02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Moderátoři: MARIS, Pepa, david, smike, windward, vilma

Uživatelský avatar
bobes
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 998
Registrován: čtv kvě 10, 2007 2:00 am
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Příspěvekod bobes » ned úno 21, 2010 2:36 pm

V Sassnitz jsem byl několikrát jako děcko na pionýrském táboře. Tehdy jsme byli na exkurzi pouze na Sovětské hlídkové lodi. Jinak během našeho pobytu při bagrování přístavu bagr vyhrábl docela velkou nevybuchlou letecko bombu. Tak nám udělali krásnou bojovku, protože celé Sassnitz se evakuovalo.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte bře 30, 2010 7:14 am

>>> 58 ostrov Vrgada a ostrov Murter <<<

doktorq10 píše:Ale zátoka Zaklopica se nachází na jižním výběžku ostrova Pašman ... nebo ne?


To máš pravdu, Zaklopica je na jihu Pašmanu. Nicméně Liborův zápis to nevylučuje a na straně 58 v "808" se vyskytuje také. Zda to je špatně zařazené, nedokáži posoudit.
V každém případě asi diskutovat zde. ;)

Edit Libor:

58 je správně, protože popis zátoky je na této straně. Mapky se na stranách překrývají, ale řadíme vždy tam kde je k ní popis.. ;)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned črc 18, 2010 11:48 am

Nějak tento projekt trochu usnul.

Vzhledem k tomu, že jsou na trhu nové osmičky (Atlas 888 ) a docela se hojně prodávají, chtěl bych požádat další dobré duše o zapojení do tohoto projektu.
Není nás tu málo, kdyby každý přidal byť jen jednu zátoku, nemá tento projekt mezi jachtaři kdekoliv ve světě obdoby...

A aby si někdo nemyslel, že je to jen tak pro nic za nic.... mohu všechny přispěvatele ujistit, že na aplikaci pro GPS se opravdu pracuje. Potom vše uvedené, mimo internetu, může mít každý sebou za plavby ve své GPS. Není to prima ? ;)

Já už dnes mám problém nalistovat několik roků zpátky poznámky k jednotlivým navštíveným zátokám, kotvištím atd. Jedinný trochu použitelný systém je přímo vpisování poznámek do výše uvedené publikace, proto se ještě stále nezbavuji svých 777, přestože jsou proti 888 dosti zastaralé, 7 let.
Navíc jsou to jen mé poznámky.

Najde se ještě někdo další ochoten se podělit?
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » ned črc 18, 2010 6:05 pm

Já se snažím přispívat o Baltu.
Ale jak tak Libore koukám na statistiky svého webu, jsi asi fakt jediný, kdo používá můj převodník :D
Možná o něm nikdo jiný neví :?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned črc 18, 2010 8:23 pm

Já vím, sleduji a doufám, že nezůstaneme u toho sami dva.

Převodník používám teď u každého příspěvku a rád, zejmena kvůli převdoníku souřadnic, mám všechny starší poznámky ještě ve formátu ss mm,mm.

Máš pravdu, asi je málo znám a také od té doby se tu registrovala spousta dalších, kteří ani netuší, že tu něco takového je.... :?

Možná bychom měli přidat na propagaci, třeba formou otázek a odpovědí.... :?

Pro začátek bych mohl popsat třeba jak to dělám já...
Uživatelský avatar
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1379
Registrován: ned úno 01, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pon črc 19, 2010 10:11 am

Ahoj, moje zkušenosti z Jadranu mi zatím nedovolují moc sem přispět něčím zásadním, nicméně o to více tyhle informace hltám a archivuju! Předpokládám, že nebudu jediný...
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » pon črc 19, 2010 10:39 am

Já bych se připojil, pokud mi Libore dáš zadání a pokud na to mé computerové znalosti budou stačit
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon črc 19, 2010 11:56 am

Zadání je jednoduché...vlož každou zátoku kde jsi byl zakotven, nebo jsi viděl něco co stojí za návštěvu....

Ale teď zcela vážně. Jak vložit příspěvek tu už bylo popsáno, ale nemusí to být každému srozumitelné.

Ta infomace má nějakou pevnou strukturu právě s ohledem na pozdější využití zde v modulu POI a potom v GPS, dál nedohlédnu, to by vám ozřejmil jerryx.

Dělám to tedy takto. Když mám náladu a řeknu si, že vložím další POI, jdu hledat lodní deník....

Až ho najdu, nalistuji nějakou stránku a .... zavzpomínám si jaké to tam bylo. Nebo častěji, když si starší zápis nevybavím v paměti, jdu podle souřadnic najít kde to bylo a případně ve složce fotek z toho roku ještě najdu tu, která se k tomu váže.

Takto připraven jdu sem a najdu si nějaký příspěvek od uživatele Strycek_Bidlo, protože se po nějakém čase nepamatuji jeho adresu stránek http://www.miroslavjaros.cz/jachting/pr ... fault.aspx . To je Macku důležité právě pro ulehčení celého formátování a práce s příspěvkem.

Takže u příspěvku najdu v profilu www a pak už to jde snadno. Na jeho webu najdu v Navigaci (levý sloupec) Jachting -> Převodník POI Jachting.Info

Připravil jsem náhled:
Obrázek

Tady zadáš souřadnice (nutné), buď z poznámek, nebo odečtením z mapy, Googlu atd. Jedno jaký formát použiješ ....ss mm ss, či ss mm, mmm apod.
Zvolíš některou kategorii, které se to týká, nejčastěji kotviště, konoba aj.
Vybereš datum ke kterému byl zápis, pozorování.

Napíšeš text o daném místě a nakonec můžeš přidat odkaz na libovolný obrázek (který je už někde nahraný na webu, ne v počítači!) k tomuto místu, fotka, nebo plánek.

A dáš celé odeslat.

Objeví se ti okno s jedním formátovaným příspěvkem, vybereš myší - klasiké kopírovat a vložit. Tedy CTRL C, přepneš se do fóra http://jachting.info/modules.php?name=F ... forum&f=80
Vybereš podle 888 správné číslo stránky, dáš funkci nový příspěvek, nazveš jej Ostrov (město apod.) to a to, zátoka (památka apod.) a její jméno.
A do pole příspěvku vložíš to co jsi kopíroval funkcí CTRL V (nebo přes pravé tlačítko myši).

A dáš odeslat. To je celé.

Pokud není něco jasné, ptej se. ;)
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » pon črc 19, 2010 12:50 pm

No to bych se mohl ptát furt dokola :) :) :) . Jedu příští čtvrtek na prodloužený víkend, takže tam posbírám nějaké podklady a zkusím ;)
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » pon črc 19, 2010 2:06 pm

Prosím Tě koukal jsem ještě na onu stránku "strukturovaných " informací na straně 53 (Paš., Bio....) Co mám z té Tvé informace vykoukat ať mi na něco je??
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon črc 19, 2010 2:37 pm

Co chceš :D

Ona má tento tvar:
~080801~N44 02 51.0~E015 12 46.5~V sezóně obydlená poměrně hlučná zátoka. Pozor platí se i při kotvení. Cena v roce 2008 65Kn pro loď do 10m. Lze využít i bóje pokud jsou volné. Kotví se na hloubce kolem 5-8m. Je krytá proti všem větrům s výjimkou JV. Místa je dostatek.
~kotviste~[ img][ /img]~


Jak to použít v mezidobí, kdy není hotová aplikace ani export do GPS, psal o několik příspěvků dříve Renda:
Jsem v určité oblasti a chci vědět, co je v okolí zajímavého:
1) Koukám do námořní mapy.
2) V druhé řadě koukám na příslušnou stránku 808ček.
3) Pak na to, co je v příslušném vláknu (odpovídajícím stránce v 808čkách) v jachting.info.


Vytištěné, nebo zkopírované do PC, nebo jen někde v poznámkách...beru sebou. Lze i on-line.

Tedy v té informaci můžeš číst, že jsem tam byl v roce 2008, máš přesnou pozici: N44 02 51.0~E015 12 46.5

Když si ji zkopíruješ BEZ vlnovky do řádku hledat zde http://maps.google.com/
dostaneš i náhled daného místa (nutno trochu zoomovat) http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... bar-saveto

Že tam byl večer rambajz z konoby, že tě přijede pikolík zkásnout ať jsi na kotvě nebo bójce. Nechrání tě před JV větrem. A je tam dost místa na kotvení.
A ještě se můžeš podívat na fotku v odkazu, pokud bych ji tam vložil (doplním).

Tak nevím jak to jinak myslíš :? , toto info pak bude v GPS k tomuto bodu a v mapě POI zde http://web.jachting.info/mappoi/map

A k informaci přistupuješ podle souřadnic, mapy nebo 888. Podívám se kde jsem a co je okolo mě, tedy na dané stránce kde zrovna jsem.... ;)
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 570
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod Macek0585 » pon črc 19, 2010 2:44 pm

jj chápu. Jen mně šlo o to, jestli to třeba nekomunikuje s mých Raymainem - jako že bych si to stáhl a pak koukal na fotky Tvoje a ne ty, co tam dal někdo cizí :)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon črc 19, 2010 2:46 pm

Přenos ještě není a zda to půjde i do tvého Raymarine (jednou) se ptej jerryxe, myslím, že snad jednou by mohlo.

Jde v prvé řadě o ta data, pro pár štěků to jerryx asi nebude nějak piplat. Námaha vynaložená musí být být úměrná přínosu...

Tedy čím bude více bodů, tím to bude ve finále lepší.
Uživatelský avatar
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 726
Registrován: úte zář 16, 2008 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin88 » úte črc 20, 2010 10:45 am

Při plánování podzimní plavby jsem došel na stránku s informacemi o zajímavých místech atd.
a něco tu nesouhlasí, Liborův zápis, dovolím si zkopírovat :
~090727~N43 38 38.2~E015 42 11.0~Malá útulná zátoka........
díval jsem se na GoogleEarth, abych si zátoku prohlédl ale dle souřadnic jsem byl na druhé straně ostrova,
souřadnice pro zátoku jsou dle GE N43 38 00,48 E015 42 36 tak nevím, kde se vzal ten rozdíl,
odečítal jsem polohu ještě na LCD monitoru :D protože papírovou mapu nemám,
tak jsem našel údaje téměř totožné s GE
s jakou přesností se zde zadávají polohy?
jinak no flame, cením si jakékoli snahy něco pro druhé udělat :good:
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » čtv čer 09, 2011 11:36 am

Vzhledem k tomu, ze nam bezi skoro plna sezona, spousta lidi nekam jezdi, spousta lidi reportuje v jinych vlaknech zajimave informace o vselijakych mistech, vsudemozne se rozbiha zajimava diskuze a ........ a zde, na miste k tomu primarne urcenem, je mrtvo .... posledni prispevek z cca poloviny minuleho roku, chtel bych se optat .... jen tento projekt ... tedy 1001+milion zatok a pristavu ve sve stavajici podobe ... mrtvy nebo jeste zije ?

Protoze bude je mrtvy a pak by bylo dobre stavajici informace nejak "uvolnit" a presunout do beznych diskuznich vlaken, nebo je stale zivy a pak je skoda, ze nove prispevky nesmeruji primarne sem.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv čer 09, 2011 11:57 am

Dobře, žes to zase vytáhl ;)
Momentálně polomrtvý, tedy leží doačně odložen, ponvadž nové moduly zde http://web.jachting.info/news
měly vyšší prioritu.
Navíc to dělá jerryx sám a o volných chvílích za "nebeský" plat....

Vždy je to o lidech, pokud nepřispějí, samo se nic nestane.

Pokud si dobře vzpomínám jerryx k tomu napsal, že aplikaci dodělá až uvidí že je zde dost dat do databáze (aby nedělal něco jen tak). Má to ještě také souvislost s modulem POI http://web.jachting.info/mappoi/tracks , který toho má umět více než jen body zájmu...

A jerryx se myslím ještě nevyslovil, zda už je počet dostatečný.

Otázka tedy musí směřovat v této fázi na něj, zda už ano.

Můj soukromý názor je a byl od začátku, že dokud nebude hmatatelný výstup, bude zapojených dobrovolníků málo....Největší přispěvatel je (bude) Baharis se svou databází kotvišť (přes 100)...

Vypadá že každý by chtěl jen stáhnout, vkladatelů minimum (ono je to přeci práce navíc...) a sám nic nepsat. Až mě napadá, že v úvodu po zprovoznění by měl mít sem do modulu POI přístup jen ten kdo přispívá (jachtaři sobě....) ;)

Taky mě zrovna 2x netěší si kopírovat údaje a vkladát listy do osmiček, zatím jiná možnost není. I tak mi to při plánování poslední plavby dost pomohlo.

Já si zajímavá místa značím i s pozicí GPS, pokud zapomenu pozici tak ji dohledám v MapSource. To koneckonců může udělat každý.

Protože jsem loni nevyplul, neobjevil se nový příspěvek tak dlouho ... :D Pro mě tedy tento projekt není mrtvý a ještě dojde k jeho využití. nechme se překvapit od jerryxe. Co jsem slyšel, má toho v hlavně hodně. Např. taková drobnost, k danému POI (jednoznačně určeného pozicí) se připojí i fotku daného místa co už v Googlemaps jsou vložené....Takže nejen čteš popis, ale i vidíš co tam je a jak to vypadá. A tak by se toho dalo napsat ještě hodně.....
Uživatelský avatar
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 828
Registrován: stř zář 23, 2009 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Kurim u Brna CR

Příspěvekod TashonkaWitko » čtv čer 09, 2011 1:03 pm

Libor píše:A jerryx se myslím ještě nevyslovil, zda už je počet dostatečný. Otázka tedy musí směřovat v této fázi na něj, zda už ano.

Jerryxe se na nic primo ptat nebudu, nejsem blazen ;) Jerryx je "utocny typ" a me uz nadava tolik lidi, ze nepotrebuji aby na me "rval" nekdo dalsi :lol:
S nim si pekne komunikujte vy, ostatni admini, moderatori .. (Jerryxi peace, psl 8) ) .... ale vazne .. pro me je podstatne, ze projekt 1001 ve sve puvodni podobe stale zije a ma proste smysl sem neco zadavat. Nicmene pak by mozna nebylo na skodu, aby obcas nekteri moderatori pripomneli tuto skutecnost i ostatnim .... kdyz zapisuji sve poznamky jinde - proste cas od casu pripomenout, ze je vhodne nektere informace primarne zapsat i sem do 1001. Vim, ze to musi byt z vaseho pohledu opakovana otrava, ale z pohledu nas "mravencu" je to uzitecne pripomenuti ...
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » čtv čer 09, 2011 1:04 pm

opravdu neni mrtvy, jen fakticky odlozeny, body uz nake jsou, takze to nenecham umrit ;-)

a docela rad bych se na to uz vrhnul :-), je to jen o tech prioritach, ale protoze ted uz mam provedenou pripravu na prechod na nove forum - jen to nemuzu dodelat kvuli jinym problemum, tak se na to asi zase vrhnu ;-)

je toho proste moooc :P
Uživatelský avatar
prochat
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 11
Registrován: pon dub 23, 2007 2:00 am
Reputace: 0

export dat do GPX

Příspěvekod prochat » úte dub 17, 2012 3:36 pm

Po par letech jsem oprasil program pro prevod dat z fora (1000+1) do gpx (viz prispevek vyse prosinec 2008). Vysledek prevodu aktualnich dat je zde. Obsah je mozne zobrazit online tady. Pocet bodu se zdvojnasobil (z puvodnich 29 na dnesnich 58 ). Nekolik bodu se neprevedlo kvuli spatnemu formatu souradnic - v souboru oznaceno "!!!". Nezbyva nez si prat, aby informace pribyvaly a treba i rychlejsim tempem :)
Uživatelský avatar
thebeno
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 49
Registrován: stř bře 12, 2008 1:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Jablonove - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod thebeno » ned kvě 28, 2017 11:56 am

mam presne podobne skusenosti so starymi 777-kami ako Libor
a rad by som prispel do tohto projektu
akurat ze pokial dostavam taketo hlasky:
Bohužel, ale do požadované sekce nebo k požadované akci nemáš oprávnění !
tak neviem ci to ma zmysel

takze za mna
ludia cakaju na funkcnu aplikaciu, vyvoj na dostatok ludi
jednym aj druhym sa nechce investovat zbytocne cas

idea je to ale podla mna dobra
preto ja navrhujem aby sme spravili aspon nieco taketo (mozno to uz niekde aj je):
nejaku Google (alebo lepsie open see maps) stranku so POI kde by sme to pisali vsetci na jedno miesto a kde by si to ostatni mohli najst priamo v mape

ludia co to budu zadavat sa nemusia starat o "kodovanie" jednoducho len kliknu na mapu a pridaju komentar + fotky - vsetko na jednom mieste a nehrozi ze odkazy sa casom stratia

co vy na to?
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod Anonym » ned kvě 28, 2017 1:33 pm

thebeno píše:co vy na to?

Tento projekt neměl nikdy, ani v počátcích, potenciál úspěšnosti. Toto by mělo smysl kdyby se jelo v digitální podobě formou bodů zájmů v GPS. S tím je již nějakých deset let zaspalo. To dnes má už kde kdo, řečeno v nadsázce. Já sám mám ve své databázi přes 210 zátok a to jsem předloni na konci sezóny přestal doplňovat.

Tak že co na to? NIC! :P
Uživatelský avatar
thebeno
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 49
Registrován: stř bře 12, 2008 1:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Jablonove - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod thebeno » ned kvě 28, 2017 8:41 pm

Baharis píše:Toto by mělo smysl kdyby se jelo v digitální podobě formou bodů zájmů v GPS. Já sám mám ve své databázi přes 210 zátok ...


A nedala by sa spravit nejaka podobna databaza ktoru si sam naplnas v nejakej sharovanej / spolocnej forme?
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3498
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 407
Bydliště: Praha

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod lynx » ned kvě 28, 2017 9:39 pm

Dala, a můžeš to udělat sám. Třeba zde: http://gpx-poi.com/
  • Nejdřív na mapce vybereš místo.
  • Pak klikneš na tlačítko Update. To vloží souřadnice do polí Longitude a Latitude.
  • Pak vyplníš ostatní pole - obrázek Ti napoví. Nepoužívej diakritiku.
poi1.png

  • Přejdeš do spodní části formuláře do sekce Download - mrkni na druhý obrázek.
  • Při prvním použití vytvoříš soubor s příponou .gpx - vyplň jméno souboru - File name (.gpx).
  • Vyber operační systém, který používáš - Windows nebo Linux nebo Mac.
  • Klikni na tlačítko Download a ulož si soubor.
poi_2.png

  • Pro přidání dalších bodů zopakuj předchozí postup, ale klikni na tlačítko Create.
  • Zkopíruj označenou část textu - tu mezi tagy <wpt …> a </wpt>
  • Vlož ji do již existujícího souboru hned pod poslední tag </wpt> a soubor ulož.
  • Výsledný soubor bude vypadat podobně:
poi3.png

Soubor se pak dá otevřít třeba v Map Source a exportovat do GPS.
poi4.png
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod Anonym » ned kvě 28, 2017 10:25 pm

No to sis teda dal práci. :good:

Jenom kontrolní otázka. Výsledný produkt je možné zobrazit v MS a potažmo v navigaci. Výsledný produkt je výsledkem celkem náročné práce. Jaká je zde výhoda oproti zadávání POI přímo v MS jedním kliknutím do mapy?
To prosím nerejpu, opravdu to nevím. :oops:
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3498
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 407
Bydliště: Praha

Re: 02 Informace z 1000+1 přístavů a zátok DISKUZE

Příspěvekod lynx » ned kvě 28, 2017 11:40 pm

Velkou výhodu vidím při tvorbě společné databáze nebo při sdílení jednotlivých bodů, po čemž volá thebeno.
Když sem třeba vložím tohle:

<wpt lat="36.198838" lon="29.640813">
<time>2017-05-28T18:51:21Z</time>
<name>Kas</name>
<cmt>kus dal je marina</cmt>
<desc>Nadherne mestecko. Restaurace, obchody, sluzby. Port of entry.</desc>
<sym>P</sym>
<type>port</type>
</wpt>

a přidám krátké vysvětlení, o jaké místo jde, tak se každý může rozhodnout, zda ho turecké městečko Kaş zajímá, a pokud ano, tak jen zkopíruje kód, vloží ho do souboru a může začít používat. Nemusí nic ťukat do GPS; prostě sdílení, či výměna jsou snadné.
Já sám necítím potřebu mít takovou databázi, ale pokud někteří členové fóra ano, tak tohle je jedna z možných cest.
Nic víc, nic míň.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti