Nové Mlýny

Popis zajímavých míst na českých vodách

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Ivan470
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Ivan470 » pon dub 16, 2012 10:15 pm

Uz dlho som pokukoval po jachtingu a velmi ma lakal, tak som minuly rok zakupil z druhej ruky okruhovu plachetnicu 470. Teraz doladujem vozik pod nu a planujem jednodnove vylety na jazera a priehrady v Cechach a na Slovensku - plachtenie za humny. Budem rad ak sa tu dozviem nejake potrebne veci, kedze som uplny zaciatocnik, ocenim kazdu radu a skusenost.
Zaujimalo by ma, ci su nejake obmedzenia pre plachetnice na priehradach a rybnikoch, ci su niektore, kam vyslovene nesmiem ist na vodu a kde sa taketo veci dozviem.
Ak mi mozete poradit - chcel by som ist na Nove Mlyny - kde je tam najlepsie spustit lod, aby tam bolo aj nejake prijemne prostredie na brehu, kedze pojdem s rodinou a akmaratmi, tak aby sa mi tam na brehu nenudili. :)

Dakujem.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 100

Příspěvekod Denis » úte dub 17, 2012 8:21 am

Máme tu vlákno revíry, otázka by patrila tam a možno tam aj miestni jachtári niečo napísali. Ja som bol teraz v sobotu pri Novo mlýnskych nádržiach, takže v Dolních Vesteniciach je Yacht club, ale nebol som v ňom, neviem či je tam slip, ale dá sa to predpokladať. V Dedine je niekolko krčiem- reštaurácií, malé muzeum a nad dedinou je malé pohorie, Pálava kde je niekolko zrúcanín hradov a náučný chodník, zaujímavý a dobre spracované informačné tabule.
Naposledy upravil(a) Denis dne stř dub 18, 2012 5:46 pm, celkem upraveno 1 x.
Jakub_Vaurien
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jakub_Vaurien » stř dub 18, 2012 8:01 am

Ahoj, nikdy jsem tam sice nebyl ale už jsem něco zjišťoval tak když se nemá k odpovědi někdo kdo už tam byl tak zkusím nastínit já co jsem zjistil.

V podstatě jediný opravdový jacht klub je TADY.

Stránky mají TADY vzhledem k tomu, že se tam v létě taky chystám s Vaurienem tak jsem jim psal a přišla mi velice vstřícná odpověď.

Jedná se v podstatě o kemp spojený s jacht klubem. Loď je kde spustit na přiložené mapce je vidět i panelový sjezd do vody. Nechal jsem si od nich i spočítat cenu za pobyt a na jeden den pro osoby s autem stanem a vozíkem s lodí to vychází na nějakých 265Kč.

Škoda, že sem nenapsal někdo osobní zkušenosti. Docela by mě to taky zajímalo.

Jakub
mozeg
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Příspěvekod mozeg » stř dub 18, 2012 9:03 am

Ja som na Mlynoch navstivil Yacht klub pri Pavlove. K dispozicii zjazd do vody ako aj zeriav na kolajniciach. Kdesi mam aj fotky. Socialne zariadenia v podobe WC a sprch. V areali aj stanoviste zachrannej sluzby. Hned pri Yacht clube camping.
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod simon » stř kvě 02, 2012 11:03 am

Jakub_Vaurien píše:Ahoj, nikdy jsem tam sice nebyl ale už jsem něco zjišťoval tak když se nemá k odpovědi někdo kdo už tam byl tak zkusím nastínit já co jsem zjistil.

V podstatě jediný opravdový jacht klub je TADY.

Stránky mají TADY vzhledem k tomu, že se tam v létě taky chystám s Vaurienem tak jsem jim psal a přišla mi velice vstřícná odpověď.

Jedná se v podstatě o kemp spojený s jacht klubem. Loď je kde spustit na přiložené mapce je vidět i panelový sjezd do vody. Nechal jsem si od nich i spočítat cenu za pobyt a na jeden den pro osoby s autem stanem a vozíkem s lodí to vychází na nějakých 265Kč.

Škoda, že sem nenapsal někdo osobní zkušenosti. Docela by mě to taky zajímalo.

Jakub

co potrebujes vedet?
YC Dyje v Pavlove je ... a je drahy. Jachting je fajn, fouka dobre ... ale jinak je nadrz 3 celkem nezajimava. Da se jen prejet do kempu Mars, zadna zatoka.

Na prvni nadrzi je pseudojachtklub v Pasohlavkach. Vetsi lod pouze na bojkach, ja tam mel kdysi malou (420ku) a spatny. Taky je tam vic lidi a vyrazne horsi zazemi.
cechura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod cechura » stř kvě 02, 2012 4:57 pm

Doprovod bude mít zaručeně nač koukat na sousedící kitebeachi, návštěva Pavlova, místních sklípků popř, špacír po Palavě mohu dporučit rovněž. Vjetr bývá na Mlýnech rovnej jak na Rujáně. Se 470 revir za návštěvu myslím stojí.
Jakub_Vaurien
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Jakub_Vaurien » čtv kvě 03, 2012 8:40 am

Simon: Jako začínajícího jachtaře z Brna by mě zajímalo cokoliv o Nových Mlýnech protože jsem počítal s tím, že tam pojedu na dovolenou v létě i s lodí abych si tam zaplachtil.

Zajímalo by mě jestli pro Nové mlýny existují nějaké mapy například jako na moře, nebo jestli se sděluje jen ústně kam se může kam ne kde je dostatečná hloubka a kde ne. Případně jak se dá nejjednodušeji dostat na tu nádrž s tím kostelíkem pro exkurzi. Takové obecné věci víc otázek mě teď nenapadá ale zajímá mě cokoliv. Věřím, že i přes naprostou převahu kajutovkářů si zde i tohle téma někdo rád přečte.
cechura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod cechura » čtv kvě 03, 2012 3:56 pm

Za sportovním pojetí jachtingu se Ti vyplatí jet z Brna, Jakube na Mlýny s malou lodí bezmála i na konkrétní dobrou předpověď.
Nejlepší směry větru jsou v této lokalitě západní a východní. jih tam hodně rozbíjí Pálava. Vzdálenost od břehu ti jistě vymezí rybáři rozlezlí snad po celém obvodu.
K horním vratům se necpi víc jak na 100m, je tam takřka v celé délce vpustních vrat zatopená stará cesta. někde je i míň jak 60cm. Místa pod Věstonicemi se stromy asi nepřehlídněš jinak je hloubka zbytku vodní plochy pro malou loď bez problemu a pařezy tam vystříleli.
Jinak musím souhlasit s názorem, že mimo kvalitního větru a samotného pohledu z vody na Palavu není pro oko přehrada moc zajímavá. Návštěva kostelíka je možná v plavkách-vede k němu zaplavená cesta od ATC Merkur u horní nádrže, nebo v zimě po ledu. Tak ať ti tam fučí.
:dancing:
cechura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod cechura » čtv kvě 03, 2012 4:10 pm

Pokud tě navnadí pohled na vodu Nových mlýnů, přidávám odkaz na Hamarovy fotky
http://www.martinhales.com/gallery/mkb_ ... index.html
http://www.martinhales.com/gallery/pala ... index.html
Ivan470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ivan470 » čtv kvě 03, 2012 4:57 pm

Ja sa chystam v druhej polovici juna na predlzeny vikend . Kedze idem s rodinou a detmi, tak vyberam nejaky camp s chatkami, a som prekvapeny, ze napr ATC Merkur je uz obsadeny /bola by to idealna volba pre rodinu a deti/. Budem samozrejme informovat.

Pre Jakub-Vaurien: ja som tiez zacinajuci "jachtar", mam okruhovku - 470 a moj plan je robit si vikendovky, alebo jednodenne vylety. Ak mas nejake tipy, daj vediet. Ja pozeram na google maps vodne plochy, a ocenim hocijake tipy, skusenosti, kde sa da spustit lod atd....
Ivan470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Ivan470 » čtv kvě 03, 2012 5:00 pm

Cechura, porad kde by som sa dostal autom k vode aby som si spustil okruhovku 470. Mozno by som tam vybehol na jeden den. Dik.
cechura
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod cechura » čtv kvě 03, 2012 6:38 pm

Na Mlýnech, snad mimo několikrát zmíněný YC Pavlov, pro plachetku ani jiný sjezd myslím není.
Soprano
nováček na fóru
nováček na fóru

Laser

Příspěvekod Soprano » ned říj 07, 2012 8:08 pm

Zpět na