosti, rád by som vedel, či sa tam vyspia naozaj štyria a naozaj chlapi. Spal som len v starších lodiach s takto delenou kajutou a nedokázali sme sa tam vyspať ani s vlastnými ženami. (Ja viem, budú poznámky na tie vlastné...). U tejto novej Bavarie sa zdá, ako by boli postele posunuté trochu smerom do zadu, takže možno. Ale skúšať sa mi to na slepo nechce.
bedrich
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 16

Příspěvekod bedrich » stř led 14, 2015 12:37 pm

to mipe
Dvě rovnocenné kajuty v přídi bez paland mohou mít některé verze lodí od 45 stop vejš namísto jedné majitelské. Nezačínají ale hned za prostorem pro kotevní řezěz, jsou posunuty o něco vzad, tím se získá šířka. Mezi studánkou a kajutami je pak obvykle skladovací prostor (genakr, fendry), nebo skiperská 5. kajuta - obojí přístupné luknou z příďové paluby.
Přední kajuty jsou ale o něco užší než zadní, mají výš lehací plochu a vyšší strop nad lůžky. Vzadu bývá víc místa na šířku, ale zasahuje tam kokpit a mlátím se tam do hlavy o snížený strop.

Zpět na