Orlík

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 131
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlík

Příspěvekod geronimo » pát říj 04, 2019 11:46 am

geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 131
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pát říj 04, 2019 11:50 am

Petr OKIN
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr OKIN » pát lis 08, 2019 12:04 pm

Orlík bez vody - hezké video...

orlik.jpg
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 30

Příspěvekod Pavel63 » ned lis 10, 2019 9:05 am

No, nicméně po shlédnutí videí o Orlíku bez vody z toho plyne jedna důležitá věc - pomalu by to chtělo podrobnější mapu Orlíku, kde by byly tyto a podobné objekty zakresleny, protože při nižším stavu vody je pak velmi nebezpečné bez znalosti místních historických staveb tady plout. Pokud s eblížím ke břehu, hloubka stoupá plynule, ať už pomalu nebo rychleji. Ale pokud se budu blížit k vojenskému bunkru ( řopík - ten je někde na vodním díle pod Orlíkem a asi jako jediná překážka je označený nad hladinu normálního stavu) nebo k zatopenému jezu, kde je prostě betonová zeď a hloubkoměr mi ji nijak neavizuje, tak je to o průs...
Podobné je to na Lipně asi 100 m nad přívozemnaproti Horní Plané, kde je napříč před zátokou bývalé drážní těleso.

A mimo chodem jsem slyšel, že údajně kvůli stavebním úpravám má být hladina Orlíku do příštího podzimu snížena o 6 m, víte o tom něco?

Pavel.
tove
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod tove » ned lis 10, 2019 9:36 am

pise se to na Povodi a i tady ted rijen az duben na kotu 339m n.m. / uz ted je to o 1,5m vic nebo vlastne min a pristi rok uz od srpna zase, není to o 6m ale zase na 339m a je to tedy 10m oproti normalu
Petr OKIN
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr OKIN » ned lis 10, 2019 11:45 am

Když jsem poprvé na jakékoliv vodě, koukám na staré letecké fotky na webu kontaminace.cenia.cz - umí prokládat tyhle staré fotky s aktuálníma (nebo mapou). Super vychytávka, pro místa, kde to člověk nezná. Pro Orlík jsem si to dokonce i vytiskl :D Kdyby se našel nějaký dobrodinec, který by soušasný stav, kdy je hladina dole, vyfotil na všech nebezpečných mistech (budovy, skály, mělčiny atd.) třeba z dronu, klidně bych přispěl...

Takhle pak vypadá výsledné foto z webu cenie...
NovyMlyn.jpg
Pavel63
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 30

Příspěvekod Pavel63 » ned lis 10, 2019 5:08 pm

Ano, na Lipně jsem taky díky starým mapám a let. snímkům přišel na to, do čeho jsem se při plavání pár metrů za lodí (původně jsem tam chtěl zaplout na kotvení) kopnul do kolena. A tehdy mi pak někdo taky radil ten web Cenia. Jen by mne nenapadlo, když jedu na vodu, se dívat na weby mapující kontaminace ...

Pavel.
Petr OKIN
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr OKIN » ned lis 10, 2019 5:40 pm

:D Já ho taky našel nějakou náhodou, kdoví proč zrovna jen na tomto vebu je tato mapa k dispozici. I když, ještě starší snímky (1951) se dají najít na těchto stránkách, ale dost tam toho chybí. Ještě jsou k mání staré vojenské topo mapy 1:10 000, kde je taky dost informací.

Zpět na