ENC Chorvatsko

Oblíbené způsoby dopravy na místo jachtingu, po vlastní ose, letecky, či jinak. Doporučení a tipy na cestu. A ještě něco-podělte se o náklady na cestu, využijte burzu kontaktů a tabulku Spolujízda.

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Supl
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

ENC Chorvatsko

Příspěvekod Supl » sob srp 03, 2013 2:16 pm

Ahoj, tyto stránky sleduji už dlouho, ale zatím jsem se nijak nezpojoval, až dnes. A to hned troufalou prosbou.
Letos se opět chystáme na týdení plavbu v Chorvatsku a pokud vše dobře dopadne, měli bychom mít k dispozici na cestu Tranzita. Termín od 21. do 28. září 2013.
Nenašla by se nějaká dobrá duše, která má ENC box pro dodávku a byla by ochotná nám ji půjčit? Ideálně v Praze nebo poblíž Pardubic. Určitě by nebyl problém se domluvit na nějaké rozumné jistině, abychom předešli strachu o nezaplacení nebo nevrácení.
Děkuju, Libor
Bilardos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Bilardos » sob srp 03, 2013 7:45 pm

Myslím si, že nemusíš řešit pro jaké auto (dodávka / osobák).
Snímá to výšku nad nápravou a dle toho vyhodnocuje automaticky cenu, kterou ti to ztrhne.
Michaelscz
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod Michaelscz » sob srp 03, 2013 9:04 pm

Bilardos píše:Myslím si, že nemusíš řešit pro jaké auto (dodávka / osobák).
Snímá to výšku nad nápravou a dle toho vyhodnocuje automaticky cenu, kterou ti to ztrhne.

Kvůli tomuto nesmyslu jsem se musel registrovat.

ENC krabička se kupujue pro konkrétní kategorii!!! Takže pro dodávku musíš mít ENC pro kategorii II. Více na
UAMK.
kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod kaptn » sob zář 07, 2013 12:07 am

Michaelscz píše:
Bilardos píše:Myslím si, že nemusíš řešit pro jaké auto (dodávka / osobák).

Kvůli tomuto nesmyslu jsem se musel registrovat.

ENC krabička se kupujue pro konkrétní kategorii!!! Takže pro dodávku musíš mít ENC pro kategorii II. Více na
UAMK.

Ač jsem si pořídil Jumper mikrobus,-kat II,účtovali mi kategorii III :gun: V tomto případě doporučuji vřele ENC pro II, už to nevyraklumuji,platil jsem kartou,takže na místě jsem to nezjistil,dobře mi tak :hmm: :cry:
Supl
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Supl » úte zář 17, 2013 12:59 pm

Máte někdo vyzkoušeno, jestli se dá koupit i brzo nad ránem nebo v noci? Někde píšou pouze přes den, někde jsem se dočetl, že i v noci prodávají.
MalyBob
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Příspěvekod MalyBob » úte zář 17, 2013 1:12 pm

ENC se dá dobíjet na pumpách, kupoval jsem v létě někde mezi Sv.rokem a Šibenikem, na dálnici. Nepamatuji se, jestli INA nebo OMV.

Poradíš se s obsluhou, koupíš kupón dané hodnoty. Obsluha musí být té ochoty a poslat bezplatně ze svého hrvatského mobitelu hromadu jakýchsi znaků, jmenovaných na kupónu na číslo, které je rovněž jmenované na kupónu. Taktéž je nutné znát číslo tvé krabičky ENC. Obratem dojde na daný mobitel SMS s potvrzením. Toť vše. Dobíjeli jsme dvě krabičky a bez problémů. Samozřejmě tam hraje roli faktor ochoty obsluhy, ale neměl jsem problém.

S dobíjením na mýtnicích jako takových nemám zkušenost.
mozeg
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mozeg » úte zář 17, 2013 1:49 pm

Da sa dobit aj cez web, kreditka platobna karta.
Supl
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Supl » úte zář 17, 2013 3:14 pm

Zatím ENC nemám, uvažoval jsem, že si krabičku půjčím od nějaké dobré duše, případně koupím. Co jsem různě četl, problém je už se samotným zakoupením, protože v noci ji téměř nikde neprodávají.
Ale pravděpodobně se na to vykašlu a pojedu klasicky, protože Tranzita mám jen půjčeného od kamaráda a jak to bude za rok nevím. Na jednu cestu se to skoro nevyplatí.
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 10

Příspěvekod Pavel63 » úte zář 17, 2013 6:20 pm

Měl jsem půjčenou krabičku na ENC od kamaráda, jel jsem 3. týden v srpnu a celkem bez problémů, jen člověk musí vědět, jak ji v autě umístit - kterou stranou ji otočit dopředu, aby zafungovala anténa z krabičky ve vztahu k mýtné bráně. Dobít se pak dá (platil jsem hotově) např. na mýtnici Zadar - Istok, jen člověk nesmí mít tu smůlu, že najede na dálnici a po kilometru už stojí v koloně a další skoro 2 hodiny mu trvá pár desítek km ... Rovněž to moc nepomůže tam, kde je kolona třeba 5 km, protože s krabičkou se nedá létat. Ale cesta vychází určitě levněji, tak jak je inzerováno.

Pavel.
mozeg
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod mozeg » úte zář 17, 2013 7:41 pm

no my sme vytrcili vkolone krabicku z okna a sli po odstavnom pruhu. enc brana vzdy prazdna. robili to tak domaci tak sme to spravili aj my a slo to. policajti pri cestarine ked videli enc tak len mavali rukou ze chodte.
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 10

Příspěvekod Pavel63 » úte zář 17, 2013 7:56 pm

Hm, tak to je výborná rada. Já totiž před Zagrebem raději sjel na Jastrebarsko, protože hlásili před Zagrebem kolonu 5 km. Tohle mne nenapadlo.

Pavel.
kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod kaptn » stř zář 18, 2013 9:41 pm

Včera jsem koupil ENC ve Varaždinu,v Goričanu v 18,00 neměli krabku pro kat.II,ale velmi ochotně mi zavolali dál po cestě,kde je měli ,ve Varaždinu měli do 20,00,...Goričan-Varaždin jsem zaplatil kartou.Ač měla být zprovozněna do půl hodiny,v Zagrebu mi brána krabku nevzala,musel jsem si vzít lístek.V Pirovaci jsem to na konci reklamoval,bez debaty vzal krabku a ztáhl obolus přímo z ní.A dokonce cena i seděla dle krabky,t.j.t.č. -22%
Supl
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Supl » stř zář 18, 2013 10:11 pm

do 20:00 - to je právě ten problém. Pojedeme v pátek kolem 21. - 22., takže v Chorvatsku budeme v noci nebo nad ránem.
Takže závěr je, že se na ENC vykašlu, úspora by byla minimální. Maximálně to zkusím někde jednou cestou.
Děkuju všem za rady.

Zpět na