02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod Anonym » pon kvě 29, 2017 8:16 am

No právě to společné sdílení mě uniklo. Nebo spíše uniká. Nerozumím tomu kde by to bylo pověšené, komu dostupné, oprávnění k přidávání POI a spousta dalších. Kde třeba v tom systému již nějaká mapa existuje. Vidím akorát ten odkaz který jsi sem dal.

Nicméně kvůli mě to není potřeba vysvětlovat, je to na okraji (i) mých zájmů. O to ať se stará mladší nastupující generace. Já už to doklepu s tím co mám vytvořené pro sebe. Měl tehdy hrozně dávno představu že virtuální mapa bude zde na portále a přidávat budou přihlášení členové.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3492
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 407
Bydliště: Praha

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod lynx » pon kvě 29, 2017 9:23 am

Ona by taková věc mohla fungovat dobře, ale to by se musel najít alespoň jeden člověk, který by se o to dlouhodobě staral.
Druhou možností je zeptat se zde na rady a doporučení pro konkrétní oblast. Jako jsem to – pravda, poněkud tajnosnubně :-) - udělal já.

Trochu ovšem nechápu význam takové databáze pro chronicky známé Chorvatsko, když navíc existují dobře zpracované, užitečné a do češtiny přeložené osmičkové zátoky. Já jsem loudil informace proto, že pro jednu krátkou plavbu mi nepřišlo nutné osmičky pořizovat. A ani bych to nestihl.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod Anonym » pon kvě 29, 2017 9:30 am

Smysl (mé) databáze je v tom, že to mám v GPS a kdokoliv se může cokoliv stát, kouknu a pluji do nejbližšího vhodného místa. A další výhody při plánování trasy. Já vím, tebe se GPS netýká....
A nejde jenom o HR. Já to mám z celého světa, kde jsem kdy fyzicky byl s kotvil.

Ťapkám pomocí Galaxy S7
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3492
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 407
Bydliště: Praha

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod lynx » pon kvě 29, 2017 9:39 am

Jirko, moc dobře víš, že se mě GPS týká. :)
Do sextantu se POI blbě vkládají. :hmm:
Uživatelský avatar
err_
bez hodnocení
Příspěvky: 2652
Registrován: ned črc 14, 2013 2:00 am
Reputace: 177

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod err_ » pon kvě 29, 2017 9:42 am

Ahoj,
proc nenpouzivate nejaky z jiz hotovych webu? Napr.: PortMaps, co tvori svb.de. Ale jsou i jine.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod Anonym » pon kvě 29, 2017 11:17 am

Nezajímají mě jiné portály, já ji chtěl zde pro nás. Přišel jsem s myšlenou interaktivní mapy ještě v době kdy nebylo nikde nic, snad před desíti lety a také ji na svých stránkách dlouhá léta provozuji. Včetně datumů kdy jsem kde kotvil. Vybídl jsem i k přidání se, mohlo to mít výstup do gpx, ale ohlas byl minimální, na prstech jedné ruky. Je to jako vždy. Kecat jo, udělat alespoň minimum už néééé.
Tedy spíše provozoval. Už druhým rokem ji neaktualizuji, pomalu počítám s tím že na konci roku celé stránky zruším.. :oops:
Promiň Petře, žiji v přesvědčení že GPS používáš spíše jako podpůrný prostředek.... :sorry:
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3492
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 407
Bydliště: Praha

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod lynx » pon kvě 29, 2017 12:46 pm

Baharis píše:Promiň Petře, žiji v přesvědčení že GPS používáš spíše jako podpůrný prostředek.

Jasně, ale často se nechám podpírat docela dost. Jsou situace, kdy nemůžu sedět u stolku, počítat a vynášet do mapy. Pak jsem rád, že to tam nahoře létá. :D
Uživatelský avatar
thebeno
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 49
Registrován: stř bře 12, 2008 1:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Jablonove - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod thebeno » pon kvě 29, 2017 7:09 pm

Baharis píše:Vybídl jsem i k přidání se, mohlo to mít výstup do gpx, ale ohlas byl minimální, na prstech jedné ruky. Je to jako vždy. Kecat jo, udělat alespoň minimum už néééé.


No ked s tym budes chciet seknut a pritom uplne nezahodit kludne sa na mna obrat a ak je to prevadzkovatelne na standardnom hostingovom webe rad sa toho ujmem. Mozes aspon poslat link nech sa mozme mrknut ako to vypada?
dik moc

je to toto?: http://www.baharis.cz/mapa-kotvist
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod Anonym » pon kvě 29, 2017 10:36 pm

Jo, ono to je. Pro nezájem se nepokračovalo v dalších funkcích, jako je třeba automatický export do gpx. Mám jej jenom já a pokud někdo má zájem tak jej poskytnu, tak jak je slíbeno nad mapkou. Byli dva - tři...?
Ještě uvidím nakolik bude útlum mé činnosti radikální či ne. V každém případě budu na tebe pamatovat, že je nějaký elementární zájem.
Uživatelský avatar
LadaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: stř říj 09, 2013 2:00 am
Reputace: 97
Bydliště: Praha

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod LadaM » úte kvě 30, 2017 10:06 am

Baharisi, není to proto, že dneska už moc lidí "pravověrnou" gps nepoužívá a např do navionicsu v tabletu to importovat nejde? Myslím vlastní přístroj. Holt nám celý svět cloudovatí. Mě by dávalo smysl mít ty POI z jednotlivých zdrojů třeba jako vrstvy a také možnost je zpětně aktualizovat do centrálního systému. Bohužel svět financování SW se už orientuje na služby a každý výrobce má vlastní řešení, kterým se snaží udržet uživatele, potenciálni platiče nových služeb.
Možná, kdyby vznikla skupina JI pro nějakou takovou rozšířenou službu, že by to žilo víc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
prcekee
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 173
Registrován: pon pro 05, 2011 1:00 am
Reputace: 4

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod prcekee » úte kvě 30, 2017 5:47 pm

ve sve auto navigaci Navigon využívám zmaklé poi body na webu poi.cz kde to asi v tomto dotahli k maximalně možné dokonalosti dle mých potřeb
Uživatelský avatar
thebeno
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 49
Registrován: stř bře 12, 2008 1:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Jablonove - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod thebeno » sob čer 10, 2017 11:26 am

kludne podme vybrat aj nejaku "externu" sluzbu. Mala by byt ale jednoducha na pridavanie novych miest (popripade aj tras) s moznostou popisu a pridania foto. Sharovane medzi viacero userov.

Ja osobne na trasy pouziva google.maps. POI sa daju pridat a spravit z nich aj katalog (skupinu). Malo by sa to dat sharovat (asi s nejakou google skupinou - to som este neskusal). Daju sa vyexportovat do KML (google) formatu a importnut aj do Locus maps (android). S opensee maps funguje OK. Skuste aj ine navigacie.
Cesta navigacia (napr: locus maps): pridanie noveho POI bodu -> export -> import do Google maps by mal fungovat
Este treba doriesit presny navod ako to robit pre skupinu ludi a ako to zautomatizovat (ze aktualny KLM bude ulozeny niekde na google drive a bude sa denne aktualizovat oboma smermi a robit automaticke zalohy).

Ak mate nejake dalsie ktore pouzivate napiste ich sem a skusme sa pobavit ktora by nasemu zameru najviac vyhovovala.

pozeral som aj to poi.cz
- podla mna to ma aj skupiny (viem dat viacero POI pod 1 nazov - napr. mariny alebo zatoky
napr. chceli by sme vsetky zatoky a pristavy mat pokope a nejak ich vediet vsetky naraz vyexportovat tak aby sa to dalo mat offline
(toto je asi aj zasadna poziadavka na ten system)
- vie k tomu dat niekto co to pouziva podrobnejsie info?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod Anonym » sob čer 10, 2017 12:11 pm

Já jsem v průběhu času vyzkoušel vše co se vyzkoušet dalo a nehodlám vyvíjet žádnou další aktivitu. To je mé konečné a definitivní rozhodnutí.
Důvod je velmi jednoduchý. Už prostě v to, že by lidé chtěli něco jiného než si něco někde zadarmo stáhnout, nevěřím. To není momentální "nápad", to jsou dlouholeté zkušenosti člověka v důchodovém věku. Svými šedinami alespoň částečně oprávněn formulovat nějaké závěry.

Jak tady vzpomínáte POI.CZ, tak tohoto portálu jsem byl spoluzakladatelem. Spolu s Libor_m, Rossini, Henry a MilanSU jsme začínali s nějakými pěti kategoriemi (radary) a chtěli jsme pro lidi (i pro sebe) něco vytvořit. A také jsme vytvořili. Ale to byly hodiny, týdny a měsíce každodenní práce, z čehož nyní od lidí nelze očekávat ani promile. Krom všech snah, popostrkování a navrhování jsem již v roce 2008 na poi.cz založil kategorii Yacht kotvení a nabádal aby se lidé přidai. Nejsem si vědom že by se tak stalo. Ve 2010 jsem to ukončil.

Diskuze, nebo lépe řečeno monolog, proběhl ZDE.
Uživatelský avatar
thebeno
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 49
Registrován: stř bře 12, 2008 1:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Jablonove - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod thebeno » sob čer 10, 2017 5:09 pm

Tak nasiel som tu rakusku stranku kam sa da pisat o kotveni
Anchorages in Croatia
je to podla licencii CHR ministerstva (bojky, muringy)
takze toto by mohol byt dobry zaciatok (da sa stiahnut aj KML verzia
a chcelo by to doplnit este miesta kde sa da kotvit a bolo by to super
hlavne aby tam mohla komunita dopisovat
Uživatelský avatar
thebeno
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 49
Registrován: stř bře 12, 2008 1:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Jablonove - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod thebeno » sob čer 24, 2017 9:03 pm

spravil som zatial moj prvy nastrel toho ako by to mohlo vypadat

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?hl=sk&mid=1MNQweeH7AE4u4-WqGTuzyjoAOyo&authuser=0&ll=44.17257955690822%2C14.628774066912683&z=10

pozriet by si to mal mat moznost kazdy (co pozna linku)
kto chce editovat nech mi napise

co sa pristupovych prav tyka:
chcem aby to mohlo editovat co najviac ludi
moj navrh je aby to mohol neskor editovat kazdy
cca 1x za mesiac by sa spravil diff toho co pribudlo a odbudlo
ak niekto bude robit sarapatu tak sa mu odoberu prava

najskor by som chcel aby sa ozvali nejaky dobrovolnici a nahadzali by sme najskor tie veci co este chybaju

najdolezitejsie su:
anchorings
buoys
ports

neskor by som to chcel este doplnit o
majaky
vraky + nebezpecne miesta
zaujimave miesta

plaze sa mozu postupne doplnat

ak by sa to niekomu takto pacilo kludne ma kontaktujte

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů