Novinka: Export z Google Maps a MapQuest.com do Garmina

Po počasí další důležitá součást jachtingu. Vše kolem navigace....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9003
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 146
Kontaktovat uživatele:

Novinka: Export z Google Maps a MapQuest.com do Garmina

Příspěvekod Libor » stř kvě 14, 2008 9:48 am

Na zkoušku lze na maps.google vytvořit vlastní testovací veřejnou mapu se čtyřmi waypointy. Bohužel ani z vlastní mapy zatím nelze exportovat wpt do Garmina. Je to škoda, protože čím dál více uživatelů si waypointy začíná archivovat právě na maps.google.

Cesta ale existuje - a jak jinak - ve využití Google Maps API a Garmin Communicator API. Pokud nejste ostřílení vývojáři, nezoufejte, na internetu je už poměrně dlouho dostatek použitelných skriptů. A jak na to?

Pokud ještě nemáte, založte si účet na Google Maps. Po přihlášení si vytvořte novou mapu, kterou můžete sdílet s ostatními nebo ji použít pouze pro soukromé účely. Ve vlastní mapě si můžete ukládat waypointy podle libosti.

TIP 1: Pokud chcete zobrazit waypoint nebo aktuální pozici z MapSource na Maps Google, můžete použít webové odkazy.Pro export waypointů z této nebo jakékoli jiné mapy, použijte například tuto adresu: takitwithme.com. Na zobrazené stránce uveďte ve formuláři URL adresu mapy (např.: URL z ukázkové mapy) a klepněte na tlačítko LoadMyMap. Po načtení mapy budete moci všechny waypointy z vlastní mapy odeslat do přijímače Garmin nebo do souboru GPX. To je celé. Skript na této stránce spolupracuje s Garmin Communicator Plugin, který musí být v PC nainstalovaný.

TIP 2: Body z mapy můžete konvertovat na trasu (route). Polygon můžete konvertovat na tracklog (track) nebo na trasy (route). Tyto volby jsou dostupné po klepnutí na [Conversion Options] v horní části formuláře na takitwithme.com

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N_p1x-fL2zc[/youtube]

Garmin po čase přihodil také mini video průvodce, jak exportovat adresy do GPS přijímačů stejné značky z mapy MapQuest:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=suQ6nJt84AA[/youtube]

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti