došití UV pásku na kosatku

Že plachty jsou hlavním motorem jachty je známá věc. Vše kolem plachet a lan....

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

salamandr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

došití UV pásku na kosatku

Příspěvekod salamandr » ned zář 16, 2012 10:35 am

Ahoj

mám dotaz mám kosatku která je skoro nejetá. Bohužel řeším situaci že by jsem potřeboval trochu větší. A zároven řeší její ochranu před UV
Dotaz

Když vídám plachtu s UV páskem ten je našit na plachtě nebo je to přišito k plachtě jako prodloužení ?

V případě že je přišit UV pásek k plachtě dá se tak udělat dodatečně ?

V případě že se takto opraví plachta změní se její vlastnosti ?

Ptám se proto že řeším jestli koupit novou plachtu neboo jestli jsme schopen použít tuto stávající

Díky všem za odpovědi.

SALAMANDR
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 100

Příspěvekod Denis » ned zář 16, 2012 11:15 am

Čo som videl, tak UV pásik je našitý na plachtu, som presvedčený že sa to dá spraviť aj dodatočne a že sa tým nezmenia jej vlastnosti.
mpir
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod mpir » ned zář 16, 2012 2:35 pm

Ahoj,
UV pasek je navrchu ,lze tedy i dodatečně. Já jsem nechával vyměňovat UV pásek u Fialy.Zkus Ovčičku. Je potřeba vědět na kterou stranu se Ti roluje, tak aby po zarolování chránil plachtu. M
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » ned zář 16, 2012 4:48 pm

UV pásek našiješ na plachtu v pohodě a vlastnosti plachty nijak nemění.Pokud ale myslíš,zda by se dala ta genou zvětšit právě o ten pásek,tak to zcela jistě ne.Teda jo,ale to je přešít celou plachtu.A to,vezmeme li v úvahu cenu práce proti ceně materiálu asi moc význam nemá.Teda snad v čechách jo,tady ne.Pokud máš genou menší,než by bylo možné použít,je dobrá a nehodláš s tím někde závodit,tak bych to asi neřešil,nechal našít UV ochranu a až tu genou sedereš,tak pak si nech ušít takovou,jakou potřebuješ. :roll:

howk
Monty

Zpět na