stolek do kokpitu

Krátkodobé i dlouhodobé pobyty na lodi / hausbótu z různých úhlů pohledu.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

salamandr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

stolek do kokpitu

Příspěvekod salamandr » ned čer 23, 2013 9:12 pm

Ahoj

Chci se zeptat jestli jste někdo vryáběl stolek do kokpitu ? Na mojí lodi nic takového nemám a když už se povede, že si večer sednem tak si pití každý dáváme k nohám nebo tak podobně. Chtěl by jsem si udělat nějaký stoleček nic moc velkého cca na 4 hrnky a jeden talířek. Tak sháním inspiraci :D

Info - plachetnice, stolek vyndavací aby při jízdě na plachty nevadil. Mám středem kokpitu veden napříč most s lištou traevleru tak nejspíš uchycení na něj.
Nejraději dřevo.

Díky

Salamandr
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 64

Příspěvekod Zdenda12345 » ned čer 23, 2013 9:30 pm

Tak tohle mi taky leží v hlavě. Mám přesně stejnej problém, jako ty. Na cokoliv na stálo je kokpit malej.

Zatim jsem nenašel nic "továrního"
Zvažoval jsem nerezovou přírubu s navařenou mufnou. Tu bych na pevno přišrouboval k podlaze. Mufna by samozřejmě byla zapuštěná do podlahy, aby si o to někdo neukopnul palec. :)
Do mufny bych pak šrouboval jednu centrální nohu malýho oválnýho stolku z masivu. Nohu jsem uvažoval tak 80 mm průměr.

Když by byl stolek schovanej, tak bych asi do mufny musel dávat nějakou plastovou zátku, aby do toho nepadal bordel.

Jestli někdo ví kde se dá koupit tovární..... tak sem s tim.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » ned čer 23, 2013 9:45 pm

Normálně se prodává noha stolu i se základmami. Noha má konce kuželové, které přesně pasují do základen. Základna na podlaze je zapuštěná, druhá je přišroubovaná na desku stolu - tu si uděláš jak velkou chceš.

Mají ji třeba tady: http://www.ebay.de/itm/Tischfus-verchro ... 33819f2f70 kdyby ji ještě někdo chtěl koupit, mohli by jsme se podělit o poštovné, taky jednu sháním, nebo jestli někdo ví o levnější.

Měl jsem to na minulý lodi a max. spokojenost. AKorát se v základně na podlaze občas držela voda, ale s bordelem jsem problém neměl. V tom kuželu to drží perfektně, ale dá se to i dobře rozebrat.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » ned čer 23, 2013 10:26 pm

Ja sem udelal obdelnik z hlinikovyho jekliku (neco jako 15x15x0.7). Jeklik jsem v rohach nariznul a udelal je tak trochu kulaty (rekneme ze R15). Shora jsem hodil trivrstvou preklizku a po obvodu dal dlouhou radu sroubku s pulkulatejma hlavickama, aby z toho veci moc nepadaly.

Vazi to prd a zatim to drzi.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 109
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon čer 24, 2013 9:16 am

Nohu máš tady
http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1979

Celý stolek tady
http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1570

Já to řeším tak, že po zakotvení do kokpitu postavím obyčejný kempingový stolek
http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1571
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » pon čer 24, 2013 10:24 am

Na lodi mám tohle...Dobrá a variabilní sranda....jenom trochu dražší.Stolek jde odsunou,nastavit výška i poloha a jde velice jednoduše sundat.Kokpit mám velikej,ale i tak je to k nezaplacení...Kokpit je po odsunu stolku volný,ale stolek furt k dispozici.

http://www.northcoach.com.au/products/L ... anism.html

howk
Monty
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » stř čer 26, 2013 9:17 am

ja bych urcite doporucil neco na zpusob jakpise Monty. Muzes ho mit pak jak uprostred kokpitu kdyz sedite nebo ho odsunout stranou aniz bys musel sundavat veci z nej.

Ja jsem to vyresil tak ze jsem svaril kus nerez trubky pr. 40mm do L, na bod sedacku v kokpitu jsem udelal drzak z trubky pr. cca 45mm kam to L zasunu a nahoru preklizkovou desku podle pozadavku na velikost stolku. Vyslo to na par korun a jsem stim naprosto spokojenej. Zejmena kvuli tomu, ze kdyz jsem mel stolek uprostred kokpitu tak se tam v podstate nedalo chodit, ted se jen odsune stranou a je to.

Jestli chces tak ti to vyfotim.

dodo
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 27

Příspěvekod Vicky7 » stř čer 26, 2013 2:05 pm

Zdravím,
předpokládám, že mluvíte o něčem takovém? Můj tip?
V podlaze mít otvor podobný jako je na plastových držácích na deštníky (takové ty bílé kanystry, co se do nich naplní voda a mají tu záklopku).. když se bude plachtit, stolek bude sbalený a otvor uzavřený záklopkou.. když se nebude, poklopka se odstraní, zapíchne se nosná noha stolku a připevní deska.. nějak jako je na renderech.. kdyby někdo chtěl.. můžeme se domluvit a nějak to vyrýsovat pořádně.. tohle byla 5 minutová práce... Petr Podobský teď dělal něco podobného z laminátu do salónu lodě.. ale ten je napevno...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
salamandr
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod salamandr » stř čer 26, 2013 9:38 pm

Zdar

Kupovat se mi to nechce něco si vyrobím zatím se mi líbí ale myšlenka to udělat pohyblivé aby se to dalo polohovat. Zkusím přes víkend něco vytvořit na dílně a pak dám vědět. Vršek uvažuju asi z buku. Jen nevim jestli nechat přírodní a naolejovat nebo přelakovat.

Díky všem

Salamandr
Vicky7
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 27

Příspěvekod Vicky7 » stř čer 26, 2013 10:17 pm

Moje jediná poznámka: Určitě by jsem se snažil udělat kotvení spodku nohy do lodě... to, co tu bylo hozené jako odkazy má všechno spodní objímku přišroubovanou na podlahu.. takže je to více nebezpečné při pohybu po lodi za plavby... to se pak o to lehce zakopne...
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Zdenda12345 » stř čer 26, 2013 10:32 pm

Vicky7 píše:Moje jediná poznámka: Určitě by jsem se snažil udělat kotvení spodku nohy do lodě... to, co tu bylo hozené jako odkazy má všechno spodní objímku přišroubovanou na podlahu.. takže je to více nebezpečné při pohybu po lodi za plavby... to se pak o to lehce zakopne...

To je přesně ten důvod, proč jsem v úvodu psal, že jsem nic továrního nenašel. Moje představa je, že ta patka bude úplně zapuštěná.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » čtv čer 27, 2013 6:41 am

Ta noha na kterou jsem dával odkaz já a i Libor, tak její patka je zapuštěná do podlahy kokpitu, nad podlahu je jen takový bombírunk o který se zakopnout snad ani nedá. Tedy zatím se to nikomu kdo byl u mě na lodi nepovedlo, ani malýmu klukovy co začínal chodit. Odpoledne najdu fotku z bývalé lodi kde je ta patka vidět.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pon črc 01, 2013 9:52 pm

Tak jsem našel pár fotek stolku, lepší fotky nemám, ale zítra mi přijde nová noha tak ji budu montovat.

Tady je vidět komplet uchycení nohy stolku, stolek a samotná patka na podlaze:
Obrázek

Je pravda že stolek mírně překáží, ale jde s ním otáčet kolem dokola, díky kuželům dobře drží a po rozebrání jsou z něj dva kusy (stolek a noha). My ho používaly jen při kotvení, nebo plavbách na motor, kormidlu ale nepřekážel (měli jsme a i u nové lodi máme 2m dlouhý kokpit) a otěž plachty jsme měli až na zádi a teď ji máme zas až u vstupu do kajuty, takže té taky nevadí, jen k vinšnám je horší přístup.
salamandr
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod salamandr » pon črc 01, 2013 10:09 pm

Zdar

Já to musím nějak vymyslet. Mám veden otěže středem kokpitu a ani nechci mít stolek za jízdy chci ho pouze na stání kdy celé ráhno kotvím bokem aby byl prostor. Našel sem jednu fotku kde to je trochu vidět.
salamandr
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod salamandr » pon črc 01, 2013 10:17 pm

Obrázek
Ave
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Ave » úte črc 02, 2013 7:42 am

to salamandr: Mozna to je spatnej napad, ale co tam dat stolek podobny jak se dava na balkon na zabradli. Vyuzila bych toho mostu s listou a na nej stolek zavesila.

Obrázek
(lepsi foto jsem nenasla)
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Zdenda12345 » úte črc 02, 2013 9:11 am

Ja jsem ale blb. Nevim proc, ale porad jsem mel predstavu, ze ten kuzel patri na podlahu. Ono je to obracene. Diky Libore. To je pak presne to, co jsem hledal!! Objednam to ale asi az po dovoleny.... Jsem na suchu.
salamandr
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod salamandr » úte črc 02, 2013 9:12 am

Ahoj

nápad dobrý ale on ten most je dost nízko a já by jsem rád ten stolek udělal tak vysoko aby se mi pod něj vešli v pohodě nohy. On je ten kokpit široký dost ale nechci riskovat že do ně budu strkat kolenem.

ale díky

Salamandr
err_
bez hodnocení
Reputace: 138

Příspěvekod err_ » pát črc 19, 2013 6:28 pm

Ahoj,
me se nejvce libi stolek nafoceny z Janny na klubko.net

https://lh5.googleusercontent.com/-GyIc ... imgmax=800

Na druhe strane je take na koleji a je to asi vazne super.
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » úte srp 06, 2013 7:06 pm

Ahoj ...udělal jsem pár fotek pro inspiraci
http://karaya2.rajce.idnes.cz/Stolek_kokpit
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv srp 22, 2013 2:18 pm

alebo lacnejšia a spratnejšia varianta, ako som to poriešil ja :)

http://www.mall.sk/campingove-stoly/col ... camp-table

Zpět na