Jaká GPS je nejvhodnější?

Po počasí další důležitá součást jachtingu. Vše kolem navigace....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9325
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Jaká GPS je nejvhodnější?

Příspěvekod Libor » pát led 13, 2006 12:59 pm

Jaká GPS je nejvhodnější na menší loď? Čeká mě nákup GPS a tak se ptám jakou používáte, nebo považuje za nejlepší pro menší loď (nejlépe demontovatelnou). Nebo jak to vidíte v souvislosti se systémem Galileo, který má být přesnější a s lepším pokrytím. Od příštího roku už mají být v prodeji i přijímače.
Zatím preferuji GPSMAP 276C (případně GPS 172C) od Garminu, ale nevím co bude lepší (souvisí to také s mapami).
Naposledy upravil(a) Libor dne úte říj 10, 2006 7:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Jaká GPS je nejvhodněj?í?

Příspěvekod Denis » pát led 13, 2006 4:39 pm

To má? ako s digitálnym fo?ákom, dnes stojí 20000 a o rok v akcii za 8000, tak rad?ej počkam a tak si ho nekúpim teda nikdy.
GPS ma vynikajúcu presnos?, kvalitné mapy, dobré prístroje, zabehnutý obchod so sie?ou predajcov atd. a dobehnú? to nie je lahké, ktovie ako budú stíha? softvérové firmi z mapami, aká bude zo začiatku chybovos? máp a pod. Francúzky Magelan si napr. nerobí problémy s tlačítkom MOB, čo je dos? charakteristické.Isté je jedno, ?e to povedie časom k zni?ovaniu cien a Amíci sa žahko nedajú hodi? na lopatky, je za nimy ooobrovský trh, ceny musia is? dole. Kam sa prikloní Japonsko, Čína, Rusko, India. Budú to ma? ?a?ké. Dúfam , ?e tieto zlodejské europske ceny za GPS budú neudr?atelné. Ak chce? kupova? na sezónu 2006 tak 276C je najlep?ia volba. Ahoj
Uživatelský avatar
Standa*
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 82
Registrován: sob lis 12, 2005 8:46 pm
Reputace: 0
Bydliště: Bilina

Příspěvekod Standa* » sob led 14, 2006 4:49 pm

Ahoj také pou?ívám 276C jsem s ní velice spokojen akorát mne na mapách scházejí označené benzínky pro motorovku docela důle?ité ahoj Standa
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Re: Jaká GPS je nejvhodněj?í?

Příspěvekod Monty » úte led 24, 2006 11:53 pm

Asi nejlevněj?í a nejpou?itelnej?í(i n jiné věci ) je dle mně notebook.S aplikačním GPS modulem.Mapy koupí? za stejné ceny a má? na lodi i video,foto a jiné věci.Nehledě na to,?e mapy si ?ikovnej člověk pro notebook udělá sám...Já mám celou evropu,ale jenom od Magellana.Člověk s kopou času a znalostma by to v nejakém softu předělal a má za pár Kč mapy,co jinak stojí majland.Jo a stačí stará ?unka.Já mám Compaq Armada M-700.650 Mhz,128 Mb RAM,10Gb HD.No a co se týče displeju,nemá takovej ?ádnej mapovej plotter.A dá se na to napíchnou Internet s Meteo slu?bou ,kamera a jiné kraviny.Dá se to dneska pořídit(mimo map) za 10-15 tis. komplet.Nevíhoda je trochu vy??í spotřeba proudu...Hold,nic není dokonalé...:-)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9325
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř led 25, 2006 7:27 am

O tom jsem také přemý?lel. Ale přece jen je to choulostivěj?í prostčedí (proto asi by bylo třeba koupit starou ?unku). Nemám přístup k el. mapám a naskenované nejsou zrovna nejlep?í (nelze routovat). Zatím jezdím s malým PDA a GPS modulem. Ale bez mapy ho mám jen na souřadnice -co? je to základní a dá se podle toho taky jet. PDA mám jinak do auta a kdy? si na to člověk zvykne tak trochu zpohodlní - počítat vzdálenosti atd. Proto jsem uva?oval o nové GPS a ta od Garminu 276C je univerzální - do auta má vestavěnou základní mapu a na moře bych musel koupit BlueChart. Nevím jak to mají softearově chráněné - ideální by bylo se na mapu slo?it (pokud to lze nahrát na různé stroje víckrát).
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Re: Jaká GPS je nejvhodněj?í?

Příspěvekod Monty » stř led 25, 2006 10:04 am

Libore,nahrát do vícerých přístrojů jednu mapu není mo?né.Po koupi mapy ji musí? aktivovat on-line.Musí? zadat číslo přístroje,nebo pamě?ové karty,CD-key CD s mapama,kde a kdy jsi ho koupil a za kolik a nasledně Ti je vygenerovanej kód.Jakmile bude? chtít nahrát mapu do jiného přístroje,tak nepůjde.Půjde ale v PC.To je právě případ map od Magellanu.Jdou mi v PC v pohodě.Ale taky musím souřadnice zadávat ručně,bo mi je GPS na PC nezobrazuje.Chtělo by to borce,co by tyhle mapy předělal.To je ale můj případ.V?echno to jde pořídit legálně za zhruba stejné ceny jako 276C od Garminu+mapy.Ty mapy jsou nejdrah?í věc.Jinak já zapínám tyhle mapy jenom v případě nočního kotvení,nebo ve zvlá?tních případech.Jezdím hlavně podle map papírových a to někdy a obyčejných cestních.Na přeplavbách vystačím s generální mapou.Jinak je jenom otázka času,kdy? někdo začne vyrábět notebooky marinizované.Minimálně v normě IPX7.PC se tak u? dělají,ale stojí cca 1500 euro s 15 palcovým LCD.Jinak jde i obyčejný notebook chránit proti vlhku a vodě.Ale je to pracněj?í.Ale dle mně tyhle nedostatky vyvá?í mo?nost pou?ití,oproti obyčejnému GPS.Nehledě velikosti displeje notebooku(13-17 palců) oproti garminu 276c (9.6 cm).Jo a 376 je u? taky na trhu v evropě.No ale tohle je jenom můj názor a je to hlavně o penězích a komfortu.Je?tě mně zajímá,proč zrovna 276c Je to takovej hybrid.Ani ryba ani rak.Garmin má solidněj?í plottery a né o moc drah?í.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Jaká GPS je nejvhodněj?í?

Příspěvekod Denis » stř led 25, 2006 6:09 pm

Libore, to ?e má? GPS do auta v tvojom prípade zásadne mení situáciu, 276 je pre teba zbytočná, pozri na Garmin MAP 172C .
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9325
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 188
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř led 25, 2006 9:53 pm

Garmin MAP 172C je velký a drahý plotter. PDA co mám je zase malé a nemám do něj námořní mapy. Proto jsem hledal co nejlevněj?í GPS s námořní routovatelnou mapou. Ale pokud se?enu mapy, tak zkusím nějaký men?í notebook. Přijímač signálu GPS mám k PDA, tak koupím redukci a jedu. Pokud někdo ví kde sehnat mapy, nech? dá vědět. Podívám se i na tu upravu co tu někdo vzpomínal.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Re: Jaká GPS je nejvhodněj?í?

Příspěvekod Monty » čtv led 26, 2006 4:18 pm

Libore,já mám mapy...Ale to jsem ji? psal.Jestli má? rychlou lajnu a jse? schopněj s nima něco udělat,tak Ti je po?lu.Třeba přes MSN,nebo Skype.FTP nemám.S tím,?e je nebude? ?ířit dál. A jestli se Ti to povede je rozchodit v jinem softu,nebo tak,aby GPS ukazovelo v PC přímo polohu,tak mně to potom oplátkou řekne?,jak na to...Kdyby Ty ceny map nebyla do nebevolající zlodějina,tak bych se na to vyprdnul,ale takhle ne.
Uživatelský avatar
ninja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 46
Registrován: stř led 18, 2006 8:38 pm
Reputace: 0

Re: Jaká GPS je nejvhodněj?í?

Příspěvekod ninja » čtv led 26, 2006 5:46 pm

Monty píše:Libore,já mám mapy...A jestli se Ti to povede je rozchodit v jinem softu,nebo tak,aby GPS ukazovelo v PC přímo polohu,tak mně to potom oplátkou řekne?,jak na to...Kdyby Ty ceny map nebyla do nebevolající zlodějina,tak bych se na to vyprdnul,ale takhle ne.


POkud jsou mapy v nejakem rozumnem formatu tak pujdou pouzit ve spouste programu, nejlepsi je asi OziExplorer, je pro PC i PDA.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Re: Jaká GPS je nejvhodněj?í?

Příspěvekod Monty » čtv led 26, 2006 6:00 pm

POkud jsou mapy v nejakem rozumnem formatu tak pujdou pouzit ve spouste programu, nejlepsi je asi OziExplorer, je pro PC i PDA.

Jo,kdyby to tak bylo,tak jsem vysmátej jako lečo.Je to jeden soubor,který obsahuje asi cca 100 map a doká?e s tím souborem dělat akorá origo soft od Magellanu.A bez zdrojových kódu s tím asi někdo tě?ko něco udělá...Ale nejsu expert a chci věřit,?e to někdo zmákne.Kdyby to byla standartní grafika,rastrová,nebo i vektorová,tak je to v pohodě,ale takle nevím.No ono v tom souboru konec konců nějaká grafika na vykreslování těch map je,ale jak s toho dostat ty mapy a udělat to tak,?e detaili i se zobrazují podle zoomu,tak to nevím.Nejlep?í by bylo předělat ten soft,co ty mapy zobrazuje,ale to je u? sci-fi.....Asi....Nevím.....
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon kvě 01, 2006 7:15 pm

to: Standa
Souhlasím, 276C je perfektní. Pokud by jsi si chtěl postupně vytvořit své vlastní body zájmu (myslím třeba ty benzinky) k nahrátí do Garmina, je to mo?né. Přes program PoiEdid a server www.poi.cz .

to: Monty
Já s sebou také brávám NB. Ale co mě je platný na navigačním stolku. Tam bývá stejně plotter. Já jsem rád, kdy? stojím za kormidlem a mám před sebou GPS se zaplou funkcí "Línie pohybu." Kompas ani nepotřebuji, vzhledem k driftu, je stejně zavádějíci.

to: Libor
Tak?e, jak se zmiňuji, já bych preferoval kvalitní originál námořní GPS. Co se týká Námořních map edice BlueChart, tak jen doplňuji. Třeba Jadran stojí cca 6000 a lze jej otevřít pro dva přístroje. Buď s někým napůl, nebo a? si koupí? za několik let nový přístroj, tak to pou?ije?. Já realizoval před týdnem ten druhý případ. Hacknout to nejde, jsou moc dobří. A je?tě k té tvé zmíňce o routovatelnosti na moři. To je snad zbytečné. Jestli si teda vysvětlujeme ten výraz stejně. Pro mě je routovatelná mapa tehdy, kdy? při ?patném odbočení automaticky přepočítá trasu.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » pon kvě 01, 2006 8:49 pm

Tak tak, routovatelná mapa na moře je nesmysl:-)
Kdy? si představím přepočítávání trasy při ka?dém Ré ...:-)
Jinak na charterovkách je vět?inou nějaká GPS, tak?e notebok s GPS modulem je z mé strany pouze zvědavost a chu? laborovat. A jak u? bylo řečeno, také mo?nost odsypat fotky z fo?áku atd.
Být vlastníkem lodi a trávit na ní víc jak měsíc v roce, asi bych instaloval "marinizované" PC (+ zálo?ní ruční GPS v ?uplku).
Jinak GPS u kormidla nepotřebuji. Zvykl jsem si natolik na kompas, ?e mi stačí (při rovných routách) 1-2x v hodině zkonfrontovat s GPS ...
Jiné by to bylo snad při kličkování mezi útesy. A to se zas nelze plně spolehnout na "erární" GPS a její data (+ odchylka). Leda bych si tam útesy zadal při předchozí plavbě sám.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Příspěvekod Ferdinand » pon kvě 01, 2006 9:52 pm

8) A co třeba Garmin GPS 76 CSx, mů?e? ho mít pořád u sebe, je vodotěsný, plave a mapu taky ukazuje a nemusí? pořád lítat do kokpitu okukovat notebook.
Uživatelský avatar
Ferdinand
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 321
Registrován: pát dub 21, 2006 1:07 pm
Reputace: 0
Bydliště: Předklášteří

Příspěvekod Ferdinand » pon kvě 01, 2006 9:55 pm

:oops: Sorry do kajuty ne do kokpitu.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Jaká GPS je nejvhodněj?í?

Příspěvekod Denis » pon kvě 01, 2006 10:22 pm

Dnes nad tým rozmý?lam celý deň. Akú GPS a na čo? Papierove mapy musí? ma?. Vychádza mi len nočná plavba, resp. v noci trafi? do prístavu, kotviska, alebo v búrke. A vtedy potrebuje? to GPS v kokpite a s mapovým zobrazením.
Čo myslíte 276-ku donies? z USA? Je v tom nejaký problém? Predajcovia GPS vrelo nedoporučujú, rozmý?lam prečo? Keď príde Austrálčan do Európy, alebo Američan, to zahodia svoje GPS a utekajú si kúpi? Európske prevedenie?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon kvě 01, 2006 11:03 pm

Já vím, ?e to zále?í na zvyku. Já, je?tě ne? měl papíry, jsem na instruktá?ní plavbě naváděl v noci na?eho instruktora podle GPS z Kornát do Tisna. Měli jsme ten den za sebou přes 50 mil a velice rádi a chotně se tomuto malému zázraku svěřili. Jinak mě to prostě řekne v?e, co potřebuji vědět. Uká?e mě, jestli vlivem driftu minu ostrůvek (maják, izolované nebezpečí) na závětrné straně, nebo ho mám zrovna dát návětrnou. Na základě grafického znázornění propluté trasy vidím, kdy udělat RÉ, abych se dostal nad překá?ku. A samozřejmě, ?e vidím, kdy budu v cíli. Mů?u se rozhodnout, jestli se dál plou?it na plachty, kři?ovat, nebo je pro včasné doplutí do cíle potřeba nastartovat motor a vyrazit přímou cestou k cíli. Hlídá mě to kotvu v rádiusi, který si nastavím. Mám tam příliv a odliv.
Ono toho bude asi víc, ale teď jen to, co mě napadá. Ví?, co se říká. Na lep?í se velice rychle zvyká. Ale připou?tím, ?e se bez toho dá i obejít.

Co se týká těch přístrojů ze zahraničí. Vím, ?e ve státech za velkou lou?í vychází dost levně. Kdysi jsem měl nabídku, ?e se někdo vrací domů a mohl by mě ju dovézt. To jsem ale je?tě neměl plnou kasičku. Mělo by to fungovat naprosto stejně. Jediné co asi nepůjde, je česká, resp. slovenská lokalizace. Tam bude asi jediný rozdíl.

Je?tě jsem si v?imnul příspěvku Ferdinanda.
GPSmap 76 CSx si myslím, ?e je dostatečná. Jen do ní (jako do ka?dého Garmina) je?tě potřebuje? mapy. Já dal za Jadran v r.2002 přes 10 tis., teď kolem 3 tis. za upgrade. Ale zlevnili odemknutí pro dva přístroje, nejnověj?í verze cca 6000. Já od toho r. 2002 pou?íval GPSmap 76 a oproti novým modelům je nevýhoda monochrom displej a pomalej?í procesor. To se poznalo pouze u scrollování. Ale kdy? se zase podívám, ?e 76 CSx vyjde na 18.400,- a 276C na 24.500,- tak bych si asi chvilku počkal a připlatil.
Naposledy upravil(a) Anonym dne pon kvě 01, 2006 11:47 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » úte kvě 02, 2006 6:58 am

[quote="Baharis"]... na lep?í se velice rychle zvyká. Ale připou?tím, ?e se bez toho dá i obejít ...[/quote]

Baharisi,pozor na to. Jsou dolo?ené případy, ?e v digi gps mapách nebyl zanesen podmořský útes atp. Papírová mapa je jistota! Kdy? zapíná? gps, tak je nejspí? i na Tvém přístroji varování, ?e výrobce nenese odpovědnost za nepřesné údaje!!!
Za pár let to snad vychytají, ale spoléhat pouze na gps je hazard.

http://www.yachting-diving.com/princess ... ostmap.php

Viz. spolehlivost digi map!!!
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte kvě 02, 2006 7:40 am

Ahoj. Ale to ví?, ?e si při ka?dém spu?tění GPS poctivě přečtu sdělení firmy Garmin, ?e "V?echny údaje jsou pouze orientační." :-)
Opravdu nespoléhám pouze na jeden způsob navigace. Ale musím přiznat, ?e vět?inou dám na GPS. Pouze pokud se blí?ím k nějakému exponovanému místu, sáhnu po pilotbooku "777", který mám pořád v kokpitu. A? pokud mám stále pochybnosti, teprve nechám donést Male karte, které v podstatě vůbec nevytahuji ze stolku a ?etřím je tak pro posádky bez GPS. :wink:
Podíval jsem se na tvůj odkaz a musím uznat, ?e ta konkrétní aplikace měla u ?irje chybu. Pak jsem se ale podíval do mých map a nozdra tam je. V 777 samozřejmě také.
www.baharis.cz/nozdra.gif
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ficcus » úte kvě 02, 2006 8:46 am

[quote="Baharis"]Ahoj. Ale to ví?, ?e si při ka?dém spu?tění GPS poctivě přečtu sdělení firmy Garmin, ?e "V?echny údaje jsou pouze orientační." :-) ...[/quote]

U? mlčím:-)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Re: Jaká GPS je nejvhodněj?í?

Příspěvekod Denis » úte kvě 02, 2006 2:11 pm

Sú nebezpečné skaly pod hladinou, ktoré nie sú zanesené v mapách. Tak?e ako to je v Colrege? V súlade z dobrou námornou praxou .... atď, zodpovedný si v?dy.
Jasné je jedno, napriek v?etkému je GPS s mapovým plotrom malý zázrak, alebo velký?
Uživatelský avatar
Frantisek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 265
Registrován: čtv srp 24, 2006 9:00 pm
Reputace: 0
Bydliště: Presov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká GPS je nejvhodněj?í?

Příspěvekod Frantisek » stř zář 20, 2006 9:27 pm

Nema niekto mapy pobrezia Norska?
JuraS.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: ned zář 17, 2006 4:43 pm
Reputace: 0
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JuraS. » čtv zář 21, 2006 9:15 am

V práci jsem nafasovali GPSMAP 60cs s mapami. Turistickou Topo a Autoatlas ČR. Koupil jsem kolo v Mauntfildu a vzal si k němu GPS eTrex Legend. Moje porovnání je na zemi, v autě i v lese. Podle malého displaye se nedá při pohybu navigovat, baterka houby vydr?í, oba přístroje mají stejnou odchylku i kdy? je mezi nimi propastný rozdíl v ceně a jeden má anténu uvnitř a druhý venku, jeden má barometrický vý?koměr a druhý bere vý?ku z dru?ice a přitom je odchylka minimální, stačí pár stromů nad hlavou a signál je pryč, baterka klekne zrovna kdy? je to nejméň vhodné. Nicméně po dokoupení kabelu k pc a kabelu k echolotu Humminbird Matrix 17 je z toho super sestava. Souhlas ?e navigace pomocí ruční gps připojenou na pc dostává jiný rozměr. Pracovní gps jsem "ladil" před 3/4 rokem a tak si co a kde u? nepamatuju, ale stahl jsem z netu soft co umí komunikovat s gps pomocí protokolu nmea a do něj free mapy. Taky jsem na?el nějakou utilitu co umí překonvertovat mapy mezi formáty. Nezkou?el jsem dal?í mo?nost a to aktualizace dat z netu online.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: Jaká GPS je nejvhodněj?í?

Příspěvekod Anonym » čtv zář 21, 2006 10:18 am

Frantisek píše:Nema niekto mapy pobrezia Norska?

Mám do MapSource, do edice Atlantic BlueChart, verze 4,0 Unlock Kode pro otevření celé evropy. Ale nejde nahrát do GPS, proto?e (jak u? jsem psal vý?e) to mají velmi dobře ochráněné. Jedině mít NTB s sebou a spojit jej s GPS, nebo je?tě lépe - jsou GPS moduly přes USB za cca 1800 Kč.
JuraS.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 17
Registrován: ned zář 17, 2006 4:43 pm
Reputace: 0
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká GPS je nejvhodněj?í?

Příspěvekod JuraS. » čtv zář 21, 2006 10:41 am

Na pořádnou loď bych osobně pou?il pořádnou "hračku" například tohle http://rybyrybkyrybicky.cz/shopik/produ ... ts_id=2634 na moji rybařinu na českých vodách stačí co mám bohatě...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti