"dalnicni znamka" v chorvatsku?

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

smucek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod smucek » pát čer 01, 2012 2:11 pm

Tak sem šťoural dál a zjistil sem že krabička ENC je přenosná, ale jen v kategorii pro kterou je vydaná. Dobíjet se dá na mýtnicích, a na pumpách INA, OMV. Více se dá vygooglit zde. www.hac.hr
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Příspěvekod Macek0585 » pát čer 01, 2012 2:51 pm

Nemusíš šťourat stačí se zeptat (viz příspěvky Tatase výše ;) ;) ;) ) . Krabička přenosná samozřejmě je, používám ji mezi auty (na rozdíl od slovinské známky :( ) už roky, až letos po pěti letech zádrhel - přestalo ji načítat zařízení na mýtnici... Řešení typický chorvatské - Neradi??? Uzmi karticu :gun: :gun: .
Tak jsem s tím šlehnul do koše a koupil novou krabičku, naštěstí je možno ji zalogovat na stejný účet, takže kredit zůstává..
Fitor
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Příspěvekod Fitor » ned čer 17, 2012 7:57 pm

Může někdo potvrdit to, co je výše, t.j. že krabička je za symbolickou 1Kunu?
Na webu HAKu je stále 122Kn.
http://www.hac.hr/hr/cestarina/enc/enc-21-74/
bobeson
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bobeson » ned čer 17, 2012 11:02 pm

To jsi asi špatne četl, na webuu hac.hr je cena za kun 1kn plus dph
Benji
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Benji » pon čer 18, 2012 8:36 am

Fitor píše:Může někdo potvrdit to, co je výše, t.j. že krabička je za symbolickou 1Kunu?
Na webu HAKu je stále 122Kn.
http://www.hac.hr/hr/cestarina/enc/enc-21-74/

skús tu : http://www.hac.hr/en/toll-rates/etc/june-sales/
prcekee
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

krabička

Příspěvekod prcekee » pon čer 18, 2012 8:50 pm

Byl by někdo ochoten ji na srpen od 4 do 25.8. pujčit? zalohu a ručení osobně nejlepe Ostrava případně Olomouc, moc to asi neušetří do splitu ale v srpnu to zrychlí prujezd

a nebo i koupit ale tu akční snad prodávají na pas nebo OP dotazník je ke stažení na jejich webu
bobeson
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod bobeson » stř čer 20, 2012 3:25 pm

28.6. jedeme a chci ENC koupit, jak budu na netu dám info, jak to proběhlo
prcekee
návštěvník fóra
návštěvník fóra

ENC

Příspěvekod prcekee » ned říj 07, 2012 1:03 pm

Takže pozdě ale
ENC mi dobrý člověk z fora zařídil a dodal
využil jsem ji a paráda v srpnu jsme objížděli KILOMETROVOU kolonu odstavnym pruhem a ENC brany byly prázdné
NABÍDKA pokud bude někdo chtít mohu půjčit ale jen osobní předání nechci nic navíc jen co si projezdíte lze to na jejich webu vyčíst i datum a čas průjezdu mýtnicí
třeba se to někomu šikne měla by fungovat cca 5 let (životnost baterky) :good:
vasaditkavasa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 8

Jízdní souprava do 3,5t na Chorvatské dálnici?

Příspěvekod vasaditkavasa » pon říj 08, 2012 9:32 pm

Ahoj, nevím jestli už to tady někde je uvedeno, ale nikde jsem to nanašel, tak se ptám.

Když pojedu - SUV s výškou u přední nápravy do 130cm a s dvou-nápravovým vlekem, jízdní souprava do 3,5 tun.

Do jaké budu spada,t v Chorvatsku na dálnici, kategorie - II nebo III?

Nikde jsem se toho nedopídil :(
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » úte říj 09, 2012 7:43 am

Nevím proč se "pídit, stačí koukonout na www.hac.hr, cestarina - cjenik -skupina vozila.

http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/
vasaditkavasa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod vasaditkavasa » úte říj 09, 2012 4:40 pm

Ve druhé kategorii je osobní vozidlo (to by odpovídalo) a jednonápravový přívěs a ve třetí kategorii je nakreslená dodávka (což nemám) a dvou nápravový přívěs. Tak a teď si mám vybrat!?

Opravdu nevím, proto se ptám - autem spadám do II a vlekem do III.

Poraďte prosím. Venca
Namidar
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Namidar » úte říj 09, 2012 10:02 pm

Podle mě patříš do II. kategorie. Soudím podle překladu z
www.hac.hr

KATEGORIE VOZIDLA
IA - Motorová vozidla s vlastnostmi motocyklů, tří-stopých vozidel a čtyřkolek
I - Motorová vozidla s dvěma nápravami až do 1,30 m měřeno u první nápravy, s výjimkou motorových vozidel z II b) kategorie
II - a) Motorová vozidla se třemi nebo více nápravami do 1,30 m měřeno u první nápravy,
b) Motorová vozidla s dvěma nápravami vyšší než 1,90 m, a maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3500 kg
III - Motorová vozidla se dvěma nebo třemi nápravami, s výškou nad 1,30 m měřeno u první nápravy s maximální přípustnou hmotností nad 3500 kg a
motory vozidel uvedených v II b) s přívěsy
IV - Motorová vozidla se čtyřmi nebo více nápravami s výškou větší než 1,30 m měřeno u první nápravy s maximální přípustnou hmotností nad 3500
vasaditkavasa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod vasaditkavasa » stř říj 10, 2012 12:52 pm

Ještě je ale otázkou to, jak Chorvati počítají nápravy, protože v kategorii II je napsáno

II - a) Motorová vozidla se třemi nebo více nápravami do 1,30 m měřeno u první nápravy

Ale moje motorové vozidlo má přeci nápravy jenom DVĚ, další dvě nápravy má přívěs, ale ten přece není motorové vozidlo!?

Ale pokud počítají nápravy všechny, tedy jak na autě, tak na vleku, tak potom mám nápravy čtyři a opravdu by to ta kategorie IIa) jak píše Namidar, mohla být...

Rovněž by mě zajímalo, zda Chorvati, co se váhy týše, počítají pouze tažné motorové vozidlo (do 3,5t a nad 3,5t) nebo v případě tažení vleku počítají váhu celé jízdní soupravy (motorové vozidlo + vlek)!?

Já jsem tedy s vlekem ještě nikdy do Chorvatska nejel, ale v budoucnu bych chtěl tuto cestu absolvovat a proto je dobré mít v tom jasno...

:?
Namidar
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Namidar » stř říj 10, 2012 11:13 pm

vasaditkavasa: z moji zkušenosti řeší pouze tažné vozidlo. Jezdím s podvalníkem 1400kg tažený autem 2600kg a když jsem teď vyhledal účet z mýtnice tak je na něm mýtné ve skupině dvě. Podvalník je ovčem jednonáprava.

Řeším ale jinou věc. ETC jednotka je sice přenosná mezi vozidly, ale na stránkách HAC jsem z info vyrozuměl, že pro každou skupinu je jiná jednotka (mají je v baličcích) Zvažuji, že si ji taky pořídím, ale pokud by musela být pro každou skupinu jiná tak mi to moc nevyhovuje protože HR točím i solo.

Má s tím někdo praktickou zkušenost, že jezdí na jednu jednotku solo ve sk. 1 a taky s podvalem ve sk. 2? Nebo je to jak si myslím. Co skupina to jednotka.
Namidar
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Namidar » stř říj 10, 2012 11:20 pm

Sorry, Smucek už mi odpověděl o několik příspěvků výše. Asi už jsem dneska KO tak je třeba se na to vyspat.
prcekee
návštěvník fóra
návštěvník fóra

enc

Příspěvekod prcekee » čtv říj 11, 2012 1:01 pm

A proto ja nabizim svoji I. skupinu a třeba bych si pak půjčil od někoho II. slupinu (ENC krabku) :-)
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 25

Příspěvekod jajarin » pát říj 12, 2012 9:40 pm

Pro všechny natvrdlé jako jsem já.

1) Kde koupit krabičku
2) Kde zaplatit poplatek a kolik pro danou kategorii
3) Od kolika jízd v Chorvatsku se krabička vyplatí
Prostě polopatisticky děkuji
Prosím moc mi nenadávejte, díky
prcekee
návštěvník fóra
návštěvník fóra

kde co proč

Příspěvekod prcekee » sob říj 13, 2012 7:58 am

Ahoj,normalně mně svrběl prst napsat to co psali všichni mně "gůgluj" ale něco malo napišu
jedina pro nas čechy výhoda ENC je jen v době prázdnin kdy jedem dolů všichni najednou a majitel enc objíždí kolony aut na mytnicích kteří platí kartou nebo co hůř hotově, cenové zvyhodnění bylo jen letos v červnu, že jsi nemusel platit za krabičku za kterou jinakchtěji nějakou platbu, a dali 25% slevu z nových cen tj že pro nové krabičky nechali starou cenu, dost se to řeší na forech lidi co jezdi staledo HR pošlu sz. ENC krabičku koupíš na všech mýtných branách ale většinou jen v pracovní dobu cca od 7 do 19 hodin jak kde (vše je na webu HR)
Pro mimosezonní jízdy tedy nema smysl, zasadní nevyhoda pro nas je že platí jedna ENC krabička jen pro jednu skupinu tudíž jedešli osobakem cca do 1,9m nelze použít pro dodavku ktera ma 1,95cm (přesně na wevu HR) ale vyhodou je že mužeš krabičku půjčit jinym a na webu vidiš kdy jel kudy jel a kolik to stalo. Kredit lze dobijet jak na mytnicích tak kupony a snad už i převodem z učtu (to zatim nemam vyzkoušene)
vidim že se opakuju s výše napsaným tak doplnim místa kde a časy
http://www.hac.hr/hr/cestarina/prodaja-i-nadoplata/ ceny ENC jsou v tzv paketech zaleži taky kde kupuješ na mytnicich by měla byt cena doporučená jak je na webu http://www.hac.hr/hr/cestarina/enc/paketi/ jestli jsem čet dobře tak 120Kn je za krabičku a zbytek je kredit (pokud jsem to špatně přelouskal opravte mně)
jajarin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 25

Příspěvekod jajarin » sob říj 13, 2012 9:15 pm

Díky
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » ned dub 14, 2013 2:54 pm

Tady je něco nového o ENC od 25.3.2013 http://www.hac.hr/